Velkommen til Dovrefjellcupen 

i feltskyting på nett!

Kontonr. 1822 33 11 810

e-post: hans.sollid@fjellnett.no

 

Adresser

Arrangørtips

Bilder

Felthurtig

Historikk

Innbydelser

Instruks

Kontakter

Resultater

Skytterforum

Stangskyting

Statistikk

Styret

Terminliste

Vandrepokal

Årsmelding

 

 

Skurlagstevnet 12/4-2003 Arr.:Alvdal skytterlag

 

Langveisfarende Jakob Nørbeck fra Aspøy & Straumsnes skytterlag i Nordmør vant
årets Skurlagsstevne med 35 treff under krevende forhold. Ingen skjøt fullt
hus og det var spesielt på de to langholdene at vinden var vanskelig å
tolke. Budølene gjorde også en sterk innsats ved å ta de to neste medaljene.
Populært var også ordningen med verdifulle gjenstandspremier til
klassevinnerne Mange Håvard Ellevold, Ø.Rendal, Kristoffer Kojedal, Hådalen
i e. rekr. og Inge Halvor Ryen, Dalsbygda i juniorklassa. 158 skyttere var
en fin forbedring fra i fjor i et stevne som var meget varierende og meget
godt gjennomført.


KLASSE: 1-2-3-4-5-V55 HOVEDSKYTING 36 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Jakob Nørbech Aspøy og Str 35 6/6 6/4 6/4 6/2 6/3 5/1 35 / 20
2 Inge Rønning Budal 35 6/4 5/4 6/1 6/2 6/2 6/2 35 / 15
3 Svein Budal Budal 35 6/2 6/5 6/1 6/2 6/4 5/0 35 / 14
4 Ingvar Brohaug Alvdal 34 6/5 4/2 6/5 6/3 6/2 6/1 34 / 18
5 Geir Finstad Raumnes 2 33 6/4 5/2 6/5 6/3 6/6 4/0 33 / 20
6 Odd Ivar Lang-Ree Elverum 33 6/4 5/1 6/6 6/6 6/3 4/0 33 / 20
7 Hans Iver Kojedal Hådalen 33 6/3 5/3 6/2 6/2 5/2 5/2 33 / 14
8 Geir Håkon Nystuen Tynset 33 6/2 5/2 5/1 5/2 6/2 6/3 33 / 12
9 Jan Enlid Budal 33 6/3 4/1 6/2 6/2 6/4 5/0 33 / 12
10 Esten Vingelen Vingelen 32 6/5 2/0 6/4 6/3 6/2 6/1 32 / 15
 

ANTALL SKYTTERE: 90


LAGSKYTING
-------------------------------------------------------------------------------
1 Budal 98 / 40
Svein Budal 35/14
John Magne Solem 28/11
Inge Rønning 35/15

2 Alvdal 95 / 43
Roar Steihaug 31/14
Ingvar Brohaug 34/18
Hans Sollid 30/11

3 Vingelen 88 / 28
Esten Vingelen 32/15
Geir Rønning 25/ 9
Erik Livoll 31/ 4

4 Hådalen 85 / 37
Frode Finstad 31/17
Hans Iver Kojedal 33/14
Hans Morten Haugen 21/ 6

5 Lonås 85 / 34
Egil Magnar Stubsjøen 30/12
Nils Sverre Norin 31/16
Asbjørn Lunsæter 24/ 6

6 Raumnes 2 85 / 34
Yngve Lohne 27/ 8
Ingeborg Haukerud 25/ 6
Geir Finstad 33/20

7 Tynset 84 / 47
Per Erik Oldertrøen 31/20
Bjørn Tore Nystuen 25/11
Roar Lillebo 28/16

8 Alvdal 2 83 / 33
Ragnar Sollid 28/13
Sverre Trøan 30/ 8
Bjørn Olav Frank 25/12

9 Raumnes 82 / 42
Bjørn Trudvang 30/23
Knut Drognes 26/ 8
Tore Skryten 26/11

10 Budal 2 70 / 25
Eivind Stolpnes 22/ 7
Håvard Sætermo 26/13
Arnulf Storrøsæter 22/ 5


KLASSE: Jeger HOVEDSKYTING 30 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Odd Arvid Nordset Vingelen 29 6/1 6/1 6/2 6/2 5/2 29 / 8
-------------------------------------------------------------------------------
2 Henrik Fjellhaug Fåset 22 6/0 2/1 4/3 5/4 5/2 22 / 10


KLASSE: ASPIRANT HOVEDSKYTING 30 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Emil Langleite Alvdal 21 4/3 6/3 5/3 3/3 3/1 21 / 13
2 Tage Flyen Randen Folldal 13 3/1 4/2 3/3 2/0 1/0 13 / 6
3 Ivar Baken Berg Folldal 18 0/0 5/3 3/1 6/1 4/1 18 / 6
4 Maren Brenderyen Folldal 21 6/1 5/1 1/1 6/4 3/1 21 / 8
5 Avle Tronsmoen Tronfjell 7 2/0 2/0 3/1 0/0 0/0 7 / 1
6 Lena Stormoen Alvdal 12 3/0 4/1 2/0 1/0 2/0 12 / 1
7 Vegar B. Gjermundshaug Alvdal 13 4/3 3/1 6/4 0/0 0/0 13 / 8


KLASSE: REKRUTT HOVEDSKYTING 30 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Magne Håvard Ellevold Øvre Rendal 29 5/2 6/6 6/4 6/3 6/2 29 / 17
2 Marianne Erlien Glåmos 28 6/3 5/3 6/4 6/4 5/3 28 / 17
3 Pål Vegar Nystuen Tynset 28 5/3 6/5 6/4 6/2 5/1 28 / 15
4 Maren Lunsæter Fåset 26 3/0 6/0 6/2 6/1 5/2 26 / 5
5 Tor Petter Stormoen Alvdal 25 4/1 5/2 6/6 5/3 5/1 25 / 13
6 Maren Losgård Fåset 25 5/3 4/2 6/3 5/0 5/1 25 / 9
-------------------------------------------------------------------------------
7 Hans Runar Kojedal Hådalen 23 6/0 1/0 6/2 6/4 4/3 23 / 9
8 Åsmund Østihaug Lonås 20 6/2 5/3 5/1 3/0 1/0 20 / 6
9 Kristian Haugen Hådalen 18 6/4 3/1 6/3 3/0 0/0 18 / 8
10 Hans Arvid Amb Lismarken 17 5/1 4/1 1/0 4/0 3/1 17 / 3
11 Sveinung Dølplass Alvdal 16 4/1 4/2 4/1 3/1 1/1 16 / 6
12 Thomas Tveråen Alvdal 15 3/0 3/1 5/1 2/0 2/0 15 / 2


KLASSE: ELDRE REKRUTT HOVEDSKYTING 30 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Kristoffer Kojedal Hådalen 30 6/5 6/5 6/4 6/6 6/5 30 / 25
2 Gina Helstad Øvre Rendal 30 6/6 6/6 6/5 6/5 6/3 30 / 25
3 Ingrid Stubsjøen Lonås 30 6/6 6/3 6/4 6/5 6/5 30 / 23
4 Jonas Brenderyen Folldal 30 6/6 6/3 6/5 6/4 6/5 30 / 23
5 Mathias Amb Lismarken 30 6/5 6/5 6/5 6/6 6/1 30 / 22
6 Jo Fredrik Brekken Fåset 29 6/3 6/3 5/2 6/6 6/4 29 / 18
-------------------------------------------------------------------------------
7 Svanhild Østihaug Lonås 29 6/5 6/3 6/4 6/3 5/3 29 / 18
8 Anette Westum Fåset 28 5/3 5/1 6/1 6/1 6/2 28 / 8
9 Kariane Træthaug Alvdal 26 6/1 2/0 6/2 6/6 6/4 26 / 13
10 Nils Erik Mælen Alvdal 23 6/5 4/2 5/2 4/1 4/2 23 / 12
Svend Hov Budal 23 2/0 6/1 4/3 6/1 5/2 23 / 7


KLASSE: JUNIOR HOVEDSKYTING 30 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Inge Halvor Ryen Dalsbygda 30 6/4 6/5 6/5 6/4 6/5 30 / 23
2 Stein Erik Haarseth Øvre Rendal 30 6/2 6/3 6/5 6/5 6/4 30 / 19
3 Marie Stubsjøen Lonås 30 6/5 6/4 6/2 6/4 6/3 30 / 18
4 Geir Inge Steien Alvdal 30 6/4 6/4 6/2 6/5 6/2 30 / 17
5 Ole M. Einseth Aspøy og Str 29 6/5 6/6 5/5 6/6 6/5 29 / 27
6 Margrethe Elden Øvre Rendal 29 6/6 6/5 5/2 6/3 6/5 29 / 21
7 Roger Nilsen Tynset 29 6/4 6/4 5/4 6/4 6/4 29 / 20
8 Peder Bakken Budal 28 5/4 6/6 5/2 6/4 6/3 28 / 19
9 Ole Helge Rønning Folldal 28 6/3 6/5 5/3 6/2 5/0 28 / 13
-------------------------------------------------------------------------------
10 Espen Hodal Sønmør Tynset 27 5/1 6/6 4/2 6/5 6/4 27 / 18
11 Ole Martin Døsen Øvre Rendal 26 4/1 6/5 4/1 6/5 6/5 26 / 17
Heine Martin Brekken Fåset 26 5/1 6/4 4/0 6/4 5/2 26 / 11
13 Stine Kindølshaug Fåset 24 4/1 6/2 2/1 6/1 6/5 24 / 10
Simen A. Trøan Alvdal 24 2/0 6/2 5/0 5/2 6/2 24 / 6
15 Anne M. Nordløkken Budal 23 3/1 5/4 3/2 6/5 6/3 23 / 15
16 Tommy Skogli Alvdal 20 3/0 5/2 4/0 3/2 5/2 20 / 6
17 Espen Grøtting Alvdal 15 0/0 3/0 1/0 6/3 5/3 15 / 6


KLASSE: V65 HOVEDSKYTING 30 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Oddvar Smedbakken Bjørnen 30 6/6 6/5 6/4 6/5 6/5 30 / 25
2 Engebret Østerås Vingelen 30 6/4 6/5 6/6 6/2 6/4 30 / 21
3 Per Oldertrøen Tynset 30 6/3 6/3 6/6 6/5 6/3 30 / 20
4 Odd Rønningen Osen 29 6/4 6/5 6/6 6/3 5/3 29 / 21
5 Erik Hamre Hokåsskog 29 5/3 6/3 6/4 6/3 6/3 29 / 16
-------------------------------------------------------------------------------
6 Ola Lunsæter Lonås 28 6/6 5/5 6/6 6/6 5/2 28 / 25
Rolf Rødås Aslia 28 6/5 5/1 6/4 6/5 5/4 28 / 19
Magnar Torsgård Lesja 28 6/5 6/2 6/2 5/3 5/3 28 / 15
Ivar Tolaas Nesjestranda 28 6/5 6/1 6/3 6/4 4/1 28 / 14
10 Helge Johnsen Eidskog 27 6/5 6/4 6/1 3/2 6/1 27 / 13
11 Per K. Rønning Tynset 24 6/5 4/1 6/4 6/2 2/0 24 / 12
12 Kristian Kleven Åsnes 22 5/4 2/0 6/2 5/3 4/1 22 / 10
Ola Utgaard Lesja 22 6/2 4/0 6/1 3/1 3/1 22 / 5


KLASSE: V73 HOVEDSKYTING 30 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Jostein Kristoffersen Rennebu 30 6/5 6/1 6/2 6/4 6/4 30 / 16
2 Torbjørn Skinstad Bjørnen 28 5/1 6/3 6/2 6/3 5/3 28 / 12
-------------------------------------------------------------------------------
3 Jan Setereng Elverum 27 6/5 6/5 6/5 4/4 5/1 27 / 20
4 Martin Reistad Reinskytten 26 6/5 3/3 5/2 6/2 6/3 26 / 15


KLASSE: 2 HOVEDSKYTING 36 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Eva Schøn Aureosen 32 5/1 4/2 6/4 6/2 6/2 5/3 32 / 14
2 Thor Lars Tveråen Alvdal 28 4/0 5/2 6/6 5/1 4/1 4/1 28 / 11
3 Eiliv Losgård Fåset 28 6/1 3/1 5/1 6/2 4/1 4/1 28 / 7
4 Per G. Nordløkken Budal 27 5/1 4/1 5/5 5/3 5/0 3/0 27 / 10
5 Finn Ragnar Berg Sørskogbygda 26 6/4 4/1 6/4 5/4 4/2 1/0 26 / 15
-------------------------------------------------------------------------------
6 Arve M. Røsten Alvdal 21 6/4 1/0 5/0 5/1 3/0 1/0 21 / 5
7 Per A.Bakken Budal 19 2/0 4/3 5/2 4/1 4/2 0/0 19 / 8
Willy Thorsteinsen Rauhella 19 3/3 2/0 5/1 2/1 4/1 3/0 19 / 6
Ove Killi Reinskytten 19 5/4 3/1 4/0 3/0 2/0 2/1 19 / 6
Henry Flaten Alvdal 19 3/0 5/2 5/0 5/3 0/0 1/0 19 / 5
11 Roar Holm Bjørnen 18 3/0 3/0 0/0 5/1 4/0 3/0 18 / 1
12 Kolbjørn Darell Bjørnen 17 6/2 4/1 0/0 3/1 3/0 1/0 17 / 4
13 Viggo Erlien Glåmos 15 4/1 1/1 2/0 5/0 3/1 0/0 15 / 3


KLASSE: 3 HOVEDSKYTING 36 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Hans Iver Kojedal Hådalen 33 6/3 5/3 6/2 6/2 5/2 5/2 33 / 14
2 Jan Enlid Budal 33 6/3 4/1 6/2 6/2 6/4 5/0 33 / 12
3 Morten Furuhovde Folldal 32 6/4 3/1 6/1 6/1 6/2 5/0 32 / 9
4 John Smedbakken Bjørnen 31 6/3 5/2 6/6 6/5 6/1 2/0 31 / 17
5 Kåre Westgård Alvdal 31 6/5 3/0 6/3 6/3 5/1 5/2 31 / 14
6 Erik Livoll Vingelen 31 5/0 2/0 6/0 6/2 6/0 6/2 31 / 4
7 Roar Trøeng Vingelen 29 6/2 5/1 5/2 5/2 4/1 4/2 29 / 10
-------------------------------------------------------------------------------
8 Jan Erik Bjørn Alvdal 28 5/2 4/2 6/4 6/2 6/3 1/0 28 / 13
9 Knut Drognes Raumnes 26 6/0 3/1 6/4 5/2 5/1 1/0 26 / 8
10 Frank Ødegård Aureosen 25 6/1 2/1 6/3 6/4 3/1 2/0 25 / 10
Geir Rønning Vingelen 25 4/1 6/3 5/2 6/2 2/0 2/1 25 / 9
12 Odd Arne Pedersen Fåset 23 6/4 3/0 6/2 4/0 4/0 0/0 23 / 6
13 Eivind Stolpnes Budal 2 22 6/3 2/1 0/0 6/2 5/1 3/0 22 / 7
Christian Borgen Haga 22 6/0 2/1 4/2 5/2 4/0 1/0 22 / 5
Tron Arne Gravem Sunndal 22 6/0 0/0 4/0 6/1 3/0 3/1 22 / 2
16 Hans Morten Haugen Hådalen 21 5/0 3/3 1/0 6/3 5/0 1/0 21 / 6
17 Stein Olav Lilleng Folldal 20 6/5 1/1 6/2 5/2 2/0 0/0 20 / 10
18 Anders Kjus Haga 19 6/1 1/1 5/2 3/3 3/0 1/0 19 / 7
19 Karl Henrik Brinch Skarpskytten 17 2/2 4/1 0/0 3/0 4/1 4/1 17 / 5
Olav Tallerås Folldal 17 4/1 4/0 3/1 0/0 5/1 1/0 17 / 3


KLASSE: 4 HOVEDSKYTING 36 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Inge Rønning Budal 35 6/4 5/4 6/1 6/2 6/2 6/2 35 / 15
2 Geir Håkon Nystuen Tynset 33 6/2 5/2 5/1 5/2 6/2 6/3 33 / 12
3 Esten Vingelen Vingelen 32 6/5 2/0 6/4 6/3 6/2 6/1 32 / 15
4 Hans Håkon Westlund Bjørnen 32 6/2 4/4 5/1 6/2 6/4 5/1 32 / 14
5 Frode Finstad Hådalen 31 6/2 3/2 6/4 6/3 6/5 4/1 31 / 17
6 Nils Sverre Norin Lonås 31 6/2 6/5 6/5 6/3 4/0 3/1 31 / 16
7 Rune Solberg Nord-Odal 31 6/2 4/1 5/3 5/2 6/3 5/1 31 / 12
8 Arild Nordby Austmarka 30 6/3 5/1 6/5 6/2 6/2 1/0 30 / 13
9 Egil Magnar Stubsjøen Lonås 30 5/5 4/0 6/4 6/2 5/0 4/1 30 / 12
-------------------------------------------------------------------------------
10 Tom Kappelslåen Lesja 30 6/2 4/1 6/1 6/4 2/1 6/2 30 / 11
Geir Hamre Rauhella 30 6/0 6/3 5/0 4/0 5/2 4/2 30 / 7
12 Per Gunnar Bakken Dalsbygda 29 5/0 4/3 6/0 6/3 5/0 3/0 29 / 6
13 Anne Beate Engebretsen Øvre Rendal 28 6/6 2/2 6/4 6/4 6/2 2/0 28 / 18
Odd Høegh Austmarka 28 6/4 3/1 6/2 6/4 5/1 2/0 28 / 12
John Magne Solem Budal 28 4/3 3/0 6/2 6/3 6/2 3/1 28 / 11
Harald Gundersen Tynset 28 5/1 5/1 6/3 2/0 6/3 4/2 28 / 10
17 Oddvar Dalen Fåset 27 6/2 3/2 6/5 5/4 5/0 2/0 27 / 13
Yngve Lohne Raumnes 2 27 5/3 4/1 6/2 5/1 4/0 3/1 27 / 8
19 Håvard Sætermo Budal 2 26 6/2 3/2 5/5 6/3 3/1 3/0 26 / 13
Ole K. Løkken Fåset 26 6/2 2/0 6/3 6/3 3/2 3/2 26 / 12
Odd Jarle Solem Budal 26 6/1 5/2 4/2 4/0 5/1 2/0 26 / 6
22 Bjørn Olav Frank Alvdal 2 25 6/3 1/1 6/4 0/0 6/4 6/0 25 / 12
Bjørn Tore Nystuen Tynset 25 6/4 4/2 6/2 5/2 4/1 0/0 25 / 11
24 Arnulf Storrøsæter Budal 2 22 6/2 4/3 5/0 3/0 4/0 0/0 22 / 5
25 Karl-Erik Aalen Aamot 20 6/2 3/1 4/1 4/1 3/0 0/0 20 / 5
26 Lars Henrik Odden Folldal 17 5/1 3/2 4/0 4/0 0/0 1/1 17 / 4
27 Kristian T. Lillevik Nesjestranda 10 6/3 1/1 3/0 0/0 0/0 0/0 10 / 4


KLASSE: 5 HOVEDSKYTING 36 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Jakob Nørbech Aspøy og Str 35 6/6 6/4 6/4 6/2 6/3 5/1 35 / 20
2 Svein Budal Budal 35 6/2 6/5 6/1 6/2 6/4 5/0 35 / 14
3 Ingvar Brohaug Alvdal 34 6/5 4/2 6/5 6/3 6/2 6/1 34 / 18
4 Geir Finstad Raumnes 2 33 6/4 5/2 6/5 6/3 6/6 4/0 33 / 20
5 Odd Ivar Lang-Ree Elverum 33 6/4 5/1 6/6 6/6 6/3 4/0 33 / 20
6 Jan Nilsen Tynset 32 6/1 6/3 6/2 5/4 6/1 3/0 32 / 11
7 Per Erik Oldertrøen Tynset 31 5/4 4/2 6/3 6/3 6/6 4/2 31 / 20
-------------------------------------------------------------------------------
8 Roar Steihaug Alvdal 31 6/2 4/1 6/4 6/4 6/1 3/2 31 / 14
Bjørn A. Sagbakken Rauhella 31 6/1 4/2 6/3 6/5 4/1 5/1 31 / 13
Odd Sverre Håkenstad Lesja 31 6/2 5/2 6/3 6/4 3/0 5/0 31 / 11
11 Bjørn Trudvang Raumnes 30 6/5 3/1 6/5 6/6 5/5 4/1 30 / 23
12 Roar Lillebo Tynset 28 6/5 6/4 6/5 5/0 5/2 0/0 28 / 16
Ragnar Sollid Alvdal 2 28 6/5 4/2 6/3 0/0 6/2 6/1 28 / 13
Idar Moseng Nora 28 6/4 5/3 6/3 0/0 6/3 5/0 28 / 13
15 Tore Skryten Raumnes 26 6/3 4/0 6/4 6/4 4/0 0/0 26 / 11
Tore Lunsæter Fåset 26 6/5 4/0 5/2 6/3 3/0 2/0 26 / 10
17 Ingeborg Haukerud Raumnes 2 25 6/3 2/1 5/1 5/1 6/0 1/0 25 / 6
18 Lars Næprud Rælingen 24 6/4 4/1 6/5 6/4 1/0 1/0 24 / 14
Asbjørn Lunsæter Lonås 24 5/0 3/0 5/1 6/5 4/0 1/0 24 / 6


KLASSE: V55 HOVEDSKYTING 36 SK.

PLASS REF NAVN LAG SUM
-------------------------------------------------------------------------------
1 Ivar Otto Huseby Trodhjems 31 6/2 2/0 6/6 6/2 6/3 5/2 31 / 15
2 Per Kristian Bangen Tynset 31 6/2 4/1 6/1 6/3 5/1 4/2 31 / 10
3 Hans Sollid Alvdal 30 6/2 6/2 6/3 6/4 4/0 2/0 30 / 11
4 Sverre Trøan Alvdal 2 30 3/2 6/2 6/0 6/3 5/1 4/0 30 / 8
-------------------------------------------------------------------------------
5 Arnold Olsen Osen 29 6/2 3/2 6/4 6/4 5/1 3/2 29 / 15
Halvor Berger Bjørnen 29 6/3 5/3 6/4 6/1 3/2 3/0 29 / 13
7 Sigmund Flateng Reinskytten 28 6/1 3/1 6/3 6/2 4/0 3/2 28 / 9
8 Egil Lindsø Reinskytten 26 6/5 4/1 4/0 4/2 5/2 3/2 26 / 12
9 Pål Finstad Øvre Rendal 23 6/2 3/1 4/1 6/6 2/0 2/0 23 / 10
Peder Amundsgård Nesjestranda 23 5/1 1/1 4/1 6/3

 

Resultatsiden

Startsiden