Velkommen til Dovrefjellcupen 

i feltskyting på nett!

Kontonr. 1822 33 11 810

e-post: hans.sollid@fjellnett.no

 

Adresser

Arrangørtips

Bilder

Felthurtig

Historikk

Innbydelser

Instruks

Kontakter

Resultater

Skytterforum

Stangskyting

Statistikk

Styret

Terminliste

Vandrepokal

Årsmelding

 

Siste nytt:

 

Vi nærmer oss de første stevnene som er dobbeltstevnet på DC-1 Vingelstevnet og DC-2 Savalstevnet søndag 22. februar.

Vi har allerede mottatt innbydelse til DC-3 Sabotørfelten (19.12.2014)- ny rekord - til Savalstevnet.

Innbydelsene skal sendes hit og vil bli lagt ut etter hvert som de kommer. Litt datatekniske vanskeligheter i øyeblikket, men dette kommer så fort vi kan.

Det vil bli etablert et arkiv slik at dere slipper å "slite" med gammelt stoff på denne åpningssida. Til vårt forsvar kan det vel sies at det står mye interessant der.

 Vel møtt til nye dyster i Dovrefjellcupen i 2015.

Her er terminlista for 2015

Diskusjonsforum etter finalen 2014

Fra Egil Wikan i Nora skytterlag har vi fått dette innspillet:

FINALE 

Viser til din oppfordring om å gi tilbakemelding på finaleopplegget. Finaleresultatene både i fjor og i år synes jeg tilsier behov for reglement hvordan finalen legges opp m.h.t. vanskelighetsgrad. Jeg tenker at en feltfinale bør kunne avvikles med ukjente avstander. En vesentlig del av mestring i feltskyting er å kunne bedømme avstander. Er det noen plasser det ligger til rette for ukjente avstander må det være på Hjerkinn! Vanskelighetsgraden synes jeg bør reguleres med maksavstander. F.eks. på kneholdene kan vi bruke standard DFS-maksavstander. På liggende samme standard maksavstander + 20 %.Med årets opplegg har det gitt samme maksavstand som årets kneståendehold. Liggendeholdet har blitt 465 m + 20 % = 560 meter maks. Med vær og vind på Dovre blir det tilstrekkelig vanskelig. Event. omskytinger er heller et pluss enn minus!

Med hilsen Egil Wikan

 

Her er terminliste for 2014

Her er resultatene sammenlagt etter siste stevne DC-15

- her gjør vi oppmerksom på at dataen ikke matcher rangeringa ved poenglikhet. Avvik kan derfor forekomme. Her gjelder regelen om flest 26-pongere, 24 poengere osv. I enkelte klasser var det veldig jamnt i år - og slik skal det være!!!

P.g.a. at sekr. er noe influensa/bihulebefengt for tida, har han brukt dagen på å gjøre ferdig

årsmelding 2014

statistikk 2014

klassevise premielister 2014

Lagvise oppgjørslister for pengepremier - uoff.

Endelig liste off. 26.05 da pengene også overføres. Ber om innsigelser på lista innen 23.05.

I årsmeldinga rettes oppmerksomheten mot nye tanker som vi også ønsker å høre skytternes synspunkter på:

Nye tanker

Vi ønsker synspunkter på disse to problemstillingene:

1. La Romsdal få ett DC-stevne igjen gjennom å legge dette til Holmemstranda Palmesøndag. Her trenger vi en egen tilbakemelding fra Romsdal skyttersamlag

 

2. La samlagsstevnene telle, dvs. resultatene i hvert samlag honoreres med den vanlige poengmatrisen. Dette siste gjøres for å gjøre antall tellende stevner så "samlagsnære" som mulig.

 

3. Slippe inn en ny bilfelt, Nåverdalsfelten, i Gauldal som et alene på søndag stevne

 

Uavhentede premier:

Følgende har premier som kan hentes under Trippelstevnet Alvdal 10.-11.mai:

Truls Buhagen, Hommelvik, Edvin Aamot, Orkla, Ole Erik Thoresen, Hommelvik, Per Erik Oldertrøen, Tynset og Eiliv Kokkvold, Brekken&Aursund. Viss dere ikke skal på dette stevnet, bes dere avtale med noen som kan ta med premiene.

Diskusjonsforum

Dette har ikke vært så mye brukt i år. Vi setter derfor søkelyset på omgangen under finalen i år og ber om synspunkter. Vi tenker her på både det at vi valgte å oppgi avstandene og ikke minst vanskelighetsgraden. Her er det allerede bestemt å flytte fram langholdet noe.

Send mail til til hans.sollid@fjellnett.no

 

Terje Røstad, Soknedal vant Dovrefjellcupfinalen(01.05.2014)

Terje vant med 10/4, meget knepent foran vinneren i kl. V55 Hans Iver Kojedal, Røros som hadde 10/1. Terje var femte og sistemann som kvalifiserte seg til finalen i kl. fire og han vant takket være at han fylte langholdet på liggende. Han var sammen med Peder Bakken fra Budal de eneste som gjorde det. Hans Iver var sammen med Roger Nilsen de eneste som fylte kneholdet, men Roger traff rett og slett ikke langholdet. Opplegget for finalen var 1/8 fig knstående på 290 m - skytetid 1.30 min. Liggende på tønna på 600 m - skytetid 1 min.

Se finaleresultatene her.

Se bildene her.

Ekstra honnør til:

Tore Mogset, Rindal og Peder Bakken, Budal

De har begge skutt samtlige femten stevner i årets Dovrefjellcup. Peder skjøt finale som femtemann i kl. fem, mens Tore opplevde det forsmedelige å bli førstemann som ikke fikk skyte finale. Se bilde under bildekavalkaden.

Stevnevinneren Egil Magne Hammervold fra Eidsvåg&Eidsøra med  vandretroeet på Hjerkinnstevnet.

DC 15 - Hjerkinnstevnet, Opdal SKL

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 30/18, 2. Peder Bakken, Budal (5) 30/16, 3. Esten Skårild, Heim/Hemne (5) 30/15, 4. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) (4) 29/17, 5. Engebret M. Mjøseng, Sigdal (5) 29/10

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 23/6, 2. Hroar Odden, Kongsberg 16/8, 3. John Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 15/3, 4. Oddvar Nordfonn, Farsund 2/0, 5. Therese Kraft, Os Skyttarlag 1/0

Klasse 2: 1. Roald Trøeng, Vingelen 29/8, 2. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 27/12, 3. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 23/9, 4. Nils I. Bakken, Budal 21/9, 5. Ole Arne Røttum, Budal 20/10, 6. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 20/7, 7. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 20/2, 8. Bård Gåsbakk, Hølonda 19/4, 9. Tore Mogset, Rindal 18/3, 10. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 14/1, 11. Eirik Mogset, Rindal 13/7

Klasse 3: 1. Hans J. Løkkesmo, Budal 27/5, 2. Iva Hidemstredet, Vågå 26/10, 3. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden 25/9, 4. Alf Strand, Øvre Surnadal 24/7, 5. Paul Magnar Haakenstad, Lesja 24/6, 6. Lars Erik Bårdli, Rennebu 21/3, 7. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 19/6, 8. Odd Gjeldnes, Skogn 18/4

Klasse 4: 1. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 29/17, 2. Torfinn Johnsen, Bø (Vesterålen) 28/13, 3. Hans Runar Kojedal, Røros 28/8, 4. Per Otto Opstad, Rakvåg 27/8, 5. Stian Halland, Rennebu 26/12, 6. Odd Arne Pedersen, Fåset 26/9, 7. Ingrid Øyan, Singsås 26/8, 8. Terje Røstad, Soknedal 25/9, 9. Svein A. Budal, Budal 25/7, 10. Tommy Bråten Sveinsgjerd, Tyristrand 25/3, 11. Bernt Jon Runde, Isfjorden og Åndalsnes 24/11, 12. Anne Karin Steffensen, Sortland 19/8, 13. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 19/5

Klasse 5: 1. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/18, 2. Peder Bakken, Budal 30/16, 3. Esten Skårild, Heim/Hemne 30/15, 4. Engebret M. Mjøseng, Sigdal 29/10, 5. Jens Pettersen, Nordstrand 29/7, 6. Runar A. Sørensen, Spydeberg 27/7, 7. Tommy Valstrand, Snillfjord 25/11, 8. Roger Nilsen, Tynset 24/13, 9. Ingrid Marie Håkenåsen, Lillehammer 23/6, 10. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 15/2

Klasse V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 28/11, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 26/9, 3. Bjørn Trøite, Rennebu 26/4, 4. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 24/6, 5. Egil Wikan, Nora 23/9, 6. Per Edvard Magnussen, 13/3

Klasse AG3: 1. Sondre Rolandsen, HV-12 Trøndelag 15/4, 2. Nils Johan Dyvik, HV-09 Bergenhus 14/6, 3. Jonny Stenberg, Hv-08 Agder og Rogaland 12/2, 4. Bjørn R Østensvig, HV-01 Oslofjord 9/4, 5. Dennis Helland, HV-09 Bergenhus 7/1

Klasse ASP: 1. Runar Slettun Hovin, Rennebu 11/3, 2. Simen Vorkinn, Reinskytten 14/3

Klasse R: 1. Jørn Strypet, Alvdal 27/9, 2. Karen Snekvik, Surnadal 26/8, 3. Amalie Slettun Hovin, Rennebu 25/7, 4. Lars jr Halland, Rennebu 23/11, 5. Marius Fridtjofsen, Opdal og Midtbygden 22/6, 6. Kari Røttum, Budal 21/9, 7. Henrik Vorkinn, Reinskytten 20/7, 8. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 20/4, 9. Joakim Størvold, Opdal og Midtbygden 18/6, 10. Ronja Sandnes, Glåmos 17/4, 11. Morten Storli, Budal 17/4

Klasse ER: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 30/27, 2. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 30/26, 3. Adrian Aasegaard, Tynset 30/25, 4. Kristian Westum, Tynset 30/24, 5. Gunhild Helstad, Øvre Rendal 30/22, 6. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 30/21, 7. Jørgen Dalum, Lesja 30/21, 8. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 30/19, 9. Martin Strypet, Alvdal 29/25, 10. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 29/22, 11. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 27/18, 12. Einar Grue, Tynset 27/14, 13. Karin Budal, Budal 26/13, 14. Jostein Blikken, Opdal og Midtbygden 26/11

Klasse J: 1. Thomas Åsheim, Byneset 30/26, 2. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/21, 3. Kristiane Selsjord, Lesja 30/21, 4. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 30/19, 5. Morten Svenning, Folldal 30/18, 6. Joar Røttum, Budal 29/22, 7. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 29/21, 8. Morten Reinertsen, Alvdal 29/20, 9. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 29/20, 10. Rolf Magnus Hidemstredet, Vågå 28/22, 11. Marius Midtskog, Reinskytten 23/8

Klasse V65: 1. Steinar Dahle, Holmemstranda 30/24, 2. Arne Brendryen, Folldal 30/21, 3. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 30/21, 4. Odd Dalum, Lesja 30/21, 5. Steinar Løseth, Rindal 29/25, 6. Lars Halland, Rennebu 29/15, 7. Olav Solheim, Soknedal 28/20, 8. Ivar Skjærvold, Hovin (Gauldal) 28/18, 9. Sigmund Flateng, Reinskytten 26/20, 10. Arve Røsten, Alvdal 22/6

Klasse V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 30/24, 3. Jon Oren, Surnadal 30/22, 4. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/14, 5. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 29/22, 6. Inge Skamfer, Rennebu 28/19, 7. Lars Svendsgard, Dovre og Dovreskog 13/7

På bildet t.v. ser vi de som vant uttrekkspremier på Hjerkinnstevnet, Margrethe Dalsegg, Øvre Surnadal og Odd Arne Pedersen, Fåset. T.h. stevnets og finalens altmuligmann fra reinskytten, Rolf Bakken. Vi retter en spesiell takk til Rolf for hans utrettelige arbeid for Hjerkinnstevnet og finalene i Dovrefjellcupen.

 

Roger Nilsen vant Sunndalsfelten.

Han vant knepent foran Edvin Aamot, Orkla og tredjeklasingen og overraskelsmannen Odd Gjeldnes fra Skogn. Roger har tydelig sinalisert at han satser på finalen på Hjerkinn. det går mot harde tak der oppe.

Ellers lar en seg imponere av Steinar Dahle fra Holmemstranda som leverer toppskyting fra stevne til stevne i kl. V65. I denne klassen går det også mot noen knallharde oppgjør.

DC-14 Sunndalsfelten 2014

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Roger Nilsen, Tynset  30/22, 2. Edvin Aamot, Orkla  30/21, 3. Odd Gjeldnes, Skogn  30/19,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Roger Nilsen, Tynset  30/22, 2. Edvin Aamot, Orkla  30/21, 3. Kjell Johansen, Trondhjems  29/17, 4. Åsmund Skårild, Heim/Hemne  29/14, 5. Arnfinn Berdal, Rindal  27/20, 6. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra  27/16, 7. Tore Lunsæter, Fåset  27/08, 8. Esten Skårild, Heim/Hemne  26/10, 9. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes  25/15, 10. Peder Bakken, Budal  25/08, 11. Roger Hals, Fosna  24/08, 12. Tommy Valstrand, Snillfjord  23/06.

Klasse 4: 1. Per Otto Opstad, Rakvåg  29/15, 2. Stian Halland, Rennebu  29/15, 3. Arne Henning Johnsen, Hjelmen  29/15, 4. Geir Stenvold, Brekken/Aursund  28/14, 5. Emil Buvarp, Øvre Surnadal  28/13, 6. Jon Nordvik, Surnadal  27/19, 7. Terje Røstad, Soknedal  27/17, 8. Ingrid Øyan, Singsås  27/13, 9. Bjørn Trøyte, Rennebu  27/12, 10. Bernt Jon Runde, Isfjorden og Åndalsnes  27/10, 11. Kristoffer Kojedal, Røros  26/13, 12. Jorun Øien Buseth, Singsås  26/10, 13. Lars Singsaas, Singsås  25/10, 14. Trond Gullik Mikkelsen, Surnadal  25/08, 15. Odd Arne Pedersen, Fåset  24/06, 16. Ole K Løkken, Fåset  24/05, 17. Svein A. Budal, Budal  22/10, 18. Tron Arne Gravem, Sunndal  21/09, 19. Rolf Morten Berg, Hjelmen  20/08, 20. Kåre Krogstad, Eide og Naas  20/05.

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn  30/19, 2. Odd Bjerksetmyr, Soknedal  18/05, 3. Rolf Bakken, Reinskytten  16/03.

Klasse 2: 1. Ulf Hendseth, Valsøyfjord  28/14, 2. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes  28/12, 3. Ola Stenvold, Brekken/Aursund  27/13, 4. Eirik Mogset, Rindal  25/11, 5. Tore Mogset, Rindal  25/09, 6. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen  24/12, 7. Henrik Gravem, Sunndal  24/10, 8. Ole Arne Røttum, Budal  22/09, 9. Roald Trøeng, Vingelen  22/08, 10. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal  21/12, 11. Ken Are Olafsen, Vinstra  20/05, 12. Kjell Otnes, Valsøyfjord  18/05.

Klasse 1: 1. John Einar Dalsegg, Øvre Surnadal  21/06.

Junior: 1. Thomas Åsheim, Byneset  30/24, 2. Joar Røttum, Budal  30/19, 3. Trude Gulløien Livoll, Vingelen  29/22, 4. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord  29/19, 5. Sigbjørn Hausberg, Surnadal  29/16, 6. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal  28/21, 7. Morten Svenning, Folldal  28/21, 8. Vegar Forbord Grendal, Nidaros  28/16, 9. Kristiane Selsjord, Lesja  28/13, 10. Simen Sollid, Fosna  27/17, 11. Hågen Strypet, Alvdal  24/10, 12. Marius Midtskog, Reinskytten  14/02.

Eldre rekrutt: 1. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden  30/23, 2. Gunhild Helstad, Øvre Rendal  30/23, 3. James Harmsworth, Kvernes  30/20, 4. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal  30/18, 5. Karin Budal, Budal  29/20, 6. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen  28/21, 7. Martin Strypet, Alvdal  28/14, 8. Birger Ingeborgvik, Kvernes  27/17, 9. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden  26/11.

Rekrutt: 1. Jørn Strypet, Alvdal  30/19, 2. Lars jr Halland, Rennebu  30/13, 3. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen  30/10, 4. Johannes Rabjerg Strand, Kvernes  29/13, 5. Amalie Slettun Hovin, Rennebu  28/14, 6. Mathias Bakk, Årvågsfjord  27/12, 7. Henrik Vorkin, Reinskytten  25/04, 8. Morten Storli, Budal  23/07, 9. Kari Røttum, Budal  20/05.

Aspirant: 1. Kristian Bjerkeset Solenes, Batnfjord , 1. Kristin Forseth, Sunndal , 1. Aurora Sande Hjellmo, Sunndal , 1. Signe E Husby, Sunndal , 1. Marius Mikkelsen, Surnadal , 1. Ane Bjerkaas Nisja, Sunndal , 1. Anna Kristine Nisja, Sunndal , 1. Snorre Søbstad Dahl, Kvernes , 1. Lina Bostad Tahnem, Sunndal , 1. Lene Ørsund, Sunndal , 1. Sindre Ørsund, Sunndal .

V55: 1. Egil Wikan, Nora  27/16, 2. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  27/14, 3. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk  26/11, 4. Ivar Otto Husby, Trondhjems  25/13, 5. Oddvar Dalen, Fåset  25/06, 6. Hans iver Kojedal, Røros  24/04, 7. Ola Krogstad, Eide og Naas  23/12, 8. Jens Kåre Øyen, Hov  23/10, 9. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes  23/07, 10. Gregus Kristensen, Kvernes  21/08, 11. Even Langli, Rindal  20/08, 12. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag)  16/03, 13. Roger Lindgren, Stordalen  14/02.

V65: 1. Steinar Dahle, Holmemstranda  30/27, 2. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund  30/25, 3. Håkon T. Gravem, Sunndal  30/24, 4. Birger Indreiten, Halsa (nordmør)  30/23, 5. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord  30/22, 6. Lars Halland, Rennebu  30/15, 7. Steinar Løseth, Rindal  29/19, 8. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal  29/19, 9. Ottar    Ysland, Orkla  29/16, 10. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund  29/14, 11. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala  28/16, 12. Bjørn Haugerud, Rennebu  28/16, 13. Ove Folland, Sunndal  28/11, 14. Odd Dalum, Lesja  27/19, 15. Kjell Stenbro, Rindal  27/15, 16. Arve Røsten, Alvdal  21/10, 17. Arve Holmeide, Sunndal  20/09.

V73: 1. Jon Oren, Surnadal  30/28, 2. Ludvik Gravem, Sunndal  30/23, 3. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal)  30/23, 4. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal)  30/21, 5. Helge Tøndevoldshagen, Lesja  30/19, 6. Iver Nymoen, Kvikne  30/19, 7. Odd M. Horvli, Opdal og Midtbygden  28/13, 8. Rolf Strand, Lensvik/Selven  27/20, 9. Nils Hjellmo, Sunndal  26/18, 10. Ivar Tollås, Nesjestranda og Skaala  26/15, 11. Inge Skamfer, Rennebu  25/15, 12. Jonas Sollid, Hov  18/04.

Jeger: 1. Olav Magnar Nisja, Sunndal  10/04, 2. Ole Anders Husby, Jordalsgrend og Øksendal  04/00.

 

Hans Iver Kojedal, Røros vant Trollheimsfelten.

Han var sammen med andremann Lars Kirkholt fra Rindal, de eneste som skjøt 30 treff og fullt hus. Tredjemann på "pallen" var Eil Magne Hammervold fra Eidsvåg og Eidsøra. Kampen om finaleplassene tilspisser seg nå til gangs.

DC-13 - Trollheimsfelten, Opdal SKL, 26-27.04.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 30/21, 2. Lars Kirkholt, Rindal (5) 30/14, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 29/23, 4. Egil Wikan, Nora (V55) 29/17, 5. Tommy Valstrand, Snillfjord (5) 29/17

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. John Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 20/6

Klasse 2: 1. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 27/14, 2. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 25/17, 3. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 25/12, 4. Kjell Otnes, Valsøyfjord 25/9, 5. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 24/8, 6. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 23/11, 7. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 23/8, 8. Tore Mogset, Rindal 23/7, 9. Roald Trøeng, Vingelen 21/11, 10. Ken-Are Olafsen, Vinstra 18/8, 11. Ole Arne Røttum, Budal 18/3, 12. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 16/4, 13. Eirik Mogset, Rindal 14/5

Klasse 3: 1. Åsmund Gorset, Opdal og Midtbygden 26/13, 2. Odd Gjeldnes, Skogn 25/15, 3. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 25/12, 4. Jo Kristian Bergum, Nidaros 24/11, 5. Rolf H Bakken, Reinskytten 21/4, 6. Jon Aasmyr, Rennebu 17/4

Klasse 4: 1. Ingrid Øyan, Singsås 29/13, 2. Terje Røstad, Soknedal 28/13, 3. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 28/12, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 28/9, 5. Jorun Øien Buseth, Singsås 27/16, 6. Arne Henning Johnsen, Hjelmen 27/7, 7. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 26/13, 8. Odd Arne Pedersen, Fåset 26/13, 9. Bernt Jon Runde, Isfjorden og Åndalsnes 26/12, 10. Per Otto Opstad, Rakvåg 25/9, 11. Lars Singsaas, Singsås 25/8, 12. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 25/8, 13. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 25/6, 14. Svein A. Budal, Budal 24/13, 15. Kristoffer Kojedal, Røros 23/8, 16. Stian Halland, Rennebu 22/4, 17. Rolf Morten Berg, Hjelmen 19/8

Klasse 5: 1. Lars Kirkholt, Rindal 30/14, 2. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 29/23, 3. Tommy Valstrand, Snillfjord 29/17, 4. Esten Skårild, Heim/Hemne 29/15, 5. Peder Bakken, Budal 29/14, 6. Roger Hals, Fosna 28/19, 7. Roger Nilsen, Tynset 28/16, 8. Kjell Johansen, Trondhjems 28/14, 9. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 27/14, 10. Arnfinn Berdal, Rindal 26/13, 11. Håvard M. Ellefsen, Byneset 26/12, 12. Tore Lunsæter, Fåset 25/10, 13. Jan Nilsen, Tynset 10/4

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 30/21, 2. Egil Wikan, Nora 29/17, 3. Bjørn Trøite, Rennebu 27/7, 4. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 27/6, 5. Ivar Otto Husby, Trondhjems 26/10, 6. Oddvar Dalen, Fåset 25/15, 7. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 25/10, 8. Even Langli, Rindal 23/6, 9. Roger Lindgren, Stordalen 20/8, 10. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 18/1

Klasse ASP: 1. Torild Bjørnstad, Opdal og Midtbygden 25/2, 2. Peder Eidem, Opdal og Midtbygden 26/11, 3. Emil Fagerhaug, Opdal og Midtbygden 10/4, 4. Mari Killingberg, Opdal og Midtbygden 27/9, 5. Fredrik Lien, Opdal og Midtbygden 21/9

Klasse R: 1. Karen Snekvik, Surnadal 30/17, 2. Lars jr Halland, Rennebu 29/22, 3. Mathias Bakk, Årvågsfjord 29/16, 4. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 29/16, 5. Amalie Slettun Hovin, Rennebu 28/19, 6. Jørn Strypet, Alvdal 28/14, 7. Henrik Vorkinn, Reinskytten 23/9, 8. Morten Storli, Budal 20/6, 9. Kari Røttum, Budal 20/5, 10. Olav Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 18/7

Klasse ER: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 30/28, 2. Gunhild Helstad, Øvre Rendal 30/27, 3. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 30/27, 4. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 30/26, 5. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 30/22, 6. Karin Budal, Budal 29/22, 7. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 29/21, 8. Martin Strypet, Alvdal 29/21, 9. Tarald Lium Tømte, Rennebu 29/19, 10. Randi Singsaas, Singsås 25/7, 11. Jostein Blikken, Opdal og Midtbygden 17/4, 12. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 16/7

Klasse J: 1. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 30/22, 2. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 30/20, 3. Joar Røttum, Budal 30/18, 4. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/17, 5. Morten Svenning, Folldal 29/19, 6. Morten Reinertsen, Alvdal 29/19, 7. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 29/18, 8. Thomas Åsheim, Byneset 28/23, 9. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 28/17, 10. Kristiane Selsjord, Lesja 27/12, 11. Hågen Strypet, Alvdal 25/11, 12. Marius Midtskog, Reinskytten 13/4

Klasse V65: 1. Steinar Dahle, Holmemstranda 30/28, 2. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 30/26, 3. Karstein Skundberg, Alvdal 30/22, 4. Bjørn Haugerud, Rennebu 30/21, 5. Steinar Løseth, Rindal 30/20, 6. Odd Dalum, Lesja 30/20, 7. Ottar    Ysland, Orkla 30/20, 8. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund 30/17, 9. Lars Halland, Rennebu 30/15, 10. Olav Solheim, Soknedal 30/12, 11. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 29/19, 12. Arne Roar Trøan, Tynset 29/18, 13. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 29/14, 14. Ivar Skjærvold, Hovin (Gauldal) 27/16, 15. Kjell Stenbro, Rindal 27/12, 16. Arve Røsten, Alvdal 20/8

Klasse V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 2. Jon Oren, Surnadal 30/24, 3. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/19, 4. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 30/17, 5. Embret Eggen, Tynset 29/20, 6. Inge Skamfer, Rennebu 29/19, 7. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 29/18, 8. Rolf Strand, Lensvik/Selven 29/16, 9. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 28/19, 10. Iver Nymoen, Kvikne 27/18

 

Denne gangen kunne Egil Wikan bli utropt som vinner (Grensemester) uten innblanding i reglene om å skyte med eller uten Adlerauge. Bildet er fra debatten på samlagsstevnet i Brekken tidligere i vinter der Egil framsto som en uredd og som alltid ryddig talsmann for Adleraugeskytterne på et samlagsstevne.

DC-12 Grensestevnet, Brekken/Aursund SKL, 21.04.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Egil Wikan, Nora (V55) 36/17, 2. Roger Nilsen, Tynset (5) 36/14, 3. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 35/20, 4. Per Erik Oldertrøen, Tynset (4) 35/18, 5. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund (V55) 35/17, 6. Peder Bakken, Budal (5) 35/17, 7. Ragnar Sollid, Vingelen (5) 35/16, 8. Geir Stenvold, Brekken/Aursund (4) 35/13, 9. Odd Arne Pedersen, Fåset (4) 35/13, 10. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 34/20,

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 20/2, 2. Marius Wiggen, Brekken/Aursund 13/2

Klasse 2: 1. Tore Mogset, Rindal 30/11, 2. Roald Trøeng, Vingelen 29/12, 3. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 28/8, 4. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 26/8, 5. Åge Sandnes, Glåmos 26/4, 6. Knut Arne Hov, Budal 21/11, 7. Eirik Mogset, Rindal 21/6, 8. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 21/3, 9. Håkon Moen, Brekken/Aursund 18/9, 10. Ken Are Olafsen, Vinstra 11/2

Klasse 3: 1. Jan Ola Skott, Brekken/Aursund 33/19, 2. Truls Buhagen, Hommelvik 33/16, 3. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 30/13, 4. Helge Tørresvold, Glåmos 30/13, 5. Geir Rønning, Vingelen 25/9, 6. Geir Magne Ryttervoll, Brekken/Aursund 24/8, 7. Håvard Sneisen, Hommelvik 24/6, 8. Martin Grådal, Røros 20/7, 9. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 7/1

Klasse 4: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/18, 2. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 35/13, 3. Odd Arne Pedersen, Fåset 35/13, 4. Terje Røstad, Soknedal 33/17, 5. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 33/13, 6. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 33/13, 7. Hans Runar Kojedal, Røros 32/10, 8. Kristoffer Kojedal, Røros 31/15, 9. Ingrid Øyan, Singsås 31/10, 10. Torgeir Graneng, Fåset 30/8, 11. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 24/8, 12. Stian Halland, Rennebu 23/2, 13. Alf Erik Bolme, Rindal 22/6

Klasse 5: 1. Roger Nilsen, Tynset 36/14, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 35/20, 3. Peder Bakken, Budal 35/17, 4. Ragnar Sollid, Vingelen 35/16, 5. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 34/20, 6. John Arild Knapp, Vestre Toten 34/14, 7. Einar Westum, Tynset 34/13, 8. Tore Lunsæter, Fåset 34/13, 9. Anita Jære, Rennebu 34/10, 10. Arnfinn Berdal, Rindal 32/16, 11. Birger Meistad, Nidaros 32/15, 12. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 32/11, 13. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 31/12, 14. Jan Nilsen, Tynset 31/10, 15. Maren Galguften Lunsæter, Tromsø 30/16, 16. Mads Lysevold, Singsås 30/11, 17. Arnold Slåen, Rælingen 23/7

Klasse V55: 1. Egil Wikan, Nora 36/17, 2. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 35/17, 3. Hans Iver Kojedal, Røros 34/16, 4. Oddvar Dalen, Fåset 33/16, 5. Ivar Otto Husby, Trondhjems 33/15, 6. Idar Moseng, Nora 33/13, 7. Einar Thoresen, Hommelvik 31/12, 8. Kjell Ivar Hov, Budal 28/13, 9. Even Langli, Rindal 28/12, 10. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 26/4, 11. Trond Erlien, Glåmos 25/7, 12. Stein Narjord, Narjord 24/6, 13. Jan Enlid, Budal 22/7

Klasse ASP: 1. Runar Slettun Hovin, Rennebu 16/5, 2. Marius Tuveng, Dalsbygda 13/3

Klasse R: 1. Amalie Slettun Hovin, Rennebu 29/14, 2. Jørn Strypet, Alvdal 28/14, 3. Lars jr Halland, Rennebu 27/16, 4. Ronja Sandnes, Glåmos 24/12, 5. Morten Storli, Budal 20/7

Klasse ER: 1. Kristian Westum, Tynset 30/25, 2. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 29/26, 3. Gunhild Helstad, Øvre Rendal 29/22, 4. Martin Strypet, Alvdal 29/14, 5. Adrian Aasegaard, Tynset 28/16, 6. Einar Grue, Tynset 27/13, 7. Ruben Sandnes, Glåmos 26/10, 8. John Kasper Bøhn, Brekken/Aursund 21/7, 9. Kari Sofie Tamnes, Brekken/Aursund 17/9

Klasse J: 1. Thomas Åsheim, Byneset 30/28, 2. Morten Svenning, Folldal 30/18, 3. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 30/17, 4. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 29/16, 5. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 28/25, 6. Kristiane Selsjord, Lesja 28/18, 7. Erlend Oldertrøen, Tynset 28/16, 8. Hågen Strypet, Alvdal 28/14, 9. Bjørnar Sandnes, Glåmos 26/12

Klasse V65: 1. Karstein Skundberg, Alvdal 30/25, 2. Odd Dalum, Lesja 30/23, 3. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 30/22, 4. Jon Egil Bakken, Dalsbygda 30/21, 5. Eivind Østbyhaug, Tydal 30/17, 6. Lars Halland, Rennebu 30/15, 7. Steinar Løseth, Rindal 29/19, 8. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund 29/18, 9. Ivar Skjærvold, Hovin (Gauldal) 29/17, 10. Bjørn Haugerud, Rennebu 29/14, 11. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 29/11, 12. Oddleif Drevsjømoen, Fjeld 28/20, 13. Olav Solheim, Soknedal 28/17, 14. Arne Roar Trøan, Tynset 28/16, 15. Olav Aamo, Dalsbygda 22/13, 16. Per Kristian Bangen, Tynset 21/10, 17. Arve M Røsten, Alvdal 19/5

Klasse V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/29, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/25, 3. Embret Eggen, Tynset 30/20, 4. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/20, 5. Harald Gundersen, Tynset 29/15, 6. Per Oldertrøen, Tynset 28/20, 7. Magnar Torsgård, Lesja 27/10, 8. Harald Nordtun, Øvre Rendal 19/7

Lagskyting:

Grovfelt: 1. Tynset, 105/45 (Per Erik Oldertrøen (4), 35/18 , Roger Nilsen (5), 36/14 , Einar Westum (5), 34/13 ), 2. Brekken/Aursund 1, 103/49 , 3. Hommelvik, 99/48 , 4. Røros, 97/41 , 5. Fåset, 97/37 , 6. Vingelen, 89/37 , 7. Glåmos, 81/24 , 8. Brekken/Aursund 2, 76/30

Finfelt: 1. Glåmos, 76/34 (Bjørnar Sandnes (J), 26/12 , Ronja Sandnes (R), 24/12 , Ruben Sandnes (ER), 26/10 )

 

Unggutten Geir Stenvold vant DC-11 Skurlagsstevnet på Alvdal

Han turte å skru og lyktes med det på det avgjørende dobbeltholdet oppe i lia. Han var faktisk den eneste som skjøt 35 treff. Ellers mye bra skyting, men forholdene var meget krevende i den leie vinden.

På bildet gratulreres han av "kontrsjefen" på stevnet Hans Steihaug.

Ellers viser vi til hjemmesida til Alvdal skytterlag.

DC11 - Skurlagstevnet 2014

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Geir Stenvold, Brekken/Aursund  35/11, 2. Per Erik Oldertrøen, Tynset  34/17, 3. Hans J. Løkkesmo, Budal  34/10, 4. Kurt Eirik Bekkevold, Oslo Østre  33/13, 5. Odd Sverre Håkenstad, Lesja  33/13, 6. Lars Bugge, Oslo Østre  33/12, 7. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  31/12, 8. Oddvar Dalen, Fåset  31/11, 9. Stian Halland, Rennebu  31/06, 10. Hans Runar Kojedal, Røros  30/14,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Kurt Eirik Bekkevold, Oslo Østre  33/13, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja  33/13, 3. Lars Bugge, Oslo Østre  33/12, 4. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen  28/18, 5. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk  28/15, 6. Pål Kristian Kværneng, Løiten  27/10, 7. Cathrine Brevig Berg, Sørskogbygda  26/13, 8. Einar Westum, Tynset  26/09, 9. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk  26/06, 10. Peder Bakken, Budal  25/12, 11. Åsmund Skårild, Heim/Hemne  24/10, 12. Thomas Høgåsseter, Raumnes  23/12, 13. Øyvind Haugen, Urskog  22/17, 14. Jan Nilsen, Tynset  20/08, 15. Nils Kåre Midtflå, Rælingen  20/08, 16. Arnfinn Berdal, Rindal  19/07, 17. Roger Nilsen, Tynset  13/10, 18. Arnold Slåen, Rælingen  13/02.

Klasse 4: 1. Geir Stenvold, Brekken/Aursund  35/11, 2. Per Erik Oldertrøen, Tynset  34/17, 3. Stian Halland, Rennebu  31/06, 4. Hans Runar Kojedal, Røros  30/14, 5. Odd Arne Pedersen, Fåset  29/08, 6. Torgeir Graneng, Fåset  29/07, 7. Ole Kristoffer Løkken, Fåset  28/09, 8. Tor I. Laugen, Skaun  27/08, 9. Svein A. Budal, Budal  26/14, 10. Odd Arne Tangen, Høland/Bjørkelangen  23/09, 11. Anne Beate Engebretsen, Øvre Rendal  23/06, 12. Bjørn Vidar Teigen, Høland/Bjørkelangen  22/08, 13. Knut Drognes, Raumnes  22/07, 14. Lars Næprud, Lillehammer  19/05, 15. Tobias Hodøl, Alvdal  18/02.

Klasse 3: 1. Hans J. Løkkesmo, Budal  34/10, 2. Ken Roger Stø, Vinstra  26/13, 3. Yngve Lohne, Raumnes  25/12, 4. Jan Erik  Bjørn, Alvdal  21/07, 5. Hans Steihaug, Alvdal  20/08.

Klasse 2: 1. Ola Stenvold, Brekken/Aursund  27/11, 2. Hanne Kristin Strypet, Alvdal  24/08, 3. Tore Mogset, Rindal  22/05, 4. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen  21/06, 5. Roald Trøeng, Vingelen  19/04, 6. Ken Are Olafsen, Vinstra  16/06, 7. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag)  16/04.

Junior: 1. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal  30/16, 2. Morten Svenning, Folldal  29/06, 3. Erlend Oldertrøen, Tynset  28/17, 4. Morten Reinertsen, Alvdal  28/14, 5. Hågen Strypet, Alvdal  26/10, 6. Kristiane Selsjord, Lesja  24/11.

Eldre rekrutt: 1. Gunhild Helstad, Øvre Rendal  30/18, 2. Jørgen Dalum, Lesja  30/18, 3. Kristian Westum, Tynset  29/22, 4. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen  29/17, 5. Adrian Aasegaard, Tynset  29/16, 6. Einar Grue, Tynset  28/13, 7. Martin Skamfer Bjerkås, Rennebu  28/13, 8. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen  27/14, 9. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden  26/14, 10. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen  26/08, 11. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden  25/20, 12. Kristian Brohaug, Alvdal  09/06.

Rekrutt: 1. Jørn Strypet, Alvdal  26/09, 2. Øyvind Brohaug, Alvdal  23/08, 3. Tuva Bråten, Alvdal  21/05, 4. Lars jr Halland, Rennebu  20/11, 5. Iver Skamfer Bjerkås, Rennebu  18/07, 6. Amalie Slettun Hovin, Rennebu  14/05.

Aspirant: 1. Runar Slettun Hovin, Rennebu .

V55: 1. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  31/12, 2. Oddvar Dalen, Fåset  31/11, 3. Kjell Ivar How, Budal  29/11, 4. Bjørn Trøite, Rennebu  27/10, 5. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk  27/10, 6. Idar Moseng, Nora  27/09, 7. Ivar Otto Husby, Trondhjems  25/08, 8. Hans Iver Kojedal, Røros  23/09, 9. Jan Enlid, Budal  21/10, 10. Roar Steihaug, Alvdal  21/09, 11. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag)  21/07, 12. Ingvar Magne Høye, Øvre Rendal  21/06, 13. Even Langli, Rindal  19/07, 14. John Einar Gulbrandsen, Eidskog  19/04.

V65: 1. Hans Sollid, Alvdal  30/27, 2. Ingmar Karlsen, Nøtterø  30/23, 3. Per Dalåsen, Alvdal  30/22, 4. Arne Roar Trøan, Tynset  30/19, 5. Arne Brendryen, Folldal  29/20, 6. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund  28/23, 7. Olav Solheim, Soknedal  28/22, 8. Odd Dalum, Lesja  27/21, 9. Bjørn Stø, Vinstra  27/16, 10. Bjørn Haugerud, Rennebu  17/13.

V73: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal)  30/26, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal)  30/25, 3. Per Oldertrøen, Tynset  30/25, 4. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen  30/24, 5. Ludvig Gravem, Sunndal  30/21, 6. Finn Ragnar Berg, Sørskogbygda  30/20, 7. Hans-Peter Jacobsen, Rauhella  30/18, 8. Embret Eggen, Tynset  29/21, 9. Iver  Nymoen, Kvikne  29/20, 10. Erik Hamre, Eidskog  29/17, 11. Nils Hjellmo, Sunndal  29/14, 12. Harald Gundersen, Tynset  28/19, 13. Helge Johnsen, Eidskog  28/15, 14. Øyvind Mørk, Oslo Østre  28/14, 15. Ola Utgaard, Lesja  28/12, 16. Inge Skamfer, Rennebu  27/18, 17. Sverre Trøan, Alvdal  26/18, 18. Torbjørn Furuhovde, Folldal  26/07, 19. Pål Finstad, Øvre Rendal  22/12, 20. Harald Nordtun, Øvre Rendal  21/07, 21. Ola Bjerkås, Rennebu  21/06, 22. Magnar Torsgård, Lesja  20/03.

 

Edvin Aamot dagens mann på Glåmos

- og han holdt øynene åpne under skytinga, ingen tvil om det!!!!.

Edvin vant like godt begge stevnene med rel. klar margin i begge de to stevnene. Dermed har han sikret seg verdifulle poeng som vi håper han veksler inn i form av å skyte finalen 1. mai.

Ellers kan en ikke unngå å legge merke til et par navn fra finfelten. Først skjøt per Ivar Holden fra Jordet og tenåsen 30/28 på Glåmosstev net og etterpå 36/36 på Rørosstevnet på lørdag. I dag har Oddvar Smedbakken i V73 kopiert 36/36 på Rørosstevnet, men han hadde "bare" 26 indre på Glåmosstevnet. Glemmes skal heller ikke Jorun Snekvik fra Surnadal med sine 30/29 på Glåmos. Helt fantastisk skyting av alle tre. 

Ellers lar vi resultatene tale for seg .

Ung og lovende 1: Lasse Aas, Tydal

Ung og lovende 2: Vegard Forbord Grendal, Nidaros

DC-10 Rørosstevnet, Røros Skytterlag, 05-06.04.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5/V55: 1. Edvin Aamot, Orkla (5) 36/27, 2. Geir Stenvold, Brekken/Aursund (4) 36/22, 3. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 36/19, 4. Arnfinn Berdal, Rindal (5) 36/14, 5. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 36/11, 6. Roger Nilsen, Tynset (5) 35/30, 7. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu (5) 35/27, 8. Per Erik Oldertrøen, Tynset (4) 35/21, 9. Odd Gjeldnes, Skogn (3) 35/20, 10. Åsmund Skårild, Heim/Hemne (5) 35/19,

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 29/9

Klasse 2: 1. Nils Inge Bakken, Budal 32/16, 2. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 32/15, 3. Frode Bekkos, Røros 32/11, 4. Åge Sandnes, Glåmos 30/11, 5. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 28/6, 6. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 27/19, 7. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 26/9, 8. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 26/2, 9. Gisle Kjøsnes, Tydal 25/7, 10. Tore Mogset, Rindal 24/9, 11. Eirik Mogset, Rindal 23/5, 12. Viggo Erlien, Glåmos 22/9, 13. Ole Arne Røttum, Budal 22/7, 14. Ken Are Olafsen, Vinstra 21/7, 15. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 21/4

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 35/20, 2. Truls Buhagen, Hommelvik 35/19, 3. Alf Strand, Øvre Surnadal 34/19, 4. Helge Tørresvold, Glåmos 32/11, 5. Håvard Sneisen, Hommelvik 30/8, 6. Øyvind Erlien, Glåmos 29/11, 7. Rune Tørresvold, Glåmos 29/6, 8. Andrea Kirkevold, Røros 28/9, 9. Tom Kr. Noodt, Nidaros 26/4, 10. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 25/7, 11. Jon Aasmyr, Rennebu 22/8, 12. Rolf H Bakken, Reinskytten 18/6, 13. Martin Grådal, Røros 17/3

Klasse 4: 1. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 36/22, 2. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/21, 3. Hans Runar Kojedal, Røros 35/18, 4. Jorun Øien Buseth, Singsås 35/18, 5. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 35/16, 6. Geir Håkon Nystuen, Tynset 35/16, 7. Terje Røstad, Soknedal 35/16, 8. Stian Halland, Rennebu 35/15, 9. Kristoffer Kojedal, Røros 35/14, 10. Svein A. Budal, Budal 34/10, 11. Ole K. Løkken, Fåset 34/9, 12. Ingrid Øyan, Singsås 33/12, 13. Odd Arne Pedersen, Fåset 31/14, 14. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 31/14, 15. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 30/9, 16. Rune Aas, Tydal 29/9, 17. Alf Erik Bolme, Rindal 26/5, 18. Lars Singsaas, Singsås 25/5, 19. Torgeir Graneng, Fåset 24/10

Klasse 5: 1. Edvin Aamot, Orkla 36/27, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 36/19, 3. Arnfinn Berdal, Rindal 36/14, 4. Roger Nilsen, Tynset 35/30, 5. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 35/27, 6. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 35/19, 7. Anita Jære, Rennebu 35/16, 8. Einar Westum, Tynset 34/23, 9. Peder Bakken, Budal 34/19, 10. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 33/28, 11. Birger Meistad, Nidaros 31/16, 12. Kjell Johansen, Trondhjems 26/16

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 36/11, 2. Einar Thoresen, Hommelvik 34/14, 3. Oddvar Dalen, Fåset 33/17, 4. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 33/16, 5. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 33/16, 6. Bjørn Trøite, Rennebu 33/14, 7. Idar Moseng, Nora 32/11, 8. Egil Wikan, Nora 32/6, 9. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 31/16, 10. Trond Erlien, Glåmos 30/12, 11. Even Langli, Rindal 30/7, 12. Agnar Kveberg, Alvdal 28/11, 13. Ivar Otto Husby, Trondhjems 27/16, 14. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 24/10, 15. Bjørn Dahl, Røros 24/7, 16. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 24/6

Klasse AG3: 1. Kjell Johansen, HV-12 Trøndelag 35/10, 2. Bjørn Trøite, HV-12 Trøndelag 31/8, 3. Bernt Noodt, HV-12 Trøndelag 30/13, 4. Lars Erik Bårdli, HV-12 Trøndelag 30/6, 5. Svein Erik Morseth, Rennebu 27/8, 6. Sindre M Oterhals, Røros 21/4

Klasse HK416: 1. Eirik Leander Rotmo, HV-12 Trøndelag 36/17, 2. Kristoffer Sandnes Kojedal, HV-12 Trøndelag 33/15, 3. Oddbjørn Stiklestad, HV-12 Trøndelag 33/15, 4. Stein Botnan, Haltdalen 30/11, 5. Håvard Oterhals, HV-12 Trøndelag 30/8, 6. Sverre Uglem, HV-12 Trøndelag 28/11

Klasse ASP: 1. Jenny Felgenhauer, Glåmos 16/1

Klasse R: 1. Lars jr Halland, Rennebu 36/23, 2. Karen Snekvik, Surnadal 35/21, 3. Jørn Strypet, Alvdal 34/20, 4. Kjersti K. Bekkos, Glåmos 34/14, 5. Morten Storli, Budal 26/9, 6. Live Svendsgard, Dovre og Dovreskog 25/5, 7. Kari Røttum, Budal 22/4, 8. Jan Inge Hindbjørgen, Budal 19/4, 9. Ronja Sandnes, Glåmos 17/5

Klasse ER: 1. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 36/33, 2. Gunhild Helstad, Øvre Rendal 36/29, 3. Jorun Snekvik, Surnadal 36/28, 4. Martin Strypet, Alvdal 36/27, 5. Lasse Aas, Tydal 36/20, 6. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 35/24, 7. Karin Budal, Budal 35/23, 8. Adrian Aasegaard, Tynset 35/19, 9. Einar Grue, Tynset 29/15, 10. Randi Singsaas, Singsås 26/13, 11. Nina Øyan, Singsås 23/13, 12. Kristian Westum, Tynset 17/10

Klasse J: 1. Thomas Åsheim, Byneset 36/29, 2. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 36/26, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 36/26, 4. Joar Røttum, Budal 35/27, 5. Morten Reinertsen, Alvdal 35/21, 6. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 35/17, 7. Bjørnar Sandnes, Glåmos 33/11, 8. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 32/25, 9. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 28/20, 10. Hågen Strypet, Alvdal 25/8

Klasse V65: 1. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 36/36, 2. Jon Egil Bakken, Dalsbygda 36/33, 3. Karsten Kjernåsen, Trysil 36/30, 4. Lars Halland, Rennebu 36/30, 5. Hans Sollid, Alvdal 36/29, 6. Olav Solheim, Soknedal 36/26, 7. Odd Dalum, Lesja 36/26, 8. Arne Roar Trøan, Tynset 36/25, 9. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 36/15, 10. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 35/29, 11. Oddleif Drevsjømoen, Fjeld 35/27, 12. Tore Refseth, Hommelvik 35/26, 13. Steinar Løseth, Rindal 34/22, 14. Per Dalåsen, Alvdal 34/17, 15. Hans Sætermo, Budal 32/19, 16. Egil Rolandsen, Budal 30/20, 17. Arve Røsten, Alvdal 26/8

Klasse V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 36/36, 2. Jon Oren, Surnadal 36/29, 3. Rolf Strand, Lensvik/Selven 36/27, 4. Arvid Hegg, Jordet og Tenaasen 36/25, 5. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 36/23, 6. Harald Gundersen, Tynset 36/20, 7. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 35/30, 8. Sverre Trøan, Alvdal 35/28, 9. Embret Eggen, Tynset 35/26, 10. Per Oldertrøen, Tynset 35/22, 11. Bjørn Warmdal, Hommelvik 35/17, 12. Knut Joar Krogh, Glåmos 34/11, 13. Magnar Torsgård, Lesja 31/12, 14. Pål Finstad, Øvre Rendal 27/8

Klasse JEG: 1. Børre Holm, Røros 36/26

Lagskyting:

Grovfelt: 1. Røros, 106/43 (Hans Runar Kojedal (4), 35/18 , Hans Iver Kojedal (V55), 36/11 , Kristoffer Kojedal (4), 35/14 ), 2. Rennebu, 105/58 , 3. Hommelvik, 105/52 , 4. Øvre Surnadal, 99/44 , 5. Jeger Bom-Bom, 93/35 , 6. Glåmos, 91/28 , 7. Fåset 1, 88/41 , 8. Glåmos 1, 81/32 , 9. Røros 1, 73/21

Junior: 1. Alvdal, 107/74 (Morten Reinertsen (J), 35/21 , Sondre Hagesveen Hagen (J), 36/26 , Martin Strypet (ER), 36/27 ), 2. Dovre og Dovreskog, 92/54 , 3. Glåmos, 84/30

Veteran: 1. Alvdal, 105/74 (Sverre Trøan (V73), 35/28 , Per Dalåsen (V65), 34/17 , Hans Sollid (V65), 36/29 ), 2. Lesja, 103/61

Sammenlagtvinnere:

Skjervagenkruset ; Kl R: Karen Snekvik 62/33 , Kl ER: Jorun Snekvik 66/57 , Kl J: Thomas Åsheim 66/52

Napp I vandrepokalen Hyttklokka: Edvin Aamot 72/50

 

DC-9 Glåmosstevnet,Glåmos SKL, 05-06.04.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5/V55: 1. Edvin Aamot, Orkla (5) 36/23, 2. Åsmund Skårild, Heim/Hemne (5) 36/21, 3. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 36/20, 4. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 36/17, 5. Birger Meistad, Nidaros (5) 36/16, 6. Einar Westum, Tynset (5) 36/11, 7. Peder Bakken, Budal (5) 35/24, 8. Jorun Øien Buseth, Singsås (4) 35/24, 9. Bjørn Trøite, Rennebu (V55) 35/24, 10. Roger Nilsen, Tynset (5) 35/22,

Rekrutt: 1. Karen Snekvik, Surnadal 27/12, 2. Jørn Strypet, Alvdal 25/10, 3. Kjersti K. Bekkos, Glåmos 24/9, 4. Lars jr Halland, Rennebu 21/9, 5. Ronja Sandnes, Glåmos 21/2, 6. Kari Røttum, Budal 20/7, 7. Live Svendsgard, Dovre og Dovreskog 20/2, 8. Morten Storli, Budal 15/3, 9. Jan Inge Hindbjørgen, Budal 10/2

Eldre rekrutt: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 30/29, 2. Lasse Aas, Tydal 30/20, 3. Gunhild Helstad, Øvre Rendal 30/19, 4. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 30/19, 5. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 29/23, 6. Adrian Aasegaard, Tynset 29/20, 7. Martin Strypet, Alvdal 28/21, 8. Karin Budal, Budal 27/17, 9. Randi Singsaas, Singsås 27/15, 10. Kristian Westum, Tynset 26/20, 11. Nina Øyan, Singsås 21/10, 12. Einar Grue, Tynset 15/4

Junior: 1. Thomas Åsheim, Byneset 30/23, 2. Joar Røttum, Budal 30/18, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 29/23, 4. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 29/20, 5. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 29/18, 6. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 29/18, 7. Morten Reinertsen, Alvdal 29/16, 8. Bjørnar Sandnes, Glåmos 28/17, 9. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 28/13, 10. Hågen Strypet, Alvdal 27/17

V65: 1. Per Olav Holden, Jordet og Tenaasen 30/28, 2. Karsten Kjernåsen, Trysil 30/24, 3. Jon Egil Bakken, Dalsbygda 30/24, 4. Odd Dalum, Lesja 30/24, 5. Steinar Løseth, Rindal 30/23, 6. Hans Sollid, Alvdal 30/20, 7. Olav Solheim, Soknedal 30/18, 8. Lars Halland, Rennebu 30/18, 9. Tore Refseth, Hommelvik 30/16, 10. Arne Roar Trøan, Tynset 29/17, 11. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 29/16, 12. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 29/16, 13. Per Dalåsen, Alvdal 28/20, 14. Egil Rolandsen, Budal 28/18, 15. Hans Sætermo, Budal 24/10, 16. Arve Røsten, Alvdal 19/9

V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/24, 3. Jon Oren, Surnadal 30/23, 4. Arvid Hegg, Jordet og Tenaasen 30/22, 5. Sverre Trøan, Alvdal 30/20, 6. Bjørn Warmdal, Hommelvik 29/18, 7. Embret Eggen, Tynset 28/21, 8. Per Oldertrøen, Tynset 28/17, 9. Harald Gundersen, Tynset 28/15, 10. Knut Joar Krogh, Glåmos 27/17, 11. Rolf Strand, Lensvik/Selven 27/15, 12. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 27/15, 13. Magnar Torsgård, Lesja 27/13, 14. Pål Finstad, Øvre Rendal 27/11

JEG: 1. Børre Holm, Røros 27/17, 2. Ove Brattås, Glåmos 24/12, 3. Erland Haugen, Røros 23/6

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 29/16

Klasse 2: 1. Nils Inge Bakken, Budal 35/12, 2. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 32/13, 3. Frode Bekkos, Røros 30/14, 4. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 30/13, 5. Gisle Kjøsnes, Tydal 30/9, 6. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 28/9, 7. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 28/7, 8. Eirik Mogset, Rindal 27/13, 9. Åge Sandnes, Glåmos 25/9, 10. Tore Mogset, Rindal 24/8, 11. Ole Arne Røttum, Budal 24/8, 12. Viggo Erlien, Glåmos 23/5, 13. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 22/5, 14. Marit Solem, Budal 22/4, 15. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 21/1, 16. Ken Are Olafsen, Vinstra 13/2

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 35/21, 2. Alf Strand, Øvre Surnadal 34/14, 3. Truls Buhagen, Hommelvik 30/10, 4. Helge Tørresvold, Glåmos 29/10, 5. Håvard Sneisen, Hommelvik 29/7, 6. Øyvind Erlien, Glåmos 29/6, 7. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 27/12, 8. Tom Kr. Noodt, Nidaros 27/6, 9. Jon Aasmyr, Rennebu 26/9, 10. Rune Tørresvold, Glåmos 26/9, 11. Martin Grådal, Røros 24/10, 12. Rolf H Bakken, Reinskytten 19/6

Klasse 4: 1. Jorun Øien Buseth, Singsås 35/24, 2. Svein A. Budal, Budal 35/21, 3. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 35/19, 4. Terje Røstad, Soknedal 35/19, 5. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/18, 6. Kristoffer Kojedal, Røros 35/16, 7. Stian Halland, Rennebu 34/20, 8. Geir Håkon Nystuen, Tynset 34/18, 9. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 34/14, 10. Odd Arne Pedersen, Fåset 34/9, 11. Torgeir Graneng, Fåset 33/15, 12. Ingrid Øyan, Singsås 31/14, 13. Rune Aas, Tydal 31/13, 14. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 31/13, 15. Hans Runar Kojedal, Røros 31/12, 16. Ole K. Løkken, Fåset 30/9, 17. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 27/11, 18. Lars Singsaas, Singsås 27/9, 19. Alf Erik Bolme, Rindal 26/16

Klasse 5: 1. Edvin Aamot, Orkla 36/23, 2. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 36/21, 3. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 36/20, 4. Birger Meistad, Nidaros 36/16, 5. Einar Westum, Tynset 36/11, 6. Peder Bakken, Budal 35/24, 7. Roger Nilsen, Tynset 35/22, 8. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 35/17, 9. Anita Jære, Rennebu 35/10, 10. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 33/21, 11. Kjell Johansen, Trondhjems 33/21, 12. Arnfinn Berdal, Rindal 32/17

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 36/17, 2. Bjørn Trøite, Rennebu 35/24, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 35/13, 4. Agnar Kveberg, Alvdal 34/20, 5. Idar Moseng, Nora 34/16, 6. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 34/9, 7. Egil Wikan, Nora 33/14, 8. Oddvar Dalen, Fåset 32/16, 9. Einar Thoresen, Hommelvik 32/13, 10. Ivar Otto Husby, Trondhjems 30/18, 11. Trond Erlien, Glåmos 30/11, 12. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 30/10, 13. Bjørn Dahl, Røros 29/12, 14. Even Langli, Rindal 29/12, 15. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 26/6, 16. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 25/9

Klasse AG3: 1. Kjell Johansen, HV-12 Trøndelag 31/15, 2. Svein Erik Morseth, Rennebu 31/9, 3. Lars Erik Bårdli, HV-12 Trøndelag 29/13, 4. Bernt Noodt, HV-12 Trøndelag 26/9, 5. Sindre M Oterhals, Røros 17/4, 6. Bjørn Trøite, HV-12 Trøndelag 8/0

Klasse HK416: 1. Kristoffer Sandnes Kojedal, HV-12 Trøndelag 34/19, 2. Håvard Oterhals, HV-12 Trøndelag 33/10, 3. Eirik Leander Rotmo, HV-12 Trøndelag 33/8, 4. Oddbjørn Stiklestad, HV-12 Trøndelag 32/16, 5. Stein Botnan, Haltdalen 32/8, 6. Sverre Uglem, HV-12 Trøndelag 28/10

Klasse ASP: 1. Jenny Felgenhauer, Glåmos 13/4

Lagskyting:

Grovfelt: 1. Rennebu, 104/47 (Stian Halland (4), 34/20 , Mikkel Voll Stokkli (5), 35/17 , Anita Jære (5), 35/10 ), 2. Røros, 102/45 , 3. Fåset 1, 99/40 , 4. Hommelvik, 98/43 , 5. Øvre Surnadal, 95/39 , 6. Jeger Bom-Bom, 93/47 , 7. Røros 1, 83/36 , 8. Glåmos 1, 82/22 , 9. Glåmos, 80/28

Junior: 1. Alvdal, 86/60 (Morten Reinertsen (J), 29/16 , Sondre Hagesveen Hagen (J), 29/23 , Martin Strypet (ER), 28/21 ), 2. Dovre og Dovreskog, 78/43 , 3. Glåmos, 73/28

Veteran: 1. Alvdal, 88/60 (Sverre Trøan (V73), 30/20 , Per Dalåsen (V65), 28/20 , Hans Sollid (V65), 30/20 ), 2. Lesja, 84/52

 

 

Roger Nilsen vant på DC-8 Lesja

John Smedbakken fra Bjørnen pleier å våkne til liv på denne tida av året og leverte en meget sterk prestasjon da han vant grovfeltmesterskapet på bemerkelsesverdige 30/28. Det er meget sjelden at dette skjer.

På Dombås arr. Reinskytten igjen stevnet etter mange års opphold. Stevnet gikk i sin helhet nede på Øyan, og det kladdet en del i forb. med avviklingen av finfelten. Det har kommet klage på avviklingen av finfelten.  - Vi lover at vi neste år skal få rettet dette, sier Rolf Bakken i Reinskytten.

Ellers legger vi merke til flere sterke prestasjoner, bl. a. av Morten Reinersten fra Alvdal som vant juniorklassa på begge stevnene. her er konkurransen sterk.

Nevnes bør også Margrete Dalsegg fra Øvre Surnadal som skjøt 30/28 på Lesja og var med det beste skytter på det opplegget.

Det går mot mange harde nappetak på de stevnene som nå gjenstår for å sikre seg plass i finalen på Hjerkinn 1. mai.

Men det er jo slik det skal være!!!

DC-8 Slådalsstevnet - , Lesja SKL, 23.03.2014:

97 skyttere.

DC- 8 Slådalsstevnet , Lesja SKL, 23.03.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Roger Nilsen, Tynset (5) 30/20, 2. Tore Hagestande, Lesja (5) 30/18, 3. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) (4) 30/18, 4. Stian Halland, Rennebu (4) 30/15, 5. Peder Bakken, Budal (5) 30/14

V55: 1. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 30/13, 2. Oddvar Dalen, Fåset 29/12, 3. Bjørn Trøite, Rennebu 28/19

Hovedskyting:

Klasse 2: 1. Kjell Viggo Kaagen, Raumadalen 29/15, 2. Eirik Mogset, Rindal 28/12, 3. Egil Lindsø, Reinskytten 28/7, 4. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 27/11, 5. Tore Mogset, Rindal 24/11, 6. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 18/7, 7. Ken-Are Olafsen, Vinstra 9/3

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 29/20, 2. Ken Roger Stø, Vinstra 28/14, 3. Guttorm Bentdal, Lesja 26/12, 4. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 26/10, 5. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk 23/8, 6. Lars Hole, Lesja 22/11, 7. Karl Øygarden, Lesjaskog 21/4, 8. Øyvind Holsbrekken, Lesja 17/2, 9. Svend Bentdal, Lesja 14/3

Klasse 4: 1. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/18, 2. Stian Halland, Rennebu 30/15, 3. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 29/9, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 28/12, 5. Rolf Morten Berg, Hjelmen 28/11, 6. Odd Arne Pedersen, Fåset 27/16, 7. Rune Staum Grønn, Otta 26/15, 8. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 26/14, 9. Ingrid Øyan, Singsås 26/13, 10. Lars Næprud, Lillehammer 25/15, 11. Vebjørn Lillebo, Tynset 25/13, 12. Ole K Løkken, Fåset 24/11, 13. Tom Kappelslåen, Lesja 23/10, 14. Alf Erik Bolme, Rindal 20/4

Klasse 5: 1. Roger Nilsen, Tynset 30/20, 2. Tore Hagestande, Lesja 30/18, 3. Peder Bakken, Budal 30/14, 4. Bjarne Budsberg, Vinstra 29/10, 5. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 28/18, 6. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 28/18, 7. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 28/16, 8. Arnfinn Berdal, Rindal 28/15, 9. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 27/20, 10. Einar Westum, Tynset 27/13

Klasse V55: 1. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 30/13, 2. Oddvar Dalen, Fåset 29/12, 3. Bjørn Trøite, Rennebu 28/19, 4. Even Langli, Rindal 27/11, 5. Idar Moseng, Nora 25/9, 6. Hans Iver Kojedal, Røros 24/15, 7. Nils Sverre Norin, Lonås 23/9, 8. Per Bakken, Flå (Uttrøndelag) 23/3, 9. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 6/3

Klasse ASP: 1. Thor Magnus Aker-Grønn, Otta 21/6, 2. Lars Torvald Brenden, Lesja 18/4, 3. Emil Grothe, Lesja 23/3, 4. Kristian Haakenstad, Lesja 21/7, 5. Stina Ulheim, Dovre og Dovreskog 28/10

Klasse R: 1. Mette Strandlien, Ringebu og Fåvang 30/14, 2. Jørn Strypet, Alvdal 30/8, 3. Paul Kornelius Aker-Grønn, Otta 27/6, 4. Live Svendsgård, Dovre og Dovreskog 25/8, 5. Olav Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 25/7

Klasse ER: 1. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 30/28, 2. Kristian Westum, Tynset 30/21, 3. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 30/19, 4. Kristian Brohaug, Alvdal 30/17, 5. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 29/18, 6. Jørgen Dalum, Lesja 29/18, 7. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 29/16, 8. Kristin Amundgård, Lesja 28/19, 9. Martin Strypet, Alvdal 28/14

Klasse J: 1. Morten Reinertesen, Alvdal 30/27, 2. Kristian Strandlien, Ringebu og Fåvang 30/25, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/25, 4. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/19, 5. Rolv Magnus Hidemstrædet, Vågå 30/18, 6. Morten Svenning, Folldal 29/13, 7. Magnus Haakenstad, Lesja 26/15, 8. Hågen Strypet, Alvdal 25/13

Klasse V65: 1. Steinar Dahle, Holmemstranda 30/27, 2. Arne Brendryen, Folldal 30/21, 3. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 30/20, 4. Bjørn Stø, Vinstra 30/18, 5. Leiv Olav Forbregd, Ringebu og Fåvang 28/18, 6. Magnar Hansen, Lom og Skjåk 27/14, 7. Olav Solheim, Soknedal 27/11, 8. Bjørn Haugerud, Rennebu 26/16, 9. Steinar Løseth, Rindal 23/11

Klasse V73: 1. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/21, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 29/24, 3. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 29/16, 4. Inge Skamfer, Rennebu 29/12, 5. Ludvik Gravem, Sunndal 28/23, 6. Sverre Trøan, Alvdal 28/12, 7. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 26/11, 8. Nils Hjellmo, Sunndal 25/12, 9. Torbjørn Furuhovde, Folldal 24/13, 10. Magnar Torsgård, Lesja 24/6, 11. Ola Utgaard, Lesja 20/3, 12. Harald Nordtun, Øvre Rendal 19/4

DC-7 Felt - Reinskytten

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) skytterlag 30/28, 2. Ken Roger Stø, Vinstra skytterlag 30/22, 3. Odd S Håkenstad, Lesja skytterlag 30/19,.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Odd S Håkenstad, Lesja skytterlag 30/19, 2. Egil M Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra skytterlag 30/18, 3. Tore Hagestande, Lesja skytterlag 29/21, 4. Einar Westum, Tynset skytterlag 29/11, 5. Roger Nilsen, Tynset skytterlag 28/19, 6. Peder Bakken, Budal skytterlag 28/18, 7. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk skytterlag 28/18, 8. Arnfinn Berdal, Rindal skytterlag 28/15, 9. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk skytterlag 27/18.

Klasse 4: 1. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) skytterlag 30/28, 2. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes sk.lag 29/15, 3. Ole K Løkken, Fåset skytterlag 27/10, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal skytterlag 25/19, 5. Ingrid Øyan, Singsås skytterlag 25/16, 6. Odd Arve Pedersen, Fåset skytterlag 24/07, 7. Arne Helegtun, Opdal og Midtbygden skytterlag 23/11, 8. Lars Nøprud, Lillehammer skytterlag 23/09, 9. Stian Halland, Rennebu skytterlag 21/12, 10. Tom Kappeslåen, Lesja skytterlag 21/10, 11. Vebjørn Lillebo, Tynset skytterlag 21/06, 12. Rolf Morten Berg, Nordmør Skyttersamlag 19/12, 13. Alf Erik Bolme, Rindal skytterlag 15/06.

Klasse 3: 1. Ken Roger Stø, Vinstra skytterlag 30/22, 2. Odd Gjeldnes, Skogn skytterlag 23/19, 3. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk skytterlag 23/09, 4. Odd Bjerksetmyr, Soknedal skytterlag 22/12.

Klasse 2: 1. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen skytterlag 28/11, 2. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) skytterlag 28/05, 3. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog skytterlag 27/13, 4. Tore Mogset, Rindal skytterlag 26/12, 5. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes sk.lag 26/10, 6. Eirik Mogset, Rindal skytterlag 21/05, 7. Ken Arne Olafsen, Vinstra skytterlag 16/05.

Junior: 1. Morten Reinertsen, Alvdal skytterlag 30/26, 2. Kristian Standlien, Ringebu og Fåvang skytterlag 30/25, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal skytterlag 30/20, 4. Rolv Magnus Hidemstrædet, Vågå skytterlag 30/18, 5. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog skytterlag 29/17, 6. Hågen Strypet, Alvdal skytterlag 27/12, 7. Magnus Haakenstad, Lesja skytterlag 27/11, 8. Kristiane Selsjord, Lesja skytterlag 27/07, 9. Morten Svenning, Folldal skytterlag 26/10, 10. Marius Ekre Midtskog, Reinskytten skytterlag 20/11.

Eldre rekrutt: 1. Kristian Westum, Tynset skytterlag 30/26, 2. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden skytterlag 30/24, 3. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal skytterlag 30/24, 4. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden skytterlag 30/20, 5. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog skytterlag 29/16, 6. Martin Strypet, Alvdal skytterlag 29/14.

Rekrutt: 1. Live Svendsgard, Dovre og Dovreskog skytterlag 28/09, 2. Mette Standlien, Ringebu og Fåvang skytterlag 25/10, 3. Jørn Strypet, Alvdal skytterlag 25/05, 4. Olav Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden skytterlag 14/05, 5. Henrik Vorkinn, Reinskytten skytterlag 13/07.

Aspirant: 1. Kristian Haakenstad, Lesja skytterlag, 1. Bjørnar Torstingard, Dovre og Dovreskog skytterlag, 1. Stina Ulheim, Dovre og Dovreskog skytterlag, 1. Simen Vorkinn, Reinskytten skytterlag.

V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset skytterlag 29/09, 2. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk skytterlag 27/15, 3. Hans Iver Kojedal, Røros skytterlag 26/15, 4. Nils Sverre Norin, Lonås skytterlag 26/10, 5. Bjørn Erik Trøite, Rennebu skytterlag 24/15, 6. Even Langli, Rindal skytterlag 24/10, 7. Idar Moseng, Nora skytterlag 23/11, 8. Per A Bakken, Flå (Uttrøndelag) skytterlag 20/09, 9. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) skytterlag 20/04.

V65: 1. Peder Ammundgård, Nesjestranda og Skaala sk.lag 30/20, 2. Olav Solheim, Soknedal skytterlag 30/20, 3. Steinar Dahle, Holmemstranda Skytterlag 29/27, 4. Bjørn Erik Haugerud, Rennebu skytterlag 29/17, 5. Bjørn Tore Stø, Vinstra skytterlag 29/12, 6. Steinar Løvseth, Rindal skytterlag 28/17, 7. Leiv Forbregd, Ringebu og Fåvang skytterlag 27/15, 8. Magnar Hansen, Lom og Skjåk skytterlag 27/13, 9. Arne Brendryen, Folldal skytterlag 26/13.

V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) skytterlag 30/27, 2. Ludvik Gravem, Sunndal skytterlag 30/25, 3. Helge Tøndervoldshagen, Lesja skytterlag 30/22, 4. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) skytterlag 29/22, 5. Sigmund Flateng, Reinskytten skytterlag 29/21, 6. Sverre Trøan, Alvdal skytterlag 29/16, 7. Inge Skamfer, Rennebu skytterlag 28/21, 8. Torbjørn Furuhovde, Folldal skytterlag 27/09, 9. Nils Hjellmo, Sunndal skytterlag 26/15, 10. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala sk.lag 23/15, 11. Torbjørn Skinstad, Bjørnen (Østerdal) skytterlag 19/09.

Ingen tvil:

Edvin Aamot dagens mann i Rindal

(09.03.2014)

Edvin var utvilsomt dagens mann i Rindal da han vant begge stevnene. Spesielt imponerte han i stevnet til Lomundal og Øvre Surnadal der han skjøt hele 30/26, noe som var fem indre foran andremannen Alt Strand fra Rindal.

Men det er også grunn til å sette et kryss i margen ved navnet Steinar Dahle fra Holmemstranda som også vant sin klasse V65 på begge stevnene. 30/28 i Lomundal/Øvre Surnadal sitt stevne var imponerende. På det samme stevnet skjøt eldre rekruttskytteren John Nordvik fra Surnadal hele 30/29. Imponerende dette resultatet også, sjølsagt!

Redaksjonen tar gjerne imot bilder fra disse stevnene.

DC- 6 Rindalsfelten 6, RINDAL SKL, 08-09.03.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Edvin Aamot, Orkla (5) 30/23, 2. Leif Gravem, Sunndal (5) 30/22, 3. Runar Finvåg, Fosna (4) 30/21, 4. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 30/20, 5. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu (5) 30/19

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 24/8, 2. John Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 24/5, 3. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden 11/1

V55: 1. Jens Kåre Øyen, Hov 29/15, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 29/13, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 28/11

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 24/8, 2. John Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 24/5, 3. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden 11/1

Klasse 2: 1. Nils I. Bakken, Budal 26/8, 2. Ole Arne Røttum, Budal 25/9, 3. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 25/9, 4. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 24/10, 5. Eirik Mogset, Rindal 24/9, 6. Odd Egil Sneisen, Mostadmark 23/10, 7. Terje Thoresen, Hommelvik 22/4, 8. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/3, 9. Emil Haugan, Mostadmark 20/9, 10. Tore Mogset, Rindal 20/1, 11. Henrik Gravem, Sunndal 18/8, 12. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 18/2, 13. Kjell Otnes, Valsøyfjord 16/4, 14. Knut Arne How, Budal 15/3, 15. Svein Roksvåg, Smøla 12/4

Klasse 3: 1. Jan Malmedal, Malmefjorden 29/16, 2. Alf Strand, Øvre Surnadal 29/11, 3. Ole Kristian Finvåg, Fosna 29/11, 4. Truls Buhagen, Hommelvik 28/13, 5. Hans J. Løkkesmo, Budal 28/13, 6. Odd Gjeldnes, Skogn 28/10, 7. Håvard Sneisen, Hommelvik 27/10, 8. Axel Skuggevik, Surnadal 25/12, 9. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 22/8, 10. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 22/6, 11. Jo Kristian Bergum, Nidaros 22/6, 12. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 22/6, 13. Tor Skuggevik, Surnadal 20/6, 14. Jon Aasmyr, Rennebu 15/4

Klasse 4: 1. Runar Finvåg, Fosna 30/21, 2. Kjell Gujord, Fosna 30/13, 3. Svein A. Budal, Budal 29/12, 4. Kåre Grønning, Fosna 29/11, 5. Per Otto Opstad, Rakvåg 29/10, 6. Terje Røstad, Soknedal 29/9, 7. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 28/14, 8. Anders Silset, Heim/Hemne 27/9, 9. Ingrid Øyan, Singsås 27/9, 10. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 27/8, 11. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 27/7, 12. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 26/10, 13. Alf Erik Bolme, Rindal 26/10, 14. Stian Halland, Rennebu 26/9, 15. Hanne Waag, Surnadal 25/12, 16. Bjørn Arve Hansen, Heim/Hemne 25/9, 17. Morten Island, Stjørdal 22/7, 18. Jorun Øien Buseth, Singsås 22/4, 19. Rolf Morten Berg, Hjelmen 21/6, 20. Bjørn Brevik, Fosna 20/5, 21. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 19/6, 22. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 17/5

Klasse 5: 1. Edvin Aamot, Orkla 30/23, 2. Leif Gravem, Sunndal 30/22, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/20, 4. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 30/19, 5. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 30/18, 6. Otte Hårstad, Rennebu 30/15, 7. Roger Hals, Fosna 30/13, 8. Peder Bakken, Budal 30/12, 9. Mona Isene, Rennebu 30/11, 10. Kurt Otnes, Valsøyfjord 30/5, 11. Anita Jære, Rennebu 29/21, 12. Ola Vinsnesbakk, Innset 29/19, 13. Lars Kirkholt, Rindal 29/16, 14. Frode Standal, Kleive 29/15, 15. Esten Skårild, Heim/Hemne 28/18, 16. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 28/11, 17. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 27/17, 18. Ingar Waag, Surnadal 27/15, 19. Arnfinn Berdal, Rindal 27/14, 20. Birger Meistad, Nidaros 27/14, 21. Håvard M. Ellefsen, Byneset 27/12, 22. Bård Haugros, Byneset 25/7

Klasse V55: 1. Jens Kåre Øyen, Hov 29/15, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 29/13, 3. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 28/11, 4. Bjørn Trøite, Rennebu 27/11, 5. Ola Krogstad, Eide og Naas 26/13, 6. Bjørn Haugen, Valsøyfjord 26/9, 7. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 26/8, 8. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 25/5, 9. Einar Thoresen, Hommelvik 24/10, 10. Even Langli, Rindal 23/5, 11. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 21/5, 12. Svein O. Østeraas, Hommelvik 15/5, 13. Jarle Foss, Bæverdalen 10/0

Klasse JEG: 1. Baard Halgunset, Rindalsskogen 17/3, 2. Anders Opøyen, Rindalsskogen 7/3

Klasse ASP: 1. Sigurd Brevik, Fosna 24/8

Klasse R: 1. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 29/17, 2. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 27/13, 3. Karen Snekvik, Surnadal 25/7, 4. Håkon Brevik, Fosna 23/13, 5. Erling Waag, Surnadal 22/9, 6. Sindre S. Haltstrand, Aspøy og Straumsnes 20/10, 7. Mathias Bakk, Årvågsfjord 20/9, 8. Jostein Roksvåg, Smøla 19/5, 9. Morten Storli, Budal 15/4, 10. Olav Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 13/3, 11. Kari Røttum, Budal 11/1

Klasse ER: 1. Ivar Waag, Surnadal 30/25, 2. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 30/24, 3. Jorun Snekvik, Surnadal 30/21, 4. Tor Fredrik Mikkelsen, Surnadal 30/15, 5. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 29/21, 6. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 29/17, 7. Karoline Emilie Grønning, Fosna 28/18, 8. Lene Berg Solbu, Orkla 28/15, 9. John Nordvik, Surnadal 27/27, 10. Karin Budal, Budal 27/15, 11. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 26/16, 12. Mathias Råket, Ertvågøy 24/10, 13. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 14/3

Klasse J: 1. Hans Erling Øien, Byneset 30/14, 2. Maren Høgholt, Lomundal 29/15, 3. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 29/11, 4. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 28/18, 5. Mikael Råket, Ertvågøy 28/17, 6. Thomas Åsheim, Byneset 27/19, 7. Simen Sollid, Fosna 27/19, 8. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 27/10, 9. Hallgeir Aspsæter, Aspøy og Straumsnes 27/9, 10. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 26/10, 11. Joar Røttum, Budal 25/16, 12. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 25/10, 13. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla 22/9, 14. Fabian Olsen, Ertvågøy 21/14

Klasse V65: 1. Steinar Dahle, Holmemstranda 30/24, 2. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 30/24, 3. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 30/21, 4. Tore Refseth, Hommelvik 30/20, 5. Håkon T. Gravem, Sunndal 30/20, 6. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 29/18, 7. Olav Solheim, Soknedal 29/17, 8. Ottar    Ysland, Orkla 29/16, 9. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 28/18, 10. Pål Finstad, Øvre Rendal 28/15, 11. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 27/17, 12. Steinar Løseth, Rindal 27/15, 13. Leif Peder Fugelsøy, Øvre Surnadal 27/13, 14. Kjell Stenbro, Rindal 26/14, 15. Bjarne Hammer, Hommelvik 25/7

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/23, 2. Inge Skamfer, Rennebu 30/18, 3. Ludvik Gravem, Sunndal 30/15, 4. Rolf Strand, Lensvik/Selven 29/17, 5. Bjørn Warmdal, Hommelvik 29/16, 6. Helge Bævre, Bæverdalen 29/15, 7. Kåre Petter Myklebust, Heim/Hemne 27/13, 8. Jakob Midttun, Hommelvik 27/13, 9. Nils Hjellmo, Sunndal 27/10, 10. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 26/12, 11. Jon Helgetun, Rindal 23/15, 12. Kristian Henden, Surnadal 23/10, 13. Anders Indreiten, Halsa (Nordmør) 11/4

DC-5 Lomundal/Øvre Surnadal, 08-09.03.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Edvin Aamot, Orkla (5) 30/26, 2. Alf Strand, Øvre Surnadal (3) 30/21, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 30/18, 4. Otte Hårstad, Rennebu (5) 30/18, 5. Lars Kirkholt, Rindal (5) 30/14

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 27/10, 2. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden 23/8, 3. John Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 21/7

Klasse 2: 1. Nils I. Bakken, Budal 25/12, 2. Eirik Mogset, Rindal 25/8, 3. Knut Rakstang, Aspøy og Straumsnes 24/8, 4. Ole Arne Røttum, Budal 24/6, 5. Nils Halse, Halsa (Nordmør) 23/9, 6. Tore Mogset, Rindal 23/6, 7. Terje Thoresen, Hommelvik 23/5, 8. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 21/9, 9. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 21/4, 10. Odd Egil Sneisen, Mostadmark 20/9, 11. Knut Arne How, Budal 20/8, 12. Emil Haugan, Mostadmark 20/8, 13. Kjell Otnes, Valsøyfjord 17/8, 14. Svein Roksvåg, Smøla 15/2, 15. Henrik Gravem, Sunndal 1/0

Klasse 3: 1. Alf Strand, Øvre Surnadal 30/21, 2. Axel Skuggevik, Surnadal 29/15, 3. Hans J. Løkkesmo, Budal 29/15, 4. Odd Gjeldnes, Skogn 28/16, 5. Truls Buhagen, Hommelvik 28/10, 6. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 27/10, 7. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 26/11, 8. Jan Malmedal, Malmefjorden 24/16, 9. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 23/7, 10. Jo Kristian Bergum, Nidaros 22/13, 11. Tor Skuggevik, Surnadal 22/11, 12. Ole Kristian Finvåg, Fosna 21/5, 13. Jon Aasmyr, Rennebu 21/4, 14. Håvard Sneisen, Hommelvik 17/11

Klasse 4: 1. Terje Røstad, Soknedal 29/14, 2. Bjørn Arve Hansen, Heim/Hemne 28/14, 3. Hanne Waag, Surnadal 28/10, 4. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 27/13, 5. Svein A. Budal, Budal 27/11, 6. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 27/7, 7. Stian Halland, Rennebu 27/6, 8. Kåre Grønning, Fosna 26/13, 9. Morten Island, Stjørdal 26/12, 10. Kjell Gujord, Fosna 26/9, 11. Jorun Øien Buseth, Singsås 26/9, 12. Runar Finvåg, Fosna 26/3, 13. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 25/9, 14. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 25/8, 15. Helge Roar Åndal, Malmefjorden 24/8, 16. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 22/11, 17. Per Otto Opstad, Rakvåg 21/5, 18. Anders Silset, Heim/Hemne 21/3, 19. Ingrid Øyan, Singsås 21/2, 20. Alf Erik Bolme, Rindal 20/6, 21. Rolf Morten Berg, Hjelmen 19/11, 22. Bjørn Brevik, Fosna 17/4

Klasse 5: 1. Edvin Aamot, Orkla 30/26, 2. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/18, 3. Otte Hårstad, Rennebu 30/18, 4. Lars Kirkholt, Rindal 30/14, 5. Arnfinn Berdal, Rindal 29/20, 6. Esten Skårild, Heim/Hemne 29/19, 7. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 29/18, 8. Ingar Waag, Surnadal 29/17, 9. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 29/15, 10. Peder Bakken, Budal 28/17, 11. Mona Isene, Rennebu 28/15, 12. Håvard M. Ellefsen, Byneset 28/12, 13. Anita Jære, Rennebu 27/17, 14. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 26/17, 15. Birger Meistad, Nidaros 26/12, 16. Frode Standal, Kleive 26/12, 17. Kurt Otnes, Valsøyfjord 26/12, 18. Roger Hals, Fosna 26/10, 19. Ola Vinsnesbakk, Innset 26/8, 20. Leif Gravem, Sunndal 24/8, 21. Bård Haugros, Byneset 24/6, 22. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 22/10

Klasse V55: 1. Ola Krogstad, Eide og Naas 30/12, 2. Bjørn Trøite, Rennebu 29/16, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 29/14, 4. Lars Indreiten, Halsa (Nordmør) 27/9, 5. Gunnar Øyen, Aspøy og Straumsnes 26/11, 6. Einar Thoresen, Hommelvik 25/9, 7. Even Langli, Rindal 24/11, 8. Jarle Foss, Bæverdalen 24/6, 9. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 21/9, 10. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 19/8, 11. Bjørn Haugen, Valsøyfjord 19/8, 12. Jens Kåre Øyen, Hov 15/5, 13. Svein O. Østeraas, Hommelvik 15/5

Klasse JEG: 1. Bård Halgunset, Rindalsskogen 21/6, 2. Anders Opøyen, Rindalsskogen 11/2

Klasse ASP: 1. Sigurd Brevik, Fosna 26/12

Klasse R: 1. Karen Snekvik, Surnadal 29/24, 2. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 27/13, 3. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 25/14, 4. Kari Røttum, Budal 25/7, 5. Sindre S. Haltstrand, Aspøy og Straumsnes 24/9, 6. Håkon Brevik, Fosna 23/6, 7. Mathias Bakk, Årvågsfjord 22/4, 8. Erling Waag, Surnadal 20/10, 9. Jostein Roksvåg, Smøla 18/4, 10. Olav Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 17/6, 11. Morten Storli, Budal 10/0

Klasse ER: 1. John Nordvik, Surnadal 30/29, 2. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 30/22, 3. Karoline Emilie Grønning, Fosna 30/22, 4. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 30/20, 5. Jorun Snekvik, Surnadal 30/19, 6. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 29/24, 7. Lene Berg Solbu, Orkla 29/24, 8. Tor Fredrik Mikkelsen, Surnadal 29/21, 9. Karin Budal, Budal 29/18, 10. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 29/18, 11. Ivar Waag, Surnadal 29/17, 12. Mathias Råket, Ertvågøy 25/10, 13. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 15/3

Klasse J: 1. Hans Erling Øien, Byneset 30/24, 2. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/21, 3. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 30/18, 4. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 29/23, 5. Maren Høgholt, Lomundal 29/17, 6. Thomas Åsheim, Byneset 28/22, 7. Joar Røttum, Budal 28/18, 8. Sigbjørn Hausberg, Surnadal 27/21, 9. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla 27/17, 10. Hallgeir Aspsæter, Aspøy og Straumsnes 27/13, 11. Simen Sollid, Fosna 27/13, 12. Fabian Olsen, Ertvågøy 25/11, 13. Mikael Råket, Ertvågøy 24/14, 14. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 23/15

Klasse V65: 1. Steinar Dahle, Holmemstranda 30/28, 2. Håkon T. Gravem, Sunndal 30/24, 3. Arne Bjørn Gaupset, Batnfjord 30/22, 4. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 30/22, 5. Tore Refseth, Hommelvik 30/21, 6. Ottar    Ysland, Orkla 30/18, 7. Birger Indreiten, Halsa (Nordmør) 29/25, 8. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 29/22, 9. Olav Solheim, Soknedal 29/20, 10. Jørund Kvalvaag, Reinsfjell 29/13, 11. Leif Peder Fugelsøy, Øvre Surnadal 28/17, 12. Pål Finstad, Øvre Rendal 27/14, 13. Bjarne Hammer, Hommelvik 27/14, 14. Steinar Løseth, Rindal 26/14, 15. Kjell Stenbro, Rindal 24/12

Klasse V73: 1. Rolf Strand, Lensvik/Selven 30/26, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 30/21, 3. Jon Oren, Surnadal 30/19, 4. Kåre Petter Myklebust, Heim/Hemne 30/19, 5. Bjørn Warmdal, Hommelvik 30/18, 6. Jon Helgetun, Rindal 30/16, 7. Kristian Henden, Surnadal 30/15, 8. Nils Hjellmo, Sunndal 29/19, 9. Helge Bævre, Bæverdalen 28/18, 10. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 28/14, 11. Inge Skamfer, Rennebu 27/11, 12. Anders Indreiten, Halsa (Nordmør) 24/11, 13. Jakob Midttun, Hommelvik 20/9

  

Odd Sverre Håkenstad vant Sabotørfelten

(02.03.2014)

Ikke uventet vant Odd Sverre Håkenstad i dag Sabotørfelten. Dermed har han tatt den første store seieren i år og sikter seg sikkert inn på en ny finale i Dovrefjellcupen. Odd Sverre hadde en fenomenal feltsesong i fjor da han bl.a. ble Østlandsmester i feltskyting. Det eneste han snart ikke har vunnet er NM i felt på Landsskytterstevnet og utrolig nok finalen i Dovrefjellcupen. Vi har ikke tall på hvor mange ganger han har ligget an til å vinne finalen, men en nærmest forbannelsen har hittil forfulgt denne eminente feltskytteren. Blir det endelig hans tur i år?

142 skyttere deltok.

DC- 4 Sabotørfelten, Orkla, Flå, Hølonda, Skaun og Trondhjems Skytterlag, 02.03.2014:

Mesterskap (48 skudd):

Grovfelt kl. 2-5, V55: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja (5) 48/27, 2. Odd Gjeldnes, Skogn (3) 48/26, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund (V55) 48/24, 4. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk (5) 47/29, 5. Hans Runar Kojedal, Røros (4) 47/29, 6. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 47/28, 7. Svein A. Budal, Budal (4) 47/26, 8. Per Erik Oldertrøen, Tynset (4) 47/24, 9. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 47/23, 10. Idar Moen, Malmefjorden (5) 47/19,

Klassevis, Grovfelt:

Klasse 5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 48/27, 2. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 47/29, 3. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 47/28, 4. Kjell Johansen, Trondhjems 47/23, 5. Idar Moen, Malmefjorden 47/19, 6. Otte Hårstad, Rennebu 47/17, 7. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 46/29, 8. Knut Øien, Byneset 46/24, 9. Roar Saksvik, Orkla 46/22, 10. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 46/18, 11. Johnny Gammelsæter Vågen, Nesjestranda og Skaala 46/17, 12. Peder Bakken, Budal 46/17, 13. Håvard M. Ellefsen, Byneset 45/20, 14. Roger Nilsen, Tynset 44/29, 15. Edvin Aamot, Orkla 44/28, 16. Mads Lysevold, Singsås 44/21, 17. Lars Kirkholt, Rindal 44/20, 18. Lars Petter Ven, Heim/Hemne 44/20, 19. Ola Vinsnesbakk, Innset 44/14, 20. Arnfinn Berdal, Rindal 44/14, 21. Esten Skårild, Heim/Hemne 43/23, 22. Bård Haugros, Byneset 43/20, 23. Jan Nilsen, Tynset 42/20, 24. Ola Mogstad Strand, Øvre Surnadal 42/20, 25. Anita Jære, Rennebu 37/15

Klasse 4: 1. Hans Runar Kojedal, Røros 47/29, 2. Svein A. Budal, Budal 47/26, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset 47/24, 4. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 47/12, 5. Torkil Berg, Trondhjems 46/25, 6. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 45/28, 7. Terje Røstad, Soknedal 45/20, 8. Ragnar Landrø, Lensvik/Selven 44/25, 9. Kristoffer Kojedal, Røros 44/20, 10. Anders Kvarme, Trondhjems 44/18, 11. Alf Kristian Sterten, Lensvik/Selven 43/22, 12. Morten Island, Stjørdal 42/17, 13. Bjørn Arve Hansen, Heim/Hemne 42/16, 14. Stian Halland, Rennebu 42/14, 15. Jorun Øien Buseth, Singsås 41/24, 16. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 41/24, 17. Alf Erik Bolme, Rindal 40/14, 18. Rolf Morten Berg, Hjelmen 40/5, 19. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 39/13, 20. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 39/12, 21. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 39/12, 22. Anders Silset, Heim/Hemne 37/22, 23. Ivar Skjelstad, Skjelstadmark 37/16, 24. Ingrid Øyan, Singsås 36/18, 25. Lars Singsaas, Singsås 35/14, 26. Bernt Noodt, Nidaros 35/13, 27. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 33/10, 28. Marte Aune Skårild, Heim/Hemne 32/8, 29. Åshild Solbrekken Flatla, Tingelstad 31/9

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 48/26, 2. Jo Kristian Bergum, Nidaros 45/17, 3. Hans J. Løkkesmo, Budal 44/24, 4. Magne Skårild, Heim/Hemne 43/20, 5. Tom Kr. Noodt, Nidaros 43/12, 6. Truls Buhagen, Hommelvik 42/19, 7. Eiliv Grostad, Geitanes 41/14, 8. Alf Strand, Øvre Surnadal 40/21, 9. Håvard Sneisen, Hommelvik 40/15, 10. Andrea Kirkevold, Røros 39/19, 11. Terje Buseth, Singsås 36/10, 12. Morten Grostad, Geitanes 35/12, 13. Joar Øyan, Singsås 33/9, 14. Jon Aasmyr, Rennebu 28/3, 15. Britt Holtan, Lensvik/Selven 22/9

Klasse 2: 1. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 43/13, 2. Åge Sandnes, Glåmos 42/21, 3. Nils I. Bakken, Budal 42/17, 4. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 41/18, 5. Emil Haugan, Mostadmark 40/13, 6. Terje Thoresen, Hommelvik 40/9, 7. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 39/18, 8. Kjell Otnes, Valsøyfjord 38/9, 9. Eirik Mogset, Rindal 38/6, 10. Karianne Lerheim Sildnes, Malmefjorden 37/18, 11. Tore Mogset, Rindal 37/10, 12. Gisle Kjøsnes, Tydal 36/18, 13. Ole Arne Røttum, Budal 31/8, 14. Knut Arne How, Budal 29/7, 15. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/7, 16. Atle Moen, Malmefjorden 18/6

Klasse 1: 1. John Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 33/7

Klasse V55: 1. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 48/24, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 46/22, 3. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 46/14, 4. Hans Iver Kojedal, Røros 45/28, 5. Oddvar Dalen, Fåset 45/19, 6. Egil Wikan, Nora 43/23, 7. Einar Thoresen, Hommelvik 43/19, 8. Bjørn Trøite, Rennebu 42/13, 9. Øystein Antonsen, Orkla 41/20, 10. Idar Moseng, Nora 39/10, 11. Svein O. Østeraas, Hommelvik 35/11, 12. Hans Fostervoll, Klæbu 33/13, 13. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 29/10

Klassevis, Finfelt:

Klasse Rekrutt: 1. Håkon Gammelsæter Tolaas, Nesjestranda og Skaala 37/12, 2. Sondre Saksvik, Orkla 31/11, 3. Ronja Sandnes, Glåmos 27/5, 4. Kari Røttum, Budal 22/7

Klasse Eldre rekrutt: 1. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 47/36, 2. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 47/33, 3. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 45/35, 4. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 45/25, 5. Ruben Sandnes, Glåmos 38/20, 6. Viktor Fivelstad Brudeli, Orkla 30/6, 7. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 16/3

Klasse Junior: 1. Thomas Åsheim, Byneset 48/38, 2. Maren Høgholt, Lomundal 48/36, 3. Marius Kvarme, Trondhjems 48/22, 4. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 47/34, 5. Hans Erling Øien, Byneset 47/32, 6. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 47/31, 7. Joar Røttum, Budal 46/32, 8. Odin Røstum Stabell, Tolgen 45/21, 9. Erlend Oldertrøen, Tynset 42/20, 10. Bjørnar Sandnes, Glåmos 34/16, 11. Oddvar Olstøren, Lensvik/Selven 19/5

Klasse V65: 1. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 48/35, 2. Steinar Løseth, Rindal 47/32, 3. Kjell Haugen, Mostadmark 47/32, 4. Tore Refseth, Hommelvik 47/30, 5. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 47/28, 6. Ottar    Ysland, Orkla 45/24, 7. Bjørn Haugerud, Rennebu 44/32, 8. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 44/32, 9. Eivind Østbyhaug, Tydal 42/19, 10. Egil Magne Damli, Lensvik/Selven 39/17

Klasse V73: 1. Per Oldertrøen, Tynset 48/30, 2. Jon Oren, Surnadal 46/36, 3. John Megård, Byneset 46/33, 4. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 46/30, 5. Inge Skamfer, Rennebu 45/29, 6. Rolf Strand, Lensvik/Selven 45/27, 7. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 45/21, 8. Kåre Petter Myklebust, Heim/Hemne 44/28, 9. Jakob Midttun, Hommelvik 40/24

Klasse AG3/HK416: 1. Ole Johan Aune, Brigade N. 39/15, 2. Asbjørn Asphol Aune, HV-12 Trøndelag 34/11

 

Konklusjon etter dagens runder i Nord-Østerdal:

Vel blåst, skyttere! For her har det vært jamn, hard og sur vind nesten fra start til mål. Det gikk enda an oppe i Vingelen der standplassene ligger litt i ly i skogen, men på Savalen fikk vi full pakke. På bakgrunn av det, var det mye imponerende skyting å sjå.

Budølene viste oss hvordan en bygger miljø innen sitt skytterlag ved denne felles bespisningen etter Savalstenet. Et eksempel til etterfølgelse!

Se flere bilder her - etter ei uke på hytte i vinterferien kommer jeg hjem og oppdager denne feilen, beklager!

Vi må bruke et arkivbilde av Arne Magne Stenvold fra hans litt yngre dager. Men Arne Magne ser eg. like ung og sprek ut den dag i dag. Er det på grunn av skytinga?

DC- 3 Savalstevnet 2014

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  38/18, 2. Hans Runar Kojedal, Røros  37/16, 3. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk  36/11, 4. Egil Wikan, Nora  36/09, 5. Torgeir Graneng, Fåset  35/15, 6. Tore Hagestande, Lesja  35/10, 7. Svein A Budal, Budal  34/13, 8. Esten Skårild, Heim/Hemne  34/11, 9. Roger Nilsen, Tynset  33/14, 10. Per Erik Oldertrøen, Tynset  33/13, 11. Oddvar Dalen, Fåset  33/12, 12. Idar Moseng, Nora  33/11, 13. Arnfinn Berdal, Rindal  33/10, 14. Peder Bakken, Budal  33/10, 15. Åsmund Skårild, Heim/Hemne  33/07, 16. Geir Stenvold, Brekken/Aursund  32/07, 17. Åge Sandnes, Glåmos  31/10, 18. Agnar Kveberg, Alvdal  31/09, 19. Geir Håkon Nystuen, Tynset  31/09, 20. Tore Lunsæter, Fåset  30/10, 21. Hans Iver Kojedal, Røros  30/07, 22. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal  29/09, 23. Kristoffer Kojedal, Røros  28/06, 24. Hans Jakob Løkkesmo, Budal  28/04, 25. Roar Steihaug, Alvdal  27/09, 26. Odd Gjeldnes, Skogn  27/05, 27. Roald Trøeng, Vingelen  27/05, 28. Jan Nilsen, Tynset  27/03, 29. Ole Kristoffer Løkken, Fåset  26/15, 30. Tobias Hodøl, Alvdal  25/06, 31. Even Langli, Rindal  25/02, 32. Ole Arne Røttum, Budal  24/08, 33. Ivar Otto Husby, Trondhjems  24/05, 34. Erik Mogset, Rindal  24/04, 35. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset  24/03, 36. Odd Arne Pedersen, Fåset  23/07, 37. Alf Erik Bolme, Rindal  22/05, 38. Lars Erik Singsaas, Singsås  22/05, 39. Ola Stenvold, Brekken/Aursund  22/03, 40. Marit Solem, Budal  22/03, 41. Geir Rønning, Vingelen  21/08, 42. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal)  20/05, 43. Tore Mogset, Rindal  20/04, 44. Ken Are Olafsen, Vinstra  20/04, 45. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag)  18/06, 46. Ingrid Øyan, Singsås  18/03, 47. Per A Bakken, Budal  17/04, 48. Trond Erlien, Glåmos  15/03.

V55: 1. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  38/18, 2. Egil Wikan, Nora  36/09, 3. Oddvar Dalen, Fåset  33/12, 4. Idar Moseng, Nora  33/11, 5. Agnar Kveberg, Alvdal  31/09, 6. Hans Iver Kojedal, Røros  30/07, 7. Roar Steihaug, Alvdal  27/09, 8. Even Langli, Rindal  25/02, 9. Ivar Otto Husby, Trondhjems  24/05, 10. Per A Bakken, Budal  17/04, 11. Trond Erlien, Glåmos  15/03.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Tore Hagestande, Lesja  28/09, 2. Peder Bakken, Budal  27/10, 3. Roger Nilsen, Tynset  26/11, 4. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk  26/09, 5. Arnfinn Berdal, Rindal  26/08, 6. Esten Skårild, Heim/Hemne  24/09, 7. Åsmund Skårild, Heim/Hemne  24/06, 8. Tore Lunsæter, Fåset  23/07, 9. Jan Nilsen, Tynset  23/03.

Klasse 4: 1. Hans Runar Kojedal, Røros  29/12, 2. Torgeir Graneng, Fåset  27/13, 3. Svein A Budal, Budal  27/11, 4. Per Erik Oldertrøen, Tynset  26/09, 5. Geir Håkon Nystuen, Tynset  25/08, 6. Kristoffer Kojedal, Røros  24/06, 7. Ole Kristoffer Løkken, Fåset  22/13, 8. Geir Stenvold, Brekken/Aursund  22/06, 9. Odd Arne Pedersen, Fåset  21/07, 10. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal)  20/05, 11. Tobias Hodøl, Alvdal  19/05, 12. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset  19/03, 13. Lars Erik Singsaas, Singsås  18/04, 14. Alf Erik Bolme, Rindal  15/03, 15. Ingrid Øyan, Singsås  14/02.

Klasse 3: 1. Hans Jakob Løkkesmo, Budal  24/04, 2. Odd Gjeldnes, Skogn  17/04, 3. Geir Rønning, Vingelen  15/05.

Klasse 2: 1. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal  27/08, 2. Åge Sandnes, Glåmos  23/07, 3. Roald Trøeng, Vingelen  20/05, 4. Ole Arne Røttum, Budal  20/05, 5. Erik Mogset, Rindal  19/04, 6. Marit Solem, Budal  19/03, 7. Tore Mogset, Rindal  15/04, 8. Ken Are Olafsen, Vinstra  15/03, 9. Ola Stenvold, Brekken/Aursund  15/02, 10. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag)  14/04.

Klasse 1: 1. Jon Einar Dalsegg, Øvre Surnadal  22/08, 2. Helge Storli, Budal  22/04.

Junior: 1. Vegard Grendal, Nidaros  30/15, 2. Morten D Reinertsen, Alvdal  29/16, 3. Trude Livoll, Vingelen  28/15, 4. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne  27/13, 5. Joar Røttum, Budal  26/09, 6. Morten Svenning, Folldal  26/04, 7. Maren Høgholt, Lomundal  25/09, 8. Sondre H Hagen, Alvdal  25/09, 9. Kristiane Selsjord, Lesja  25/08, 10. Erlend Oldertrøen, Tynset  24/07, 11. Hågen Strypet, Alvdal  19/05.

Eldre rekrutt: 1. Randi Singsaas, Singsås  30/15, 2. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen  29/16, 3. Kristian Westum, Tynset  29/14, 4. Karin Budal, Budal  27/14, 5. Kristian Brohaug, Alvdal  26/12, 6. Martin Strypet, Alvdal  26/11, 7. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen  25/14, 8. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal  22/06, 9. Ruben Sandnes, Glåmos  19/04.

Rekrutt: 1. Jørn Strypet, Alvdal  22/04, 2. Ronja Sandnes, Glåmos  17/01, 3. Kari Røttum, Budal  12/00, 4. Øyvind Brohaug, Alvdal  10/03, 5. Morten Storli, Budal  09/02.

V55: 1. Egil Wikan, Nora  30/09, 2. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund  28/13, 3. Idar Moseng, Nora  25/08, 4. Oddvar Dalen, Fåset  24/10, 5. Even Langli, Rindal  23/02, 6. Agnar Kveberg, Alvdal  22/06, 7. Hans Iver Kojedal, Røros  22/05, 8. Ivar Otto Husby, Trondhjems  20/04, 9. Roar Steihaug, Alvdal  19/04, 10. Trond Erlien, Glåmos  13/03, 11. Per A Bakken, Budal  13/03.

V65: 1. Hans Sollid, Alvdal  30/22, 2. Eilif Kokkvold, Brekken/Aursund  30/17, 3. Steinar Løseth, Rindal  30/16, 4. Arne Brendryen, Folldal  30/12, 5. Arne Roar Trøan, Tynset  29/19, 6. Per Kristian Bangen, Tynset  29/10, 7. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala  27/21, 8. Arve Røsten, Alvdal  19/02.

V73: 1. Helge Tøndevoldshagen, Lesja  30/18, 2. Harald Gundersen, Tynset  30/13, 3. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal)  29/19, 4. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal)  29/18, 5. Per Oldertrøen, Tynset  29/17, 6. Jon Oren, Surnadal  29/13, 7. Sverre Trøan, Alvdal  28/16, 8. Torbjørn Furuhovde, Folldal  28/12, 9. Ivar Tollås, Nesjestranda og Skaala  28/11, 10. Iver Nymoen, Kvikne  28/09, 11. Pål Finstad, Øvre Rendal  26/12, 12. Engebret Østerås, Vingelen  25/07, 13. Torbjørn Skinstad, Bjørnen (Østerdal)  19/08.

 

Hans Iver Kojedal fra Røros vant DC-2 Vingelsstevnet. Sammen med sine sønner Hans Runar t.v. og Kristoffer vant Røros lagskytinga.

DC - 2 VINGELSTEVNET, Vingelen SKL, 23.02.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 30/18, 2. Roger Nilsen, Tynset (5) 29/17, 3. Odd Arne Pedersen, Fåset (4) 29/8, 4. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk (5) 28/18, 5. Hans Runar Kojedal, Røros (4) 28/13

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 19/7, 2. Jon Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 19/4

Klasse 2: 1. Ole Røttum, Budal 27/16, 2. Roald Trøeng, Vingelen 24/3, 3. Erik Mogset, Rindal 22/11, 4. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 20/4, 5. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 19/8, 6. Even Midflå, Flå (Uttrøndelag) 19/4, 7. Åge Sandnes, Glåmos 14/3, 8. Tore Mogset, Rindal 13/3, 9. KEN ARE OLAFSEN, Vinstra 10/1, 10. Marit Solem, Budal 2/0

Klasse 3: 1. Hans Jakob Løkkesmo, Budal 28/11, 2. Odd Gjeldnes, Skogn 25/8, 3. Morten Ryen, Tynset 22/12, 4. Geir Rønning, Vingelen 22/4, 5. Jon Magne Solem, Budal 15/4

Klasse 4: 1. Odd Arne Pedersen, Fåset 29/8, 2. Hans Runar Kojedal, Røros 28/13, 3. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 28/9, 4. Kristoffer Kojedal, Røros 27/12, 5. Per Erik Oldertrøen, Tynset 27/10, 6. Torgeir Graneng, Fåset 26/12, 7. John Smebakken, Bjørnen (Østerdal) 25/15, 8. Svein Budal, Budal 25/6, 9. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 24/5, 10. Geir Håkon Nystuen, Tynset 23/12, 11. Ole Kristoffer  LøkkenN, Fåset 23/7, 12. Alf Erik Bolme, Rindal 21/7, 13. Lars Singsaas, Singsås 17/5, 14. Ingrid Øyan, Singsås 16/5, 15. Tobias Hodøl, Alvdal 16/4, 16. Britt Nesteby, Tolgen 12/3

Klasse 5: 1. Roger Nilsen, Tynset 29/17, 2. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 28/18, 3. Tore Hagenstande, Lesja 27/14, 4. Esten Skårild, Heim/Hemne 27/12, 5. Jan Nilsen, Tynset 27/3, 6. Arnfinn Berdal, Rindal 25/8, 7. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 25/3, 8. Peder Bakken, Budal 24/10, 9. Einar Westum, Tynset 24/8

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 30/18, 2. Oddvar Dalen, Fåset 27/17, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 26/8, 4. Even Langli, Rindal 25/12, 5. Idar Moseng, Nora 25/6, 6. Roar Steihaug, Alvdal 24/10, 7. Ivar Otto Husby, Trondhjems 22/5, 8. Agnar Kveberg, Alvdal 21/9, 9. Trond Erlien, Glåmos 20/12, 10. Egil Wikan, Nora 18/9, 11. Per A Bakken, Flå (Uttrøndelag) 15/2

Klasse R: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal 24/5, 2. Jørn Strypet, Alvdal 23/5, 3. Morten Storli, Budal 18/2, 4. Ronja Sandnes, Glåmos 17/5, 5. Kari Røttum, Budal 9/3

Klasse ER: 1. Martin Strypet, Alvdal 30/21, 2. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 30/18, 3. Karin Budal, Budal 30/17, 4. Kristian Westum, Tynset 29/26, 5. Kristian BROHAUG, Alvdal 29/20, 6. Randi Singsaas, Singsås 29/15, 7. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 28/18, 8. Ruben Sandnes, Glåmos 23/12

Klasse J: 1. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 30/24, 2. Morten Reinertsen, Alvdal 30/23, 3. Joar Røttum, Budal 30/22, 4. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/21, 5. Maren Høgholt, Lomundal 30/20, 6. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/19, 7. Morten Svenning, Folldal 29/19, 8. Vegard Grendal, Nidaros 28/19, 9. Hågen Strypet, Alvdal 28/13, 10. Erlend Oldertrøen, Tynset 27/23, 11. Mona Gulløien Livoll, Vingelen 18/5, 12. Anders Rønning, Vingelen 12/1

Klasse V65: 1. Arne Brendryen, Folldal 30/24, 2. Hans Sollid, Alvdal 30/23, 3. Arne Roar Trøan, Tynset 30/17, 4. Eilif Kokvoll, Brekken/Aursund 30/17, 5. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 28/17, 6. Per Kr. Bangen, Tynset 27/17, 7. Steinar Løseth, Rindal 27/12, 8. Arve Røsten, Alvdal 16/5

Klasse V73: 1. Oddvar Smebakken, Bjørnen (Østerdal) 30/29, 2. Jon Oren, Surnadal 30/24, 3. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/24, 4. Per Oldertrøen, Tynset 30/19, 5. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/19, 6. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 29/19, 7. Pål Finstad, Øvre Rendal 29/16, 8. Torbjørn Furuhovde, Folldal 29/14, 9. Iver Nymoen, Kvikne 28/19, 10. Sverre Trøan, Alvdal 27/15, 11. Engebret Østerås, Vingelen 27/13, 12. Thorbjørn Skinstad, Bjørnen (Østerdal) 21/12, 13. Harald Nortun, Øvre Rendal 21/8

Jeger: 1. Ove Tobro, Vingelen, 2. Dag Inge Østgård, Tynset 28/16, 3. Øystein Rønningen, Vingelen 25/17, 4. Ola Trøeng, Vingelen 23/4, 5. Olav Jordet, Vingelen 21/7, 6. Morten Løvhaug, Tynset 20/5   

Lagskyting Grovfelt: 1. Røros 85/43, 2. Tynset 79/39, 3. Fåset 78/27, 4. Budal 2 77/27, 5. Budal 1 44/20.

Fra DC-1 Budal:

Ole Erik Thoresen, Hommelvik åpnet ballet med klar seier.

Han var den eneste som skjøt fullt hus på runden. Resultatmessig litt "hummer og kanari". Det er vel ikke hver dag at duoen Arne Magne Stenvold og Idar Moseng står bokført med seks figurer til sammen på et feltstevne! Med bare 84 skyttere på standplass var det tydelig at dette var det første stevnet.

Men allerede fra neste helgs dobbeltstevner i Vingelen og på Savalen ser vi hvor dette bærer. Sjøl om Tynset ikke har stevne i år, har det tradisjonelt vært over hundre skyttere denne helga.

Som for to år siden, vil det også i årets cup være anledning til å gi ros og forslag til forbedringer knyttet til de enkelte stevene. Disse reaksjonene bes sendt som før til hans.sollid@fjellnett.no

Her er resultatene:

DC-1 Budalsfelten 2014, Budal SKL, 16.02.2014:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 30/17, 2. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal (4) 28/15, 3. Ola M Strand, Øvre Surnadal (5) 28/14, 4. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 27/16, 5. Bjørn Trøite, Rennebu (V55) 27/13

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Helge Storli, Budal 24/15, 2. Jon Einar Dalsegg, Øvre Surnadal 10/1

Klasse 2: 1. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 25/12, 2. Åge Sandnes, Glåmos 24/6, 3. Tore Mogset, Rindal 23/9, 4. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 21/5, 5. Nils Inge Bakken, Budal 20/2, 6. Knut Arne How, Budal 11/5, 7. Kjell Otnes, Valsøyfjord 11/0

Klasse 3: 1. Alf Strand, Øvre Surnadal 25/12, 2. Tom Noodt, Nidaros 24/13, 3. Terje Buseth, Singsås 24/13, 4. Håvard Sneisen, Hommelvik 24/5, 5. Andrea Kirkevold, Røros 23/13, 6. Jo Kristian Bergum, Nidaros 23/8, 7. Joar Øyan, Singsås 15/5, 8. Øyvind Erlien, Glåmos 13/5, 9. Jon Aasmyr, Rennebu 11/3

Klasse 4: 1. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 28/15, 2. Terje Røstad, Soknedal 26/17, 3. Svein Budal, Budal 26/6, 4. Hans Runar Kojedal, Røros 24/11, 5. Jorun Øien Buseth, Singsås 24/6, 6. Alf Erik Bolme, Rindal 24/4, 7. Morten Island, Stjørdal 22/9, 8. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 22/7, 9. Stian Halland, Rennebu 21/11, 10. Ingrid Øyan, Singsås 20/10, 11. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 20/7, 12. Åshild Flatla, Tingelstad 19/3, 13. Lars Singsaas, Singsås 18/5, 14. Ole Johan Aune, Snillfjord 17/7

Klasse 5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 30/17, 2. Ola M Strand, Øvre Surnadal 28/14, 3. Lars Kirkholt, Rindal 26/13, 4. Arnfinn Berdal, Rindal 26/5, 5. Anita Jære, Rennebu 25/14, 6. Mads Lysevold, Singsås 25/5, 7. Peder Bakken, Budal 22/13, 8. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 22/5, 9. Birger Meistad, Nidaros 7/5

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 27/16, 2. Bjørn Trøite, Rennebu 27/13, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 26/14, 4. Even Langli, Rindal 24/9, 5. Trond Erlien, Glåmos 24/6, 6. Einar Thoresen, Hommelvik 20/8, 7. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 6/1, 8. Idar Moseng, Nora 0/0

Klasse AG3: 1. Bernt Noodt, HV-12 Trøndelag 28/9, 2. Svein Erik Morseth, HV-12 Trøndelag 20/4, 3. Bjørn Trøite, HV-12 Trøndelag 19/4, 4. Lars Erik Bårdli, HV-12 Trøndelag 15/3

Klasse ASP: 1. Kari Røttum, Budal 30/14

Klasse R: 1. Jørn Strypet, Alvdal 30/20, 2. Ida Kolstad, Budal 26/8, 3. Peder Storlimo, Budal 23/12, 4. Mari Krigsvoll, Budal 22/9, 5. Morten Storli, Budal 18/9, 6. Ronja Sandnes, Glåmos 9/2

Klasse ER: 1. Karin Budal, Budal 30/20, 2. Randi Singsaas, Singsås 30/16, 3. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 30/15, 4. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 29/19, 5. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 26/16, 6. Martin Strypet, Alvdal 22/9

Klasse J: 1. Vegar Grendal, Nidaros 29/25, 2. Joar Røttum, Budal 29/19, 3. Marius Kvarme, Trondhjems 29/18, 4. Hågen Strypet, Alvdal 28/14, 5. Daniel Bogen, Singsås 24/13

Klasse V65: 1. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 30/22, 2. Bjørn Haugerud, Rennebu 30/17, 3. Ottar Ysland, Orkla 29/18, 4. Oddmund Kristian Aalberg, Hommelvik 29/16, 5. Kjell Haugen, Mostadmark 29/16, 6. Olav Solheim, Soknedal 27/10, 7. Steinar Løseth, Rindal 26/13

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/26, 2. John Megård, Byneset 29/23, 3. Rolf Strand, Lensvik/Selven 28/20, 4. Ernst Thoresen, Hommelvik 27/15, 5. Jon Helgetun, Rindal 25/15, 6. Inge Skamfer, Rennebu 20/9

Et tegn på at det går mot lysere tider:

De første innbydelsene er allerede kommet.

Vi starter tradisjonen tro opp med DC-1 i Budal søndag 16.februar. Ny kombinasjon av året er at Vingelen erstatter plassen til Tynset på dobbeltstevnet med Fåset (Savalstevnet) sø 23.februar. Dette fordi Tynset er engasjert i NM jaktfelt i år. Dette betyr også at DC- 11 Skurlagsstevnet går lørdag før Palmesøndag som vanlig, men i år uten stevne i Vingelen samme dagen.

Honnør til arr. for tidlig levering. Her er det bare å starte forberedelsene.

Lykke til med årets Dovrefjellcup i feltskyting!

Her er terminliste for 2014

(29.01.2014)

Resultater sammenlagt

Årsmelding for 2013 finner du her

Premielister for 2013 finner du her

Lagvise oppgjørslister for 2013 finner du her

Ved en inkurie har pengepremiene blitt belastet min private konto. Dette var en feil fra min side og betyr på ingen måte at det her er noen som helst sammenblanding av kontoene.

Vær også oppmerksom på at disse pengepremiene ikke inngår i DFS-systemet og derfor må utbetales skytteren spesielt.

Statistikken finner du her

Vi beklager at vi er for sent ute, men det skyldes at sekr. fortsatt er i en rehabiliteringsfase.

Tanker etter en finale

Som sjøloppnevnt "generalsekretær" i Dovrefjellcupen og som ditto redaktør av denne hjemmesida, tillater jeg meg å komme med disse betraktningene etter årets cup og finale.

La meg aller først ile til og presisere så sterkt jeg kan at det jeg skriver ikke må oppfattes som noen kritikk, heller som et innspill i en prosess der vi ønsker at feltskytinga skal bli bedre for oss alle.

1. Deltakelsen. Det er svært gledelig at så mange slutter opp om Dovrefjellcupstevnene. Det er inspirerende for arrangørene. Spesielt gledelig er det å se den geografiske fordelingen av skytterne, og det er all grunn til å gi honnør til de mange  skytterne som reiser langt for å nå tak i disse stevnene. Det var spesielt imponerende og gledelig å se at nesten 160 skyttere var forhandspåmeldt til DC-14 i Sunndal. Av godt forståelige grunner måtte de  meget dyktige arr. nede i Sunndalen avlyse denne gangen, men antallet som hadde tenkt seg dit forteller at det er mulig å holde trykket oppe i forhold til å bruke 1. mai som en slags avslutning på feltsesongen. Terminlistene i de berørte samlagene forteller at det er ytterst få som prøver seg med banestevner før denne datoen. Jeg tror det er en praksis vi skal prøve å holde fast ved. Dette bidrar i alle fall med å holde trykket oppe mot feltskyting generelt, vår finale og datoen 1. mai.

2. Rekruttene og skyting med cal. 22. Jeg var sjøl vitne til at rekruttene i mitt lag på Hjerkinnstevnet ( lag 1) slet hardt i vinden. I grunnen syntes jeg veldig synd på dem for der og da og i den sterke vinden var det nesten umulig å treffe. Men studerer en resultatlista både for Hjerkinnstevnet og ikke minst finalen, ser en at der skytterne har med seg foreldresom har greie på dette  eller annen kompetanse, går det straks bedre resultatmessig. Min bønn blir derfor til alle lag som er så heldige å ha grunnkapital i form av rekruttskyttere: Ikke la dem gå ut på en feltrunde alene eller uten å ha med seg noen som har greie på skyting med cal. 22. Og dette er ikke ment som noen kritikk av de foreldrene som lojalt stiller opp og følger sine håpefulle. All mulig honnør til dem, men i kan ikke forutsette at de innehar kunnskap om dette som sjøl en dreven veteranskytter ville ha trøbbel med å hoste opp i vindkulene. De unge fortjener at lagene tar et tak her.  Men la meg også si at de unge rekruttskytterne i mitt lag tok dette på en beundringsverdig flott måte. Jeg gleder meg allerede til å treffe dem igjen, men jeg angrer på at jeg ikke gikk bort til dem allerede etter det første hildet for å gi noen velmente råd. Og la meg også ta med en honnør til arr. Det er viktig at de første holdene gir mulighet til å treffe, men også til å skru seg inn uten å tape for mange treff. Jeg var nabo med en ung og lovende folløl. Han fikk noen gode råd på de to første holdene, deretter skjøt han bare 6/6 og satte meg fullstendig i skyggen. Moro for oss begge kan jeg forsikre.

3. Finaleopplegget. Det var i tøffeste laget for alle kan en vel si. Spesielt gjelder dette for de laveste klassene. Ingen er tjent med dette. Vi fikk en meget verdig vinner i Einar Westum, ingen tvil om det, men jeg er ganske overbvevist om at vi hadde vært tjent med at flere hadde fått den gleden å treffe. Men det er vanskelig å sette opp denne omgangen som skal være krevende. For å kompensere for generende vind på knestående, bestemte vi  å forlenge skytetida til 1.30 min. Jeg la merke til at den som brukte hele denne skytetida var nettopp Einar. Her lå det faktisk et taktisk element i å bruke skytetida i håp om å få noen "glepper" med litt mindre vind undervegs og fyre løs da.

For meg var det umulig å overprøve arr. i valg av avstand og figur i det øyeblikket jeg kom på standplass etter en heller hektisk fase oppe på Hjerkinnhus med å sette opp lagene i finalen. Men jeg lærte at vi ved senere høve skal ha en godkjenningsordning i forhold til forholdene der og da og at arr. skal ha et sett med reservefigurer klart for påstifting på kort varsel. En f.eks. 1/8 -fig hadde vært naturlig å ty til på knestående i går. Liggendeholdet synes jeg var OK, men på grensen.

Nå må ikke dette oppfattes som en kritikk mot Reinskytten og Rolf Bakken. Heller som en konklusjon for å gjøre finalen bedre.

Og når vi er inne på finalen: Etter at det ble klart at det ikke ble noen form for omskyting, valgte vi å gjøre den vrien med å kombinere anvisning og premieutdeling. Det syntes vi var meget vellykket og tidsbesparende i kaldvinden. Det er ikke ofte jeg opplevere slik liv og latter under ei premieutdeling .

Til slutt takker vi for all den fine deltakelsen og ønsker vel møtt til neste års Dovrefjellcup.

Med skytterhilsen

Hans Sollid - som nevnt sjøloppnevnt "generalsekretær".

Bildene finner du her.

Finalen i Dovrefjellcupen i feltskyting 2013

Einar Westum fra Tynset var helt suveren under dagens meget krevende finale i Dovrefjellcupen. han skjøt først tre treff på knestående før han smelte til med seks treff på liggendeholdet som sto på ca. 460 m. Dermed var han hele tre treff foran Odd Sverre Håkenstad. lesja som også skjøt fullt hus på langholdet med hele tre indre med 470 m og fire knepp mot venstre, men han traff ikke  kneholdet. I det hele tatt ble dette en finale vel i overkant hva vanskelighetsgrad angår, men det er det vanskelig å bedømme på forhand for ingen kjenner værforholdene på forhand. Å kombinere anvisning med premieutdeling ble tatt godt imot i kaldvinden. Å bli ropt fram på grunnlag av sammenlagtresultatet og dermed finaledeltakelse for der framme å få opplest finaleresultatet, var vellykket og vil nok bli fulgt i åra framover dersom det ikke ligger an til noen omskytinger. Dovrefjellcupen takker for en fin deltakelse i årets cup og ønsker vel møtt neste år.

Finfelt.

Kl. rekr.: 1. Kristian Westum, Tynset 12/6, 2. Adrian Aasegaard, Tynset 11/8, 3. Kristian Brohaug, Alvdal 11/4, 4. Martin Strypet, Alvdal 9/4, 5. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal&Midtbygden 7/3, kl. e.relr.: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 12/10, 2. Bjørn Erik Ulheim, Dovre&Dovreskogen 12/9, 2. Morten Svenning, Folldal 12/9, 4. Jorun Snekvik, Surnadal 12/8, 5. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 12/7, kl. jr.: 1. Joar Røtum, Budal 11/8, 2. Simen Sollid, Fosna 11/5, 3, Trude Gulløien Livoll, Vingelen 11/4, Maren Høgholt, Lomundal 10/5, 5. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 8/5, kl. V65: 1. Inge Skamfer, Rennebu 11/8, 2. Arne Roar Trøan, Tynset 10/5, 3. Bjørn Haugerud, Rennebu 10/4, 4. Arne Brendryen, Folldal 5/4. kl. V73: 1. Embret Eggen, Tynset 12/10, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 12/9, 3. Halvor Berger, Bjørnen 12/5, 4. Oddvar Smedbakken, Bjørnen 12/4, 5. Jon Oren, Surnadal 10/9.

Grovfelt.

KL. 1. 1. 1. Silje Larsson, Bjørnen 2/0, 2. Hanne Kr. Strypet, Alvdal 1/0, kl. 2: 1. Roald Trøeng, Vingelen 3/2, 2. Åge Sandnes, Glåmos 2/0, 2. Egil Lindsø, Dovre&Doreskogen 2/0, 4. Tore Mogset, Rindal 1/0, 5. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 0/0, kl. 3. Ingrid Øyan, Singsås 5/0, 2. Geir Stenvold, Brekken&Aursund 4/0, 3. Rolf Morten Berg, Helmen 3/0, 4. Odd Arne pedersen, Fåset 2/0, 5. Odd Gjeldnes, Skogn 1/0, kl. 4: 1. Einar Westum, Tynset 9/3, 2. Arild Duaas, Orkla 6/1, 3. Arnfinn Berdal, Rindal 2/0, 4. Hans Runar Kojedal, Røros 1/0, 4. Anders Silset, Heim/Hemne 1/0, kl. 5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 6/3, 2. Roger Nilsen, Tynset 6/0, 3. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 3/2, 4. Ole Erik Thoresen, Hommelvik  1/0, 5. Anita Jære, Rennebu 0, kl. V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 5/2, 2. Trond Jøingsli, Lom&Skjåk 4/1, 3. Hans Iver Kojedal, Røros 4/0,  4. Even Langli, Rindal 3/0, 4. Ivar Otto Husby, Trondhjems 3/0.

 

DC - 15 Hjerkinstevnet  Opdal SKL, 01.05.2013:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 30/15, 2. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne (5) 30/15, 3. Arild Duaas, Orkla (4) 30/14, 4. Anders Silset, Heim/Hemne (4) 30/11, 5. Geir Stenvold, Brekken/Aursund (3) 30/9

Klasse 1: 1. Hanne Kristin. Strypet, Alvdal 26/10, 2. Kjell Otnes, Valsøyfjord 25/7, 3. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 18/5

V55: 1. Ivar Otto Husby, Trondhjems 29/13, 2. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 29/10, 3. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 26/6

Rekrutt: 1. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 29/18, 2. Kristian Westum, Tynset 27/13, 3. Kristian Brohaug, Alvdal 25/11

Eldre rekrutt: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 30/28, 2. Morten Svenning, Folldal 30/25, 3. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/25

Junior: 1. Joar Røttum, Budal 30/19, 2. Maren Høgholt, Lomundal 30/19, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/17

V65: 1. Hans Sollid, Alvdal 30/26, 2. Inge Skamfer, Rennebu 30/26, 3. Bjørn Haugerud, Rennebu 30/24

V73: 1. Ludvik Gravem, Sunndal 30/24, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/24, 3. Jon Oren, Surnadal 30/22

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Hanne Kristin. Strypet, Alvdal 26/10, 2. Kjell Otnes, Valsøyfjord 25/7, 3. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 18/5

Klasse 2: 1. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 26/9, 2. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 24/8, 3. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 24/6, 4. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 23/4, 5. Roald Trøeng, Vingelen 22/3, 6. Åge Sandnes, Glåmos 21/8, 7. Stein Sandnes, Glåmos 19/6, 8. Tore Mogset, Rindal 18/6, 9. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 18/3, 10. Ole Arne Røttum, Budal 17/3

Klasse 3: 1. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 30/9, 2. Ingrid Øyan, Singsås 28/9, 3. Rolf Morten Berg, Hjelmen 27/10, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 26/8, 5. Odd Arne Pedersen, Fåset 25/13, 6. Odd Gjeldnes, Skogn 25/9, 7. Marie Stubsjøen, Lonås 25/6, 8. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 23/9, 9. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 22/8, 10. Øvind Erlien, Glåmos 21/8, 11. Guttorm Bentdal, Lesja 15/6, 12. Rolf H Bakken, Reinskytten 9/3

Klasse 4: 1. Arild Duaas, Orkla 30/14, 2. Anders Silset, Heim/Hemne 30/11, 3. Torgeir Graneng, Fåset 29/11, 4. Arnfinn Berdal, Rindal 27/11, 5. Tor I. Laugen, Skaun 26/13, 6. Jorun Øien Buseth, Singsås 26/12, 7. Alf Erik Bolme, Rindal 25/11, 8. Hans Runar Kojedal, Røros 24/12, 9. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 24/6, 10. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 24/5, 11. Einar Westum, Tynset 22/6, 12. Jørgen Husom, Folldal 22/5, 13. Helge Rundtom, Folldal 21/14, 14. Bernt Jon Runde, Isfjorden og Åndalsnes 19/5

Klasse 5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 30/15, 2. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 30/15, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 29/20, 4. Lars Kirkholt, Rindal 29/12, 5. Per Erik Oldertrøen, Tynset 28/17, 6. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 28/16, 7. Stian Halland, Rennebu 28/8, 8. Roger Nilsen, Tynset 26/12, 9. Jan Nilsen, Tynset 26/8, 10. Anita Jære, Rennebu 22/8, 11. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 22/4, 12. Peder Bakken, Budal 20/9, 13. Svein A. Budal, Budal 14/6

Klasse V55: 1. Ivar Otto Husby, Trondhjems 29/13, 2. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 29/10, 3. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 26/6, 4. Even Langli, Rindal 24/10, 5. Oddvar Dalen, Fåset 24/4, 6. Hans Iver Kojedal, Røros 22/7, 7. Bjørn Trøite, Rennebu 17/8

Klasse ASP: 1. Henrik Vorkinn, Reinskytten 25/12

Klasse R: 1. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 29/18, 2. Kristian Westum, Tynset 27/13, 3. Kristian Brohaug, Alvdal 25/11, 4. Martin Strypet, Alvdal 24/8, 5. Amalie Hovin, Rennebu 23/12, 6. Karen Snekvik, Surnadal 22/13, 7. Adrian Aasegaard, Tynset 22/7, 8. Jørn Strypet, Alvdal 22/7, 9. Lars Halland jr., Rennebu 19/3, 10. Einar Grue, Tynset 17/5

Klasse ER: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 30/28, 2. Morten Svenning, Folldal 30/25, 3. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/25, 4. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 30/24, 5. Kristiane Selsjord, Lesja 30/21, 6. Jorun Snekvik, Surnadal 30/21, 7. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/19, 8. Erlend Oldertrøen, Tynset 29/20, 9. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 28/19, 10. Hågen Strypet, Alvdal 28/16, 11. Karin Budal, Budal 28/15, 12. Marius Bakken, Reinskytten 24/9, 13. Trym Hiller Uri, Reinskytten 24/5, 14. Jørgen Dalum, Lesja 23/8, 15. Marius Midtskog, Reinskytten 10/1

Klasse J: 1. Joar Røttum, Budal 30/19, 2. Maren Høgholt, Lomundal 30/19, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/17, 4. Hanna Aalmen, Opdal og Midtbygden 29/16, 5. Simen Sollid, Fosna 28/22, 6. Eirik Mogset, Rindal 28/21, 7. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 26/21, 8. Marit Solem, Budal 26/15, 9. Daniel Bogen, Singsås 12/6

Klasse V65: 1. Hans Sollid, Alvdal 30/26, 2. Inge Skamfer, Rennebu 30/26, 3. Bjørn Haugerud, Rennebu 30/24, 4. Håkon T. Gravem, Sunndal 30/22, 5. Arne Brendryen, Folldal 30/20, 6. Pål Finstad, Øvre Rendal 30/19, 7. Olav Solheim, Soknedal 29/23, 8. Odd Dalum, Lesja 29/21, 9. Arne Roar Trøan, Tynset 28/19, 10. Peder Amundsgård, Kvikne 28/19, 11. Torbjørn Furuhovde, Folldal 27/7, 12. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 26/19, 13. Harald Nordtun, Øvre Rendal 26/11, 14. Arve M. Røsten, Alvdal 22/9, 15. Lars Halland, Rennebu 12/8

Klasse V73: 1. Ludvik Gravem, Sunndal 30/24, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/24, 3. Jon Oren, Surnadal 30/22, 4. Engebret Østerås, Vingelen 30/18, 5. Embret Eggen, Tynset 29/22, 6. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 28/20, 7. Nils Hjellmo, Sunndal 28/15

 

DC 13 -Trollheimsfelten, Opdal SKL, 28.04.2013:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 30/21, 2. Edvin Aamot, Orkla (5) 30/21, 3. Arild Duaas, Orkla (4) 30/15, 4. Roger Nilsen, Tynset (5) 29/20, 5. Esten Skårild, Heim/Hemne (5) 29/18

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 15/3

Klasse 2: 1. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 24/12, 2. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 22/7, 3. Tore Mogset, Rindal 21/5, 4. Roald Trøeng, Vingelen 20/6, 5. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 18/7, 6. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 14/5

Klasse 3: 1. Rolf Morten Berg, Hjelmen 27/14, 2. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 27/13, 3. Odd Arne Pedersen, Fåset 26/13, 4. Odd Gjeldnes, Skogn 25/17, 5. Dag Hesby, Opdal og Midtbygden 25/11, 6. Geir Rønning, Vingelen 24/9, 7. Ingrid Øyan, Singsås 23/8, 8. Marie Stubsjøen, Lonås 22/10, 9. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 20/7, 10. Rolf H Bakken, Reinskytten 13/2

Klasse 4: 1. Arild Duaas, Orkla 30/15, 2. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 28/14, 3. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 28/11, 4. Helge Rundtom, Folldal 28/9, 5. Anders Silset, Heim/Hemne 27/12, 6. Arnfinn Berdal, Rindal 26/12, 7. Terje Røstad, Soknedal 25/12, 8. Jorun Øien Buseth, Singsås 24/16, 9. Stein Arve Staverløkk, Opdal og Midtbygden 23/7, 10. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 22/13, 11. Alf Erik Bolme, Rindal 20/4

Klasse 5: 1. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/21, 2. Edvin Aamot, Orkla 30/21, 3. Roger Nilsen, Tynset 29/20, 4. Esten Skårild, Heim/Hemne 29/18, 5. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 29/13, 6. Kjell Johansen, Trondhjems 28/20, 7. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 28/14, 8. Peder Bakken, Budal 28/13, 9. Per Erik Oldertrøen, Tynset 27/14, 10. Lars Kirkholt, Rindal 27/10, 11. Ola Vinsnesbakk, Innset 27/10, 12. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 26/14, 13. Jan Nilsen, Tynset 26/10, 14. Anita Jære, Rennebu 25/10, 15. Stian Halland, Rennebu 14/5

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 28/23, 2. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 28/12, 3. Even Langli, Rindal 27/8, 4. Ivar Otto Husby, Trondhjems 26/16, 5. Oddvar Dalen, Fåset 26/8, 6. Bjørn Trøite, Rennebu 24/11, 7. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 21/10, 8. Roger Lindgren, Stordalen 17/9

Klasse ASP: 1. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 19/6, 2. Henrik Vorkinn, Reinskytten 26/5

Klasse R: 1. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 30/18, 2. Jørn Strypet, Alvdal 30/15, 3. Karen Snekvik, Surnadal 30/11, 4. Iver Skamfer Bjerkås, Rennebu 30/10, 5. Martin Strypet, Alvdal 28/10, 6. Lars Halland jr., Rennebu 28/10, 7. Amalie Hovin, Rennebu 28/10, 8. Snorre Lundemo, Selbu 22/5, 9. Ingebrigt Hindseth, Opdal og Midtbygden 11/3

Klasse ER: 1. Mona Gulløien Livoll, Vingelen 30/26, 2. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 30/26, 3. Morten Reinertsen, Alvdal 30/26, 4. Erlend Oldertrøen, Tynset 30/25, 5. Jorun Snekvik, Surnadal 30/24, 6. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/19, 7. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 29/27, 8. Morten Svenning, Folldal 29/25, 9. Hågen Strypet, Alvdal 29/19, 10. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 29/18, 11. Marius Bakken, Reinskytten 26/7, 12. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 22/11, 13. Marius Midtskog, Reinskytten 7/0

Klasse J: 1. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/23, 2. Simen Sollid, Fosna 29/24, 3. Eirik Mogset, Rindal 28/24, 4. Maren Høgholt, Lomundal 28/22, 5. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 28/21, 6. Joar Øyan, Singsås 26/15

Klasse V65: 1. Peder Amundsgård, Nesjestranda&Skåla 30/25, 2. Arne Roar Trøan, Tynset 30/24, 3. Håkon T. Gravem, Sunndal 30/22, 4. Olav Solheim, Soknedal 30/17, 5. Ivar Skjærvold, Hovin (Gauldal) 30/17, 6. Steinar Løseth, Rindal 30/16, 7. Bjørn Haugerud, Rennebu 30/15, 8. Per Dalåsen, Alvdal 29/22, 9. Odd Dalum, Lesja 29/20, 10. Inge Skamfer, Rennebu 29/18, 11. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 29/16, 12. Lars Halland, Rennebu 29/12, 13. Pål Finstad, Øvre Rendal 27/17, 14. Per Kristian Bangen, Tynset 27/7, 15. Torbjørn Furuhovde, Folldal 25/9, 16. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 22/16, 17. Kjell Stenbro, Rindal 22/12, 18. Ola Bjerkås, Rennebu 22/7, 19. Arne Brendryen, Folldal 20/5

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/28, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/25, 3. Embret Eggen, Tynset 30/25, 4. Rolf Strand, Lensvik/Selven 30/24, 5. Engebret Østerås, Vingelen 30/24, 6. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 7. Ludvik Gravem, Sunndal 30/21, 8. Iver Nymoen, Kvikne 29/16, 9. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 29/14, 10. John Grue, Tynset 27/15, 11. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 26/18, 12. Nils Hjellmo, Sunndal 24/16, 13. Magnar Torsgård, Lesja 24/11

 

Premiering i kl. 1. Det er tre premier i kl. 1 sjøl om det på sammenlagtlista kan se ut som om det bare er to.

   

DC-11 Rørosstevnet 2013:

Rørosstevnet 2013 - endelig liste

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Jorun Øien Buseth, Singsås 36/14, 2. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/20, 3. Roger Nilsen, Tynset 34/23, 4. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 34/19, 5. Hans Iver Kojedal, Røros 34/16, 6. Oddvar Dalen, Fåset 34/15, 7. Kristoffer Kojedal, Røros 34/15, 8. Anders Silset, Heim/Hemne 34/15, 9. Arnfinn Berdal, Rindal 34/13, 10. Rune Stenmo, Stordalen 34/12, Hovedskyting

Klasse 5: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/20, 2. Roger Nilsen, Tynset 34/23, 3. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 34/19, 4. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 34/09, 5. Peder Bakken, Budal 33/18, 6. Svein A. Budal, Budal 33/13, 7. Anita Jære, Rennebu 32/10, 8. Kjell Johansen, Trondhjems 32/08, 9. Leif Gravem, Sunndal 31/21, 10. Roger Hals, Fosna 30/09, 11. Jan Nilsen, Tynset 30/09, 12. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 29/05, 13. Birger Meistad, Nidaros 15/04.

Klasse 4: 1. Jorun Øien Buseth, Singsås 36/14, 2. Anders Silset, Heim/Hemne 34/15, 3. Arnfinn Berdal, Rindal 34/13, 4. Rune Stenmo, Stordalen 34/12, 5. Hans Runar Kojedal, Røros 34/08, 6. Einar Westum, Tynset 33/14, 7. Bernt Jon Runde, Isfjorden og Åndalsnes 33/14, 8. Torgeir Graneng, Fåset 32/14, 9. Terje Røstad, Soknedal 32/12, 10. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 26/09, 11. Marie Stubsjøen, Lonås 26/06, 12. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 24/05, 13. Mads Lysevold, Singsås 17/04.

Klasse 3: 1. Kristoffer Kojedal, Røros 34/15, 2. Geir Magne Ryttervoll, Brekken/Aursund 34/07, 3. Odd Gjeldnes, Skogn 33/07, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 33/07, 5. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 32/12, 6. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk 31/13, 7. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 30/13, 8. Erlend Ytterhaug Ryen, Narjord 30/12, 9. Tørresvold Helge, Glåmos 30/12, 10. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 29/13, 11. Lars Singsaas, Singsås 28/04, 12. Terje Buseth, Singsås 27/08, 13. Tørresvold Rune, Glåmos 27/06, 14. Håvard Sneisen, Hommelvik 27/04, 15. Erlien Øyvind, Glåmos 25/07, 16. Bernhard Svendsgard, Dovre og Dovreskog 24/06, 17. Rolf Morten Berg, Hjelmen 23/06, 18. Odd Arne Pedersen, Fåset 22/10, 19. Ingrid Øyan, Singsås 22/08, 20. Martin Grådal, Røros 21/09, 21. Rolf H Bakken, Reinskytten 17/01.

Klasse 2: 1. Tore Mogset, Rindal 31/11, 2. Åge Sandnes, Glåmos 30/08, 3. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 28/08, 4. Ole Arne Røttum, Budal 28/07, 5. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 26/14, 6. Terje Thoresen, Hommelvik 26/04, 7. Roald Trøeng, Vingelen 25/08, 8. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 23/02, 9. Sandnes Stein, Glåmos 22/05, 10. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/04, 11. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 20/05, 12. Frode Bekkos, Røros 19/03.

Klasse 1: 1. Hanne Kristin. Strypet, Alvdal 23/07, 2. Knut Arne How, Budal 21/04, 3. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 20/08, 4. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 19/03.

Junior: 1. Kjell Runar Otnes, Surnadal 29/17, 2. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 29/17, 3. Joar Øyan, Singsås 29/16, 4. Bjørnar Sandnes, Glåmos 28/09, 5. Joar Røttum, Budal 27/14, 6. Maren Høgholt, Lomundal 27/09, 7. Eirik Mogset, Rindal 26/08, 8. Ole Anders Tingstad, Tolgen 25/16, 9. Anders Lynmo, Skogn 24/09, 10. Henning Westrum, Singsås 11/04.

Eldre rekrutt: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 30/27, 2. Morten Svenning, Folldal 30/23, 3. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/22, 4. Morten Reinertsen, Alvdal 30/21, 5. Erlend  Oldertrøen, Tynset 30/19, 6. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 29/21, 7. Hågen Strypet, Alvdal 28/19, 8. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 28/09, 9. Karin Budal, Budal 28/08, 10. Randi Singsaas, Singsås 27/14, 11. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 19/08.

Rekrutt: 1. Adrian Aasegaard, Tynset 30/21, 2. Kristian Brohaug, Alvdal 30/18, 3. Lasse Aas, Tydal 30/13, 4. Kari Sofie Tamnes, Brekken/Aursund 30/08, 5. Kristian Westum, Tynset 30/07, 6. Karen Snekvik, Surnadal 30/07, 7. Einar Grue, Tynset 29/14, 8. Martin Strypet, Alvdal 21/02.

Aspirant: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal, 1. Bekkos Kjersti K., Glåmos, 1. Kari Røttum, Budal, 1. Jørn Strypet, Alvdal.

V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 34/16, 2. Oddvar Dalen, Fåset 34/15, 3. Einar Thoresen, Hommelvik 33/16, 4. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 32/14, 5. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 30/05, 6. Agnar Kveberg, Alvdal 29/11, 7. Bjørn Trøite, Rennebu 29/08, 8. Idar Moseng, Nora 28/10, 9. Even Langli, Rindal 28/08, 10. Ivar Otto Husby, Trondhjems 27/10, 11. Egil Wikan, Nora 27/08, 12. Normann Bremset, Tydal 26/05, 13. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 24/05, 14. Jon Egil Bakken, Dalsbygda 23/09, 15. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 21/06, 16. Trond Erlien, Glåmos 20/06, 17. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 16/04, 18. Stein Narjord, Narjord 10/05.

V65: 1. Ingmar Karlsen, Bjørnen (Østerdal) 30/25, 2. Hans Sollid, Alvdal 30/25, 3. Egil Rolandsen, Budal 30/24, 4. Arne Brendryen, Folldal 30/21, 5. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/20, 6. Karsten Kjernåsen, Trysil 30/19, 7. Per Dalåsen, Alvdal 29/21, 8. Bjørn Haugerud, Rennebu 29/15, 9. Olav Aamo, Dalsbygda 29/15, 10. Odd Dalum, Lesja 28/17, 11. Harald Gundersen, Tynset 28/13, 12. Pål Finstad, Øvre Rendal 27/11, 13. Ole Nordløkken, Budal 27/04, 14. Per Kristian Bangen, Tynset 26/12, 15. Torbjørn Furuhovde, Folldal 25/12, 16. Kjell Stenbro, Rindal 22/15, 17. Arve M. Røsten, Alvdal 22/10, 18. Jon O. Skei, Skogn 20/10, 19. Lars Svendsgard, Dovre og Dovreskog 18/09, 20. Steinar Løseth, Rindal 07/01.

V73: 1. Ludvik Gravem, Sunndal 30/28, 2. Jon Oren, Surnadal 30/24, 3. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/22, 4. Embret Eggen, Tynset 30/21, 5. Sverre Trøan, Alvdal 30/18, 6. Jon Leren, Tolgen 30/05, 7. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 29/22, 8. Engebret Østerås, Vingelen 29/20, 9. Arvid Hegg, Trysil 29/19, 10. Iver Nymoen, Kvikne 29/15, 11. Arvid Berggård, Tydal 28/19, 12. Magnar Torsgård, Lesja 26/12.

JEG: 1. Tor Jan Feragen, Brekken/Aursund 29/15, 2. Siv Mariann Aas, Røros 29/14, 3. Peder Bjarne Grønås, Hessdalen 28/14, 4. Børre Holm, Røros 27/16, 5. Karl Magnus Krogh, Røros 25/12.

 

Napp i Hyttklokka sammenlagt begge stevner gikk til Hans Runar Kojedal. Vinnere av Skjervagenkruset sammenlagt begge stevner ble: R: Karen Snekvik , Budal , ER: Jorun Snekvik , Budal og J: Kjell Runar Otnes , Surnadal. Fullstendig resultatliste: rorosskytterlag.no

 

DC-11 Glåmosstevnet   Glåmos SKL, 21.04.2013:

- korr.liste pr. 23.04.

Mesterskap:

Klasse 2-5/V55: 1. Leif Gravem, Sunndal (5) 36/20, 2. Hans Runar Kojedal, Røros (4) 36/19, 3. Jon Egil Bakken, Dalsbygda (V55) 36/18, 4. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 35/20, 5. Oddvar Dalen, Fåset (V55) 35/18, 6. Åsmund Skårild, Heim/Hemne (5) 35/14, 7. Anders Silset, Heim/Hemne (4) 35/13, 8. Odd Gjeldnes, Skogn (3) 34/21, 9. Bjørn Trøite, Rennebu (V55) 34/21, 10. Tørresvold Helge, Glåmos (3) 34/14,

Jeger: 1. Peder Bjarne Grønås, Hessdalen 30/19, 2. Siv Mariann Aas, Røros 29/18, 3. Karl Magnus Krogh, Røros 28/9, 4. Tor Jan Feragen, Brekken/Aursund 27/14, 5. Børre Holm, Røros 26/9, 6. Ove Brattås, Glåmos 25/14

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 29/8, 2. Hanne Kristin. Strypet, Alvdal 28/10, 3. Knut Arne How, Budal 19/2, 4. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 18/7

Klasse 2: 1. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 32/15, 2. Frode Bekkos, Røros 32/15, 3. Åge Sandnes, Glåmos 29/10, 4. Terje Thoresen, Hommelvik 29/10, 5. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 29/7, 6. Tore Mogset, Rindal 26/12, 7. Sandnes Stein, Glåmos 26/8, 8. Roald Trøeng, Vingelen 26/7, 9. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 25/7, 10. Ole Arne Røttum, Budal 23/6, 11. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 19/6, 12. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 19/5

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 34/21, 2. Tørresvold Helge, Glåmos 34/14, 3. Odd Arne Pedersen, Fåset 33/13, 4. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 32/20, 5. Lars Singsaas, Singsås 32/13, 6. Kristoffer Kojedal, Røros 32/9, 7. Tørresvold Rune, Glåmos 32/6, 8. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 31/13, 9. Erlien Øyvind, Glåmos 31/10, 10. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk 29/16, 11. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 28/12, 12. Geir Magne Ryttervoll, Brekken/Aursund 27/8, 13. Erlend Ytterhaug Ryen, Narjord 26/16, 14. Håvard Sneisen, Hommelvik 26/8, 15. Ingrid Øyan, Singsås 25/11, 16. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 25/8, 17. Terje Buseth, Singsås 25/2, 18. Rolf Morten Berg, Hjelmen 22/10, 19. Rolf H Bakken, Reinskytten 21/8, 20. Bernhard Svendsgard, Dovre og Dovreskog 19/3, 21. Martin Grådal, Røros 18/7, 22. Norvald Storli, Flå (Uttrøndelag) 0/0

Klasse 4: 1. Hans Runar Kojedal, Røros 36/19, 2. Anders Silset, Heim/Hemne 35/13, 3. Rune Stenmo, Stordalen 33/22, 4. Bernt Jon Runde, Isfjorden og Åndalsnes 33/19, 5. Terje Røstad, Soknedal 33/16, 6. Arnfinn Berdal, Rindal 33/15, 7. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 33/13, 8. Mads Lysevold, Singsås 32/19, 9. Jorun Øien Buseth, Singsås 31/15, 10. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 31/13, 11. Torgeir Graneng, Fåset 30/13, 12. Marie Stubsjøen, Lonås 28/20, 13. Einar Westum, Tynset 28/12

Klasse 5: 1. Leif Gravem, Sunndal 36/20, 2. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 35/14, 3. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 33/16, 4. Anita Jære, Rennebu 33/10, 5. Roger Nilsen, Tynset 33/10, 6. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 32/25, 7. Svein A. Budal, Budal 32/17, 8. Birger Meistad, Nidaros 32/12, 9. Per Erik Oldertrøen, Tynset 31/15, 10. Jan Nilsen, Tynset 30/13, 11. Kjell Johansen, Trondhjems 29/17, 12. Peder Bakken, Budal 29/13, 13. Roger Hals, Fosna 26/8

Klasse V55: 1. Jon Egil Bakken, Dalsbygda 36/18, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 35/20, 3. Oddvar Dalen, Fåset 35/18, 4. Bjørn Trøite, Rennebu 34/21, 5. Idar Moseng, Nora 33/20, 6. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 33/14, 7. Ivar Otto Husby, Trondhjems 32/15, 8. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 31/17, 9. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 31/15, 10. Einar Thoresen, Hommelvik 31/11, 11. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 30/13, 12. Even Langli, Rindal 29/8, 13. Normann Bremset, Tydal 27/13, 14. Agnar Kveberg, Alvdal 26/12, 15. Trond Erlien, Glåmos 26/8, 16. Egil Wikan, Nora 24/9, 17. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 24/3, 18. Stein Narjord, Narjord 21/7

Klasse ASP: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal 23/12, 2. Bekkos Kjersti K., Glåmos 21/11, 3. Kari Røttum, Budal 16/6, 4. Jørn Strypet, Alvdal 29/20

Klasse R: 1. Karen Snekvik, Surnadal 30/24, 2. Kristian Brohaug, Alvdal 28/14, 3. Kristian Westum, Tynset 27/18, 4. Lasse Aas, Tydal 26/15, 5. Einar Grue, Tynset 26/14, 6. Adrian Aasegaard, Tynset 25/17, 7. Kari Sofie Tamnes, Brekken/Aursund 25/16, 8. Martin Strypet, Alvdal 25/13

Klasse ER: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 30/29, 2. Jorun Snekvik, Surnadal 30/29, 3. Morten Svenning, Folldal 30/26, 4. Erlend Oldertrøen, Tynset 30/24, 5. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/23, 6. Karin Budal, Budal 30/22, 7. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 29/21, 8. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 29/21, 9. Hågen Strypet, Alvdal 28/17, 10. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 28/16, 11. Randi Singsaas, Singsås 23/14, 12. Ruben Sandnes, Glåmos 21/7

Klasse J: 1. Maren Høgholt, Lomundal 29/23, 2. Joar Røttum, Budal 29/21, 3. Kjell Runar Otnes, Surnadal 29/18, 4. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 28/21, 5. Eirik Mogset, Rindal 28/20, 6. Ole Anders Tingstad, Tolgen 27/20, 7. Bjørnar Sandnes, Glåmos 27/12, 8. Anders Lynmo, Skogn 25/15, 9. Joar Øyan, Singsås 24/14, 10. Henning Westrum, Singsås 19/12

Klasse V65: 1. Arne Brendryen, Folldal 30/29, 1. Hans Sollid, Alvdal 30/29, 3. Karsten Kjernåsen, Trysil 30/26, 4. Harald Gundersen, Tynset 30/24, 5. Egil Rolandsen, Budal 30/24, 6. Odd Dalum, Lesja 30/24, 7. Per Dalåsen, Alvdal 30/23, 8. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/22, 9. Ingmar Karlsen, Bjørnen (Østerdal) 30/22, 10. Pål Finstad, Øvre Rendal 30/20, 11. Jon O. Skei, Skogn 29/27, 12. Torbjørn Furuhovde, Folldal 29/22, 13. Per Kristian Bangen, Tynset 29/21, 14. Olav Aamo, Dalsbygda 29/20, 15. Bjørn Haugerud, Rennebu 28/21, 16. Kjell Stenbro, Rindal 28/15, 17. Steinar Løseth, Rindal 26/16, 18. Ole Nordløkken, Budal 26/13, 19. Arve M. Røsten, Alvdal 21/8, 20. Lars Svendsgard, Dovre og Dovreskog 15/6

Klasse V73: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/28, 2. Arvid Hegg, Trysil 30/27, 3. Jon Oren, Surnadal 30/27, 4. Embret Eggen, Tynset 30/26, 5. Ludvik Gravem, Sunndal 30/26, 6. Iver Nymoen, Kvikne 30/25, 7. Engebret Østerås, Vingelen 30/24, 8. Jon Leren, Tolgen 30/23, 9. Sverre Trøan, Alvdal 30/20, 10. Arvid Berggård, Tydal 30/18, 11. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 29/28, 12. Magnar Torsgård, Lesja 27/8

Klasse JEG: 1. Peder Bjarne Grønås, Hessdalen 30/19, 2. Siv Mariann Aas, Røros 29/18, 3. Karl Magnus Krogh, Røros 28/9, 4. Tor Jan Feragen, Brekken/Aursund 27/14, 5. Børre Holm, Røros 26/9, 6. Ove Brattås, Glåmos 25/14

Lagskyting:

Veteran: 1. Alvdal 1, 90/72 (Sverre Trøan (V73), 30/20 , Per Dalåsen (V65), 30/23 , Hans Sollid (V65), 30/29 ), 2. Bjørnen (Østerdal) 1, 89/78 , 3. Folldal 1, 89/77 , 4. Tynset 1, 89/71 , 5. Lesja 1, 87/54

Senior: 1. Røros 1, 103/48 (Hans Iver Kojedal (V55), 35/20 , Hans Runar Kojedal (4), 36/19 , Kristoffer Kojedal (3), 32/9 ), 2. Heim/Hemne 1, 103/43 , 3. Fåset 1, 98/44 , 4. Tynset 1, 94/38 , 5. Brekken/Aursund 1, 91/39 , 6. Glåmos 1, 91/32 , 7. Singsås 1, 88/36 , 8. Budal 1, 84/36 , 9. Glåmos 2, 83/24

 
 

DC- 9 Slådalsstevnet,Lesja SKL, 14.04.2013:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja (5) 29/16, 2. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) (3) 28/16, 3. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog (4) 28/13, 4. Anita Jære, Rennebu (5) 27/6, 5. Arnfinn Berdal, Rindal (4) 27/5

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 17/5

Klasse 2: 1. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 24/8, 2. Tore Mogset, Rindal 23/7, 3. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 23/5, 4. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 17/8, 5. Lars Hole, Lesja 9/3

Klasse 3: 1. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 28/16, 2. Helge Bueie, Dovre og Dovreskog 25/12, 3. Magne Kåre Fjøsne, Vågå 25/11, 4. Lars Næprud, Lillehammer 25/7, 5. Karl Øygarden, Lesjaskog 18/10, 6. Berit Jeanne Brun, Vågå 17/3, 7. Rolf H Bakken, Reinskytten 17/2, 8. Martin Berg, Reinskytten 13/2

Klasse 4: 1. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 28/13, 2. Arnfinn Berdal, Rindal 27/5, 3. Atle Bakken, Vågå 25/9, 4. Jens Petter Nesseth, Stange og Romedal 24/9, 5. Arnt Inge Odden, Heim/Hemne 24/6, 6. Iva Hidemstrædet, Vågå 21/10, 7. Tom Kappelslåen, Lesja 17/4

Klasse 5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 29/16, 2. Anita Jære, Rennebu 27/6, 3. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 24/11, 4. Stian Halland, Rennebu 23/9

Klasse V55: 1. Even Langli, Rindal 23/7, 2. Ole Magnar Øvsteng, Vågå 9/3, 3. Jan Kågen, Holmemstranda 4/2

Klasse ASP: 1. Kristian Haakenstad, Lesja 25/7, 2. Jakob Korban, Dovre og Dovreskog 14/7, 3. Jørn Strypet, Alvdal 26/12, 4. Bjørner Torsteingard, Dovre og Dovreskog 8/1, 5. Henrik Vorkinn, Reinskytten 18/3

Klasse R: 1. Martin Strypet, Alvdal 26/12, 2. Kristian Brohaug, Alvdal 26/9, 3. Live Svendsgard, Dovre og Dovreskog 17/2

Klasse ER: 1. Morten Svenning, Folldal 30/27, 2. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/24, 3. Tord Skanke, Vågå 30/19, 4. Rolv Magnus Hidemstrædet, Vågå 30/19, 5. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/18, 6. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 29/21, 7. Hågen Strypet, Alvdal 28/14, 8. Kristiane Selsjord, Lesja 27/15, 9. Jørgen Dalum, Lesja 26/18, 10. Magnus Haakenstad, Lesja 26/14, 11. Kristin Amundgård, Lesja 23/8, 12. Bjørner Holager, Lesja 20/8, 13. Trym Hiller Uri, Reinskytten 16/5, 14. Marius Bakken, Reinskytten 15/3, 15. Marius Nidtskog, Reinskytten 14/5

Klasse J: 1. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 29/22, 2. Ole Anders Tingstad, Tolgen 27/13, 3. Øyvind Holsbrekken, Lesja 23/12

Klasse V65: 1. Odd Dalum, Lesja 30/17, 2. Arne Brendryen, Folldal 29/23, 3. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 29/16, 4. Erling Strømstad, Vinstra 28/17, 5. Pål Finstad, Øvre Rendal 27/16, 6. Bjørn Haugerud, Rennebu 26/17, 7. Mathias Øvsteng, Vågå 26/10, 8. Torbjørn Furuhovde, Folldal 25/16, 9. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 24/15, 10. Knut Bakken, Reinskytten 18/9

Klasse V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/22, 2. Engebret Østerås, Vingelen 29/15, 3. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 28/13, 4. Sverre Trøan, Alvdal 28/10, 5. Jon Leren, Tolgen 27/20, 6. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 23/6, 7. Inge Morstøl, Isfjorden og Åndalsnes 22/7, 8. Ola Utgaard, Lesja 20/6, 9. Magnar Torsgård, Lesja 10/3

 

D

Dagens vinner Arne Magne Stenvold fra arr. laget Brekken&Aursund.

DC- 8 Grensestevnet , Brekken/Aursund SKL, 01.04.2013:

Mesterskap:

Klasse 2-5/V55: 1. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund (V55) 39/7, 2. Geir Stenvold, Brekken/Aursund (3) 38/2, 3. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund (V55) 37/4, 4. Jan Ola Skott, Brekken/Aursund (3) 37/3, 5. Arnold Slåen, Rælingen (5) 37/0, 6. Nils Kåre Midtflå, Rælingen (4) 35/3, 7. Geir Magne Ryttervoll, Brekken/Aursund (3) 35/2, 7. Torgeir Graneng, Fåset (4) 35/2, 9. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund (4) 35/0, 10. Jan Nilsen, Tynset (5) 34/1, 11. Ola A. Røttum, Budal (2) 33/1, 11. Roar Steihaug, Alvdal (V55) 33/1, 13. Jorun Øien Buseth, Singsås (4) 31/1, 14. Rolf Morten Berg, Hjelmen (3) 29/1

Rekrutt: 1. Kristian Westum, Tynset 42/8, 2. Kari Sofie Tamnes, Brekken/Aursund 32/5, 3. Einar Grue, Tynset 32/1

Eldre rekrutt: 1. Kristoffer Ness, Nora 41/8, 2. Ole Thomas Høsøien, Nora 39/6, 3. Erlend Oldertrøen, Tynset 39/3, 4. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 38/7, 5. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 37/4

Junior: 1. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 41/10, 2. Trude Livoll, Vingelen 40/9, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 40/7, 4. Ole Anders Tingstad, Tolgen 39/6, 5. Bjørnar Sandnes, Glåmos 37/4, 6. Kjersti Quande Haugen, Skedsmo 35/2, 7. Magnus Fiskvik, Fåset 26/3

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 26/8, 2. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 25/8, 3. Kjell Bull, Glåmos 10/3, 4. Ola Haugen, Brekken/Aursund 10/1

Klasse 2: 1. Ola A. Røttum, Budal 26/10, 2. Roald Trøeng, Vingelen 24/7, 3. Åge Sandnes, Glåmos 22/4, 4. Arnstein Moen, Budal 20/6, 5. Stein Sandnes, Glåmos 20/5, 6. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 19/6, 7. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 17/6, 8. Anniken Moseng Ryen, Dalsbygda 16/2

Klasse 3: 1. Jan Ola Skott, Brekken/Aursund 30/15, 2. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 30/15, 3. Geir Magne Ryttervoll, Brekken/Aursund 26/11, 4. Rolf Morten Berg, Hjelmen 26/8, 5. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 25/11, 6. Kristoffer Kojedal, Røros 24/7, 7. Odd Arne Pedersen, Fåset 24/7, 8. Odd Gjeldnes, Skogn 22/5, 9. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 21/7, 10. Lars Singsaas, Singsås 21/2, 11. Geir Rønning, Vingelen 20/4, 12. Olav Flaten, Tolgen 18/2, 13. Øyvind Erlien, Glåmos 15/2, 14. Ingrid Øyan, Singsås 13/4, 15. Helge Tørresvold, Glåmos 9/3

Klasse 4: 1. Arild Duaas, Orkla 29/17, 2. Arnfinn Berdal, Rindal 28/8, 3. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 27/12, 4. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 27/6, 5. Torgeir Graneng, Fåset 26/11, 6. Jorun Øien Buseth, Singsås 26/5, 7. Hans Runar Sandnes Kojedal, Røros 24/11, 8. Britt Nesteby, Tolgen 22/7, 9. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 21/9, 10. Sissel Berg Duaas, Orkla 19/5, 11. Einar Westum, Tynset 16/3

Klasse 5: 1. Arnold Slåen, Rælingen 28/11, 2. Jan Nilsen, Tynset 28/11, 3. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 28/8, 4. Per Erik Oldertrøen, Tynset 27/12, 5. Kjell Johansen, Trondhjems 27/5, 6. Ragnar Sollid, Vingelen 24/12, 7. Roger Nilsen, Tynset 23/16, 8. Peder Bakken, Budal 23/13, 9. Anita Gjære, Rennebu 22/9, 10. Stian Halland, Rennebu 18/4

Klasse V55: 1. Ivar Otto Husby, Trondhjems 29/14, 2. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 28/14, 3. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 28/12, 4. Roar Steihaug, Alvdal 27/9, 5. Egil Wikan, Nora 26/11, 6. Hans Iver Kojedal, Røros 25/11, 7. Oddvar Dalen, Fåset 25/9, 8. Idar Moseng, Nora 25/7, 9. Even Langli, Rindal 19/6, 10. Trond Erlien, Glåmos 19/4, 11. Per A. Bakken, Budal 16/4, 12. Stein Narjord, Narjord 15/3

Klasse R: 1. Kristian Westum, Tynset 30/21, 2. Einar Grue, Tynset 25/12, 3. Kari Sofie Tamnes, Brekken/Aursund 22/7

Klasse ER: 1. Kristoffer Ness, Nora 29/20, 2. Erlend Oldertrøen, Tynset 29/17, 3. Mona Livoll Livoll, Vingelen 29/17, 4. Ingrig Ragna Trøeng, Vingelen 29/15, 5. Ole Thomas Høsøien, Nora 27/17, 6. Morten Svenning, Folldal 27/9, 7. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 26/19

Klasse J: 1. Trude Livoll, Vingelen 29/20, 2. Ole Anders Tingstad, Tolgen 29/20, 3. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 29/20, 4. Kjersti Quande Haugen, Skedsmo 28/21, 5. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 28/21, 6. Bjørnar Sandnes, Glåmos 26/15, 7. Magnus Fiskvik, Fåset 17/11

Klasse V65: 1. Per Dalåsen, Alvdal 30/23, 2. Arne Roar Trøan, Tynset 30/18, 3. Karsten Kjernåsen, Trysil 30/16, 4. Per Kristian Bangen, Tynset 29/12, 5. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund 27/17, 6. Harald Gundersen, Tynset 27/16, 7. Arve Røsten, Alvdal 24/3

Klasse V73: 1. Oddvar Smebakken, Bjørnen (Østerdal) 30/27, 2. Jon Oren, Surnadal 30/26, 3. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/22, 4. Sverre Trøan, Alvdal 30/21, 5. Arvid Berggård, Tydal 30/20, 6. Engebret Østerås, Vingelen 30/19, 7. Per Oldertrøen, Tynset 27/23, 8. Jon Leren, Tolgen 27/16, 9. John Kristen Ness, Nora 22/11

Lagskyting:

Grovfelt: 1. Brekken/Aursund, 86/41 (Arne Magne Stenvold (V55), 28/14 , Eilif Kokkvoll (V55), 28/12 , Jan Ola Skott (3), 30/15 ), 2. Røros, 73/29 , 3. Fåset, 71/27 , 4. Vingelen, 68/23 , 5. Tynset, 66/31 , 6. Glåmos, 46/9

Finfelt: 1. Vingelen, 84/56 (Trude Livoll (J), 29/20 , Lars Erik Brevad Lien (ER), 26/19 , Mona Livoll Livoll (ER), 29/17 ), 2. Tynset, 84/53

 

Roger Nilsen, Tynset vant DC-7 Vingelsstevnet.

Han fikk følge av hans Iver Kojedal, Røros og vinneren av Skurlagsstevnet før på dagen Odd Sverre Håkenstad på pallen. Det som slår en ellers fra dette stevnet, er de store endringene i resultater på grovfelten fra Skurlagsstevnet på Alvdal tidligere på dagen.

DC-7 Vingelsstevnet , Vingelen SKL, 23.03.2013:

129 skyttere.

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Roger Nilsen, Tynset (5) 30/22, 2. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 30/20, 3. Odd Sverre Håkenstad, Lesja (5) 30/19, 4. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen (5) 30/16, 5. Bjørn Vidar Teigen, Høland/Bjørkelangen (4) 30/14

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 28/8

Klasse 2: 1. Kåre Morten Tangen, Jordet og Tenaasen 27/8, 2. Geir Erland Hamre, Rauhella 26/10, 3. Morten Lognsli, Høland/Bjørkelangen 26/8, 4. Åge Sandnes, Glåmos 23/7, 5. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 20/6, 6. Roald Trøeng, Vingelen 19/6, 7. Sandnes Stein, Glåmos 17/4, 8. Tore Mogset, Rindal 17/4, 9. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 16/3, 10. Ken Are Olafsen, Vinstra 15/2, 11. Anniken Moseng Ryen, Dalsbygda 14/2

Klasse 3: 1. Ingrid Øyan, Singsås 24/8, 2. Odd Arne Pedersen, Fåset 23/12, 3. Lars Singsaas, Singsås 23/6, 4. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 23/3, 5. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk 22/4, 6. Øyvind Erlien, Glåmos 21/6, 7. Rolf H Bakken, Reinskytten 21/6, 8. Odd Gjeldnes, Skogn 20/7, 9. Kennie M. Ryen, Dalsbygda 20/5, 10. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 18/6, 11. Geir Rønning, Vingelen 17/3

Klasse 4: 1. Bjørn Vidar Teigen, Høland/Bjørkelangen 30/14, 2. Einar Westum, Tynset 29/20, 3. Hans Runar Kojedal, Røros 29/13, 4. Odd Arne Tangen, Høland/Bjørkelangen 29/12, 5. Tore Skryten, Raumnes 29/9, 6. Jorun Øien Buseth, Singsås 27/10, 7. Knut Drognes, Raumnes 27/9, 8. Heidi Baar, Lonås 26/10, 9. Lars Guldbrandsen, Kongsberg 26/9, 10. Arnfinn Berdal, Rindal 26/5, 11. Erik Livoll, Vingelen 25/11, 12. Marie Stubsjøen, Lonås 25/7, 13. Yngve Lohne, Raumnes 25/7, 14. Tobias Hodøl, Alvdal 25/7, 15. Torgeir Graneng, Fåset 24/4, 16. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 22/5, 17. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 21/9

Klasse 5: 1. Roger Nilsen, Tynset 30/22, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 30/19, 3. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen 30/16, 4. Thomas Høgåsseter, Raumnes 30/12, 5. Jan Nilsen, Tynset 29/15, 6. Leif Gravem, Sunndal 29/14, 7. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 29/12, 8. Lars Kirkholt, Rindal 29/8, 9. Svein A. Budal, Budal 29/5, 10. Ragnar Sollid, Vingelen 27/13, 11. Asbjørn Lunsæter, Lonås 27/12, 12. Olav Gravem, Sunndal 27/8, 13. Ola Vinsnesbakk, Innset 26/12, 14. Peder Bakken, Budal 26/12, 15. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 26/10, 16. Arnold Slåen, Rælingen 26/9, 17. Per Erik Oldertrøen, Tynset 25/16, 18. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 25/8, 19. Edvin Aamot, Orkla 24/14, 20. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 24/6

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 30/20, 2. Nils Sverre Norin, Lonås 28/16, 3. Even Langli, Rindal 27/11, 4. Idar Moseng, Nora 26/14, 5. Bjørn Trøite, Rennebu 26/13, 6. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 26/6, 7. Ivar Otto Husby, Trondhjems 23/8, 8. Oddvar Dalen, Fåset 22/13, 9. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 22/2, 10. Agnar Kveberg, Alvdal 20/8, 11. John Einar Gulbrandsen, Eidskog 17/5, 12. Trond Erlien, Glåmos 13/3, 13. Hans Petter Jacobsen, Rauhella 7/2

Klasse ASP: 1. Jørn Strypet, Alvdal 23/5

Klasse R: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 29/16, 2. Martin Strypet, Alvdal 29/12, 3. Kristian Westum, Tynset 28/7, 4. Einar Grue, Tynset 26/5, 5. Adrian Aasegaard, Tynset 25/11

Klasse ER: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 30/25, 2. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/23, 3. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 30/20, 4. Morten Svenning, Folldal 30/16, 5. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 29/19, 6. Kristoffer Ness, Nora 29/18, 7. Karin Budal, Budal 29/17, 8. Mona Gulløien Livoll, Vingelen 29/15, 9. Erlend Oldertrøen, Tynset 29/15, 10. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 28/20, 11. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 28/17, 12. Ole Tomas Høisen, Nora 28/14, 13. Magnus Haakenstad, Lesja 27/18, 14. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 25/12, 15. Hågen Strypet, Alvdal 21/10, 16. Marius Midtskog, Reinskytten 20/4

Klasse J: 1. Joar Røttum, Budal 30/23, 2. Simen Sollid, Fosna 30/23, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/22, 4. Anders Lynmo, Skogn 30/21, 5. Joar Øyan, Singsås 29/14, 6. Ole Anders Tingstad, Tolgen 29/14, 7. Eirik Mogset, Rindal 29/14, 8. Marit Solem, Budal 28/11, 9. Bjørnar Sandnes, Glåmos 27/9, 10. Anders Rønning, Vingelen 23/5

Klasse V65: 1. Arne Brendryen, Folldal 30/25, 2. Arne Roar Trøan, Tynset 29/21, 3. Harald Gundersen, Tynset 29/19, 4. Bjørn Haugerud, Rennebu 29/17, 5. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund 29/14, 6. Inge Skamfer, Rennebu 28/22, 7. Per Kristian Bangen, Tynset 28/15, 8. Pål Finstad, Øvre Rendal 28/15, 9. Arve Magnus Røsten, Alvdal 28/12, 10. Torbjørn Furuhovde, Folldal 23/8

Klasse V73: 1. Ludvik Gravem, Sunndal 30/25, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 3. Iver Nymoen, Kvikne 30/21, 4. Embret Eggen, Tynset 30/20, 5. Per Oldertrøen, Tynset 29/22, 6. Øivind Mørk, Oslo Østre 29/21, 7. Helge Johnsen, Eidskog 29/19, 8. Erik Hamre, Eidskog 29/18, 9. Engebret Østerås, Vingelen 29/18, 10. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 28/22, 11. Magnar Torsgård, Lesja 28/10

Klasse JEG: 1. Anders Nordstad, Vingelen 23/6, 2. Ola Trøeng, Vingelen 19/4, 3. Øystein Rønning, Vingelen 14/3

Lagskyting:

GROVFELT: 1. Høland og Bjørkelangen, 89/42 (Øyvind Nitteberg (5), 30/16 , Odd Arne Tangen (4), 29/12 , Bjørn Vidar Teigen (4), 30/14 ), 2. Raumnes, 86/30 , 3. Tynset, 84/58

 

Odd Sverre Håkenstad, Lesja vant årets Skurlagsstevne. Han var den eneste som skjøt 36 treff - fullt hus. Men dette trengte han for på plassen bak kom Tor Gaute Jøingsli, Lom&Skjåk med ett treff mindre, men nærmest utrolige 28 indre. Tredjemann på pällen ble Gudbrand Moe, Også han fra Lom&Skjåk. Total dominans fra Gudbrandsdalen moa denne solrike dagen på Stormoen skytebane. Dermed har Odd Sverre  begynt vandringa mot en ny pokal. Han vant den forrige pokalen.

DC-9 Skurlagstevnet 2013 Alvdal

126 skyttere

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 36/19, 2. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 35/28, 3. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 35/17, 4. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 35/14, 5. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen 34/16, 6. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 34/15, 7. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 34/14, 8. Hans Runar Kojedal, Røros 34/13, 9. Tobias Hodøl, Alvdal 34/10, 10. Svein A. Budal, Budal 33/22,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 36/19, 2. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 35/28, 3. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 35/17, 4. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen 34/16, 5. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 34/15, 6. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 34/14, 7. Svein A. Budal, Budal 33/22, 8. Leif Gravem, Sunndal 33/20, 9. Thomas Høgåsseter, Raumnes 33/16, 10. Peder Bakken, Budal 33/12, 11. Edvin Aamot, Orkla 32/10, 12. Ola Vinsnesbakk, Innset 32/09, 13. Per Erik Oldertrøen, Tynset 31/18, 14. Stian Halland, Rennebu 31/12, 15. Olav Gravem, Sunndal 31/12, 16. Lars Kirkholt, Rindal 28/12, 17. Arnold Slåen, Rælingen 22/09.

Klasse 4: 1. Hans Runar Kojedal, Røros 34/13, 2. Tobias Hodøl, Alvdal 34/10, 3. Torgeir Graneng, Fåset 33/15, 4. Einar Westum, Tynset 33/08, 5. Tore Skryten, Raumnes 32/23, 6. Lars Guldbrandsen, Kongsberg 32/13, 7. Arnfinn Berdal, Rindal 31/12, 8. Odd Arne Tangen, Høland/Bjørkelangen 30/18, 9. Knut Drognes, Raumnes 30/15, 10. Bjørn Vidar Teigen, Høland/Bjørkelangen 30/13, 11. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 30/07, 12. Yngve Lohne, Raumnes 30/05, 13. Jorun Øien Buseth, Singsås 29/13, 14. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 28/13, 15. Anne Beate Engebretsen, Øvre Rendal 25/10.

Klasse 3: 1. Odd Arne Pedersen, Fåset 32/17, 2. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 30/17, 3. Ingrid Øyan, Singsås 30/11, 4. Odd Gjeldnes, Skogn 29/12, 5. Ken Roger Stø, Vinstra 29/11, 6. Rolf Bakken, Reinskytten 27/11, 7. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 27/09, 8. Kjell Arne Jøingsli, Lom og Skjåk 25/05, 9. Bernhard Svendsgard, Dovre og Dovreskog 22/02, 10. Lars Singsaas, Singsås 21/09.

Klasse 2: 1. Kåre Morten Tangen, Jordet og Tenaasen 32/13, 2. Geir Erland Hamre, Rauhella 30/14, 3. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 28/11, 4. Morten Lognsli, Høland/Bjørkelangen 27/11, 5. Roald Trøeng, Vingelen 27/06, 6. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 25/08, 7. Tore Mogset, Rindal 23/07, 8. Jan Strypet, Alvdal 19/02, 9. Hans Gjelten, Alvdal 17/06, 10. Ken Are Olafsen, Vinstra 16/02.

Klasse 1: 1. Hanne Kristin. Strypet, Alvdal 25/10, 2. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 17/08.

Junior: 1. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/20, 2. Siri Simensen, Ski 29/17, 3. Anders Lynmo, Skogn 28/17, 4. Joar Røttum, Budal 28/15, 5. Marit Solem, Budal 28/13, 6. Eirik Mogset, Rindal 27/13, 7. Simen Sollid, Fosna 26/17, 8. Joar Øyan, Singsås 22/10.

Eldre rekrutt: 1. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/26, 2. Morten Reinertsen, Alvdal 30/25, 3. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/21, 4. Karin Budal, Budal 30/20, 5. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 30/20, 6. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 30/20, 7. Morten Svenning, Folldal 29/23, 8. Magnus Haakenstad, Lesja 28/19, 9. Erlend Oldertrøen, Tynset 28/17, 10. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 25/10, 11. Hågen Strypet, Alvdal 23/08, 12. Marius Midtskog, Reinskytten 22/09, 13. Marius Bakken, Reinskytten 21/09, 14. Ole Tomas Høisen, Nora 15/04, 15. Trym Hiller Uri, Reinskytten 10/04.

Rekrutt: 1. Kristian Westum, Tynset 28/12, 2. Adrian Aasegaard, Tynset 27/16, 3. Martin Strypet, Alvdal 26/19, 4. Kristian Brohaug, Alvdal 24/15, 5. Morten Gulløien, Alvdal 21/09, 6. Marit Reinertsen, Alvdal 21/08, 7. Einar Grue, Tynset 19/06, 8. Herman Hagesveen Hagen, Alvdal 08/04.

Aspirant: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal, 1. Tuva Bråten, Alvdal, 1. Jørn Strypet, Alvdal.

V55: 1. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 35/14, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 33/16, 3. Agnar Kveberg, Alvdal 32/14, 4. Hans Iver Kojedal, Røros 32/09, 5. Even Langli, Rindal 30/15, 6. Idar Moseng, Nora 30/13, 7. Oddvar Dalen, Fåset 30/12, 8. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 29/11, 9. Bjørn Trøite, Rennebu 27/13, 10. Roar Steihaug, Alvdal 24/14, 11. John Einar Gulbrandsen, Eidskog 19/07, 12. Odd Arild Nordby, Rauhella 18/04, 13. Hans Petter Jacobsen, Rauhella 17/03, 14. Ingvar Magne Høye, Øvre Rendal 15/09.

V65: 1. Arne Roar Trøan, Tynset 30/17, 2. Arne Brendryen, Folldal 29/21, 3. Per Dalåsen, Alvdal 28/17, 4. Inge Skamfer, Rennebu 27/15, 5. Torbjørn Furuhovde, Folldal 27/12, 6. Bjørn Haugerud, Rennebu 27/09, 7. Ingmar Karlsen, Bjørnen (Østerdal) 25/15, 8. Pål Finstad, Øvre Rendal 25/12, 9. Arve Røsten, Alvdal 18/07.

V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/21, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/20, 3. Ludvik Gravem, Sunndal 30/19, 4. Sverre Trøan, Alvdal 29/22, 5. Erik Hamre, Eidskog 29/20, 6. Øivind Mørk, Oslo Østre 29/17, 7. Jon Leren, Tolgen 29/10, 8. Helge Johnsen, Eidskog 28/15, 9. Engebret Østerås, Vingelen 27/16, 10. Embret Eggen, Tynset 27/14, 11. Iver Nymoen, Kvikne 27/13, 12. Per Oldertrøen, Tynset 26/14, 13. Magnar Torsgård, Lesja 25/09, 14. Ola Utgaard, Lesja 18/07.

 

Husk å ta med skytter-ID'n din!

For de stevnene som ikke har forhåndspåmelding via DFS-systemet, er det ultraviktig at hver skytter kan oppgi/påføre sin unike skytter-ID ved påmeldinga og at dette nummeret helt garantert er riktig. Skriv derfor opp din skytter-ID på en egen lapp og stapp denne i lommeboka eler ha den lett tilgjengelig og sjekk denne for sikkerhets skyld når du melder du på. Å komme på slike stevner uten å kunne ID er ikke akseptabelt overhode. Dette skaper en masse ekstraarbeid for arr. Dette gjelder sjølsagt også for skyttere som kommer til stevner som har hatt nettpåmeling, men som ikke er påmeldt. Dette er jo fullt ut mulig, men husk for all del ID'n.

 

Etterlysning!

Er det noen som kan skaffe redaksjonen et bilde av denne eminente skytteren Ola Erik Thoresen, helst fra sjølve stevnet? Denne mannen fortjener all ære og berømmelse!!!!

Bruk hans.solid@fjellnett.no

 

Ole Erik Thoresen var dagens skytter i Rindal

Han vant like godt begge stevnene, og det er godt gjort i dette meget harde selskapet. Ellers bekreftet bare stevnene at de har kommet på deltakertoppen for å bli. 139 i Øvre Surnadal/Lomundal sitt stevne og 136 på Rindalsfelten er meget bra. Skytterne vet å verdsette gode stevner. Når menyen er god, møter jo folk opp!!! All ros til arr.

Resultatene fra DC-5 Lomunddal/Øvre Surnadal finner du her.

Resultatene fra DC-6 Rindalsfelten finner du her.

Kuriositet!

Fra en meget årvåken Finn Arne Høstmark har vi fått denne mailen:

Bare en liten kuriositet (i fare for at jeg nå får nerdestempel) ; på DC-6 presterte to skyttere i klasse 5 å skyte helt identisk på alle hold :

 

 

I en poengstilling er det da fort gjort å ikke få med at de fortjener like mange poeng:

 

Vi takker for innspillet og begge skytterne tildeles 22 poeng for sine 3.plasser. Dette blir rettet opp ved neste utkjøring.

Hans Sollid

 

     

Edvin Aamot vant årets Sabotørfelt etter et rekordjamnt oppgjør med Roger Nilsen og Per Erik Oldertrøen, begge fra Tynset. Hele ni skyttere skjøt fullt hus 42 treff. Deltakelsen var dessverre heller skral. Bare 70 skyttere.

Her kommer en rapport fra Ivar Otta Husby omkring stevnet:

Sabotørfelten: Ekstremt liten deltakelse! Årsak: Vi velger å tru at været hadde skylden. Det var ekstremvær på lørdag, og mange ringte for å forsikre seg om at det ble stevne. Av tradisjonelle deltakere manglet mange fra Romsdal og Nordmøre. Gauldal var også lite representert.

Søndag var heller ikke bra. Noen lag måtte vente på enkelte hold pga.snøkav.

Tror ikke vi skal være bekymret. Deltakelsen har vert stabil på 140 – 150 bortsett fra ett år hvor det var over 20 kuldegrader. 116 delt.

Vi hadde en spørreundersøkelse i år. Vedlagt rapport fra den om du vil se. Det ser ikke ut for at det er stevnet det er noe feil med i hvert fall.

Vi satser også videre, og om 5 år er det 15 års jubileum. Da har vi tenkt å bruke en jubileumsmedalje ”Torfinn Bjørnås minnemedalje”

Vi kunne hatt det i år og, men vart litt for sen til å bestemme det. 10 år er heller ingen lang tid.

 De driftige arr. gjennomførte også en spørreundersøkelse.

Resultat  finner du her.

DC-4 Sabotørfelten 2013,

4. runde i Dovrefjell Cupen, Arr.: Orkla, Flå, Hølonda, Skaun og Trondhjems Skytterlag, 03.03.2013:

Mesterskap:

Klasse 2-5 og V55: 1. Edvin Aamot, Orkla (5) 42/30, 2. Roger Nilsen, Tynset (5) 42/30, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset (5) 42/30, 4. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 42/25, 5. Rune Stenmo, Stordalen (4) 42/24, 6. Oddvar Dahlen, Fåset (V55) 42/24, 7. Idar Moen, Malmefjorden (5) 42/23, 8. Åsmund Skårild, Heim/Hemne (5) 42/20, 9. Alf Kristian Sterten, Lensvik/Selven (4) 42/16, 10. Ivar Otto Husby, Trondhjems (V55) 41/25,

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 40/20

Klasse 2: 1. Atle Moen, Malmefjorden 38/14, 2. Rolf Arne Motrøen, Øvre Rendal 36/9, 3. Karianne Lerheim Sildnes, Malmefjorden 35/9, 4. Åge Sandnes, Glåmos 32/14, 5. Gisle Kjøsnes, Tydal 29/10, 6. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 29/9, 7. Emil Haugan, Mostadmark 18/2

Klasse 3: 1. Rolf Morten Berg, Hjelmen 41/22, 2. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 40/22, 3. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 39/17, 4. Lars Singsaas, Singsås 35/13, 5. Ingrid Øyan, Singsås 35/11, 6. Håvad Sneisen, Hommelvik 32/12, 7. Einar Kolden, Stordalen 28/6

Klasse 4: 1. Rune Stenmo, Stordalen 42/24, 2. Alf Kristian Sterten, Lensvik/Selven 42/16, 3. Arnfinn Berdal, Rindal 40/20, 4. Anders Silset, Heim/Hemne 39/25, 5. Morten Island, Stjørdal 39/22, 6. Anders Kvarme, Trondhjems 39/20, 7. Mads Lysevold, Singsås 39/18, 8. Jan Malmedal, Malmefjorden 37/16, 9. Bern Oloaf Aune, Heim/Hemne 37/14, 10. Ivar Skjelstad, Skjelstadmark 37/13, 11. Arild Duaas, Orkla 36/22, 12. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 36/15, 13. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 33/16, 14. Hans Erik Strand, Skjelstadmark 30/8, 15. Terje Røstad, Soknedal 19/11

Klasse 5: 1. Edvin Aamot, Orkla 42/30, 2. Roger Nilsen, Tynset 42/30, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset 42/30, 4. Kjell Johansen, Trondhjems 42/25, 5. Idar Moen, Malmefjorden 42/23, 6. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 42/20, 7. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 41/21, 8. Lars Kirkholt, Rindal 40/25, 9. Anita Jære, Rennebu 40/22, 10. Esten Skårild, Heim/Hemne 40/21, 11. Peder Bakken, Budal 40/18, 12. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 38/22, 13. Torkil Berg, Trondhjems 37/15, 14. Stian Halland, Rennebu 36/15, 15. Birger Meistad, Nidaros 34/13

Klasse V55: 1. Oddvar Dahlen, Fåset 42/24, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 41/25, 3. Idar Moseng, Nora 41/20, 4. Einar Thoresen, Hommelvik 38/18, 5. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 38/15, 6. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 36/10, 7. Egil Wikan, Nora 35/15, 8. Even Langli, Rindal 34/13, 9. Roger Lindgren, Stordalen 32/8

Klasse R: 1. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 33/24, 2. Viktor Brudeli, Orkla 25/9, 3. Ruben Djupdal, Orkla 21/5

Klasse ER: 1. Thomas Åsheim, Byneset 35/30, 2. Erlend Oldertrøen, Tynset 35/23, 3. Lars Anders Kirkholt, Rindal 32/25, 4. Ruben Sandnes, Glåmos 23/5

Klasse J: 1. Håvard Høstmark, Malmefjorden 36/27, 2. Maren Høgholt, Lomundal 35/24, 3. Erik Andøl, Orkla 35/16, 4. Liv Merethe Strand, Skjelstadmark 34/11, 5. Camilla Lystad Berg, Orkla 29/15, 6. Anders Lynmo, Skogn 22/9

Klasse V73: 1. John Megård, Byneset 35/23, 2. Rolf Strand, Lensvik/Selven 34/23, 3. Oddvar Frengen, Byneset 32/12

Klasse AG3: 1. Hans M. Strand, Skjelstadmark 19/2

Klasse Jeger: 1. Jon Gerhardsen, Flå (Uttrøndelag) 28/11

 

Stevnevinneren åå årets savalstevne og feltekspert Oddvar Dalen fra Fåset er en gla'gutt som setter farge på skyttersporten.

DC- 3 Savalstevnet 2013

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 42/19, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 42/14, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset 41/23, 4. Idar Moseng, Nora 41/19, 5. Idar Moen, Malmefjorden 41/17, 6. Hans Iver Kojedal, Røros 40/24, 7. Roger Nilsen, Tynset 40/21, 8. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 40/19, 9. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 40/18, 10. Hans Runar Kojedal, Røros 40/17,

V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 42/19, 2. Idar Moseng, Nora 41/19, 3. Hans Iver Kojedal, Røros 40/24, 4. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 40/18, 5. Egil Wikan, Nora 38/19,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 30/12, 2. Idar Moen, Malmefjorden 30/11, 3. Asbjørn Lunsæter, Lonås 30/06, 4. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 29/16, 5. Per Erik Oldertrøen, Tynset 29/15, 6. Esten Skårild, Heim/Hemne 28/18, 7. Roger Nilsen, Tynset 28/16, 8. Lars Kirkholt, Rindal 28/06, 9. Peder Bakken, Budal 27/17, 10. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 27/11, 11. Ragnar  Sollid, Vingelen 27/10, 12. Svein Budal, Budal 26/13, 13. Niils Tormod Mælen, Lonås 26/10, 14. Stian Halland, Rennebu 26/08, 15. Gudbrand Moe, Lom og Skjåk 25/10, 16. Tore Lunsæter, Fåset 24/07, 17. Anita Jære, Rennebu 22/15.

Klasse 4: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 30/16, 2. Hans Runar Kojedal, Røros 29/13, 3. Einar Westum, Tynset 28/12, 4. Torgeir Graneng, Fåset 28/11, 5. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 26/16, 6. Arnfinn Berdal, Rindal 26/15, 7. Erik Livoll, Vingelen 26/08, 8. Britt Nesteby, Tolgen 25/07, 9. Jorun Øien Buseth, Singsås 25/04, 10. Tobias Hodøl, Alvdal 24/10, 11. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 24/07, 12. Heidi Baar, Lonås 23/07, 13. Tom Kappelslåen, Lesja 22/04.

Klasse 3: 1. Trond Oldertrøen, Tynset 28/09, 2. Rolf Morten Berg, Hjelmen 26/11, 3. Jan Ola Skott, Brekken/Aursund 26/10, 4. Tormod Oldertrøen, Tynset 26/08, 5. Lars Næperud, Lillehammer 26/07, 6. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 25/09, 7. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 25/09, 8. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 24/11, 9. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 23/07, 10. Odd Arne Pedersen, Fåset 21/06, 11. Lars Singsaas, Singsås 17/06, 12. Ingrid Øyan, Singsås 17/05, 13. Rolf Bakken, Reinskytten 13/01, 14. Martin Berg, Reinskytten 04/01.

Klasse 2: 1. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 29/06, 2. Atle Moen, Malmefjorden 25/09, 3. Tore Mogset, Rindal 21/05, 4. Roald Trøeng, Vingelen 21/04, 5. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 16/04, 6. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 15/02.

Klasse 1: 1. Hanne Kristin Strypet, Alvdal 27/08, 2. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 26/09, 3. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 20/05.

Junior: 1. Maren Høgholt, Lomundal 30/20, 2. Trude Livoll, Vingelen 30/18, 3. Joar Røttum, Budal 29/21, 4. Vebjørn Lillebo, Tynset 29/19, 5. Sondre H. Hagen, Alvdal 29/14, 6. Eirik Mogset, Rindal 28/13, 7. Simen Sollid, Fosna 27/16, 8. Ole Annar Tingstad, Tolgen 23/09.

Eldre rekrutt: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 30/23, 2. Kristoffer Ness, Nora 30/18, 3. Erlend Oldertrøen, Tynset 30/13, 4. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 29/21, 5. Morten Svenning, Folldal 29/17, 6. Karin Budal, Budal 29/13, 7. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 29/09, 8. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 28/16, 9. Mona Livoll, Vingelen 28/12, 10. Ole Tomas Høisen, Nora 28/09, 11. Randi Singsaas, Singsås 25/07, 12. Hågen Strypet, Alvdal 21/06, 13. Marius Bakken, Reinskytten 12/07.

Rekrutt: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 30/16, 2. Adrian Aasegaard, Tynset 29/09, 3. Martin Berg, Reinskytten 28/10, 4. Kristian Westum, Tynset 27/13, 5. Einar Grue, Tynset 22/04.

Aspirant: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal, 1. Jørn Strypet, Alvdal.

V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 30/14, 2. Idar Moseng, Nora 30/13, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 30/13, 4. Hans Iver Kojedal, Røros 28/18, 5. Egil Wikan, Nora 28/14, 6. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 28/08, 7. Eilif Kokkvold, Brekken/Aursund 26/13, 8. Roar Steihaug, Alvdal 24/10, 9. Nils Sverre Norin, Lonås 24/05, 10. Even Langli, Rindal 22/10.

V65: 1. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 30/15, 2. Per Kr. Bangen, Tynset 30/13, 3. Arne Brendryen, Folldal 29/21, 4. Torbjørn Furuhovde, Folldal 29/15.

V73: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/24, 2. Embret Eggen, Tynset 30/20, 3. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/20, 4. Sverre Trøan, Alvdal 30/14, 5. Iver Nymoen, Kvikne 29/19, 6. Arvid Berggård, Tydal 29/18, 7. Per Oldertrøen, Tynset 29/17, 8. Engebbret Østerås, Vingelen 27/14, 9. John Kristen Ness, Nora 27/13.

HK4: 1. Heine Martin Brekken, Fåset 30/13, 2. Esten Losgård, Fåset 24/04.

Vi tar med mesterskapet kl. 1-5/V55 her.

Stevnevinneren Esten Skårild er en meget allsidig skytter som behersker alle disiplinene.

Er det noen som kan skaffe oss et bedre bilde av denne unge og fremadstormende skytteren, ville vi være takknemlige.

113 skyttere på Tynset. Spredningen rent geografisk var imponerende og viser hvor mange det er som satser på kvalitetstevner og Dovrefjellcupen.

DC-2 Tynsetfelten 2013

- korrigert liste 2

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Esten Skårild, Heim/Hemne 36/23, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 36/21, 3. Geir Håkon Nystuen, Tynset 36/20,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Esten Skårild, Heim/Hemne 36/23, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 36/21, 3. Anita Jære, Rennebu 36/17, 4. Asbjørn Lunsæter, Lonås 35/19, 5. Svein Budal, Budal 35/18, 6. Per Erik Oldertrøen, Tynset 34/21, 7. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 34/19, 8. Nils Tormod Mælen, Lonås 34/17, 9. Egil M. Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 34/17, 10. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 32/24, 11. Peder Bakken, Budal 32/09, 12. Stian Halland, Rennebu 32/06, 13. Lars Kirkholt, Rindal 31/19, 14. Roger Nilsen, Tynset 31/15, 15. Idar Moen, Malmefjorden 29/14.

Klasse 4: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 36/20, 2. Einar Westum, Tynset 36/18, 3. Hans Runar Kojedal, Røros 34/18, 4. Tom Kappelslåen, Lesja 33/11, 5. Erik Livoll, Vingelen 32/20, 6. Arnfinn Berdal, Rindal 32/18, 7. Heidi Baar, Lonås 31/09, 8. Tobias Hodøl, Alvdal 30/11, 9. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 29/10, 10. Britt Nesteby, Tolgen 29/09, 11. Jorun Øien Buseth, Singsås 28/13, 12. Marie Stubsjøen, Lonås 24/07, 13. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 23/06.

Klasse 3: 1. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 32/15, 2. Jan Ola Skott, Brekken/Aursund 31/17, 3. Trond Oldertrøen, Tynset 30/17, 4. Rolf Morten Berg, Hjelmen 29/18, 5. Tormod Oldertrøen, Tynset 29/12, 6. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 28/16, 7. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 28/14, 8. Lars Næprud, Lillehammer 23/08, 9. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 21/02, 10. Lars Singsaas, Singsås 20/03, 11. Ingrid Øyan, Singsås 18/05, 12. Martin Berg, Reinskytten 17/06, 13. Rolf H Bakken, Reinskytten 14/03.

Klasse 2: 1. Roald Trøeng, Vingelen 30/08, 2. Tore Mogset, Rindal 29/10, 3. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 28/06, 4. Atle Moen, Malmefjorden 26/07, 5. Anniken Moseng Ryen, Dalsbygda 22/09, 6. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 22/05, 7. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 19/08, 8. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 16/02.

Klasse 1: 1. Ola Stenvold, Brekken/Aursund 27/11, 2. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 26/08, 3. Hanne Kristin. Strypet, Alvdal 20/09.

Junior: 1. Simen Sollid, Fosna 30/26, 2. Håvar Høstmark, Malmefjorden 30/23, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/21, 4. Trude Gulløien Livoll, Vingelen 30/21, 5. Ole Anders Tingstad, Tolgen 30/20, 6. Joar Røttum, Budal 30/15, 7. Maren Høgholt, Lomundal 29/25, 8. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 29/24, 9. Eirik Mogset, Rindal 27/12.

Eldre rekrutt: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 30/27, 2. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/24, 3. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/24, 4. Morten Svenning, Folldal 30/22, 5. Kristoffer Ness, Nora 30/17, 6. Ole Tomas Høisen, Nora 29/27, 7. Erlend Oldertrøen, Tynset 29/22, 8. Karin Budal, Budal 29/20, 9. Randi Singsaas, Singsås 28/21, 10. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 28/20, 11. Mona Gulløien Livoll, Vingelen 26/11, 12. Hågen Strypet, Alvdal 22/08, 13. Marius Bakken, Reinskytten 15/02.

Rekrutt: 1. Adrian Aasegård, Tynset 30/17, 2. Kristian Westum, Tynset 29/20, 3. Kristian Brohaug, Alvdal 27/16, 4. Martin Strypet, Alvdal 27/07, 5. Einar Grue, Tynset 25/11.

Aspirant: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal, 1. Jørn Strypet, Alvdal.

V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 35/20, 2. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 34/18, 3. Oddvar Dalen, Fåset 34/18, 4. Egil Wikan, Nora 34/16, 5. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 34/15, 6. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 33/16, 7. Even Langli, Rindal 33/08, 8. Idar Moseng, Nora 31/15, 9. Nils Sverre Norin, Lonås 31/07, 10. Roar Steihaug, Alvdal 30/13, 11. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 27/03.

V65: 1. Arne Roar Trøan, Tynset 30/20, 2. Per Kristian Bangen, Tynset 30/20, 3. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 30/19, 4. Arne Brendryen, Folldal 30/17, 5. Bjørn Haugerud, Rennebu 29/23, 6. Harald Gundersen, Tynset 29/21, 7. Torbjørn Furuhovde, Folldal 27/19, 8. Olav Aamo, Dalsbygda 27/12, 9. Pål Finstad, Øvre Rendal 24/14, 10. Arve Røsten, Alvdal 16/06.

V73: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/29, 2. Per  Oldertrøen, Tynset 30/27, 3. Embret Eggen, Tynset 30/25, 4. Sverre Trøan, Alvdal 30/19, 5. Engebret Østerås, Vingelen 30/16, 6. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 29/25, 7. Iver Nymoen, Kvikne 29/23, 8. Arvid Berggard, Tydal 29/22, 9. Jon Leren, Tolgen 29/17, 10. John Kristen Ness, Nora 25/13.

Finfelt 30-skudd - 30-skudd kl. JEG: 1. Kjell Erik Bangen, Tynset 29/15.

 

Stevnevinneren i DC-1 Budal

Anita Jære, Rennebu!

Budalsfelten DC-1, Budal SKL, 17.02.2013:

Mesterskap:

30-skudd kl 2-v55: 1. Anita Jære, Rennebu (5) 30/18, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 30/16, 3. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne (5) 30/12

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Silje Larsson, Bjørnen (Østerdal) 18/6

Klasse 2: 1. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/5, 2. Stein Sandnes, Glåmos 21/7, 3. Tore Mogset, Rindal 18/4, 4. Åge Sandnes, Glåmos 17/5, 5. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 16/2, 6. Ole Røttum, Budal 15/2, 7. Olav O. Storli, Budal 10/2

Klasse 3: 1. Tormod Oldertrøem, Tynset 30/9, 2. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 28/14, 3. Håvard Sætermo, Budal 28/12, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 26/14, 5. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 26/7, 6. Odd Gjeldnes, Skogn 24/11, 7. Norvald Storli, Flå (Uttrøndelag) 22/5, 8. Nils Inge Bakken, Budal 22/5, 9. Lars Singsaas, Singsås 22/2, 10. Rolf Morten Berg, Hjelmen 21/9, 11. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 21/8, 12. Øyvind Erlien, Glåmos 20/6, 13. Ingrid Øyan, Singsås 19/4, 14. Terje Buseth, Singsås 14/1

Klasse 4: 1. Hans Runar Kojedal, Røros 29/20, 2. Torgeir Graneng, Fåset 28/12, 3. Anders Kvarme, Trondhjems 28/11, 4. Alf Kristian Sterten, Lensvik/Selven 28/7, 5. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 27/16, 6. Jorun Øien Buseth, Singsås 26/10, 7. Mads Lysevold, Singsås 26/10, 8. Arild Duaas, Orkla 26/9, 9. Tobias Hodøl, Alvdal 25/9, 10. Arnfinn Berdal, Rindal 24/12, 11. Morten Island, Stjørdal 24/10, 12. Terje Røstad, Soknedal 24/9, 13. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 21/7

Klasse 5: 1. Anita Jære, Rennebu 30/18, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 30/16, 3. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 30/12, 4. Svein Budal, Budal 29/10, 5. Lars Kirkholt, Rindal 29/8, 6. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 28/16, 7. Peder Bakken, Budal 28/16, 8. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 28/13, 9. Esten Skårild, Heim/Hemne 26/4, 10. Christen Sjøvold, Malvik 24/16, 11. Edvin Aamodt, Orkla 24/15, 12. Stian Halland, Rennebu 23/7, 13. Roger Nilsen, Tynset 10/4

Klasse V55: 1. Hans Iver Kojedal, Røros 29/16, 2. Egil Wikan, Nora 28/12, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 27/11, 4. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 26/10, 5. Idar Moseng, Nora 26/8, 6. Einar Thoresen, Hommelvik 24/8, 7. Eilif Kokkvold, Brekken/Aursund 23/5, 8. Even Langli, Rindal 22/5, 9. Trond Erlien, Glåmos 22/4, 10. Eivind Østbyhaug, Tydal 11/1

Klasse ASP: 1. Kari Røttum, Budal 22/5

Klasse R: 1. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 30/15

Klasse ER: 1. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/22, 2. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 28/17, 3. Randi Singsaas, Singsås 27/11, 4. Karin Budal, Budal 26/12, 5. Sander Moen, Budal 23/5

Klasse J: 1. Anders Lynmo, Skogn 30/11, 2. Hans Erling Øien, Byneset 28/17, 3. Joar Røttum, Budal 28/14, 4. Marius Kvarme, Trondhjems 26/13, 5. Bjørnar Sandnes, Glåmos 25/7, 6. Maren Høgholt, Lomundal 24/18, 7. Eirik Mogset, Rindal 24/7, 8. Daniel Bogen, Singsås 22/5

Klasse V65: 1. Arne Herjuaune, Malvik 30/26, 2. Olav Solheim, Soknedal 30/19, 3. Inge Skamfer, Rennebu 30/17, 4. Arnulf Venn, Skaun 29/19, 5. Kjell Stenbro, Rindal 29/16, 6. Ottar Ysland, Orkla 27/16, 7. Egil Rolandsen, Budal 26/18, 8. Ole Nordløkken, Budal 26/14

Klasse V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/27, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 3. Jon Oren, Surnadal 30/23, 4. Arvid Bergård, Tydal 30/21, 5. Oddvar Frengen, Byneset 30/15, 6. Rolf Strand, Lensvik/Selven 29/22, 7. John Megård, Byneset 29/16, 8. Kåre Petter Myklebust, Heim/Hemne 28/13, 9. Jon Helgetun, Rindal 26/11

 

Til informasjon:

Sjøloppnevnt "generalsekretær" Hans Sollid har hatt lymfekreft, og det er fortsatt uvisst i hvilken utstrekning en kan ikke påregne hans innsats for driften av Dovrefjellcupen i sin allminnelighet og denne hjemmesida i særdeleshet i tida framover. Men han er nå erklært symtomfri. Han takker for all oppmerksomhet og oppmuntring i en vanskelig periode. Allikevel gjenstår cellegiftkurer iht program slik at han ikke regner med å være i full drift før neste sesong.

Men Dovrefjellcupen 2013 vil gå sin gang iht terminlista.

Presselistene skal som før sendes til Hans Sollid derom ingen annen beskjed blir gitt. men oppdatering av hjemmesida samt bilder og kommentarer vil bli begrenset i perioder. Resultatene fra de enkelte stevnene samt sammenlagtresultatene vil bli prioritert.

Vi utfordrer på grunnlag av dette alle som på en eller annen måte kan hjelpe til med gjennomføring og arbeidet i etterkant av cupen om å ta kontakt. Hjemmesida redigeres i FrontPage som er enkelt og greit men litt tungvindt program. Ellers går det andre på ferdige maler.

Det viktigste er at Dovrefjellcupen kan fortsette.

Skyttere og arrangører ønskes lykke til med Dovrefjellcupen 2013   

 

Terminliste 2013

 

Årsmelding 2012

Statistikk med regnskap 2012

Lagvise oppgjørsliste 2012

Premielister 2012

Stillingen sammenlagt

Terminliste for 2012.

Bildeglimt fra stevnet/finalene:

Finfeltskyttere på rekke og rad.

Vingelsingene diskuterer opplegget på finfelten.

Marit Solem, Budal viser flott liggende stilling.

 

Solid kontingent fra Budal.Her stiller foreldre og besteforeldre opp. Dette er bra. Fra v. Kjersti Marie Røttum, Anny Budal, Anders Budal, Joar Røttum, Karin Budal og Marit Solem.

Venter spent på anvisning. Kan jeg klare å sikre meg nok poeng til en finaleplass?

Skikkelig rekrutteringsskytter. Hvem?

Jon Oren fortjente virkelig en snus etter skytinga på Hjerkinnstevnet.

Fra salen på Hjerkinnhus.

Fra salen på Hjerkinnhus 2.

Sekreteriatet på Hjerkinnstevnet. Fra v. Arnt Erik Gorset, Erik Gorseth ( hva skulle vi gjort uten han til stede år etter år?) og Arne Helgetun, sekretariatsleder for stevnet og finalen, leder i Opdal og finaledeltaker sjøl og far til finaledeltaker i kl. rekr. Denne mannen hadde ikke mange sekunder ledig denne dagen. En spesiell takk til deg, Arne!

Stevnevinneren av Hjerkinnstevnet og årets Landsdelsmester i Trønderkretsen Åsmund Skårild fra Heim/Hemne sammen med Arne Helgetun.

To harde konkurrenter i kl. e.rekr. Sondre Hagesveen Hagen fra Alvdal og finalevinneren Maren Høgholt, Lomundal.

Foto Hans Sollid

Bilder fra sammenlagtvinnerne/finaleskytterne:

Finalistene i kl. rekr.- rangert fra v. : Fra v. Kristian Brohaug, Alvdal, Anders A Helgetun, Opdal, Karen Snekvik, Surnmadal og Jorun Snekvik, Surnadal. Lars Erik Brevag Lien, Vingelen - nr. 2 - var ikke til stede under premieutdelinga. Jorun Snekvik, t.h. vant finalen.

Finalistene i kl. e.rekr. i rangert rekkefølge: Fra v. Simen Sollid, Fosna, Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal, Ole Anders Tingstad, Tolgen og Maren Høgholt, Lomundal. Maren vant finalen. Trude Livoll, Vingelen ble nr. 3 sammenlagt, men var ikke til stede under premieutdelinga.

Finalistene i kl. junior i rangert rekkefølge: Fra v. Inga Johanne Tamnes, Brekken&Aursund, Håvard Solheim Høstmark, Malmefjorden, Gunhild Brønstad, Lomundal og Tommy Brekken, Lesja. Nr. 4 sammenlagt og finalevinner Ola Mogstad Strand, Øvre Surnadal var reist før premieutdelinga for å rekke toget.

Finalistene i kl. V65 rangert fra v.: Halvor Berger, Bjørnen som også vant finalen, Hans Sollid, Alvdal, Ludvik Gravem, Sunndal, Helge Tøndevoldshagen, Lesja og Peder Amundsgard, Nesjestranda&Skåla.

Tre av fem finalister i kl. V73 rangert fra v.: Jon Oren, Surnadal, Oddvar Smedbakken, Bjørnen og finalevinneren Iver Nymoen, Kvikne. Sverre Trøan, Alvdal - nr. 3 - og Rolf Strand, Lensvik og Selven - nr. 4 - møtte ikke til finalen.

Finalistene i kl. 1 rangert fra v. Tore Mogset, Rindal, Even Midtflå, Flå og Ole Røttum, Budal. Even Midtflå vant finalen der også Odd Arvid Nordseth, Vingelen deltok som fjerdemann. Det var bare tre premier i denne klassen pga for liten deltakelsen.

Finalistene i kl. 2. Odd Erling Flydal, Isfj.&ÅNdalsnes - nr. 2- Ulf Hendseth, Valsøyfjord - nr. 4 - og Kjell Viggo Kågen, Raumadalen - nr. 1. Alt Strand - nr. 3 - var reist for å kjøre sønnen på toget, mens Egil Lindsø, Reinskytten ikke møtte til finalen.

Finalistene i kl. 3 i rangert rekkefølge. Fra v. Odd Gjeldnes, Skogn, Sverre Magnar Nilssen, Neskestranda&Skåla, Torgeir Graneng, Fåset, Arne Helgetun, Opdfal og John Smedbakken, Bjørnen

Finalistene i kl. 4 i rangert rekkefølge: Fra v. Geir Håkon Nystuen, Tynset - som også vant finalen, Svein Buda, Budal, Peder Bakken, Budal, Arnfinn Berdal, Rindal og Per Erik Hjelle, Dovre&Dovreskogen.

Finalistene i kl. 5 rangert fra v. Per Erik Oldertrøen, Tynset som altså vant finalen totalt, Kjell Johansen, Trondhjems, Bernt Runde, Isfj.&Åndalsnes og Roger Nilsen, Tynset. Odd Sverre Håkenstad, Lesja ble her nr. 4, men møtte ikke på premieutdelinga.

Finalistene som møtte i kl.V55 - rangert fra v. Oddvar Dalen, Fåset, Roar Steihaug, Alvdal som vant finalen og Hans Iver Kojedal, Røros, Her møtte ikke Arne Magne Stenvold, Brekken&Aursund - nr. 3 - og Einar Thoresen, Hommelvik - nr. 4 - til finalen.

Foto: Monica Hjelle

 

 

 

Evaluering av DC-15 Hjerkinnstevnet

Her har vi fått inn ganske hard kritikk av hvordan Opdal gjennomførte stevnet på finfelten. I og med at dette ikke er framsatt skriftlig, velger vi ikke å ta med dette. Deler av kritikken dels av DC, og fra DC er det all grunn til å bemerke at det skjedde ting der som ikke var så bra og som ikke må forekomme. Det bør være et absolutt krav om at hvert hold/dobbelthold  skal ha sin egen standplassleder. Dette går ført og fremst på sikkerhet. Når dette er sagt, skal en i dette tilfellet også ta høgde for at Opdal var i en reell nødsituasjon denne dagen i og med at flere av funksjonærene på finfelten hadde meldt avbud i siste liten og vel så det. Den måte de gjennomførte det hele på var faktisk den eneste som var mulig. Dette som ei forklaring, ikke som ei unnskyldning. Denne gangen var det tydelig markering av midtfigurene, men ved å inspisere figurene etter stevnet, var det lett å se at enkelte av figurene var så slitt at det hadde vært påkrevet å bytte figur. Dette for å kunne bedømme dette med treff/innertreff helt nøyaktig. Det er vel i det hele tatt flere av arr. som kunne fått vanskeligheter med å bestå den kontrollen. Det vi vil fram med er at på finflten ser det ut til at vi nå unngår 5/5 uten noen forklaring, dvs. melding om kontroll på sjette skudd. Til neste år bør alle kunne få til å skifte figurer med en gang inner-ringen begynner å bli uklar.

Evaluering av finalene i Dovrefjellcupen

Her har vi også fått ganske hard kritikk av hvordan Opdal gjennomførte finalen i finfelten. Fra DC finner vi grunn til delvis å frikjenne Opdal for denne kritikken. Alle skal vite at det jobbes intenst med å få ferdig finalelistene. I år var det spesialtransport opp fra siste hold til sekretariatet. Dessverre ble listene for grovfelt oppropt før finfeltlistene var ferdige. Vi skulle ha ventet til alt var klart. I tillegg ble det etter opprop og etter at alle hadde reist nedover oppdaget en feil med sammenlagtlistene som vi fryktet kunne gi nye finalister i kl. V65.  Vi holdt derfor igjen alle listene til alt var klart. Erfaringen, baster på etterpåklokskap blant oss som deltok i dette, er jo at vi skulle umiddelbart ha kjørt nedover med finalelistene i kr. rekr., e.rekr. og jr. Vi beklager dette, men ber om forståelse for at det er ikke lett å få alle detaljer i en slik hektisk fase.

På standplass for finalene både på grov- og finfelt må arr. ha en ropert slik at det er mulig å følge med å det hele.

Arr. fulgte heller ikke pålegget om å bytte figur for hvert finalelag. Det var innkjøpt figurer til dette. Det er uklart hvor tydelig dette var meddelt arr. i Opdal.   

Konklusjonen er at det er en del å rette på når det gjelder finalene, men det vil vi prøve å gjøre noe med neste år. Vi får i alle fall prise oss lykkelige over at dette snøværet som kom torsdag ettermiddag, ikke kom 1. mai.

DC - Hans Sollid

Vi ber om at alle innlegg leveres på mail med fullt navn under. Vi har dessverre ikke noen Fackebook-funksjon på denne sida.

Resultater finale på tabellform:

Resultater finaler i Dovrefjellcupen 2012.

Grovfelt - rangert:

1. Per Erik Oldertrøen         Tynset                          12/3

2. Bernt Runde                     Isfj.&Åndalsnes           11/4

3. Roger Nilsen                     Tynset                          11/3

Klassevis:

KL. rekr:

1.

Jorun Snekvik

Surnadal

6/2

6/4

12/6

2.

Kristian Brohaug

Alvdal

5/3

6/3

11/6

3.

Karen Snekvik

Surnadal

5/1

6/1

11/2

4.

Anders A Helgetun

Opdal&Midtbygden

5/0

5/2

10/2

5.

Lars Erik Brevad Lien

Vingelen

3/1

4/2

  7/3

 

Kl. e.rekr:

1.

Maren Høgholt

Lomundal

6/6

6/3

12/9

2.

Sondre Hagesveen Hagen

Alvdal

6/5

6/3

12/8

3.

Simen Sollid

Fosna

6/2

6/2

12/4

4.

Trude Livoll

Vingelen

5/3

6/3

11/6

5.

Ole Anders Tingstad

Tolgen

6/4

4/1

10/5

 

Kl. jr.:

1.

Ola Mogstad Strand

Øvre Surnadal

6/4

6/5

12/9

2.

Olga Johanne Tamnes

Brekken&Aurs.

5/1

6/3

11/4

2.

Håvard Solheim Høstmark

Malmefjorden

5/1

6/3

11/4

4.

Tommy Brekken

Lesja

5/0

5/3

10/3

5.

Gunhild Brønstad

Øvre Surnadal

4/0

6/2

10/2

  

Kl. V65:

1.

Halvor Berger

Bjørnen

6/6

6/5

12/11

2.

Helge Tøndevoldshagen

Lesja

6/5

6/5

12/10

3.

Ludvik Gravem

Sunndal

6/5

6/4

12/9

4.

Hans Sollid

Alvdal

6/5

6/2

12/7

5.

Peder Amundsgard

Nesjestr.&Skåla

6/3

5/3

11/6

        

Kl. V73:

1.

Iver Nymoen

Kvikne

6/4

6/6

12/10

2.

Oddvar Smedbakken

Bjørnen

6/4

6/5

12/9

3.

Jon Oren

Surnadal

6/6

0

6/6

4.

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Kl. 1:

1.

Even Midtflå

Flå

6/1

3/0

9/1

2.

Tore Mogset

Rindal

4/2

2/0

6/2

3.

Ole Røttum

Budal

2/0

1/0

3/0

4.

Odd Arvid Nordseth

Vingelen

1/0

1/1

2/1

5.

 

 

 

 

 

 

KL. 2:

1.

Ulf Hendseth

Valsøyfjord

6/2

4/0

10/2

2.

Odd Erling Flydal

Isfj.&Åndalsnes

2/0

5/3

7/3

3.

Kjell Viggo Kågen

Raumadalen

2/1

4/0

6/1

4.

Alf Strand

Øvre Surnadal

4/3

0

4/3

5.

 

 

 

 

 

  

Kl. 3:

1.

Sverre Magnar Nilssen

Nesjestr.&Skåla

6/1

3/0

9/1

 

Etter omskyting

 

 

 

 

2.

Torgeir Graneng

Fåset

4/1

5/0

9/1

3.

John Smedbakken

Bjørnen

1/0

4/1

5/1

4.

Odd Gjeldnes

Skogn

0

5/0

5/0

5.

Ane Helgetun

Opdal&Midtbygden

2/0

2/0

4/0

 

Kl. 4:

1.

Geir Håkon Nystuen

Tynset

5/3

5/0

10/3

2.

Arnfinn Berdal

Rindal

4/2

6/0

10/2

3.

Peder Bakken

Budal

2/0

6/5

8/5

4.

Svein Budal

Budal

2/0

6/4

8/4

5.

Per Erik Hjelle

Dovre&Dovreskogen

2/1

5/1

7/2

 

Kl. 5:

1.

Per Erik Oldertrøen

Tynset

6/1

6/2

12/3

2.

Bernt Runde

Isfj.&Åndalsnes

6/4

5/0

11/4

3.

Roger Nilsen

Tynset

5/2

6/1

11/3

4.

Odd Sverre Håkenstad

Lesja

4/2

6/1

10/3

5.

Kjell Johansen

Trondhjems

2/1

5/2

7/3

 

Kl. V55:

1.

Roar Steihaug

Alvdal

3/1

6/5

9/6

2.

Oddvar Dalen

Fåset

5/1

4/1

9/2

2.

Hans Iver Kojedal

Røros

4/2

5/0

9/2

4.

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

Pekka vant finalen for femte gang!

Pekka gjorde det mesterstykket å vinne finalen i årets Dovrefjellcup. Han var den enste skytteren som skjøt 12 treff på omgangen. Han vant med det sin femte seier totalt etter at Dovrefjellcupen startet i 1995. Han fikk nesten følge av Bernt Runde, Isfjorden &Åndalsnes og Roger Nilsen, Tynset med hhv 11/4 og 11/3. På finfelten ble det mange fine oppgjør med Jorun Snekvik,Surnadal som vinner i kl. rekr, Maren Høgholt, Lomundal i eldre rekrutt ofg Ola Mogstad Strand, Øvre Surnadal i junior. Blant veteranene vant Halvor Berger, Bjørnen V65, mens Iver Nymoen, Kvikne vant V73 etter at storfavoritten Jon Oren, Surnadal skjøt en hel serie på feil finalegruppe.

Vi jobber med bildene fra finalene. De fleste kommer i morgen.

Her har vi alle fall Dovrefjellgubben sjøl, vinneren av finalen på grovfelten Per Erik Oldertrøen som tok sin femte seier.

Vi tar også med vinneren av årets Hjerkinnstevne, Åsmund Skårild fra Heim/Hemne. Åsmund ble landsdelsmester i Trønderlretsen i Budal for 14 dager siden. Vi gratulerer med begge delene. Her er Åsmund sammen med Opdals Arne Helgetun.

Finaler i Dovrefjellcupen i feltskyting 2012.

Årets Dovrefjellcupmester i feltskyting: Per Erik Oldertrøen, Tynset. Han vinner for femte gang denne meget krevende finalen.

Finfelt. Kl. rekr.: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 12/6, 2. Kristian Brohaug, Alvdal 11/6, 3. Karen Snekvik, Surnadal 11/2, 4. Anders A Helgetun, Opdal og Midtbygden 10/2, 5. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 7/3, kl. e.rekr.: 1. Maren Høgholt, Lomundal 12/9, 2. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 12/8, 3. Simen Sollid, Fosna 12/4, 4. Trude Livoll, Vingelen 11/6, 5. Ole Anders Tingstad, Tolgen 10/5, kl. jr.: 1. Ola Mogstad Strand, Øvre Surnadal 12/9, 2. Olga Johanne Tamnes, Brekken&Aursund 11/4, 2. Håvard Solheim Høstmark, Malmefjorden 11/4, 4. Tommy Brekken, Lesja 10/3, 5. Gunhild Brøndstad, Lomundal 10/2, kl. V65: 1. Halvor Berger, Bjørnen 12/11, 2. Helge Tøndevioldshagen, lesja 12/10, 3. Ludiv Gravem, Sunndal 12/9, 4. Hans Sollid, Alvdal 12/7, 5. Peder Amundsgår, Nesjestranda&Skåla 11/6, kl. V73: 1. Iver Nymoen, Kvikne 12/10, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen 12/9, 3. Jon Oren, Surnadal 6/6,.

Grovfelt. Kl. 1: 1. Even Midtflå, Flå 9/1, 2. Tore Mogset, Rindal 6/2, 3. Ole Røttum, Budal 3/0, 4. Odd Arvid Nordserh, Vingelen 2/1, kl. 2: 1. Ulf Hendseth, Valøsøyfjord 10/2, 2. Odd Erling Flydal, Isfjorden&Åndalsnes 7/3, 3. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 6/1, 4. Alf Strand, Øvre Surnadal 4/3, kl. 3: 1. Sverre Magnar Nilssen, Nesjestranda&Skåla 9/1, e.o., 2. Torgeir Graneng, Fåset 9/1, 3. John Smedbakken, Bjørnen 5/1, 4. Odd Gjeldnes, Skogn 5/0, 5. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 4/0, kl. 4: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 10/3, 2. Arnfinn Berdal, Rindal 10/2, 3. Peder Bakken, Budal  8/5,  4. Svein Budal, Budal 8/4, 5. Per Erik Hjelle, Dovre&Dovreskogen 7/2, kl. 5: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset 12/3, (Dovrefjellcupmester), 2. Bernt Runde, Isfjorden&Åndalsnes 11/4, 3. Roger Nilsen, Tynset11/3, 4. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 10/3, 5. Kjell Johansen, Trondhjems 7/3, kl. V55: 1. Roar Steihaug, Alvdal 9/6, 2. Oddvar Dalen, Fåset 9/2, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 9/2.

DC-15 Hjerkinnstevnet 2012, Opdal SKL, 01.05.2012:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Åsmund Skårild, Heim/Hemne (5) 30/15, 2. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 30/9, 3. Roger Nilsen, Tynset (5) 29/15, 4. Odd Gjeldnes, Skogn (3) 29/15, 5. Egil M Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 29/13

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 25/9, V55: 1. Even Langli, Rindal 28/12, Rekrutt: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 29/18, Eldre rekrutt: 1. Simen Sollid, Fosna 30/24, Junior: 1. Gunhild Brønstad, Lomundal 29/18, V65: 1. Hans Sollid, Alvdal 30/24, V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/25,

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 25/9, 2. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 24/8, 3. Ole Røttum, Budal 20/8, 4. Odd Arvid Nordseth, Vingelen 15/2

Klasse 2: 1. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 29/12, 2. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 27/10, 3. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 27/5, 4. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 26/14, 5. Alf Strand, Øvre Surnadal 26/5, 6. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 25/10, 7. Egil  Lindsø, Dovre og Dovreskog 23/10, 8. Stein Sandnes, Glåmos 21/4, 9. Åge Sandnes, Glåmos 20/5, 10. Arve Røsten, Alvdal 16/6

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 29/15, 2. Sverre Magnar Nilsen, Nesjestranda og Skaala 28/8, 3. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 27/11, 4. Torgeir Graneng, Fåset 27/7, 5. Erik Gorset, Opdal 26/12, 6. Jorun Øien Buseth, Singsås 26/12, 7. Guttorm Bentdal, Lesja 26/2, 8. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 23/11, 9. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 22/10, 10. Morten Kjøllmoen, Folldal 20/5, 11. Arne Helgetun, Opdal 19/10, 12. Odd Arne Pedersen, Fåset 18/4, 13. Svend Bentdal, Lesja 16/5, 14. Lars Henrik Odden, Folldal 14/1

Klasse 4: 1. Peder Bakken, Budal 28/12, 2. Svein Budal, Budal 27/12, 3. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 27/7, 4. Geir Håkon Nystuen, Tynset 26/12, 5. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 26/12, 6. Arnfinn Berdal, Rindal 26/9, 7. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 25/7, 8. Helge Rundtom, Folldal 24/6, 9. Alf Erik Bolme, Rindal 22/5, 10. Tom Kappelslåen, Lesja 19/7, 11. Jørgen Husom, Folldal 17/3, 12. Britt Nesteby, Nesjestranda og Skaala 14/5

Klasse 5: 1. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 30/15, 2. Kjell Johansen, Trondhjems 30/9, 3. Roger Nilsen, Tynset 29/15, 4. Egil M Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 29/13, 5. Tore Hagestande, Lesja 28/14, 6. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 28/12, 7. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 24/12, 8. Per Erik Oldertrøen, Tynset 23/8

Klasse V55: 1. Even Langli, Rindal 28/12, 2. Oddvar Dalen, Fåset 28/10, 3. Roar Steihaug, Alvdal 26/12, 4. Idar Moseng, Nora 25/8, 5. Olav P Hytten, Budal 24/9, 6. Hans Iver Kojedal, Røros 24/5, 7. Ivar Otto Husby, Trondhjems 19/5, 8. Arnt Erik Gorset, Opdal 15/7, 9. Per A Bakken, Flå (Uttrøndelag) 15/5

Klasse ASP: 1. Herman Hagesveen Hagen, Alvdal 24/12, 2. Jørn Strypet, Alvdal 22/11, 3. Trym Hiller Uri, Reinskytten 13/3, 4. Øyvind Brohaug, Alvdal 20/6

Klasse R: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 29/18, 2. Martin Strypet, Alvdal 25/9, 3. Karen Snekvik, Surnadal 24/16, 4. Karin Budal, Budal 24/7, 5. Kristian Brohaug, Alvdal 24/7, 6. Lars Erik Brewad Lien, Vingelen 23/8, 7. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 15/3

Klasse ER: 1. Simen Sollid, Fosna 30/24, 2. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/23, 3. Trude Livoll, Vingelen 30/22, 4. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/19, 5. Maren Høgholt, Lomundal 29/23, 6. Joar Røttum, Budal 29/19, 7. Morten Svenning, Folldal 28/15, 8. Erlend Oldertrøen, Tynset 28/14, 9. Bjørnar Sandnes, Glåmos 27/14, 10. Ole Anders Tingstad, Tolgen 26/11, 11. Mona Livoll, Vingelen 25/9, 12. Marius Bakken, Reinskytten 15/4, 13. Magnus Ekre Midtskog, Reinskytten 6/2

Klasse J: 1. Gunhild Brønstad, Lomundal 29/18, 2. Håvar Solheim Høstmark, Malmefjorden 28/22, 3. Tommy Brekken, Lesja 28/16, 4. Tor Skuggevik, Surnadal 28/15, 5. Øyvind Erlien, Glåmos 28/10, 6. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 27/23, 7. Kjell Runar Otnes, Surnadal 26/22, 8. Ola M Strand, Øvre Surnadal 26/20, 9. Eirik Mogset, Rindal 26/15, 10. Marit Solem, Budal 23/16

Klasse V65: 1. Hans Sollid, Alvdal 30/24, 2. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/24, 3. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 4. Ludvik Gravem, Sunndal 30/22, 5. Gunvald Nisja, Sunndal 30/20, 6. Per Kristian Bangen, Tynset 30/18, 7. Arne Brendryen, Folldal 29/21, 8. Nils Hjellmo, Sunndal 29/18, 9. Per Dalåsen, Alvdal 29/18, 10. Odd Horvli, Opdal 29/16, 11. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 28/19, 12. Steinar Løseth, Rindal 28/15, 13. Sigmund Flateng, Reinskytten 28/12, 14. Odd Dalum, Lesja 27/14, 15. Torbjørn Furuhovde, Folldal 27/13, 16. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 27/12

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/25, 2. Jon Leren, Tolgen 30/24, 3. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 4. Iver Nymoen, Kvikne 30/22, 5. Engebret Østerås, Vingelen 29/14, 6. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 28/12, 7. Inge Mostøl, Isfjorden og Åndalsnes 23/7, 8. Magnar Torsgård, Lesja 23/7

 

Viktig beskjed foran finalen på Hjerkinn 1. mai:

Protestfrist på sammenlagtlistene settes til i dag mandag 30. mai kl. 21.00

En skytter som skal være kvalifisert til både finaledeltakelse og sammenlagtpremie må ha skutt minst fem tellende stevner.

Ved poenglikhet, rangeres det etter flest 26 poeng, deretter flest 24 poeng osv.

Diskusjonsforum DC-13 Trollheimsfelten og

DC -14 Sunndalsfelten

Begge stevnene får meget god mottakelse. Dette skal arr. ha honnør for.

På Oppdal manglet etter det vi har fått opplyst markering av midtfigur på finfelten. Viss dette stemmer, er dette noe som ikke skal forekomme.

I Sunndal var det flere av de yngre skytterne som slet med såre albuer på asfalten. Vi snakker jo om en utendørsidrett, men det kan hende at arr. hadde stått seg på å opplyse dette med de asfalterte standplassene allerede i innbydelsen.

Mirage?

I Sunndal var det flere av skytterne på finfelten som skjøt under på de siste holdene. Det er ingen som helst slags grunn til å tru at arr. ikke opererte med korrekt avstand. Det kan være at vanndamp på bakken som stiger opp (mirage) spilte skytterne et puss her. Er det noen som har noen god forklaring, og hvor går serien når det er mirage? Vi tar gjerne en runde på dette for de yngre skytterne spesielt.

Knepp og cal. 22

Det er også mange som sliter med å finne et system på dette med knepp og vind når en skyter med cal. 22 slik rekruttene og aspirantene nå gjør. Er det noen som har en knepptabell på lur slik helt på tampen av sesongen?

Hører gjerne fra dere, vi jobber jo for ei bedre norsk feltskyting! 

 
DC-14 Sunndalsfelten

Stevnet ble vunnet av Kjell Johansen, Trondhjems foran Geir Håkon Nystuen, Tynset og Idar Moen, Malmefjorden. Bare spredningen på disse medaljevinnerne forteller at vi her har fått den spredningen av deltakere som vi lenge har ønsket oss. Vi skal se opp for Kjell Johansen i finalen på Hjerkinn tirsdag. han er en av flere vinnerkandidater, men det er alltid en fordel å vise muskler slik like før en finale.

Ellers er det lett å se at det ligger an til flere harde dueller på finfelten, det er bare å håpe at alle som er kvalifisert til finalen kommer til Hjerkinn.

Vi venter på bilder fra stevnet og ev. kommentarer fra skytterne. men sunndølene kan dette med å arr. feltskyting innenfor sine rammevilkår, det er det ingen tvil om. Bare legg merke til standplasskommandørene og hva de sier og hvordan de ellers opptrer.

134 skyttere var gledelig på en flott værdag.

Musgjerd grendehus ved stevnestart

Anviserne koste seg i finværet

Idar Moen, Malmefjorden ble nr. 3 på mesterskapet - grovfelt.

Stevnevinneren Kjell Johansen, Trondhjems

Alle foto: Arve Holmeide, Sunndal Skytterlag

DC-14 Sunndalsfelten 2012

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Kjell Johansen, Trondhjems 30/17, 2. Geir Håkon Nystuen, Tynset 30/14, 3. Idar Moen, Malmefjorden 30/13, 4. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 29/18, 5. Lars Kirkholt, Rindal 29/18, 6. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal 29/18, 7. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 29/14, 8. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 29/13, 9. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 28/20, 10. Einar Thoresen, Hommelvik 28/20,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Kjell Johansen, Trondhjems 30/17, 2. Idar Moen, Malmefjorden 30/13, 3. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 29/18, 4. Lars Kirkholt, Rindal 29/18, 5. Arvid Ulset, Aspøy og Straumsnes 29/13, 6. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 28/20, 7. Esten Skårild, Heim/Hemne 27/17, 8. Torkil Hopmark, Smøla 25/11, 9. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 24/10.

Klasse 4: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 30/14, 2. Gunn Gravem Isaksen, Sunndal 29/18, 3. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 29/14, 4. Runar Finvåg, Fosna 28/15, 5. Stian Halland, Rennebu 27/18, 6. Arnfinn Berdal, Rindal 27/15, 7. Clas Kjøl, Fosna 26/15, 8. Tron Arne Gravem, Sunndal 26/09, 9. Peder Bakken, Budal 25/12, 10. Alf Erik Bolme, Rindal 24/10, 11. Rune Stenmo, Stordalen 24/10, 12. Erling Kanestrøm, Smøla 24/10, 13. Svein Budal, Budal 23/13, 14. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 22/07, 15. Kristin Kanestrøm, Smøla 19/06, 16. Britt Nesteby, Tolgen 18/05.

Klasse 3: 1. Odd Arne Pedersen, Fåset 28/16, 2. Arne Helgetun, Opdal 28/15, 3. Kristoffer Kojedal, Røros 28/15, 4. Sverre M. Nilssen, Nesjestranda og Skaala 28/14, 5. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 27/19, 6. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 27/16, 7. Helge Roar Aandal, Malmefjorden 27/08, 8. Jorun Øien Buseth, Singsås 27/08, 9. Kirsti Rakstang, Aspøy og Straumsnes 26/12, 10. Odd Gjeldnes, Skogn 25/15, 11. Arne Henning Johnsen, Hjelmen 25/10, 12. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 24/10, 13. Hanne Waag, Surnadal 24/04, 14. Rolf Morten Berg, Hjelmen 23/08, 15. Martin Grådal, Røros 23/07, 16. Rolf Bakken, Reinskytten 18/05, 17. John Magne Solem, Budal 15/03, 18. Tom Nielsen, Sunndal 11/05.

Klasse 2: 1. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 27/12, 2. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 26/14, 3. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 26/12, 4. Alf Strand, Øvre Surnadal 25/15, 5. Ingrid Øyan, Singsås 25/13, 6. Atle Moen, Malmefjorden 25/08, 7. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 24/11, 8. Jan Strypet, Alvdal 24/08, 9. Lars Singsaas, Singsås 24/06, 10. Stein Sandnes, Glåmos 23/05, 11. Jo Walør Heggem, Reinsfjell 22/11, 12. Åge Sandnes, Glåmos 22/07, 13. Karianne Lerheim Sildnes, Elnesvågen 19/09, 14. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 15/08, 15. Jon Ørsund, Sunndal 07/01, 16. Arve Røsten, Alvdal 07/01.

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 27/07, 2. Hanne Kristin Strypet, Alvdal 25/10, 3. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 19/05, 4. Ole Røttum, Budal 18/07.

Junior: 1. Gunhild Brønstad, Lomundal 30/24, 2. Johanne Ramsli, Smøla 30/22, 3. Håvar Solheim Høstmark, Malmefjorden 30/21, 4. Håkon Gravem Isaksen, Sunndal 30/21, 5. Øyvind Erlien, Glåmos 30/18, 6. Ola M Strand, Øvre Surnadal 29/27, 7. Ragnhild Øyen, Aspøy og Straumsnes 29/20, 8. Tommy Brekken, Lesja 29/20, 9. Tor Skuggevik, Surnadal 29/19, 10. Kjell Runar Otnes, Surnadal 29/19, 11. Ida Jamtøy Heggem, Reinsfjell 28/24, 12. Marit Solem, Budal 28/12, 13. Joar Øyan, Singsås 27/11, 14. Øyvind Hofsbrekken, Lesja 27/11, 15. Lars Hole, Lesja 25/12.

Eldre rekrutt: 1. Simen Sollid, Fosna 30/27, 2. Trude Livoll, Vingelen 30/26, 3. Joar Røttum, Budal 30/26, 4. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/24, 5. Malin Jamtøy Heggem, Reinsfjell 30/24, 6. Hallgeir Aspsæther, Aspøy og Straumsnes 30/23, 7. Rune Lysgård Fagerheim, Smøla 30/17, 8. Morten Svenning, Folldal 29/17, 9. Ole Anders Tingstad, Tolgen 28/15, 10. Maren Høgholt, Lomundal 27/20, 11. Andreas Furuhaug, Rindal 27/19, 12. James Harmsworth, Kvernes 27/16, 13. Hågen Strypet, Alvdal 23/12.

Rekrutt: 1. Jorun Snekvik, Surnadal 30/21, 2. Karen Snekvik, Surnadal 30/11, 3. Kristian Brohaug, Alvdal 29/16, 4. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 29/14, 5. Lars Erik Lien, Vingelen 28/15, 6. Ivar Waag, Surnadal 28/13, 7. Sander Lie, Fosna 27/17, 8. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 24/12, 9. Karin Budal, Budal 24/07, 10. Birger Ingeborgvik, Kvernes 22/11, 11. Martin Strypet, Alvdal 22/06.

Aspirant: 1. Herman Hagesveen Hagen, Alvdal, 1. Esten Solem, Budal, 1. Jørn Strypet, Alvdal.

V55: 1. Einar Thoresen, Hommelvik 28/20, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 28/15, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 28/09, 4. Idar Moseng, Nora 27/16, 5. Tore Ulset, Aspøy og Straumsnes 27/10, 6. Roger Lindgren, Stordalen 27/07, 7. Ola Krogstad, Eide og Naas 26/10, 8. Arnfinn Kamsvåg, Sunndal 24/10, 9. Oddvar Dalen, Fåset 23/10, 10. Even Langli, Rindal 21/10, 11. Olav P Hytten, Budal 17/10, 12. Per A Bakken, Flå (Uttrøndelag) 17/06, 13. Gregus Kristensen, Kvernes 17/03.

V65: 1. Andreas Gilberg, Lillehammer 30/24, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 30/24, 3. Håkon T. Gravem, Sunndal 30/23, 4. Ottar Ysland, Orkla 30/21, 5. Kristian Henden, Surnadal 30/21, 6. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 30/20, 7. Nils Hjellmo, Sunndal 30/17, 8. Per A Dalåsen, Alvdal 30/16, 9. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 29/25, 10. Sigmund Flateng, Reinskytten 29/20, 11. Arve Holmeide, Sunndal 29/17, 12. Gunvald Nisja, Sunndal 29/15, 13. Per Kr. Bangen, Tynset 28/21, 14. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 28/15, 15. Steinar Løseth, Rindal 28/14, 16. Kjell Stenbro, Rindal 27/15, 17. Torbjørn Furuhovde, Folldal 27/12, 18. Odd Dalum, Lesja 26/15.

V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/21, 2. Embret Eggen, Tynset 29/26, 3. Rolf Strand, Lensvik/Selven 29/24, 4. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 29/21, 5. John Grue, Tynset 29/19, 6. Iver Nymoen, Kvikne 28/20, 7. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 28/17, 8. Ola Halle, Surnadal 27/20, 9. Jonas Sollid, Hov 26/12, 10. Torbjørn Skjønstad, Bjørnen (Østerdal) 25/10, 11. Ola Utgård, Lesja 21/07.

HK4: 1. Alf Gunnar Husby, Sunndal 12/02.

 

DC-13 Trollheimsfelten

I glitrende vær kom det 124 skyttere til den årlige Trollheimsfelten, noe arrangørene er meget godt fornøyd med.

Kun en skytter skjøt 30 på grovfelten, Geir Håkon Nystuen fra Tynset. På finfelten var det mange gode resultater, i klasse Rekrutt vant Kristian Brohaug, Alvdal, med 30/18. I klasse Eldre rekrutt vant Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal, med 30/26. Samme resultat fikk Ole M Strand, Øvre Surnadal, i klasse junior. Blant veteranene ble Jon Oren, Surnadal, vinner i klasse V73 med 30/25, mens Halvor Berger, Bjørnen, vant klasse V65 med 30/27.

 

 

 

 

DC-13 Trollheimsfelten

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset (4) 30/12, 2. Per Erik Oldertrøen, Tynset (5) 29/21, 3. Rune Stenmo, Stordalen (4) 29/19, 4. Esten Skårild, Heim/Hemne (5) 29/16, 5. Roar Steihaug, Alvdal (V55) 29/15

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Hanne Kristin Strypet, Alvdal 27/9, 2. Ole Røttum, Budal 27/9, 3. Tore Mogset, Rindal 25/11, 4. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 21/11

Klasse 2: 1. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 27/10, 2. Atle Moen, Malmefjorden 27/9, 3. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 26/13, 4. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 26/11, 5. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 26/11, 6. Karianne Lerheim Sildnes, Elnesvågen 24/11, 7. Ingrid Øyan, Singsås 23/8, 8. Alf Strand, Øvre Surnadal 23/7, 9. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 22/6, 10. Jan Strypet, Alvdal 22/5, 11. Lars Singsaas, Singsås 21/5, 12. Åge Sandnes, Glåmos 16/3, 13. Stein Sandnes, Glåmos 14/5, 14. Arve Røsten, Alvdal 6/4

Klasse 3: 1. Sverre Magnar Nilsen, Nesjestranda og Skaala 29/11, 2. Jorun Øien Buseth, Singsås 28/14, 3. Odd Gjeldnes, Skogn 27/15, 4. Torgeir Graneng, Fåset 27/10, 5. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 27/10, 6. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 25/13, 7. John Magne Solem, Budal 24/11, 8. Arne Henning Johnsen, Hjelmen 24/10, 9. Arne Helgetun, Opdal 24/9, 10. Odd Arne Pedersen, Fåset 24/9, 11. Martin Grådal, Røros 24/8, 12. Rolf Morten Berg, Hjelmen 22/10, 13. Rolf Bakken, Reinskytten 21/7, 14. Jon Aasmyr, Rennebu 16/8, 15. Erik Gorset, Opdal 15/5

Klasse 4: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 30/12, 2. Rune Stenmo, Stordalen 29/19, 3. Svein Budal, Budal 29/14, 4. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 29/13, 5. Arnfinn Berdal, Rindal 28/15, 6. Kristoffer Kojedal, Røros 27/12, 7. Alf Erik Bolme, Rindal 26/11, 8. Stian Halland, Rennebu 26/7, 9. Peder Bakken, Budal 24/5, 10. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 22/8

Klasse 5: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset 29/21, 2. Esten Skårild, Heim/Hemne 29/16, 3. Lars Kirkholt, Rindal 29/8, 4. Idar Moen, Malmefjorden 28/19, 5. Egil M Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 28/14, 6. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 28/9, 7. Kjell Johansen, Trondhjems 27/15, 8. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 26/9

Klasse V55: 1. Roar Steihaug, Alvdal 29/15, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 28/16, 3. Oddvar Dalen, Fåset 27/10, 4. Einar Thoresen, Hommelvik 26/15, 5. Ivar Otto Husby, Trondhjems 26/13, 6. Roger Lindgren, Stordalen 26/11, 7. Idar Moseng, Nora 26/9, 8. Olav P Hytten, Budal 25/12, 9. Even Langli, Rindal 24/9, 10. Arnt E. Gorset, Opdal 22/7, 11. Per A Bakken, Flå (Uttrøndelag) 19/5

Klasse ASP: 1. Herman Hagesveen Hagen, Alvdal 22/3, 2. Jørn Strypet, Alvdal 24/10, 3. Øyvind Brohaug, Alvdal 17/5

Klasse R: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 30/18, 2. Lars Erik Lien, Vingelen 30/17, 3. Jorun Snekvik, Surnadal 30/16, 4. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal 30/16, 5. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 30/12, 6. Karen Snekvik, Surnadal 30/7, 7. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 29/19, 8. Sander Lie, Fosna 29/12, 9. Martin Strypet, Alvdal 29/10, 10. Karin Budal, Budal 29/8, 11. Vemund Strypet, Opdal 28/5, 12. Henrik Volden, Opdal 26/8

Klasse ER: 1. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/26, 2. Simen Sollid, Fosna 30/26, 3. Trude Livoll, Vingelen 30/26, 4. Maren Høgholt, Lomundal 30/18, 5. Erlend Oldertrøen, Tynset 30/14, 6. Morten Svenning, Folldal 29/23, 7. Joar Røttum, Budal 29/23, 8. Hågen Strypet, Alvdal 29/21, 9. Ole Anders Tingstad, Tolgen 28/21, 10. Harald Sæther, Opdal 22/6

Klasse J: 1. Ola M Strand, Øvre Surnadal 30/26, 2. Tommy Brekken, Lesja 30/19, 3. Håvar Solheim Høstmark, Malmefjorden 30/19, 4. Øyvind Erlien, Glåmos 29/23, 5. Gunhild Brønstad, Lomundal 29/22, 6. Eirik Mogset, Rindal 29/20, 7. Kjell Runar Otnes, Surnadal 28/21, 8. Marit Solem, Budal 28/15, 9. Joar Øyan, Singsås 28/15, 10. Lars Hole, Lesja 27/19, 11. Øyvind Holsbrekken, Lesja 26/13, 12. Tor Skuggevik, Surnadal 24/17

Klasse V65: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/27, 2. Odd Magne Sæterøy, Nesjestranda og Skaala 30/26, 3. Sigmund Flateng, Reinskytten 30/23, 4. Odd Dalum, Lesja 30/22, 5. Per Dalåsen, Alvdal 30/21, 6. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 30/18, 7. Arne Brendryen, Folldal 30/17, 8. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 29/18, 9. Ottar Ysland, Orkla 29/16, 10. Kjell Stenbro, Rindal 29/15, 11. Per Kr.Bangen, Tynset 28/18, 12. Steinar Løseth, Rindal 28/14, 13. Torbjørn Furuhovde, Folldal 25/8, 14. Olav Solheim, Soknedal 24/8, 15. Bjørn Haugerud, Rennebu 22/16

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/25, 2. Iver Nymoen, Kvikne 30/22, 3. John Aae, Heim/Hemne 30/22, 4. Rolf Strand, Lensvik/Selven 30/21, 5. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 29/22, 6. Sverre Trøan, Alvdal 29/16, 7. John Grue, Tynset 29/15, 8. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 28/20, 9. Ola Utgaard, Lesja 26/13, 10. Embret Eggen, Tynset 24/23

Diskusjonsforum for DC-11 Glåmosstevnet og DC-12 Rørosstevnet  

DC-11 Glåmosstevnet og DC-12 Rørosstevnet.

Stevnene ble arr. i et strålende vær og med jamne gode vindforhold. Dette måtte vel være det beste været og kanskje de beste stevnene noen gang. Passe vanskelighetsgrad og masse fornøyde skyttere. Og en ting som arr. skal ha all ros for: På Glåmosstevnet ble det for første gang  i Nord-Østerdal brukt et innskytingshold på finfelten som ikke telte med i stevnet.  Det måtte gå noen stevner før vi kom etter, og det var ikke uventet de dyktige arr. på Glåmos og Røros som endelig tok konsekvensen av at rekruttene bør få denne sjansen som en følge av påbudet om å skyte med cal. 22. Og da fikk resten av finfelten slå følge med på ferden.

DC-11 Glåmosstevnet

Jørn Vedhugnes fra Bjørnen vant DC-11 Glåmosstevnet etter glimrende skyting. hans 36/28 var i særklasse, sjøl om det var tre andre skyttere på 36 treff. Med seg på pallen hadde han Svein Budal, Budakl og Kjell Johansen, trondkjems, begge rutinerte og mei\ritterte feltskyttere.

DC-12 Rørosstevnet.

Bengt Runde fra Isfjorden&Åndalsnes vant Rørosstevnet og tok med det sin andre seier i årets Dovrefjellcup. Han vendte virkelig nederlag til seier fra å bli sistemann på Glåmosstevnet til seier på Rørosstevnet. Men her hadde han evig unge Jon Egil Bakken, V55-skytteren fra Dalsbygda like bak på andreplass med Kristoffer Kojedal, Røros på tredje. Kristoffer vant forøvrig aksje i Hyttekokka som beste skytter sammenlagt på det to stevnene på grovfelten.

Her er bildene:

Flott tiltak med et innskytingshold som ikke telte med. Her standplasslederen Knut Joar Krogh sammen med Kristian og Øyvind Brohaug

Fornøyd lagsleder i Glåmos Stein Sandnes kan smile tilfreds over den store deltakelsen i finværet.

Stilstudie av en av de mest langveisfarne skytterne Rune Stenmo fra Stordalen

Uten en gjeng trofaste anvisere kan ikke et slik stevne arr. Foran fra v. Trond Erlien, Henrik Mølmann, Lars Nilsgård og Knut Bendixvold. Bak fra v. Tor Arne Holden og Jostein Bekkos.

En pust i bakken er god å ta med før det andre stevnet for dagen, Rørosstevnet.

Ludvik Gravem fra Sunndal imponerte med sine 30/29 i kl. V65 på Glåmosstevnet

Rune Svenning, Folldal og Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal hadde en rekordjamn fight om sammenlagtpokalen i kl. e.rekr. Kun etter fintelling på det andre holdet kunne Sondre kåres til vinner.

En "litt" eldre skytter og ungdom i skjønn forening. Fra v. Gunhild Brønstad, Lomundal, Jon Oren, Surnadal og Tor Skuggevik fra Surnadal. Jon imponerte både som skytter, frisk debattant og ikke minst for sine ferdigheter med tekstmeldinger på mobilen, nesten som en ungdom!

Jørn Vedhugnes fra Bjørnen (Østerdal) var i særklasse best under Glåmosstevnet. Ikke rart at han kunne smile bredt etterpå.

Arkivbilde av vinneren av Rørosstevnet, Bengt Runde fra Isfjorden&Åndalsnes. Som en ser er dette bildet ikke tatt på Rørosvidda søndag. Der var det nemlig et strålende vær!

Her en kjent duo fra Brekken klare for bots- og bedeøvelser før Rørosstevnet.

 

 

 

 

 

 

 

Resultater DC- 11 Glåmosstevnet

DC-11 Glåmosstevnet 2012, Glåmos Skytterlag , 21.04.2012:

Mesterskap:

Klasse 2-5/V55: 1. Jørn Vedhugnes, Bjørnen (Østerdal) (5) 36/28, 2. Svein Budal, Budal (4) 36/20, 3. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 36/20, 4. Kristoffer Kojedal, Røros (4) 36/13, 5. Odd Sverre Håkenstad, Lesja (5) 35/25, 6. Peder Bakken, Budal (4) 35/21, 7. Rune Stenmo, Stordalen (4) 35/19, 8. Oddvar Dalen, Fåset (V55) 35/19, 9. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 35/19, 10. Per Erik Oldertrøen, Tynset (5) 35/18,

Hovedskyting:

Klasse ASP: 1. Jørn Strypet, Alvdal 24/3, 1. Øyvind Brohaug, Alvdal 19/6,  Klasse R: 1. Anders H Helgetun, Opdal 29/19, 2. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 29/13, 3. Karen Snekvik, Surnadal 28/18, 4. Karin Budal, Budal 27/12, 5. Kristian Brohaug, Alvdal 26/18, 6. Jorun Snekvik, Surnadal 26/11, 7. Martin Strypet, Alvdal 25/7, 8. Ingrid R Trøeng, Vingelen 24/10, 9. Audun Murud, Alvdal 22/ 7, Klasse ER: 1. Ole Anders Tingstad, Tolgen 30/24, 2. Morten Svenning, Folldal 30/23, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/21, 4. Joar Røttum, Budal 28/15, 5. Kristoffer Ness, Nora 28/12, 6. Erlend Oldertrøen, Tynset 27/19, 7. Hågen Strypet, Alvdal 27/16, 8. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 19/2, Klasse J: 1. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 30/21, 2. Anders Lynmo, Skogn 30/15, 3. Gunhild Brønnstad, Lomundal 28/19, 4. Tor Skuggevik, Surnadal 28/18, 5. Eirik Mogset, Rindal 28/17, 6. Marius Skogen Hansen, Bjørnen (Østerdal) 28/11, 7. Marit Solem, Budal 28/, 7, Klasse V65: 1. Ludvik Gravem, Sunndal 30/29, 2. Hans Sollid, Alvdal 30/27, 3. Karsten Kjærnåsen, Trysil 30/26, 4. Arvid Hegg, Trysil 30/25, 5. Egil Rolandsen, Budal 30/22, 6. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/22, 6. Per Dalåsen, Alvdal 30/22, 8. Karl Magnus Krogh, Røros 30/21, 9. Nils Hjellmo, Sunndal 30/19, 10. Arne Brendryen, Folldal 30/18, 11. Steinar Løseth, Rindal 30/17, 12. Inge Skamfer, Rennebu 30/17, 13. Bjørn Haugerud, Rennebu 30/15, 14. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 30/15, 15. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 29/18, 16. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund 27/17, 17. Torbjørn Furuhovde, Folldal 26/16, 18. Pål Finstad, Øvre Rendal 18/14,  Klasse V73: 1. Oddvar Smebakken, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 2. Sverre Trøan, Alvdal 30/24, 3. Jon Leren, Tolgen 30/20, 4. Jon Oren, Surnadal 29/20, 5. John Kristen Ness, Nora 29/15, 6. Jon Helgetun, Rindal 28/18, 7. Iver Nymoen, Kvikne 28/16, 8. Arvid Bergård, Tydal 27/21, 9. Torbjørn Skinnstad, Bjørnen (Østerdal) 25/8, 10. Magnar Torsgård, Lesja 18/11, 11. Torbjørn Dragmyrhaug, Hessdalen 18/5, Klasse JEG: 1. Karl Magnus Krogh, Røros 30/20, 2. Anders Brenden, Røros 26/14, 3. Ove Brattås, Glåmos 24/5, 4. Bent Ove Kjeldsberg, Røros 22/5, 5. Knut Tørresdal, Røros 18/6

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 29/18, 2. Ole Røttum, Budal 28/7, 3. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 25/4, 4. Odd Arvid Nordseth, Vingelen 20/7, Klasse 2: 1. Odd Erling Flydal, Isfjorden og Åndalsnes 34/16, 2. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 33/19, 3. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 31/11, 4. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 30/9, 5. Åge Sandnes, Glåmos 29/10, 6. Frode Bekkos, Røros 29/10, 7. Håkon Moen, Brekken/Aursund 29/7, 8. Svein E Larsson, Bjørnen (Østerdal) 28/10, 9. Stein Sandnes, Glåmos 27/11, 10. Viggo Erlien, Glåmos 26/5, 11. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 25/11, 12. Ingrid Øyan, Singsås 22/7, 13. Arve Røsten, Alvdal 12/3, Klasse 3: 1. Torgeir Graneng, Fåset 35/16, 2. Helge Tørresvold, Glåmos 35/14, 3. Jorun Øien Buseth, Singsås 34/12, 4. John Smebakken, Bjørnen (Østerdal) 32/14, 5. Odd Gjeldnes, Skogn 32/12, 6. Morten Ryen, Tynset 32/11, 7. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 32/9, 8. Rune Tørresvold, Glåmos 31/13, 9. Martin Grådal, Røros 30/10, 10. Arne Helgetun, Opdal 29/4, 11. Hans Steihaug, Alvdal 28/7, 12. Tormod Oldertrøen, Tynset 26/9, 13. Erik Livoll, Vingelen 26/8, 14. Odd Arne Pedersen, Fåset 25/7, 15. Rolf Bakken, Reinskytten 23/7, 16. Geir Rønning, Vingelen 21/9, 17. Tobias Hodøl, Kronmo 19/2, Klasse 4: 1. Svein Budal, Budal 36/20, 2. Kristoffer Kojedal, Røros 36/13, 3. Peder Bakken, Budal 35/21, 4. Rune Stenmo, Stordalen 35/19, 5. Arnfinn Berdal, Rindal 34/14, 6. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 34/12, 7. Stian Halland, Rennebu 34/10, 8. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 33/16, 9. Einar Westum, Tynset 33/15, 10. Arild Duaas, Orkla 33/12, 11. Geir H. Nystuen, Tynset 32/16, 12. Anders Silset, 31/10, 13. Alf Erik Bolme, Rindal 30/11, 14. Jan Erik Bjørn, Alvdal 29/15, 15. Jon Ivar Hansen, 29/14, 16. Ole K. Løkken, Fåset 29/9, 17. Arnt Inge Oddan, 28/12, 18. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 26/13, Klasse 5: 1. Jørn Vedhugnes, Bjørnen (Østerdal) 36/28, 2. Kjell Johansen, Trondhjems 36/20, 3. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 35/25, 4. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/18, 5. Egil M Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 35/14, 6. Marius V Elshaug, Sunndal 34/17, 7. Egil Wikan, Nora 32/9, 8. Åsmund Skårild, 29/8, 9. Bent Runde, Isfjorden og Åndalsnes 26/8, Klasse V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 35/19, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 35/19, 3. Einar Thoresen, Hommelvik 35/16, 4. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 34/17, 5. Idar Moseng, Nora 34/14, 6. Roar Steihaug, Alvdal 34/12, 7. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 34/7, 8. Ivar Otto Husby, Trondhjems 33/18, 9. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 33/13, 10. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 32/17, 11. Agnar Kveberg, Alvdal 32/11, 12. Jomar Valli, Hommelvik 31/16, 13. Jan Egil Bakken, Dalsbygda 30/14, 14. Trond Erlien, Glåmos 30/12, 15. Bjørn Dahl, Røros 30/10, 16. Bjørn Trøyte, Rennebu 29/13, 17. Knut Joar Krogh, Glåmos 29/10, 18. Nils Sverre Norin, Lonås 29/10, 19. Harald Gundersen, Tynset 29/9, 20. Even Langli, Rindal 26/5, 21. Olav Hytten, Budal 25/6, 22. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 23/6, 23. Stein Narjord, Narjord 20/6

Resultater DC- 12 Rørosstevnet

Rørosstevnet Felt 2012, Røros SKL, 21.04.2012:

Klasse 2-5/V55: 1. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes (5) 36/24, 2. Jon Egil Bakken, Dalsbygda (V55) 36/22, 3. Kristoffer Kojedal, Røros (4) 36/20, 4. Arild Duaas, Orkla (4) 36/19, 5. Marius V Elshaug, Sunndal (5) 36/16, 6. Arne Magne Stenvoll, Brekken/Aursund (V55) 36/13, 7. Geir Håkon Nystuen, Tynset (4) 35/22, 8. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne (4) 35/20, 9. Svein Budal, Budal (4) 35/20, 10. Odd Sverre Håkenstad, Lesja (5) 35/19,

Hovedskyting:

Klasse ASP: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal , 1. Jørn Strypet, Alvdal, Klasse JEG: 1. Bent Ove Kjelsberg, Røros 27/7, Rekrutt: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 29/21, 2. Jorun Snekvik, Surnadal 28/16, 3. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal 28/12, 4. Karen Snekvik, Surnadal 27/10, 5. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 26/14, 6. Karin Budal, Budal 24/8, 7. Martin Strypet, Alvdal 22/12, 8. Ingrid R Trøeng, Vingelen 22/4, 9. Audun Murud, Alvdal 20/9, Eldre rekrutt: 1. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 30/25, 2. Morten Svenning, Folldal 30/23, 3. Joar Røttum, Budal 30/19, 4. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 30/18, 5. Erlend Oldertrøen, Tynset 30/17, 6. Ole Anders Tingstad, Tolgen 29/19, 7. Kristoffer Ness, Nora 29/13, 8. Hågen Strypet, Alvdal 26/13, Junior: 1. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 29/19, 2. Gunhild Brønnstad, Lomundal 28/22, 3. Marius Skogen Hansen, Bjørnen (Østerdal) 28/12, 4. Marit Solem, Budal 25/9, 5. Tor Skuggevik, Surnadal 22/10, 6. Anders Lynmo, Skogn 21/10, 7. Erik Mogset, Rindal 21/7, V65: 1. Hans Sollid, Alvdal 30/27, 2. Ludvik Gravem, Sunndal 30/25, 3. Karsten Kjærnåsen, Trysil 30/24, 4. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 30/23, 5. Torbjørn Furuhovde, Folldal 30/19, 6. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund 30/18, 7. Arvid Hegg, Trysil 30/8, 8. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 29/27, 9. Steinar Løseth, Rindal 29/20, 10. Per Dalåsen, Alvdal 29/20, 11. Nils Hjellmo, Sunndal 29/17, 12. Bjørn Haugrud, Rennebu 28/22, 13. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 28/16, 14. Arne Brendryen, Folldal 28/15, 15. Egil Rolandsen, Budal 27/16, 16. Karl M Krogh, Røros 27/14, 17. Inge Skamfer, Rennebu 26/16, V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/26, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 3. Sverre Trøan, Alvdal 29/23, 4. Arvid Berggård, Tydal 29/12, 5. Iver Nymoen, Kvikne 28/21, 6. Jon Helgetun, Rindal 28/18, 7. Jon Leren, Tolgen 28/15, 8. John Kr Ness, Nora 28/12, 9. Magnar Torsgård, Lesja 25/10, 10. Torbjørn Skinstad, Bjørnen (Østerdal) 23/7, 11. Torbjørn Dragmyrhaug, Hessdalen 22/5, Klasse JEG: 1. Karl Magnus Krogh, Røros 30/20, 2. Anders Brenden, Røros 26/14, 3. Ove Brattås, Glåmos 24/5, 4. Bent Ove Kjeldsberg, Røros 22/5, 5. Knut Tørresdal, Røros 18/6, Klasse 1: 1. Ole Røttum, Budal 31/12, 2. Tore Mogset, Rindal 30/8, 3. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 29/10, 4. Odd Arve Nordset, Vingelen 26/11, Klasse 2: 1. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 34/18, 2. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 33/21, 3. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 33/11, 4. Odd Erling Flydal, Isfjorden og Åndalsnes 30/11, 5. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 29/14, 6. Håkon Moen, Brekken/Aursund 29/12, 7. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 29/10, 8. Stein Sandnes, Glåmos 28/10, 9. Ingrid Øyan, Singsås 27/9, 10. Viggo Erlien, Glåmos 27/5, 11. Åge Sandnes, Glåmos 23/7, 12. Frode Bekkos, Røros 20/9, 13. Arve M Røsten, Alvdal 10/, Klasse 3: 1. Rune Tørresvold, Glåmos 35/15, 2. Odd Gjeldsnes, Skogn 35/14, 3. Helge Tørresvold, Glåmos 33/16, 4. Erik Livoll, Vingelen 33/7, 5. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 33/5, 6. Torgeir Graneng, Fåset 32/15, 7. Odd Arne Pedersen, Fåset 32/9, 8. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 31/16, 9. Morten Ryen, Tynset 30/12, 10. Martin Grådal, Røros 30/12, 11. Rolf Bakken, Reinskytten 29/9, 12. Geir Rønning, Vingelen 28/11, 13. Hans Steihaug, Alvdal 28/5, 14. Tobias Hodøl, Kronmo 24/6, 15. Tormod Oldertrøen, Tynset 22/3, 16. Arne Helgetun, Opdal 21/2, 17. Jorun Øien Buseth, Singsås 19/5, Klasse 4: 1. Kristoffer Kojedal, Røros 36/20, 2. Arild Duaas, Orkla 36/19, 3. Geir Håkon Nystuen, Tynset 35/22, 4. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 35/20, 5. Svein Budal, Budal 35/20, 6. Einar Westum, Tynset 34/18, 7. Arnfinn Berdal, Rindal 34/10, 8. Bjørn Snekvik, Bæverdalen 33/22, 9. Peder Bakken, Budal 32/17, 10. Anders Silset, Heim/Hemne 32/16, 11. Rune Stenmo, Stordalen 31/23, 12. Ole K Løkken, Fåset 31/11, 13. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 31/10, 14. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 29/14, 15. Jan Erik Bjørn, Alvdal 29/11, 16. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 29/10, 17. Alf Erik Bolme, Rindal 29/5, 18. Stian Halland, Rennebu 24/7, Klasse 5: 1. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 36/24, 2. Marius V Elshaug, Sunndal 36/16, 3. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 35/19, 4. Egil M Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 35/17, 5. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/16, 6. Kjell Johansen, Trondhjems 35/14, 7. Jørn Vedhugnes, Bjørnen (Østerdal) 32/17, 8. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 32/15, 9. Egil Wikan, Nora 32/11, Klasse V55: 1. Jon Egil Bakken, Dalsbygda 36/22, 2. Arne Magne Stenvoll, Brekken/Aursund 36/13, 3. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 35/19, 4. Hans Iver Kojedal, Røros 35/18, 5. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 35/15, 6. Bjørn Dahl, Røros 35/14, 7. Einar Thoresen, Hommelvik 34/19, 8. Nils Sverre Norin, Lonås 34/13, 9. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 34/12, 10. Agnar Kveberg, Alvdal 33/18, 11. Jomar Valli, Hommelvik 33/16, 12. Ivar Otto Husby, Trondhjems 33/14, 13. Oddvar Dalen, Fåset 32/10, 14. Roar Steihaug, Alvdal 31/13, 15. Trond Erlien, Glåmos 31/12, 16. Idar Moseng, Nora 30/9, 17. Knut Joar Krogh, Glåmos 29/11, 18. Even Langli, Rindal 28/14, 19. Olav Hytten, Budal 28/11, 20. Harald Gundersen, Tynset 27/7, 21. Per A Bakken, Flå (Uttrøndelag) 26/10, 22. Stein Narjord, Narjord 25/8, 23. Bjørn Trøyte, Rennebu 22/7,

Lagskyting:

Grovfelt: 1. Tynset 1, 104/56 (Geir Håkon Nystuen (4), 35/22 , Einar Westum (4), 34/18 , Per Erik Oldertrøen (5), 35/16 ), 2. Brekken/Aursund, 99/35 , 3. Heim/Hemne, 95/41 , 4. Fåset, 95/35 , 5. Alvdal, 93/42 , 6. Røros 1, 91/47 , 7. Glåmos 1, 91/31 , 8. Glåmos, 87/35 , 9. Røros 2, 65/26

Finfelt Veteran: 1. Alvdal, 88/70 (Sverre Trøan (V73), 29/23 , Per Dalåsen (V65), 29/20 , Hans Sollid (V65), 30/27 ), 2. Folldal, 88/57 , 3. Bjørnen (Østerdal), 87/65

Finfelt rekruttklassene: 1. Budal, 79/36 (Joar Røttum (ER), 30/19 , Karin Budal (R), 24/8 , Marit Solem (J), 25/9 ), 2. Alvdal, 76/47

Sammenlagttrofeer: Skjervagenkruset: R: Anders Hjerkinn Helgetun 57/31 ER: Sondre Hagesveen Hagen 30/46 J: Olga Johanne Tamnes 59/40 Hyttklokka: Sammenlagt begge stevner 2-5/V55; Kristoffer Kojedal (4) 72/33

 

 

Diskusjonsforum etter DC-10 Grensestevnet:

Til arrangører av finfelt med 22. kaliber

For de som skyter med dette kaliberet er det store utfordringer med å skru riktig på vinden. Hvis det i tillegg kommer variasjoner på avstanden uten at det blir opplyst om det, blir det nesten umulig å treffe blinken. Se også http://www.dfs.no/opplaring/nyheter/2012/avstand-og-finfelt/

Alle arrangører bør derfor oppgi nøyaktig oppmålt avstand på finfeltholdene slik at det ikke er usikkerhet om dette. Dette må også gjelde for eventuell mesterskapsomgang.

Ingvar Brohaug

 
Bilder fra DC-10 Grensestevnet

DC-10 Grensestevnet 2012, Brekken/Aursund skl, 9.04.2012:

Pekka fortsetter med å håve inn førsteplasser. I Brekken lå han på andreplass før omgangen, men med en suveren omgang med 12 treff og mange indre, var han i realiteten i en klasse for seg sjøl. Med seg på pallen fikk han med seg Eiliv Kokkvold fra arr. Brekken&Aursund - årets landsdelsmester i V55 i Oplandskretsen - og John Smedbakken, Bjørnen som lå på fjerdeplass før omgangen. Snøværet i Brekken denne dagen gjorde at mange fikk trøbbel med sikten. Under slike forhold er det heller ikke lett å være arr. og vite når og hvor lenge en skal vente på bedre sikt.

Vi tar gjerne imot bilder.

Mesterskap:

Klasse 2-5/V55: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset (5) 41/6, 2. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund (V55) 40/4, 3. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) (3) 39/1, 4. John Arild Knapp, Østre Toten (5) 38/5, 5. Oddvar Dalen, Fåset (V55) 37/4, 6. Roar Steihaug, Alvdal (V55) 37/4, 7. Jan Ola Skott, Brekken/Aursund (3) 36/4, 8. Geir Håkon Nystuen, Tynset (4) 36/2, 9. Einar Westum, Tynset (4) 35/4, 10. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund (V55) 35/0, 11. Håkon Moen, Brekken/Aursund (2) 34/2, 12. Geir Stenvold, Brekken/Aursund (4) 33/4, 13. Egil Wikan, Nora (5) 33/2, 14. Jan Erik Bjørn, Alvdal (4) 33/2

Rekrutt: 1. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 25/0,  2. Kristian Brohaug, Alvdal 25/0

Eldre rekrutt: 1. Trude Livoll, Vingelen 42/9, 2. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 41/6, 3. Ole Anders Tingstad, Tolgen 39/6, 4. Hågen Strypet, Alvdal 39/5, 5. Mona Livoll, Vingelen 37/2, 6. Andreas Furuhaug, Rindal 37/1, 7. Erlend Oldertrøen, Tynset 36/2

Junior: 1. Erik Mogset, Rindal 40/8, 2. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 39/6, 3. Øyvind Erlien, Glåmos 39/3, 4. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 38/7, 5. Even Aaen, Tynset 38/5

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Odd Arvid Nordset, Vingelen 18/11, 2. Even Midtflo, Flå (Uttrøndelag) 15/6, 3. Tore Mogset, Rindal 15/5

Klasse 2: 1. Håkon Moen, Brekken/Aursund 24/7, 2. Stein Sandnes, Glåmos 23/6, 3. Åge Sandnes, Glåmos 22/9, 4. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 21/6, 5. Lars Singsaas, Singsås 18/4, 6. Svein Erik Larsson, Bjørnen (Østerdal) 17/5, 7. Ulf Hemdseth, Valsøyfjord 16/1, 8. Roald Trøeng, Vingelen 9/2, 9. Ingrid Øyan, Singsås 4/2, 10. Arve Røsten, Alvdal 1/0

Klasse 3: 1. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 28/11, 2. Jan Ola Skott, Brekken/Aursund 26/7, 3. Martin Grådal, Røros 23/8, 4. Torgeir Graneng, Fåset 22/6, 5. Knut Øyan, Singsås 22/4, 6. Morten Ryen, Tynset 22/4, 7. Trond Oldertrøen, Tynset 20/3, 8. Helge Tørresvold, Glåmos 19/6, 9. Terje Buseth, Singsås 19/2, 10. Odd Arne Pedersen, Fåset 18/8, 11. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 16/5, 12. Tormod Oldertrøen, Tynset 16/4, 13. Jorun Øyan Buseth, Singsås 16/3, 14. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 13/3, 15. Atle Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 11/3

Klasse 4: 1. Einar Westum, Tynset 27/14, 2. Jan Erik Bjørn, Alvdal 26/16, 3. Geir Håkon Nystuen, Tynset 26/12, 4. Eimund Økdal, Flå (Uttrøndelag) 25/9, 5. Arnfinn Berdal, Rindal 25/5, 6. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 24/3, 7. Arnold Sloen, Rælingen 23/7, 8. Ole K. Løkken, Fåset 22/17, 9. Britt Nesteby, Tolgen 20/10, 10. Heidi Baar, Lonås 19/7, 11. Kristoffer Kojedal, Røros 19/2, 12. Peder Bakken, Budal 17/4, 13. Alf Erik Bolme, Rindal 14/5, 14. Mads Lysevold, Singsås 12/4

Klasse 5: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset 29/11, 2. John Arild Knapp, Østre Toten 27/13, 3. Egil M. Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 26/11, 4. Egil Wikan, Nora 26/9, 5. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 24/12, 6. Jan Nilsen, Tynset 24/8, 7. Kjell Johannesen, Trondhjems 23/11, 8. Roger Nilsen, Tynset 20/4, 9. Ragnar Sollid, Vingelen 18/6, 10. Asbjørn Lunsæter, Lonås 18/5, 11. Esten Skårild, Heim/Hemne 18/4, 12. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 17/5, 13. Anita Jære, Rennebu 13/4, 14. Lars Kirkholt, Rindal 13/2

Klasse V55: 1. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 29/12, 2. Oddvar Dalen, Fåset 29/12, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 27/12, 4. Roar Steihaug, Alvdal 26/14, 5. Hans Iver Kojedal, Røros 23/10, 6. Idar Moseng, Nora 23/10, 7. Agnar Kveberg, Alvdal 22/10, 8. Even Laugli, Rindal 22/8, 9. Ivar Otto Husby, Trondhjems 22/8, 10. Eivind Østbyhaug, Tydal 22/3, 11. Johannes Volden, Mostadmark 18/7, 12. Stein Narjord, Narjord 16/5, 13. Nils Sverre Norin, Lonås 14/3, 14. Per Magnar Marvik, Mostadmark 12/5, 15. Per A Bakken, Budal 4/1

Klasse ASP: 1. Jørn Strypet, Alvdal 18/1, 2. Kari Sofie Tamnes, Brekken/Aursund 12/4

Klasse R: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 25/10, 2. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 21/9, 3. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 18/8, 4. Ruben Sandnes, Glåmos 17/3, 5. Kristian Westum, Tynset 16/6, 6. Martin Strypet, Alvdal 16/3

Klasse ER: 1. Trude Livoll, Vingelen 30/29, 2. Hågen Strypet, Alvdal 30/16, 3. Sondre Hagesveen Hagen, Alvdal 29/19, 4. Ole Anders Tingstad, Tolgen 29/18, 5. Bjørnar Sandnes, Glåmos 29/5, 6. Andreas Furuhaug, Rindal 28/17, 7. Mona Livoll, Vingelen 27/11, 8. Erlend Oldertrøen, Tynset 27/11, 9. Hege Aasheim Storsvee, Vingelen 23/11, 10. Ane Lusie Moen, Brekken/Aursund 15/1

Klasse J: 1. Even Aaen, Tynset 30/18, 2. Øyvind Erlien, Glåmos 30/17, 3. Erik Mogset, Rindal 30/13, 4. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 29/25, 5. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 28/16

Klasse V65: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/25, 2. Karsten Kjeråsen, Trysil 30/21, 3. Perder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 30/20, 4. Per Dalåsen, Alvdal 30/18, 5. Sigbjørn Nystuen, Øvre Rendal 30/17, 6. Bjørn Haugerud, Rennebu 29/18, 7. Per Kristian Bangen, Tynset 29/18, 8. Karl Magnus Krog, Røros 29/17, 9. Steinar Løseth, Rindal 29/14, 10. Pål Finstad, Øvre Rendal 28/10, 11. Olav Solheim, Soknedal 27/18, 12. Ivar Tamnes, Brekken/Aursund 23/13

Klasse V73: 1. Oddvar Smebakken, Bjørnen (Østerdal) 30/27, 2. Sverre Trøan, Alvdal 30/23, 3. Arvid Berggård, Tydal 30/20, 4. Eivind Presthus, Flå (Uttrøndelag) 30/18, 5. John Leren, Tolgen 29/20, 6. Embret Eggen, Tynset 29/16, 7. Per Oldertrøen, Tynset 29/11, 8. Ola Lunsæter, Lonås 27/14, 9. Tobjørn Skinstad, Bjørnen (Østerdal) 25/5, 10. Torbjørn Dragmyrhaug, Haltdalen 20/3

Klasse JEG: 1. Torgrim Furuhaug, Rindal 19/4

Lagskyting:

Grovfelt: 1. Brekken/Aursund, 80/27 (Arne Magne Stenvold (V55), 27/12 , Eilif Kokkvoll (V55), 29/12 , Geir Stenvold (4), 24/3 ), 2. Tynset 1, 75/27 , 3. Alvdal, 74/40 , 4. Røros, 65/20 , 5. Glåmos, 64/21 , 6. Tynset 2, 63/21 , 7. Fåset, 62/31 , 8. Singsås 1, 53/10 , 9. Lonås, 51/15 , 10. Singsås 2, 38/9

Finfelt: 1. Tynset 1, 85/27 ( Erlend Oldertrøen 27/11, Vebjørn Trøan Lillebo 28/16, Even Aaen 30/18), 2. Alvdal, 84/40 ,

 

Diskusjonsforum DC-09 Vingelsstevnet:

 
Bilder fra DC-09 Vingelsstevnet

Pekka - best igjen!

Fornøyde alvdøler med tre klasseseiere. Fra v. Kristian Brohaug, nr. 2 i kl. rekr., Agnar Kveberg, klassevinner V55, Sondre Hagesveen Hagen - kl-. e.rekr. og Per Dalåsen - kl. V65.

Nære på suksess for langveisfarne Egil Magnar Hammervold fra Eidsvåg og Eidsøra.

Per Erik Oldertrøen vant DC- 09 Vingelsstevnet Pekka vant meget knepent foran langvisfarne Egil Magne Hammervold, Eidv\svåg&Eidsøra og Kjell Johansen, Trondhjems. Kjell tapte ett treff på det siste holdet, men imponerte stort på de to holdene før med 6/6 på begge! Impopnerte gjorde også Einar Westum, eg. junior, som ble nr. fire. Han imponerte med 6/6 på det siste holdet.

DC 9 VINGELSSTEVNET 2012, Vingelen SKL, 31.03.2012:

126 deltagere i sol og litt vind.

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset (5) 30/16, 2. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 30/15, 3. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 29/20, 4. Einar Westum, Tynset (4) 29/17, 5. Knut Drognes, Raumnes (4) 29/16, 6. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen (5) 29/16

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 19/11, 2. Øystein Rønning, Vingelen 15/4, 3. Odd Arvid Nordset, Vingelen 14/4, 4. Ole Røttum, Budal 10/1, 5. Olav Storli, Budal 3/0

Klasse 2: 1. Åge Sandnes, Glåmos 27/6, 2. Tom Nilstu, Raumnes 26/11, 3. Odd Erling Flydal, Isfjorden og Åndalsnes 26/6, 4. Stein Sandnes, Glåmos 25/10, 5. Ingrid Øyan, Singsås 25/9, 6. Ola Stortheim, Høland/Bjørkelangen 21/7, 7. Lars Singsaas, Singsås 18/9, 8. Atle Moen, Malmefjorden 18/3, 9. Roald Trøeng, Vingelen 15/4, 10. Arve Røsten, Alvdal 9/3

Klasse 3: 1. Morten Ryen, Tynset 29/9, 2. Tormod Oldertrøen, Tynset 27/10, 3. Jan Tore Løkken, Nord-Odal 26/14, 4. Trond Oldertrøen, Tynset 26/11, 5. Odd Arne Pedersen, Fåset 26/8, 6. Torgeir Graneng, Fåset 25/10, 7. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 23/8, 8. Geir Hamre, Rauhella 23/7, 9. John Magne Solem, Budal 23/6, 10. Tobias Hodøl, Kronmo 21/1, 11. Jon Aasmyr, Rennebu 20/6, 12. Jorun Øien Buseth, Singsås 20/5, 13. Rolf Morten Berg, Hjelmen 20/3, 14. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 19/6, 15. Geir Rønning, Vingelen 15/4, 16. Erik Livoll, Vingelen 14/6, 17. Rolf Bakken, Reinskytten 2/1

Klasse 4: 1. Einar Westum, Tynset 29/17, 2. Knut Drognes, Raumnes 29/16, 3. Odd Arne Tangen, Høland/Bjørkelangen 29/12, 4. Arfinn Bardal, Rindal 29/9, 5. Britt Nesteby, Tolgen 28/9, 6. Svein Budal, Budal 27/15, 7. Geir Håkon Nystuen, Tynset 27/10, 8. Alf Erik Bolme, Rindal 27/10, 9. Peder Bakken, Budal 27/9, 10. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 27/7, 11. Bjørn Vidar Teigen, Høland/Bjørkelangen 25/11, 12. Rune Solberg, Nord-Odal 25/10, 13. Olav Gravem, Sunndal 22/9, 14. Arnold Slåen, Rælingen 22/8, 15. Thomas Høgåssæter, Raumnes 22/8, 16. Stian Halland, Rennebu 22/1, 17. Yngve Lohne, Raumnes 19/7, 18. Heidi Baar, Lonås 17/8

Klasse 5: 1. Per Erik Oldertrøen, Tynset 30/16, 2. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 30/15, 3. Kjell Johansen, Trondhjems 29/20, 4. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen 29/16, 5. Leif Gravem, Sunndal 29/13, 6. Roger Nilsen, Tynset 29/12, 7. Jan Nilsen, Tynset 28/12, 8. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 28/10, 9. Idar Moen, Malmefjorden 28/9, 10. Esten Skårild, Heim/Hemne 27/10, 11. Nils Tormod Mælen, Lonås 27/10, 12. Sigurd Folkestad, Kronmo 25/13, 13. Asbjørn Lunsæter, Lonås 25/12, 14. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 25/8, 15. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 23/10

Klasse V55: 1. Agnar Kveberg, Alvdal 29/8, 2. Oddvar Dalen, Fåset 28/15, 3. Hans Iver Kojedal, Røros 28/10, 4. Nils Sverre Norin, Lonås 28/9, 5. Even Langli, Rindal 26/6, 6. Jo Einar Gulbrandsen, Eidskog 24/9, 7. Arild Nordby, Rauhella 23/10, 8. Idar Moseng, Nora 22/9, 9. Hans Petter Jakobsen, Rauhella 22/3, 10. Ivar Otto Husby, Trondhjems 21/11, 11. Stein Narjord, Narjord 21/7, 12. Trond Erlien, Glåmos 17/9, 13. Harald Gundersen, Tynset 15/1, 14. Bjørn Trøite, Rennebu 13/5

Klasse ASP: 1. Trym Hilder Uri, Reinskytten 1/0

Klasse R: 1. Ingrid Ragna Trøeng, Vingelen 20/5, 2. Kristian Brohaug, Alvdal 17/2, 3. Lars Erik Lien, Vingelen 16/3, 4. Ruben Sandnes, Glåmos 11/4, 5. Kristan Westum, Tynset 6/1

Klasse ER: 1. Sondre Hagen, Alvdal 30/18, 2. Trude Livoll, Vingelen 30/14, 3. Hege Storsve, Vingelen 29/15, 4. Ole Anders Tingstad, Tolgen 29/12, 5. Morten Svenning, Folldal 28/15, 6. Bjørnar Sandnes, Glåmos 23/10, 7. Marius Bakken, Reinskytten 21/7, 8. Mona Livoll, Vingelen 19/8, 9. Marius Midtskog Ekre, Reinskytten 5/2

Klasse J: 1. Joar Øyan, Singsås 30/24, 2. Even Aaen, Tynset 30/23, 3. Cathrine Brevig Berg, Sørskogbygda 30/23, 4. Øyvind Erlien, Glåmos 30/21, 5. Silje M. Finstad, Øvre Rendal 28/17, 6. Tommy Brekken, Lesja 25/6, 7. Lars Holø, Lesja 18/3

Klasse V65: 1. Per Dalåsen, Alvdal 30/27, 2. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 3. Hans Sollid, Alvdal 30/22, 4. Bjørn Haugerud, Rennebu 30/18, 5. Ludvik Gravem, Sunndal 30/16, 6. Nils Hjellmo, Sunndal 30/15, 7. Per Kr Bangen, Tynset 29/18, 8. Pål Finstad, Øvre Rendal 28/17, 9. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 28/14, 10. Odd Dalum, Lesja 27/14, 11. Sigmund Flateng, Reinskytten 26/17

Klasse V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/24, 2. Jon Leren, Tolgen 30/21, 3. Embret Eggen, Tynset 30/18, 4. Helge Johnsen, Eidskog 30/17, 5. Iver Nymoen, Kvikne 30/17, 6. Erik Hamre, Eidskog 29/16, 7. Per Oldertrøen, Tynset 28/22, 8. Ivar Tolås, Nesjestranda og Skaala 28/8, 9. Ola Utgård, Lesja 27/11, 10. Magnar Torsgård, Lesja 27/10, 11. Torbjørn Skinnstad, Bjørnen (Østerdal) 16/4

Lagskyting:

GROVFELT: 1. Tynset 1, 86/38 (Per Erik Oldertrøen (5), 30/16 , Geir Håkon Nystuen (4), 27/10 , Roger Nilsen (5), 29/12 ), 2. Høland/Bjørkelangen, 83/39 , 3. Lonås, 80/31

Diskusjonsforum knyttet til helgas runde i Nord-Gudbrandsdal

(24.03.2012)

Det spesielle ved denne runden er at DC-7 Reinskytten/Dovre&Dovreskogen arr. bare lørdag, mens DC-8 Lesja arr. sitt tradisjonelle Slådalsstevne både lørdag og søndag.

Vi tar sjansen å gjengi en historie som fremkom på standplass på Dovrestevnet, der stod det to ER, og 5 ...litt eldre skyttere...., denne blir fortalt ..sånn midt mellom to skytinger( begge eldre rekrutter lo så godt at standplassleder måtte avvente standplassordre).... 

." I va me på Hegrastevne i 1978,  der va d me einn knøttliten skyttar, å der va d slik at vi sto bak einn voll.....deinn va så ,litt for høg.....meijnn I skjønte at hainn kompisen min som va knaft 160 cm høg ...kom t å slite på ta feltstevne her... hainn såg ikkje over vollen.  I spurte`n etter stevnet  ka hainn gjor???   Hainn sa at  " I hoppte opp å klemte tå mot det så va svart ,før I ramla ned!".

 

Fra stevnelederen Per Erik Hjelle har vi fått disse betraktningene:

Noen ord om vårt stevne i dag. Det var rundt gjennomsnittet med deltagere. 39 på grovfelt, 1 AG3 og 41 på finfelt. Totalt 81 skyttere. Litt morsomt at vi prøvde å lage et opplegg som la opp til at flere skulle kunne få mye treff og mange burde ha mulighet til fullt hus. Likevel, av 39 skyttere på grovfelt ble det bare en mann med 30 treff på grovfelten, selv om det var fine skyteforhold med forholdsvis lite vind.

Vinner av stevnet ble Bernt Runde fra Isfjorden og Åndalsnes med 30/23. Bak han var det forøvrig 7 mann med 29 treff, samt mange gode resultater i de lavere klassene. Dette viser at det er fullt mulig å lage et stevne med store figurer som ikke dras opp mot max, samt legge opp til noenlunde snille skytetider, og likevel få et stevne som skiller mye...

 Opplegg: Hold 1.    Figur: 1/8  - Avstand: 225m (55m under max) - Stilling: Ligg - Skytetid: 1min

                 Hold 2-3.  Figur: 1/4V - Avstand: 315m (85m under max) - Stilling: 6Kne/6Ligg - Skytetid: 2 1/2min

                 Hold 4.    Figur: 1/3 - Avstand: 435m (5m under max) - Stilling: Ligg - Skytetid: 1min

                 Hold 5.    Figur: B65 - Avstand: 460m (65m under max) - Stilling: Ligg - Skytetid: 1min

 Her er det bare en av figurene som er opp mot max (1/3), men likevel blir det mistet treff på vilkårlige hold. Viser vel at når det ser enkelt ut, tar vi litt for lett på det. Faktisk flere av de beste feltskytterne som mistet treffene sine på hold 1 og 5.  

På finfelten var det mye flott skyting med 30 treff som vinnerresultat i alle mesterskapsklasser. Verdt å merke seg er resultatene i rekrutt, som viser at det fullt mulig å skyte toppresultater med kaliber 22.

 Hvh Per Erik Hjelle, Stevneleder 

 

Bernt Runde fra Isfjorden/Åndalsnes vant DC - 07 Reinskytten/Dovre&Dovreskogen

(24.03.2012)

Rutinerte Bent var den eneste som skjøt 30 treff, og ikke nok med det; han hadde også klart flest innertreff. Med seg på pallen fikk han Odd Sverre Håkenstad, Lesja og Svein Budal, Budal. Her oser det av rutine lang veg. Bern tok her sin første stevneseier i Dovrefjellcupen. det fortjener han virkelig. Han utgjør sammen med Odd Erling et radarpar som er over alt, alltid. Og hvordan de kara unngår UP's radar, er og blir et mysterium! Eller er det fordi UP avspasserer i grålysinga hver søndag morgen?

Opplegget måtte være passe vanskelig i og med at bare en skytter skjøt 30 treff. Totalt 81 skyttere deltok. Dette er noe i underkant, men tatt i betraktning at dette var et rent lørdagsstevne, er tallet bra. Og en annen ting: for å få denne terminlista til å gå opp i forhold til stevnekollisjoner, må det nødvendigvis bli noen stevner som går på lørdag, da gjerne med stevne også søndag. Men det er kanskje like greit at vi først som sist venner oss til rene lørdagsstevner.

Arr. Dovre&Dovreskogen samarbeidet her med Reinskytten. Dette har vi sett før og kan anbefales framfor å slite seg helt ned på å måtte arr med sviktende oppslutning innen laget. Honnør til de arr. lagene her!

Vi er svært mottakelig for bilder.

Vinneren av rekruttklassa på begge stevnene, Kristian Brohaug, Alvdal, blir gratulert av formannen o Dovrefjellcupen Torbjørn Furuhovde.

Er ikke dette Jon Oren sammen med en ukjent skytter. Er det noen som kan hjelpe oss med navnene.

 

Fra standplass grovfelt i Lislia. Oddvar Dalen og Ole Kr. Løkken, begge fra Fåset i forgrunnen.

Fra Lislia

Fra Lislia

Ivar Tolaas V73 skjøt 30/07 og Peder Amundsgård V65 27/15  begge Nesjestranda & Skaala Skl. De har sikkert skutt bedre resultat før, men de har alltid bedre og gode historier som gjør at det er en fornøyelse for unge og eldre skyttere å være på samme standplass

Finfeltopplegg med figuroppsett etter boka på Lesja, som det også var i Lislia.

Ole Anders Thingstad, Tolgen Skl og Simen Sollid, Fosna skl, skjøt side om side på skive 1, og 2 på Dovre og Lesja. Her er det alvorlig kniving om skive 1 på finalen i DC ...men gode kompiser er de og gleder seg til å møtes til neste dyst i cupen.....

 

Finfeltstandplass på Lesja. det er veldig bra at arr. tar seg bryet med å legge ut matter når det blir såpass bløtt og klinete. Bra!

Slådalsstevnet 2012 DC8, Lesja SKL, 24-25.03.2012:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Roger Nilsen, Tynset (5) 30/23, 2. Odd Gjeldnes, Skogn (3) 30/17, 3. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra (5) 29/17, 4. Arnfinn Berdal, Rindal (4) 29/13, 5. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk (5) 28/19

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 23/9, 2. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 20/7

Klasse 2: 1. Egil Lindsø, Reinskytten 26/14, 2. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 25/8, 3. Per K. Løberg, Flå (Uttrøndelag) 21/11, 4. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 21/8, 5. Åge Sandnes, Glåmos 20/8, 6. Pia Christine Teigplassen, Vågå 14/4

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 30/17, 2. Sverre Magnar Nilssen, Nesjestranda og Skaala 27/13, 3. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 26/9, 4. Bernhard Svendsgard, Dovre og Dovreskog 23/8, 5. Thomas Klungnes, Nesjestranda og Skaala 21/10, 6. Rolf Bakken, Reinskytten 16/5, 7. Paul Haakenstad, Lesja 14/5

Klasse 4: 1. Arnfinn Berdal, Rindal 29/13, 2. Svein Budal, Budal 28/14, 3. Peder Bakken, Budal 27/15, 4. Alf Erik Bolme, Rindal 27/11, 5. Geir Håkon Nystuen, Tynset 26/10, 6. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 25/5, 7. Tom Kappelslåen, Lesja 24/6, 8. Ole K. Løkken, Fåset 20/9, 9. Iva Hidemstrædet, Vågå 20/6, 10. Helge Rundtom, Folldal 19/8, 11. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 17/7

Klasse 5: 1. Roger Nilsen, Tynset 30/23, 2. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 29/17, 3. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 28/19, 4. Bernt Jon Runde, Isfjorden og Åndalsnes 28/14, 5. Tore Hagestande, Lesja 26/16, 6. Bjarne Budberg, Vinstra 22/10, 7. Jan Nilsen, Tynset 22/8, 8. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 14/6

Klasse V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 27/7, 2. Steinar Dalby, Aasveen 26/6, 3. Petter Sannes, Isfjorden og Åndalsnes 24/9, 4. Even Langli, Rindal 22/7, 5. Jan Kågen, Holmemstranda 18/5, 6. Olav Hytten, Budal 18/4, 7. Erling Larsen, Lesja 17/9, 8. Terje Haakenstad, Lesja 16/5

Klasse ASP: 1. Kristian Haakenstad, Lesja 9/2

Klasse R: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 28/16, 2. Ruben Sandnes, Glåmos 26/12, 3. Randi Marit Teigen, Lom og Skjåk 15/3, 4. Stine Beathe Teigen, Lom og Skjåk 11/3

Klasse ER: 1. Ole Anders Tingstad, Tolgen 30/24, 2. Simen Sollid, Fosna 30/23, 3. Tord Skanke, Vågå 28/20, 4. Andreas Furuhaug, Rindal 27/14, 5. Rolv Magnus Hidemstrædet, Vågå 27/13, 6. Morten Svenning, Folldal 26/16, 7. Kim Tomas Bakken, Vågå 26/14, 8. Magnus Haakenstad, Lesja 25/10, 9. Kristian Bjørklund, Vågå 25/9, 10. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 25/6, 11. Ola Stubrud Teigen, Lom og Skjåk 21/4, 12. Marius Bakken, Reinskytten 11/2

Klasse J: 1. Tommy Brekken, Lesja 29/16, 2. Håvar Solheim Høstmark, Malmefjorden 28/14, 3. Eirik Mogset, Rindal 27/21, 4. Lars Hole, Lesja 25/14, 5. Øyvind Holsbrekken, Lesja 23/16

Klasse V65: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 2. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 29/24, 3. Erling Strømstad, Vinstra 29/23, 4. Magnar Hansen, Lom og Skjåk 28/15, 5. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 28/15, 6. Sigmund Flateng, Reinskytten 28/12, 7. Odd Dalum, Lesja 27/19, 8. Steinar Løseth, Rindal 26/13, 9. Torbjørn Furuhovde, Folldal 23/11, 10. Harald Nordtun, Øvre Rendal 22/8

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/24, 2. Inge Morstøl, Isfjorden og Åndalsnes 28/13, 3. Iver Nymoen, Kvikne 27/21, 4. Ole Reistad, Aasveen 27/16, 5. Ola Utgaard, Lesja 27/13, 6. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 26/19, 7. Iver Tolaas, Nesjestranda og Skaala 26/11, 8. Ola Aasgaard, Vågå 24/10, 9. Magnar Torsgård, Lesja 23/12, 10. Torbjørn Skinstad, Bjørnen (Østerdal) 10/2

 

DC-7, Dovre 2012, Reinskytten SKL/Dovre og Dovreskog SKL,

Totalt deltok 81 skyttere som ble arrangert i Lieslia. 24.03.2012

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes (5) 30/23, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja (5) 29/18, 3. Svein Budal, Budal (4) 29/17, 4. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk (5) 29/16, 5. Geir Håkon Nystuen, Tynset (4) 29/15, 6. Bjarne Budsberg, Vinstra (5) 29/14, 7. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen (2) 29/9, 8. Odd Gjeldsnes, Skogn (3) 29/8, 9. Peder Bakken, Budal (4) 28/19, 10. Arfinn Berdal, Rindal (4) 28/16,

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 23/8, 2. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/7, 3. Vidar Bakken, Reinskytten 18/6

V55: 1. Steinar Dalby, Aasveen 27/11, 2. Erling Larsen, Lesja 23/6, 3. Oddvar Dalen, Fåset 21/11, 4. Even Langli, Rindal 18/7, 5. Jan Kågen, Raumadalen 17/2, 6. Olav Hytten, Budal 15/0

Rekrutt: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 30/13, 2. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 28/5, 3. Stine Beathe Teigen, Lom og Skjåk 16/4, 4. Randi Marit Teigen, Lom og Skjåk 16/3

Eldre rekrutt: 1. Tord Skanke, Vågå 30/20, 2. Simen Sollid, Fosna 30/20, 3. Magnus Haakenstad, Lesja 30/19, 4. Ole Anders Tingstad, Tolgen 30/16, 5. Andreas Furuhaug, Rindal 29/20, 6. Rolv Magnus Hidemstrædet, Vågå 29/17, 7. Kim Tomas Bakken, Vågå 28/12, 8. Kristian Bjørklund, Vågå 28/10, 9. Morten Svenning, Folldal 27/17, 10. Ola Stubrud Teigen, Lom og Skjåk 26/3, 11. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 21/3, 12. Marius Bakken, Reinskytten 13/6, 13. Marius Ekre Midtskog, Reinskytten 11/2

Junior: 1. Håvar Solheim Høstmark, Malmefjorden 30/20, 2. Tommy Brekken, Lesja 30/19, 3. Øyvind Holsbrekken, Lesja 29/10, 4. Eirik Mogset, Rindal 29/10, 5. Lars Hole, Lesja 26/4

V65: 1. Sigmund Flateng, Reinskytten 30/24, 2. Erling Strømstad, Vinstra 30/22, 3. Steinar Løseth, Rindal 30/20, 4. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/18, 5. Helge Tøndevoldhagen, Lesja 30/14, 6. Odd Dalum, Lesja 29/14, 7. Peder Amundsgard, Nesjestranda og Skaala 27/15, 8. Torbjørn Furuhovde, Folldal 26/10, 9. Magnar Hansen, Lom og Skjåk 12/7

V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/26, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/22, 3. Iver Nymoen, Kvikne 30/21

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 23/8, 2. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/7, 3. Vidar Bakken, Reinskytten 18/6

Klasse 2: 1. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 29/9, 2. Odd Erling Flydal, Isfjorden og Åndalsnes 26/14, 3. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 26/10, 4. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 21/5, 5. Pia Teigplassen, Vågå 13/5

Klasse 3: 1. Odd Gjeldsnes, Skogn 29/8, 2. Sverre Magnar Nilsen, Nesjestranda og Skaala 28/14, 3. Bernard Svendsgard, Dovre og Dovreskog 27/11, 4. John Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 26/12, 5. Thomas Klungnes, Nesjestranda og Skaala 25/14, 6. Rolf Bakken, Reinskytten 20/4, 7. Tore Amundgård, Lesja 12/2

Klasse 4: 1. Svein Budal, Budal 29/17, 2. Geir Håkon Nystuen, Tynset 29/15, 3. Peder Bakken, Budal 28/19, 4. Arfinn Berdal, Rindal 28/16, 5. Trond Jøingsli, Lom og Skjåk 28/11, 6. Tom Kappelslåen, Lesja 27/13, 7. Ole K. Løkken, Fåset 27/10, 8. Alf Erik Bolme, Rindal 26/6, 9. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 22/8, 10. Iva Hidemstredet, Vågå 22/6

Klasse 5: 1. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 30/23, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 29/18, 3. Gudbrand Mo, Lom og Skjåk 29/16, 4. Bjarne Budsberg, Vinstra 29/14, 5. Roger Nilsen, Tynset 26/10, 6. Tore Hagestande, Lesja 26/10, 7. Egil M. Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 26/9, 8. Jan Nilsen, Tynset 22/10

Klasse V55: 1. Steinar Dalby, Aasveen 27/11, 2. Erling Larsen, Lesja 23/6, 3. Oddvar Dalen, Fåset 21/11, 4. Even Langli, Rindal 18/7, 5. Jan Kågen, Raumadalen 17/2, 6. Olav Hytten, Budal 15/0

Klasse AG3: 1. Vegar Brenden, Dovre og Dovreskog 15/9

Klasse ASP: 1. Amalie Ekre Midtskog, Reinskytten 4/0, 2. Trym Hiller Uri, Reinskytten 11/2

Klasse R: 1. Kristian Brohaug, Alvdal 30/13, 2. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 28/5, 3. Stine Beathe Teigen, Lom og Skjåk 16/4, 4. Randi Marit Teigen, Lom og Skjåk 16/3

Klasse ER: 1. Tord Skanke, Vågå 30/20, 2. Simen Sollid, Fosna 30/20, 3. Magnus Haakenstad, Lesja 30/19, 4. Ole Anders Tingstad, Tolgen 30/16, 5. Andreas Furuhaug, Rindal 29/20, 6. Rolv Magnus Hidemstrædet, Vågå 29/17, 7. Kim Tomas Bakken, Vågå 28/12, 8. Kristian Bjørklund, Vågå 28/10, 9. Morten Svenning, Folldal 27/17, 10. Ola Stubrud Teigen, Lom og Skjåk 26/3, 11. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 21/3, 12. Marius Bakken, Reinskytten 13/6, 13. Marius Ekre Midtskog, Reinskytten 11/2

Klasse J: 1. Håvar Solheim Høstmark, Malmefjorden 30/20, 2. Tommy Brekken, Lesja 30/19, 3. Øyvind Holsbrekken, Lesja 29/10, 4. Eirik Mogset, Rindal 29/10, 5. Lars Hole, Lesja 26/4

Klasse V65: 1. Sigmund Flateng, Reinskytten 30/24, 2. Erling Strømstad, Vinstra 30/22, 3. Steinar Løseth, Rindal 30/20, 4. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/18, 5. Helge Tøndevoldhagen, Lesja 30/14, 6. Odd Dalum, Lesja 29/14, 7. Peder Amundsgard, Nesjestranda og Skaala 27/15, 8. Torbjørn Furuhovde, Folldal 26/10, 9. Magnar Hansen, Lom og Skjåk 12/7

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/26, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/22, 3. Iver Nymoen, Kvikne 30/21, 4. Ole Reistad, Aasveen 30/13, 5. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 30/7, 6. Ole Aasgard, Vågå 26/8, 7. Magnar Torsgard, Lesja 26/6, 8. Torbjørn Skinstad, Bjørnen (Østerdal) 17/4

Diskusjonsforum knyttet til DC-5 Lomundal/Rindalsskogen og DC- 6 Rindalsfelten.

Fra Fosna skytterlag:

Ellers er tilbakemeldingene fra fosnaskytterene at det var et meget bra dobbeltstevne, med lange hold og hvor ikke det bare var et hold som skilte de beste. Tett og fin gjennomføring, gode standplasser og upåklagelig anvisning " Sånn som feltstevner skal være!" var omkvedet, og fosningene har ( før i tiden ) vært kjent som gode feltskyttere, så det må vel være bra!

Kom med synspunkter som kan være til. beste for feltskytinga!

Er det noen som har bilder????

Vi har fått bilder fra Øyvind Sollid i Fosna skytterlag. De kommer så snart vi har dette ferdig. Men vi tar imot flere bilder.

DC-kommentar: DC tror at det vi her ser, både på Tynset/Savalen, klassikerne Sabotørfelten,  Rindal og Glåmos/Røros og de andre  dobbeltstevnekombinasjonene i DC-cupen er framtidas måte å arr. feltstevner på. Korte løyper, mange skudd. Finfelt og grovfelt viss mulig langs samme løype.

DC-5 og DC-6

Klart for klassiker nr. 2 - dobbeltstevnet i Rindal med 2x30 skudd langs ei og samme løype

Fra v. Anders Gulbrandsen, Fosna, Kjell Gujord, Fosna og Simen Sollid, Fosna. Anders Gulbrandsen er en allsidig skytter med meritter både på pistol og skeet.

En meget godt fornøyd Klas Kjøll, Fosna i Rindal

Det er sus over det første standplassen på Rindalsfelten.

Kai Slettnes, Reinsfjell foretar de siste vurderingene

Fortsatt fra første standplass på Ruindalsfelten.

Det er sus over dette langholdet også.

Kåre Grønning, Fosna på knestående

Runar Finnvåg, Fosna skyter knestående

Fra det første holdet på Lomundal/Øvre Surnadal sitt opplegg.

Jacob Nørbech vant DC-5 Lomundal / Øvre Surnadal

 Se resultatene her:

Mesterskap kl. 2-5

1

Jakob Nørbech

Aspøy og Straumsnes

5

6/3 6/3 6/2 6/4 6/5

30/17

2

Bjørn Snekvik

Bæverdalen

4

6/3 6/1 6/5 6/3 6/5

30/17

3

Einar Thoresen

Hommelvik

V55

6/1 6/4 6/5 6/3 6/4

30/17

4

Arild Duaas

Orkla

4

6/1 6/4 6/5 6/4 6/3

30/17

5

Bjørn Arve Hansen

Heim/Hemne

5

6/3 6/4 6/5 6/0 6/3

30/15

6

Christen Sjøvold

Malvik

5

6/4 6/2 6/0 6/5 6/2

30/13

7

Jon Ivar Hansen

Heim/Hemne

4

6/3 6/6 6/4 6/4 5/3

29/20

8

Rune Stenmo

Stordalen

4

6/4 6/4 6/6 5/3 6/2

29/19

9

Mona Isene

Rennebu

5

6/3 5/3 6/4 6/5 6/2

29/17

10

Leif Gravem

Sunndal

5

6/5 6/3 6/3 5/2 6/4

29/17

 

Klasse 1 30 Skudd

1

Tore Mogset

Rindal

5/2 6/3 6/3 6/3 1/0

24/11

2

Even Midtflå

Flå (Uttrøndelag)

6/3 3/1 5/4 6/0 4/1

24/9

3

Emil Haugan

Mostadmark

3/0 4/0 4/2 5/2 5/1

21/5

Klasse 2 30 Skudd

1

Ulf Hendseth

Valsøyfjord

6/3 6/4 5/3 5/3 6/3

28/16

2

Alf Strand

Øvre Surnadal

6/6 6/3 6/6 3/3 6/3

27/21

3

Odd Erling Flydahl

Isfjorden og Åndalsnes

5/2 5/3 6/1 5/2 4/1

25/9

4

Jo Walør Heggem

Reinsfjell

6/1 4/0 6/4 4/3 4/0

24/8

5

Kjell Viggo Kågen

Raumadalen

6/4 6/2 6/1 5/2 0/0

23/9

6

Bjørn Haugen

Valsøyfjord

6/3 3/0 2/0 2/2 6/3

19/8

7

Anders Gulbrandsen

Fosna

3/1 1/0 3/1 2/1 6/5

15/8

8

Håvard Sneisen

Hommelvik

0/0 4/0 4/0 2/2 4/1

14/3

 

Klasse 3 30 Skudd

1

Rolf Morten Berg

Hjelmen

6/3 5/2 6/3 6/2 6/3

29/13

2

Arne Helgetun

Opdal

6/4 6/3 5/3 5/3 6/6

28/19

3

Vidar Råket

Ertvågøy

6/1 6/1 5/3 5/2 6/3

28/10

4

Kirsti Rakstang

Aspøy og Straumsnes

6/4 5/2 6/5 4/0 6/2

27/13

5

Ola Nordvik

Surnadal

5/1 6/0 6/2 4/0 6/0

27/3

6

Sverre Magnar Nilssen

Nesjestranda og Skaala

6/2 4/0 6/5 6/2 3/0

25/9

7

Ingolf Kirkholt

Rindal

6/1 6/2 2/1 5/4 6/0

25/8

8

Emil Buvarp

Øvre Surnadal

6/2 5/3 5/3 5/1 2/0

23/9

9

Ole Kristian Brønstad

Lomundal

5/4 3/0 5/3 6/3 3/1

22/11

10

Bernt Ole Moen

Øvre Surnadal

5/3 6/3 6/1 3/1 2/1

22/9

11

John Aasmyr

Rennebu

4/2 4/2 6/3 4/1 3/0

21/8

12

Odd Gjeldnes

Skogn

3/0 0/0 6/6 6/3 5/2

20/11

13

Thomas Klungnes

Nesjestranda og Skaala

1/0 0/0 0/0 3/1 6/5

10/6

Klasse 4 30 Skudd

1

Bjørn Snekvik

Bæverdalen

6/3 6/1 6/5 6/3 6/5

30/17

2

Arild Duaas

Orkla

6/1 6/4 6/5 6/4 6/3

30/17

3

Jon Ivar Hansen

Heim/Hemne

6/3 6/6 6/4 6/4 5/3

29/20

4

Rune Stenmo

Stordalen

6/4 6/4 6/6 5/3 6/2

29/19

5

Anders Silset

Heim/Hemne

6/5 6/3 6/4 4/2 6/5

28/19

6

Svein Budal

Budal

6/0 6/1 5/0 6/4 5/3

28/8

7

Ragnvald Hansen

Heim/Hemne

5/2 6/5 4/2 6/4 6/5

27/18

8

Kjell Gujord

Fosna

5/4 6/3 6/5 4/2 6/2

27/16

9

Peder Bakken

Budal

6/6 6/4 5/4 4/2 6/0

27/16

10

Clas Kjøl

Fosna

4/0 6/1 6/6 5/3 6/2

27/12

11

Runar Finvåg

Fosna

5/1 6/0 5/3 5/4 6/4

27/12

12

Stian Halland

Rennebu

6/5 4/0 6/4 4/3 6/4

26/16

13

Frode Stavnes

Ertvågøy

6/5 6/3 5/2 3/2 6/3

26/15

14

Alf Erik Bolme

Rindal

5/2 5/0 6/5 5/1 5/2

26/10

15

Kay Sletnes

Reinsfjell

6/1 5/1 4/1 5/0 6/1

26/4

16

Arnfinn Berdal

Rindal

6/1 6/3 6/5 4/2 0/0

22/11

17

Ingebrigt Høgholt

Lomundal

6/2 6/5 5/0 4/3 0/0

21/10

Klasse 5 30 Skudd

1

Jakob Nørbech

Aspøy og Straumsnes

6/3 6/3 6/2 6/4 6/5

30/17

2

Bjørn Arve Hansen

Heim/Hemne

6/3 6/4 6/5 6/0 6/3

30/15

3

Christen Sjøvold

Malvik

6/4 6/2 6/0 6/5 6/2

30/13

4

Mona Isene

Rennebu

6/3 5/3 6/4 6/5 6/2

29/17

5

Leif Gravem

Sunndal

6/5 6/3 6/3 5/2 6/4

29/17

6

Marius Vollan Elshaug

Sunndal

6/2 5/2 6/3 6/2 6/2

29/11

7

Åsmund Skårild

Heim/Hemne

6/4 6/1 6/5 4/3 6/1

28/14

8

Esten Skårild

Heim/Hemne

6/5 5/0 6/5 5/1 6/2

28/13

9

Ole Erik Thoresen

Hommelvik

6/2 6/5 5/1 6/3 5/1

28/12

10

Kåre Grønning

Fosna

6/4 5/1 4/2 6/3 6/1

27/11

11

Otte Hårstad

Rennebu

5/1 5/1 6/2 5/2 6/4

27/10

12

Mikkel Voll Stokkli

Rennebu

6/2 6/0 3/1 6/1 6/2

27/6

13

Kjell Johansen

Trondhjems

6/5 4/0 5/3 5/4 6/2

26/14

14

Bjørn By

Rennebu

6/3 6/3 4/2 6/1 4/3

26/12

15

Lars Kirkholt

Rindal

6/4 6/5 6/5 5/1 0/0

23/15

16

Kurt Otnes

Valsøyfjord

6/0 5/2 6/5 4/1 0/0

21/8

17

Anita Jære

Rennebu

2/0 3/0 4/1 6/4 6/2

21/7

Klasse V55 30 Skudd

1

Einar Thoresen

Hommelvik

6/1 6/4 6/5 6/3 6/4

30/17

2

Tore Ulset

Aspøy og Straumsnes

6/2 6/2 6/5 4/1 6/1

28/11

3

Idar Moseng

Nora

5/1 6/2 6/4 5/2 4/2

26/11

4

Åge Haugen

Valsøyfjord

6/1 6/2 3/0 6/2 5/1

26/6

5

Even Langli

Rindal

5/2 4/0 6/3 4/0 6/4

25/9

6

Ivar Otto Husby

Trondhjems

6/5 5/0 5/2 3/1 6/1

25/9

7

Ola Krogstad

Eide og Naas

3/0 6/3 5/1 5/2 6/1

25/7

8

Lars Indreiten

Halsa (Nordmør)

5/2 6/1 3/0 5/3 5/1

24/7

9

Bjørn Trøite

Rennebu

6/1 3/1 5/4 6/4 3/0

23/10

10

Jarle Foss

Bæverdalen

6/5 4/0 5/4 3/0 5/0

23/9

 

Klasse JEG 30 Skudd

1

Lars Moe Løset

Rindal

5/1 5/0 4/2 5/3 5/1

24/7

2

Robin Fjærli

Øvre Surnadal

4/1 5/0 5/3 3/3 6/3

23/10

3

Stein Olsvik

Rindal

6/1 5/0 4/3 6/4 0/0

21/8

4

Olai Solem

Øvre Surnadal

5/1 2/1 6/2 5/2 2/0

20/6

 

Klasse R 30 Skudd

1

John Nordvik

Surnadal

6/5 6/3 6/2 6/5 6/4

30/19

2

Karen Snekvik

Surnadal

6/1 6/3 6/4 6/4 6/6

30/18

3

Karoline Emilie Grønning

Fosna

6/4 6/3 6/2 6/2 6/2

30/13

4

Jorun Snekvik

Surnadal

6/3 5/2 6/4 6/3 6/2

29/14

5

Lars Andreas Kirkholt

Rindal

6/4 5/0 6/4 6/5 5/3

28/16

6

Anders Helgetun

Opdal

5/2 6/2 6/6 6/3 5/1

28/14

7

Stian Bolme

Rindal

3/0 3/0 6/4 5/2 6/3

23/9

8

Mikael Holten

Surnadal

3/0 3/3 4/0 6/2 4/2

20/7

Klasse ER 30 Skudd

1

Maren Høgholt

Lomundal

6/6 6/3 6/5 6/6 6/6

30/26

2

Simen Sollid

Fosna

6/2 6/4 6/4 6/6 6/6

30/22

3

Malin Jamtøy Heggem

Reinsfjell

6/6 6/5 6/3 6/4 6/3

30/21

4

Andreas Furuhaug

Rindal

6/3 6/3 6/4 6/5 6/4

30/19

5

Ingeborg Rosøy

Heim/Hemne

6/2 6/3 6/4 6/5 6/2

30/16

6

Mikal Råket

Ertvågøy

6/6 6/2 5/3 6/4 6/5

29/20

7

Sigbjørn Hausberg

Surnadal

6/5 6/4 6/3 5/2 6/4

29/18

8

Fabian Olsen

Ertvågøy

6/2 5/2 5/1 6/3 6/3

28/11

Klasse J 30 Skudd

1

Kjell Runar Otnes

Surnadal

6/6 6/5 6/0 6/1 6/4

30/16

2

Håvar Solheim Høstmark

Malmefjorden

6/5 5/4 6/6 6/4 6/5

29/24

3

Gunhild Brønstad

Lomundal

6/6 6/2 6/2 5/3 6/5

29/18

4

Ragnhild Øyen

Aspøy og Straumsnes

6/4 6/2 6/3 5/1 6/3

29/13

5

Eirik Mogset

Rindal

6/4 6/5 5/3 5/0 6/6

28/18

6

Ida Jamtøy Heggem

Reinsfjell

6/6 6/4 5/1 5/2 6/5

28/18

7

Andreas Råket

Ertvågøy

5/1 5/0 2/1 6/0 6/3

24/5

Klasse V65 30 Skudd

1

Håkon T. Gravem

Sunndal

6/6 6/5 6/3 6/4 6/5

30/23

2

Arnulv Venn

Skaun

6/6 6/4 6/5 6/3 6/5

30/23

3

Olav Aasen

Sunndal

6/4 6/4 6/5 6/3 6/5

30/21

4

Arve Holmeide

Sunndal

6/5 6/3 6/5 6/3 6/5

30/21

5

Peder Amundsgård

Nesjestranda og Skaala

6/5 6/4 6/4 6/4 6/4

30/21

6

Ludvik Gravem

Sunndal

6/5 6/3 6/3 6/5 6/4

30/20

7

Leif Peder Fugelsøy

Øvre Surnadal

6/3 6/2 6/3 6/6 6/4

30/18

8

Gunvald Nisja

Sunndal

6/6 6/6 6/4 5/5 6/3

29/24

9

Arne Bj. Gaupset

Batnfjord

6/6 6/3 6/6 6/3 5/2

29/20

10

Nils Hjellmo

Sunndal

6/4 5/3 6/3 6/3 6/3

29/16

11

Steinar Løseth

Rindal

6/6 5/2 6/4 6/4 5/5

28/21

12

Inge Skamfer

Rennebu

6/4 6/4 6/4 5/0 5/1

28/13

13

Birger Indreiten

Halsa (Nordmør)

6/3 6/3 6/5 6/2 4/0

28/13

14

Kjell Stenbro

Rindal

6/4 5/1 6/4 6/3 4/1

27/13

15

Kristian Henden

Surnadal

6/5 6/5 6/4 5/1 3/0

26/15

 

Klasse V73 30 Skudd

1

Jon Oren

Surnadal

6/6 6/5 6/4 6/3 6/5

30/23

2

Helge Bævre

Bæverdalen

6/2 6/3 6/6 6/2 6/4

30/17

3

Rolf Strand

Lensvik/Selven

6/5 6/4 6/5 5/2 6/5

29/21

4

Ola Halle

Surnadal

6/3 5/5 6/2 6/4 6/3

29/17

5

Jon Helgetun

Rindal

6/6 6/1 6/5 4/2 6/5

28/19

6

Anders Indreiten

Halsa (Nordmør)

6/5 6/2 4/0 6/2 6/3

28/12

7

Ivar Tolaas

Nesjestranda og Skaala

6/3 5/4 6/3 6/5 4/2

27/17

8

Jonas Sollid

Hov

6/2 2/0 6/4 5/5 6/5

25/16

 

Rune Stenmo vant DC-6 Rindalsfelten 

Med to skyttere på 30 treff tyder alt på en riktig vanskelighetsgrad.

 Mesterskap Klasse 2-5

1

Rune Stenmo

Stordalen

4

6/4 6/3 6/5 6/3 6/4

30/19

2

Bjørn Snekvik

Bæverdalen

4

6/5 6/2 6/3 6/4 6/3

30/17

3

Svein Budal

Budal

4

5/1 6/4 6/4 6/4 6/6

29/19

4

Otte Hårstad

Rennebu

5

6/4 6/3 6/5 6/3 5/3

29/18

5

Mikkel Voll Stokkli

Rennebu

5

5/1 6/4 6/2 6/5 6/5

29/17

6

Jon Ivar Hansen

Heim/Hemne

4

5/5 6/1 6/3 6/5 6/3

29/17

7

Ivar Otto Husby

Trondhjems

V55

6/3 5/3 6/2 6/5 6/3

29/16

8

Tore Ulset

Aspøy og Straumsnes

V55

6/4 6/2 5/2 6/1 6/2

29/11

9

Emil Buvarp

Øvre Surnadal

3

6/1 6/3 6/1 6/3 5/3

29/11

10

Christen Sjøvold

Malvik

5

6/2 6/2 6/3 6/2 5/2

29/11

 Klasse 1 30 Skudd

1

Tore Mogset

Rindal

1/0 5/2 6/1 5/2 5/0

22/5

2

Even Midtflå

Flå (Uttrøndelag)

3/0 3/0 4/1 3/0 5/2

18/3

3

Emil Haugan

Mostadmark

5/1 5/1 3/2 1/0 1/0

15/4

Klasse 2 30 Skudd

1

Kjell Viggo Kågen

Raumadalen

5/0 5/0 6/3 5/2 5/1

26/6

2

Anders Gulbrandsen

Fosna

6/2 5/2 4/1 6/3 4/3

25/11

3

Ulf Hendseth

Valsøyfjord

5/2 5/0 4/1 6/2 5/1

25/6

4

Odd Erling Flydahl

Isfjorden og Åndalsnes

5/3 4/1 6/1 4/1 5/3

24/9

5

Bjørn Haugen

Valsøyfjord

3/0 4/0 6/1 6/0 5/4

24/5

6

Håvard Sneisen

Hommelvik

6/0 3/0 4/3 6/1 3/2

22/6

7

Jo Walør Heggem

Reinsfjell

4/2 1/0 6/2 6/5 3/0

20/9

8

Alf Strand

Øvre Surnadal

3/0 6/4 5/1 0/0 0/0

14/5

Klasse 3 30 Skudd

1

Emil Buvarp

Øvre Surnadal

6/1 6/3 6/1 6/3 5/3

29/11

2

Kirsti Rakstang

Aspøy og Straumsnes

6/3 3/2 6/3 6/4 6/1

27/13

3

Sverre Magnar Nilssen

Nesjestranda og Skaala

6/1 6/5 6/5 6/1 3/0

27/12

4

Thomas klungnes

Nesjestranda og Skaala

5/3 5/0 5/1 6/2 6/3

27/9

5

Arne Helgetun

Opdal

6/3 5/1 4/3 6/4 4/2

25/13

6

Odd Gjeldnes

Skogn

5/1 5/2 6/3 5/4 4/1

25/11

7

Ole Kristian Brønstad

Lomundal

6/3 6/2 6/4 3/2 3/0

24/11

8

Rolf Morten Berg

Hjelmen

6/2 3/2 4/1 5/1 3/0

21/6

9

Ola Nordvik

Surnadal

4/0 1/0 5/0 5/0 5/4

20/4

10

John Aasmyr

Rennebu

3/2 4/1 3/1 4/3 4/0

18/7

11

Vidar Råket

Ertvågøy

2/1 4/0 2/0 5/2 4/4

17/7

12

Bernt Ole Moen

Øvre Surnadal

6/3 4/0 6/3 0/0 0/0

16/6

13

Ingolf Kirkholt

Rindal

6/3 3/0 3/0 0/0 0/0

12/3

Klasse 4 30 Skudd

1

Rune Stenmo

Stordalen

6/4 6/3 6/5 6/3 6/4

30/19

2

Bjørn Snekvik

Bæverdalen

6/5 6/2 6/3 6/4 6/3

30/17

3

Svein Budal

Budal

5/1 6/4 6/4 6/4 6/6

29/19

4

Jon Ivar Hansen

Heim/Hemne

5/5 6/1 6/3 6/5 6/3

29/17

5

Anders Silset

Heim/Hemne

6/3 6/2 6/4 6/4 4/2

28/15

6

Runar Finvåg

Fosna

6/2 6/2 6/4 6/4 4/2

28/14

7

Arnfinn Berdal

Rindal

5/4 6/3 4/1 6/4 6/2

27/14

8

Ragnvald Hansen

Heim/Hemne

6/6 5/1 6/1 6/3 4/1

27/12

9

Arild Duaas

Orkla

6/1 3/0 6/1 6/3 6/3

27/8

10

Stian Halland

Rennebu

6/3 3/1 6/3 6/3 5/3

26/13

11

Peder Bakken

Budal

6/3 5/0 6/3 5/3 4/2

26/11

12

Clas Kjøl

Fosna

6/6 2/0 6/4 6/3 4/1

24/14

13

Frode Stavnes

Ertvågøy

5/2 6/3 0/0 6/5 6/2

23/12

14

Kjell Gujord

Fosna

6/2 4/1 5/0 4/1 3/2

22/6

15

Kay Sletnes

Reinsfjell

3/0 5/1 5/2 5/1 2/0

20/4

16

Alf Erik Bolme

Rindal

2/1 3/1 4/2 6/3 4/1

19/8

17

Ingebrigt Høgholt

Lomundal

4/1 3/1 3/0 0/0 0/0

10/2

Klasse 5 30 Skudd

1

Otte Hårstad

Rennebu

6/4 6/3 6/5 6/3 5/3

29/18

2

Mikkel Voll Stokkli

Rennebu

5/1 6/4 6/2 6/5 6/5

29/17

3

Christen Sjøvold

Malvik

6/2 6/2 6/3 6/2 5/2

29/11

4

Esten Skårild

Heim/Hemne

6/1 6/4 6/3 5/1 6/1

29/10

5

Anita Jære

Rennebu

6/2 4/3 6/4 6/6 6/5

28/20

6

Jakob Nørbech

Aspøy og Straumsnes

5/2 5/3 6/3 6/2 6/5

28/15

7

Marius Vollan Elshaug

Sunndal

6/4 4/1 6/2 6/4 6/4

28/15

8

Kjell Johansen

Trondhjems

6/6 5/2 6/3 6/1 5/3

28/15

9

Leif Gravem

Sunndal

6/4 5/0 6/3 6/6 5/0

28/13

10

Ole Erik Thoresen

Hommelvik

6/4 5/3 6/3 6/3 5/0

28/13

11

Bjørn Arve Hansen

Heim/Hemne

6/4 6/2 6/5 6/1 4/0

28/12

12

Kurt Otnes

Valsøyfjord

6/0 5/2 6/3 6/2 5/1

28/8

13

Mona Isene

Rennebu

6/2 5/3 5/4 6/6 5/4

27/19

14

Åsmund Skårild

Heim/Hemne

6/3 4/2 6/2 6/2 2/0

24/9

15

Kåre Grønning

Fosna

4/0 4/2 6/3 5/0 4/2

23/7

16

Bjørn By

Rennebu

6/0 3/0 5/3 5/3 4/1

23/7

17

Lars Kirkholt

Rindal

6/1 3/2 6/4 0/0 0/0

15/7

Klasse V55 30 Skudd

1

Ivar Otto Husby

Trondhjems

6/3 5/3 6/2 6/5 6/3

29/16

2

Tore Ulset

Aspøy og Straumsnes

6/4 6/2 5/2 6/1 6/2

29/11

3

Idar Moseng

Nora

6/4 5/4 6/2 6/2 5/2

28/14

4

Einar Thoresen

Hommelvik

6/2 5/2 5/2 6/4 5/1

27/11

5

Ola Krogstad

Eide og Naas

6/1 4/1 6/0 6/2 5/2

27/6

6

Jarle Foss

Bæverdalen

6/2 2/1 6/4 6/4 5/1

25/12

7

Lars Indreiten

Halsa (Nordmør)

5/1 3/0 6/1 6/4 5/3

25/9

8

Bjørn Trøite

Rennebu

5/1 5/2 6/2 5/1 4/2

25/8

9

Even Langli

Rindal

6/3 3/0 5/3 6/3 4/1

24/10

10

Åge Haugen

Valsøyfjord

6/3 2/2 0/0 6/5 5/3

19/13

Klasse JEG 30 Skudd

1

Robin Fjærli

Øvre Surnadal

3/1 5/1 6/2 4/0 6/2

24/6

2

Lars Moe Løset

Rindal

6/1 6/4 6/1 0/0 2/0

20/6

3

Stein Olsvik

Rindal

1/0 6/4 5/3 4/0 3/0

19/7

4

Olav Solem

Øvre Surnadal

3/0 1/0 5/2 5/0 3/0

17/2

 

Klasse R 30 Skudd

1

Karen Snekvik

Surnadal

6/1 6/4 6/1 4/1 6/2

28/9

2

Anders Helgetun

Opdal

6/3 6/4 6/2 3/2 6/4

27/15

3

John Nordvik

Surnadal

6/3 5/3 6/1 5/3 5/2

27/12

4

Stian Bolme

Rindal

5/1 5/0 6/3 4/1 6/2

26/7

5

Lars Andreas Kirkholt

Rindal

5/4 6/4 6/3 3/1 5/4

25/16

6

Jorun Snekvik

Surnadal

6/4 5/2 6/6 2/2 5/2

24/16

7

Karoline Emilie Grønning

Fosna

6/4 1/0 6/3 6/2 5/1

24/10

8

Mikael Holten

Surnadal

2/0 2/0 4/0 0/0 2/0

10/0

Klasse ER 30 Skudd

1

Simen Sollid

Fosna

6/6 6/5 6/5 5/5 6/5

29/26

2

Maren Høgholt

Lomundal

6/5 6/5 6/4 6/3 5/3

29/20

3

Ingeborg Rosøy

Heim/Hemne

6/5 6/2 6/3 5/3 6/6

29/19

4

Sigbjørn Hausberg

Surnadal

6/4 6/4 6/4 6/4 5/3

29/19

5

Malin Jamtøy Heggem

Reinsfjell

5/1 6/2 6/3 6/1 6/5

29/12

6

Andreas Furuhaug

Rindal

6/2 6/5 5/1 6/3 4/2

27/13

7

Fabian Olsen

Ertvågøy

3/1 4/1 5/4 1/0 4/3

17/9

8

Mikal Råket

Ertvågøy

3/0 2/0 5/1 2/0 1/0

13/1

Klasse J 30 Skudd

1

Håvar Solheim Høstmark

Malmefjorden

6/3 6/4 6/5 6/6 6/3

30/21

2

Ragnhild Øyen

Aspøy og Straumsnes

6/4 6/6 6/4 6/6 6/1

30/21

3

Kjell Runar Otnes

Surnadal

6/5 6/4 6/3 6/4 6/3

30/19

4

Gunhild Brønstad

Lomundal

6/4 6/4 6/4 6/5 5/5

29/22

5

Andreas Råket

Ertvågøy

6/3 6/4 6/4 5/2 6/3

29/16

6

Ida Jamtøy Heggem

Reinsfjell

6/4 6/4 6/1 6/4 5/3

29/16

7

Eirik Mogset

Rindal

6/5 6/4 6/4 6/1 4/3

28/17

Klasse V65 30 Skudd

1

Arnulv Venn

Skaun

6/5 6/5 6/6 6/5 6/5

30/26

2

Ludvik Gravem

Sunndal

6/4 6/5 6/5 6/5 6/3

30/22

3

Nils Hjellmo

Sunndal

6/3 6/2 6/5 6/6 6/5

30/21

4

Peder Amundsgård

Nesjestranda og Skaala

6/5 6/5 6/4 6/3 6/4

30/21

5

Olav Aasen

Sunndal

6/6 6/2 6/6 6/1 6/5

30/20

6

Gunvald Nisja

Sunndal

6/4 6/5 6/3 6/2 6/5

30/19

7

Birger Indreiten

Halsa (Nordmør)

6/0 6/3 6/2 6/6 6/5

30/16

8

Steinar Løseth

Rindal

6/1 6/3 6/1 6/3 6/4

30/12

9

Håkon T. Gravem

Sunndal

6/4 6/3 6/6 6/4 5/4

29/21

10

Inge Skamfer

Rennebu

6/5 5/2 6/1 6/5 6/4

29/17

11

Arve Holmeide

Sunndal

6/4 6/2 6/5 5/2 6/4

29/17

12

Leif Peder Fugelsøy

Øvre Surnadal

6/5 6/4 6/3 5/2 6/3

29/17

13

Arne Bj. Gaupset

Batnfjord

6/5 6/5 5/4 5/5 6/6

28/25

14

Kjell Stenbro

Rindal

6/2 6/3 5/5 5/2 6/2

28/14

15

Kristian Henden

Surnadal

5/1 5/1 6/2 5/3 5/1

26/8

Klasse V73 30 Skudd

1

Jon Oren

Surnadal

6/3 6/6 6/6 6/4 6/2

30/21

2

Anders Indreiten

Halsa (Nordmør)

6/3 6/5 6/6 6/2 6/4

30/20

3

Rolf Strand

Lensvik/Selven

5/2 6/1 6/3 6/5 6/4

29/15

4

Ivar Tolaas

Nesjestranda og Skaala

6/5 5/5 6/5 6/3 4/1

27/19

5

Helge Bævre

Bæverdalen

6/4 6/5 6/4 4/2 5/2

27/17

6

Ola Halle

Surnadal

5/3 6/3 6/0 5/2 5/2

27/10

7

Jonas Sollid

Hov

3/3 6/3 6/4 5/1 6/3

26/14

8

Jon Helgetun

Rindal

5/0 5/3 6/2 2/1 6/4

24/10

 

 

Diskusjonsforum for DC-4 Sabotørfelten

Vi opererer her med begrepet kun konstruktiv kritikk:

Send mail til hans.sollid@fjellnett.no

Hyggelig med ros!

Ønsker gi masse skryt til arrangørene av sabotørfelten. Proff gjennomføring, bra opplegg i ett flott område. Til og med været var perfekt.  Første gang vi var med på Sabotørfelten og bilfelt, og det fungerte utmerket.  Godt merkede veier underveis, kanskje kunne det vært ett skilt mot Orkla Skytterbane nede på Fannrem for oss ukjente som kom kjørende ytre. En ekstra takk til Andøl i Orkla skytterlag som virkelig satte seg i sving og ordnet opp da vi oppdaget at skytereima var festet på 22-kaliberen hjemme i Malmefjorden.  

Vi kommer igjen.

Med vennlig hilsen Finn Arne Høstmark, Malmefjorden Skytterlag

DC-kommentar: Det er slik vi vil ha DC-stevnene. Skytterne kommer rel. langveis fra, blir møtt med et topp opplegg og kommer tilbake neste år!

 
 

Foto fra nettet.

Kjell Johansen, Trondhjems vant DC-4 Sabotørfelten knepent foran Mona Isene, Rennebu. Pekka( Per Erik Oldertrøen)  var tredjemann og på pallen.(04.03.2012)

147 skytter derav sju jegere gjorde at Sabotørfelten fikk det deltakerantallet den fortjener etter at stevnet ble flyttet på terminlista.

Her kan vi nå konstantere at forrige helg opprettholdt Tynset og Fåset deltakerantallet på sine stevnet. Sabotørfelten hadde i fjor 109 skyttere+ seks jegere  på åpningshelga midt i februar. Nå fikk de 140 pluss sju jegere ved å flytte til denne helga. Alt i alt en vellykket rokering.

Send bilder viss dere har!

Sabotørfelten 2012, Trondhjems SKL, 04.03.2012:

Mesterskap:

Klasse 2-5 og V55: 1. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 48/27, 2. Mona Isene, Rennebu (5) 48/25, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset (5) 47/27, 4. Geir Håkon Nystuen, Tynset (4) 47/26, 5. Otte Hårstad, Rennebu (5) 47/22, 6. Oddvar Dalen, Fåset (V55) 47/20, 7. Roger Nilsen, Tynset (5) 47/18, 8. Esten L. Skårild, Heim/Hemne (5) 46/22, 9. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund (V55) 46/15, 10. Magne Råde, Forr (3) 46/14,

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 37/16, 2. Tore Mogseth, Rindal 31/9

Klasse 2: 1. Gisle Kjøsnes, Tydal 43/12, 2. Alf Strand, Øvre Surnadal 41/14, 3. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 40/10, 4. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 39/16, 5. Bjørn Bylund, Verdal Søndre 39/15, 6. Jan Terje Jørgensen, Oddan 38/13, 7. Atle Moen, Malmefjorden 35/8, 8. Jørgen Andersen, Trondhjems 34/17, 9. Åge Johnsen, Forr 33/15, 10. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 33/5, 11. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 32/10, 12. Åge Sandnes, Glåmos 30/10, 13. Asgeir Værnes, Orkla 28/10, 14. Ingrid Øyan, Singsås 19/3

Klasse 3: 1. Magne Råde, Forr 46/14, 2. Alf Kristian Sterten, Lensvik/Selven 44/13, 3. Trond Oldertrøen, Tynset 41/17, 4. Arne Helgetun, Opdal 41/13, 5. Ingolf Kirkholt, Rindal 41/12, 6. Asbjørn A Aune, Snillfjord 41/9, 7. Anders Kvarme, Trondhjems 40/20, 8. Tormod Oldertrøen, Tynset 40/20, 9. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 36/16, 10. Olav Gjønnes, Orkla 34/8, 11. Odd Gjeldnes, Skogn 33/16, 12. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 32/17, 13. Hans Runar Kojedal, Røros 32/15, 14. Lars Guldseth, Selbu 32/4, 15. Øystein Herjeaune, Malvik 30/9, 16. Ole Johan Aune, Snillfjord 28/7, 17. Reidulf Myren, Snillfjord 28/5, 18. Terje Buseth, Singsås 28/4, 19. Morten Grådal, Røros 25/6

Klasse 4: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 47/26, 2. Torkil Berg, Trondhjems 45/19, 3. Svein Budal, Budal 42/18, 4. Marte Aune Skårild, Heim/Hemne 41/23, 5. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 41/18, 6. Lars Bjarne Oddan, Oddan 41/13, 7. Dagfinn Aune, Klæbu 41/7, 8. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 40/16, 9. Bjørnar Moe, Forr 40/15, 10. Jon Arne Gjønnes, Orkla 40/13, 11. Rune Stenmo, Stordalen 39/21, 12. Morten Island, Stjørdal 38/12, 13. Peder Bakken, Budal 38/12, 14. Stian Halland, Rennebu 38/8, 15. Ingebrigt Høgholt, Lomundal 38/5, 16. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 37/15, 17. Asbjørn Grendstad, Klæbu 37/11, 18. Arnfinn Berdal, Rindal 35/13, 19. Arnt Inge Oddan, Heim/Hemne 35/7, 20. Heidi Baar, Lonås 32/16, 21. Anders Silset, Heim/Hemne 28/1, 22. Rolf Kåre Dragseth, Tydal 26/11, 23. Alf Erik Bolme, Rindal 26/9

Klasse 5: 1. Kjell Johansen, Trondhjems 48/27, 2. Mona Isene, Rennebu 48/25, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset 47/27, 4. Otte Hårstad, Rennebu 47/22, 5. Roger Nilsen, Tynset 47/18, 6. Esten L. Skårild, Heim/Hemne 46/22, 7. Idar Moen, Malmefjorden 43/19, 8. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 43/17, 9. Maren Galguften Lunsæther, Fåset 41/19, 10. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 41/17, 11. Tore Lunsæther, Fåset 41/16, 12. Anita Jære, Rennebu 41/15, 13. Asbjørn Lunsæther, Lonås 41/14, 14. Tommy Valstrand, Snillfjord 39/22, 15. Lars Kirkholt, Rindal 36/18, 16. Egil Wikan, Nora 36/14, 17. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 33/18, 18. Christen Sjøvold, Malvik 33/14, 19. Lars Petter Ven, Heim/Hemne 33/11, 20. Ivar Skjelstad, Skjelstadmark 29/10

Klasse V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 47/20, 2. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 46/15, 3. Idar Moseng, Nora 45/23, 4. Eiliv Kokkvold, Brekken/Aursund 44/18, 5. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 43/13, 6. Ivar Otto Husby, Trondhjems 42/23, 7. Tore Refseth, Hommelvik 41/9, 8. Jomar Valli, Hommelvik 40/16, 9. Bjørn Trøite, Rennebu 40/14, 10. Hans Fostervoll, Klæbu 40/9, 11. Even Langli, Rindal 37/15, 12. Johannes Volden, Mostadmark 37/11, 13. Arne Herjeaune, Malvik 36/12, 14. Trond Erlien, Glåmos 35/7, 15. Per Magne Nervik, Mostadmark 34/10, 16. Evind Østbyhaug, Tydal 34/10, 17. Roger Lindgren, Stordalen 30/15, 18. Olav Følstad, Nidaros 28/9, 19. Bernt Røkke, Stordalen 27/7, 20. Svein Østeraas, Hommelvik 26/5, 21. Jan Kågen, Holmemstranda 25/7, 22. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 21/7

Klasse R: 1. Lars Andreas Kirkholt, Rindal 43/22, 2. Ruben Sandnes, Glåmos 38/19, 3. Anders H Helgetun, Opdal 36/12

Klasse ER: 1. Thomas Åsheim, Byneset 48/37, 2. Maren Høgholt, Lomundal 47/26, 3. Signe Aune Skårild, Heim/Hemne 46/25, 4. Erlend Oldertrøen, Tynset 45/34, 5. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 44/20, 6. Andreas Furuhaug, Rindal 43/21, 7. Bjørnar Sandnes, Glåmos 42/19, 8. Jon Magne Åsløkk, Orkla 27/7, 9. Roger Myhren, Snillfjord 26/10

Klasse J: 1. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 48/37, 2. Joar Øyan, Singsås 48/28, 3. Gunnhild Brønstad, Lomundal 47/33, 4. Jakob Trøan, Stordalen 47/22, 5. Håvard H Østmark, Malmefjorden 45/23, 6. Andreas Lystad Svorkdal, Orkla 44/25, 7. Tor Skuggevik, Surnadal 44/23, 8. Camilla Lystad Berg, Orkla 43/30, 9. Erik Mogseth, Rindal 42/29, 10. Erik Andøl, Orkla 42/22, 11. Kjell Runar Otnes, Surnadal 35/24

Klasse V65: 1. Kjell Haugen, Mostadmark 47/37, 2. Steinar Løseth, Rindal 47/25, 3. Arnulv Venn, Skaun 46/29, 4. Ottar Ysland, Orkla 46/27, 5. Inge Skamfer, Rennebu 45/29, 6. Rolf Dahle, Nidaros 42/12, 7. Kjell Stenbro, Rindal 40/19

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 48/42, 2. Ivar Ligård, Skjelstadmark 48/31, 3. John Megård, Byneset 47/40, 4. Rolf Strand, Lensvik/Selven 47/31, 5. Arvid Julumstrø, Nidaros 47/30, 6. Arvid Berggård, Tydal 47/24, 7. Ola Lunsæter, Lonås 45/17, 8. Jon Helgetun, Rindal 44/22, 9. Jakob Midttun, Hommelvik 42/17, 10. Oddvar Frengen, Byneset 41/24

Klasse JEG: 1. Britt Holtan, Lensvik/Selven 42/17, 2. Kjell Jørund Lian, Orkla 40/15, 3. Jomar Økdal, Flå (Uttrøndelag) 38/19, 4. Oddvar Ølstøren, Lensvik/Selven 37/15, 5. John Gerhardsen, Flå (Uttrøndelag) 34/17, 6. Kjell Krokstad, Flå (Uttrøndelag) 34/14, 7. Rune Aunemo, Orkla 25/7

 

Diskusjonsforum for

DC- 2 Tynsetfelten

og DC-3 Savalstevnet.

Vi opererer her med begrepet kun konstruktiv kritikk:

Send mail til hans.sollid@fjellnett.no

DC-egen vurdering:

I helgen deltok vi på to meget gode stevner. Men selv om disse stevnene var gode betyr det ikke at de ikke kan bli bedre. Da mener jeg først og fremst figurgruppene/figurstativene. Det bør, viss mulig, være skivestativer med hvit bakgrunn som er store nok og gir alle skytterne, uansett figur, like forhold. Med hvit bakgrunn som klistres er det også greit å ha kontroll på skudd ved 5/5 og 5/4. På lange hold er dette vanskelig å få til. Figurene må plasseres så høgt over snøen at en unngår å få presset kulebanen oppover pga for lav kulebane over snøen.
På Savalstevnet var figurgruppene til mest irritasjon. Spesielt når det varierer fra hold til hold slik som på grovfelten med 5+3 og 4+4 figurer på stativene sier det seg selv at mye av fokuset går på å skyte på rett figur. Det er ikke sikkert arrangøren merker noe spesielt mye feilskyting på grunn av dette, men det er fordi skytterne konsentrerer seg veldig når de er klar over dette. Slikt er unødvendig. Henstillingen blir derfor: la oss få 5 figurer på hvert stativ, der den tredje figuren er hevet litt eller tydelig markert med en farge bak figuren. Stativene må være store nok slik at alle har tilstrekkelig med hvit bakgrunn. I tillegg bør markeringa mellom figurgruppene være meget tydelig og avvike i form og farge fra figurene og bakgrunnen forøvrig.
Det er også grunn til å nevne et regelbrudd på opplegget på Savalen. På hold 4 på grovfelten var 1/3-figuren satt på 465 meter, noe som er 25 meter over maksimalavstand. I Skytterboka; Punkt 9.311 Feltfigurer - senior står det:
I stevner der avstandene er oppgitt gjelder maksimalavstandene. Det er således ikke tillatt å sette en figur på oppgitt avstand over maksimalavstand.

Omgangen på Savalen med 1.50 min skytetid på seks ligg og seks kne i denne rekkefølgen er unødig knapp.  Samme skytetid brukes jo på LS-omgangen på NM felt, men da skytes det kne først og deretter liggende. Dette bør være retningsgivende, slik at der rekkefølgen snus bør det være lenger skytetid.


Ingen av disse sakene er store saker og overskygger ikke det faktum at dette var to meget gode stevner. Men arr. har her sjansen til å gjøre de nødvendige korreksjonene før runden til neste år.

Langveisfarne Jon Ivar Hansen fra Heim skytterlag:

Vil oppfordre arrangørene til å ha innskytingshold som IKKE teller på runden. Mest på grunn av finfeltskyttere som skyter med cal 22, og der det er flere som skyter med samme våpen. Det tar minimalt med ekstra tid, og kan lett innspares med ett dobbelthold. Det ser ut som det er flere seniorskyttere som har behov for innskytingshold også. (kan skje att en har glemt å skru tilbake sikte i 0-stilling etter forrige stevne... dumt , men det skjer :-)

Ellers enig i att skivestativ må være STORE nok, greit å nevne så fremtidige arrangører vet hva som forventes.

Vanskelig finaler skal det være, men ikke gjør som Fåset. Får ikke flere feltskyttere til å komme på skyting med det opplegge. Finalen er vanskelig nok med 2 hold over max, om en ikke skal skyte i "feil" rekkefølge. på alt for kort tid. Er vel ikke meninga å gjør det SÅ vanskelig? Ser at de beste treffer uansett, men for de fleste så blir dette oppfatta som for vanskelig.

De skal ha skryt for to flotte kompakte stevner, og de fleste vil komme igjen neste år.

DC- kommentar: Det er all grunn til å ta dette med innskytingshold på finfelten på alvor. Dette som en konsekvens av at rekruttene nå er pålagt å skyte med cal. 22. Alle arr. oppfordres herved til å gjennomføre dette! Grovfeltskytterne bør ikke ha behov for dette.

Leder i Fåset skytterlag Stein Graneng svarer:

Har lest igjennom kommentarene på DC-cup sida, og er vel ikke direkte uening av noe som står der. Når det gjelder figurinndelingen ser jeg at den var uheldig, vi tar den til etterretning og lover bedring til neste år! Når det gjelder hold 4 var det noen praktiske utfordringer (avstand, bakgrunn, snøforhold, etc) målt opp mot hvilken figur en skal velge i forhold til vanskelighetsgrad. I ettertid ser jeg at vi ikke burde ha opplyst om avstand, da hadde vi hatt vårt på det tørre, men da er jeg sikker på at treff% ville ha blitt lavere.   MEN regelbrudd skal jo ikke forekomme, så det er bare å legge seg flat. Jeg er ikke og har ikke vært skytter, har derfor ingen store formeninger om skyttertid og vanskelighetsgrad på hold 6 og 7.

Også her var det noen praktiske vurderinger i forhold til terrenget, vi vurderte å kjøre kneholdet først, men da måtte de ha skutt på figurgruppen til høyre først.Dette var vi redd ville skape problemer og valgte derfor å kjøre liggende først. Hvis vi ser litt mattematisk på opplegget vårt.....

Hold 4 hadde ca 60% av grovfeltskytterne 5 treff eller mer, Hold 6 hadde ca 51% av grovfeltskytterne 5 treff eller mer, Hold 7 hadde ca 17% av grovfeltskytterne 5 treff eller mer, 5 skyttere hadde 30 treff, 5 skyttere hadde 29 treff, 6 skyttere hadde 28 treff. Jeg mener vi traff ganske bra når det gjelder vanskelighetsgrad, men som sagt je har aldri (nesten) skutt før.

 Til slutt et lite hjertesukk.....

Vi må passe oss så vi ikke gjør feltstevnene for strømlinjeformet......er det ikke litt av sjarmen med feltstevner at stativene er laget av rajer, at standplassen er litt ujevn, at skiveinndelingen kan variere fordi vi må utnytte terrenget og plassen???

 

 

Lesjingene tok alt på helgas DC-runde på Tynset og Savalen

(26.02.2012)

Lesjeduoen Odd Sverre Håkenstad og Tore Hagestande dominerte mesterskapene på helgas DC-runde på Tynset og Savalen. På DC-2 Tynsetfelten vant Odd Sverre med fullt hus 36 treff foran Ole Erik  Thoresen fra Hommelvik og Per Erik Oldertrøen, Tynset på de neste plassene.

På Savalen fortsatte Odd Sverre med å vinne 30-skudden, men her stakk Tore fra nærmest på målstreken med å være den eneste som skjøt 42 treff på det ganske tøffe opplegget. Per Erik Oldertrøen og  Roger Nilsen fulgte på de neste plassene. Tore, som for tida går på skole på Kongsberg, skjøt her sitt åttende (?) feltstevne for sesongen, noe som altså ga resultater. Men se opp for pekka; hans to pallplasseringer viser med all tydelighet at han er klar for Sabotørfelten til helga. Han har jo to napp i pokalen!

115 skyttere på Tynset viser at det ikke var noen ulempe å flytte stevnene ei uke framover. Kanskje var det bare en fordel å arr. på en søndag i avslutningen av vinterferieuka? Det er i alle fall sjelden at en ser så stor spredning av hvor skytterne kommer fra, noe som også bekrefter at Dovrefjellcupen er et tilbud som dekker en stor region og som skytterne vet å sette pris på.

På Savalen fikk vi  i tillegg en fin demonstrasjon av hvordan vi ønsker oss skytesporten, også feltskyting: Full trøkk i alpinbakken, stort skiskytterrenn på Savalen Skiarena (KM fellesstart med 124 løpere) og altså et stort feltstevne (109 skyttere) i kanten av og langs vegen til et større hyttefelt med fullt av folk. Det er slik det både bør og skal være.

Stevnene ble meget godt arr. av Tynset og Fåset skytterlag. De har her funnet en resept på å arr. to slike stevner med kompakte feltløyper uten at det på noen måte går ut over det sportslige.

Av datatekniske årsaker kommer resultat fortløpende nedenfor. De samme årsakene gjør at vi må velge å publisere bildene på denne måten.

Dovrefjellcupen fortsetter neste helg med Sabotørfelten, en klassiker på 48 skudd fra Fannrem til Skjetnemyra på Melhus. Dette er den første av tre klassikere; gå ikke glipp av den!

DC-2 Tynsetfelten 26.02.2012

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 36/19, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 35/23, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/18, 4. Lars Kirkholt, Rindal 35/13, 5. Roger Nilsen, Tynset 34/19, 6. Geir Håkon Nystuen, Tynset 34/13, 7. Tore Hagestande, Lesja 34/10, 8. Alf Erik Bolme, Rindal 33/13, 9. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 33/12,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 36/19, 2. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 35/23, 3. Per Erik Oldertrøen, Tynset 35/18, 4. Lars Kirkholt, Rindal 35/13, 5. Roger Nilsen, Tynset 34/19, 6. Tore Hagestande, Lesja 34/10, 7. Asbjørn Lunsæter, Lonås 32/16, 8. Daniel Sørli, Oslo Østre 32/12, 9. Esten Skårild, Heim/Hemne 31/17, 10. Anita Jære, Rennebu 31/13, 11. Egil Wikan, Nora 31/07, 12. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 30/12, 13. Bernt Runde, Isfjorden og Åndalsnes 29/14, 14. Mona Isene, Rennebu 29/10, 15. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 28/12, 16. Otte Hårstad, Rennebu 26/05, 17. Tore Lunsæter, Fåset 25/07.

Klasse 4: 1. Geir Håkon Nystuen, Tynset 34/13, 2. Alf Erik Bolme, Rindal 33/13, 3. Britt Nesteby, Tolgen 32/10, 4. Geir Stenvold, Brekken/Aursund 30/05, 5. Heidi Baar, Lonås 29/15, 6. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 29/13, 7. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 28/11, 8. Arnfinn Berdal, Rindal 26/10, 9. Svein Budal, Budal 26/07, 10. Anne Beate Engebretsen, Øvre Rendal 24/06, 11. Per Erik Hjelle, Dovre og Dovreskog 24/03, 12. Stian Halland, Rennebu 20/02.

Klasse 3: 1. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 33/07, 2. Erik Livoll, Vingelen 33/06, 3. Trond Oldertrøen, Tynset 32/14, 4. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 31/16, 5. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 31/12, 6. Odd Arne Pedersen, Fåset 29/13, 7. Morten Ryen, Tynset 29/07, 8. Torgeir Graneng, Fåset 26/07, 9. Tobias Hodøl, Kronmo 25/06, 10. Tormod Oldertrøen, Tynset 24/06, 11. Rolf Morten Berg, Hjelmen 24/04, 12. Hans Steihaug, Alvdal 22/04, 13. Jorun Øien Buseth, Singsås 19/07.

Klasse 2: 1. Odd Erling Flydahl, Isfjorden og Åndalsnes 33/12, 2. Alf Strand, Øvre Surnadal 31/16, 3. Egil Lindsø, Dovre og Dovreskog 27/10, 4. Stein Sandnes, Glåmos 23/06, 5. Ingrid Øyan, Singsås 19/05, 6. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 17/05, 7. Åge Sandnes, Glåmos 17/05, 8. Roald Trøeng, Vingelen 10/03, 9. Arve Røsten, Alvdal 08/00.

Klasse 1: 1. Tore Mogset, Rindal 23/04, 2. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/09.

Junior: 1. Ola  M Strand, Øvre Surnadal 30/26, 2. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 30/19, 3. Einar Westum, Tynset 28/20, 4. Even Aaen, Tynset 28/18, 5. Silje Mogstad Finstad, Øvre Rendal 28/13, 6. Vebjørn Trøan Lillebo, Tynset 27/19, 7. Eirik Mogset, Rindal 26/14, 8. Tor Skuggevik, Surnadal 23/11, 9. Joar Øyan, Singsås 21/07.

Eldre rekrutt: 1. Morten Reinertsen, Alvdal 30/22, 2. Simen Sollid, Fosna 30/18, 3. Bjørnar Sandnes, Glåmos 30/14, 4. Trude Livoll, Vingelen 29/22, 5. Maren Høgholt, Lomundal 29/22, 6. Andreas Furuhaug, Rindal 29/15, 7. Kristoffer Ness, Nora 28/17, 8. Ole Anders Tingstad, Tolgen 28/11, 9. Mona Livoll, Vingelen 24/09, 10. Erlend Oldertrøen, Tynset 23/12, 11. Magnus Fiskvik, Fåset 20/09, 12. Hågen Strypet, Alvdal 20/06, 13. Bjørn Erik Ulheim, Dovre og Dovreskog 20/05.

Rekrutt: 1. Lars Erik Brevad Lien, Vingelen 27/13, 2. Kristian Brohaug, Alvdal 26/11, 3. Ruben Sandnes, Glåmos 21/09, 4. Lars Svendsgard, Dovre og Dovreskog 21/09.

Aspirant: 1. Øyvind Brohaug, Alvdal, 1. Jørn Strypet, Alvdal.

V55: 1. Roar Steihaug, Alvdal 33/12, 2. Idar Moseng, Nora 33/11, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 33/05, 4. Einar Thoresen, Hommelvik 32/21, 5. Per Gunnar Bakken, Dalsbygda 32/05, 6. Oddvar Dalen, Fåset 30/10, 7. Agnar Kveberg, Alvdal 28/10, 8. Even Langli, Rindal 25/07, 9. Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 25/04, 10. Harald Gundersen, Tynset 20/06, 11. Stein Narjord, Narjord 13/02.

V65: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 2. Hans Sollid, Alvdal 30/25, 3. Arne Brendryen, Folldal 30/24, 4. Odd Dalum, Lesja 30/21, 5. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 29/18, 6. Kjell Arne Larsen, Gildeskål 29/15, 7. Per Kristian Bangen, Tynset 29/14, 8. Helge Tøndervoldshagen, Lesja 28/22, 9. Harald Nordtun, Øvre Rendal 28/11, 10. Pål Finstad, Øvre Rendal 28/06, 11. Torbjørn Furuhovde, Folldal 26/10.

V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 2. Jon Oren, Surnadal 30/25, 3. Jon Kristen Ness, Nora 30/21, 4. Sverre Trøan, Alvdal 30/20, 5. Per Oldertrøen, Tynset 30/19, 6. Iver Nymoen, Kvikne 30/15, 7. Engebret Østerås, Vingelen 29/23, 8. Arvid Berggård, Tydal 29/19, 9. Embret Eggen, Tynset 28/16, 10. Ivar Tolaas, Nesjestranda og Skaala 28/14, 11. Jon Leren, Tolgen 26/14.

DC-3 Savalstevnet 2012

Mesterskap

Klasse 2-5 og V55: 1. Hagestande Tore, Lesja 42/20, 2. Oldertrøen Per Erik, Tynset 42/16, 3. Nilsen Roger, Tynset 41/14, 4. Stenvoll Arne Magne, Brekken/Aursund 41/14, 5. Budal Svein, Budal 40/14, 6. Håkenstad Odd Sverre, Lesja 39/26, 7. Kirkholt Lars, Rindal 39/16, 8. Nystuen Geir Håkon, Tynset 39/08, 9. Thoresen Ole Erik, Hommelvik 38/16, 10. Stokkli Mikke Voll, Rennebu 38/12,

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Håkenstad Odd Sverre, Lesja 30/23, 2. Hagestande Tore, Lesja 30/15, 3. Oldertrøen Per Erik, Tynset 30/14, 4. Nilsen Roger, Tynset 29/14, 5. Kirkholt Lars, Rindal 29/13, 6. Wikan Egil, Nora 29/12, 7. Thoresen Ole Erik, Hommelvik 28/12, 8. Stokkli Mikke Voll, Rennebu 28/07, 9. Isene Mona, Rennebu 26/13, 10. Skårlid Åsmund, Heim/Hemne 26/13, 11. Daniel sørli, Oslo Østre 26/12, 12. Tore Lunsæter, Fåset 26/10, 13. Runde Bernt, Isfjorden og Åndalsnes 26/07, 14. Lunsæter Asbjørn, Lonås 26/07, 15. Jære Anita, Rennebu 26/07, 16. Skårlid Esten, Heim/Hemne 23/07, 17. Hårstad Otte, Rennebu 22/04.

Klasse 4: 1. Hjelle Per Erik, Dovre og Dovreskog 29/16, 2. Nystuen Geir Håkon, Tynset 29/06, 3. Trond Oldertrøen, Tynset 28/11, 4. Budal Svein, Budal 28/08, 5. Baar Heidi, Lonås 27/05, 6. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 26/12, 7. Hansen Jon Ivar, Heim/Hemne 26/11, 8. Stenvoll Geir, Brekken/Aursund 24/10, 9. Berdal Arnfinn, Rindal 24/08, 10. Halland Stian, Rennebu 21/05, 11. Bolme Alf Erik, Rindal 20/07, 12. Nesteby Britt, Tolgen 17/02.

Klasse 3: 1. Torgeir Graneng, Fåset 26/10, 2. Odd Arne Pedersen, Fåset 26/06, 3. Livoll Erik, Vingelen 25/13, 4. Hodøl Tobias, Kronmo 24/06, 5. Tormod Oldertrøen, Tynset 21/06, 6. Buvarp Emil, Øvre Surnadal 20/11, 7. Steihaug Hans, Alvdal 20/06, 8. Berg Rolf Morten, Hjelmen 20/06, 9. Midtflå Nils Kåre, Rælingen 19/05, 10. Moen Bernt Ole, Øvre Surnadal 18/04, 11. Buseth Jorunn, Ødegården 12/06.

Klasse 2: 1. Strand Alf, Øvre Surnadal 27/12, 2. Flydal Odd Erik, Isfjorden og Åndalsnes 23/06, 3. Trøeng Roald, Vingelen 21/07, 4. Sandnes Stein, Glåmos 21/02, 5. Lindsø Egil, Dovre og Dovreskog 20/07, 6. Løberg Per Kåre, Flå (Uttrøndelag) 18/06, 7. Sandnes Åge, Glåmos 18/04, 8. Øyan Ingrid, Singsås 15/01, 9. Røsten Arve, Alvdal 12/03, 10. Ken Are Olafsen, Fåset 11/02.

Klasse 1: 1. Midtflå Even, Flå (Uttrøndelag) 21/09, 2. Mogset Tore, Rindal 17/06.

Junior: 1. Strand Ola M, Øvre Surnadal 30/24, 2. Tamnes Olga Johanne, Brekken/Aursund 30/22, 3. Aaen Even, Tynset 30/20, 4. Finstad Silje M, Øvre Rendal 28/11, 5. Mogset Eirik, Rindal 27/13, 6. Lillebo Vebjørn Trøan, Tynset 25/11, 7. Skuggevik Tor, Surnadal 25/10.

Eldre rekrutt: 1. Ness Kristoffer, Nora 30/22, 2. Reinertsen Morten, Alvdal 30/19, 3. Tingstad Ole Anders, Tolgen 30/09, 4. Høgholt Maren, Lomundal 29/24, 5. Furuhaug Andreas, Rindal 29/21, 6. Livoll Trude, Vingelen 29/15, 7. Sollid Simen, Fosna 28/18, 8. Livoll Mona, Vingelen 26/11, 9. Oldertrøen Erlend, Tynset 25/14, 10. Strypet Hågen, Alvdal 24/05, 11. Ulheim Bjørn Erik, Dovre og Dovreskog 23/08, 12. Sandnes Bjørnar, Glåmos 20/04.

Rekrutt: 1. Brevad Lien Lars Erik, Vingelen 24/10, 2. Brohaug Kristian, Alvdal 22/12, 3. Sandnes Ruben, Glåmos 22/06, 4. Svendsgard Lars, Dovre og Dovreskog 20/07.

Aspirant: 1. Strypet Jørn, Alvdal, 1. Brohaug Øyvind, Alvdal.

V55: 1. Steihaug Roar, Alvdal 30/13, 2. Stenvoll Arne Magne, Brekken/Aursund 30/11, 3. Kveberg Agnar, Alvdal 28/10, 4. Moseng Idar, Nora 28/06, 5. Thoresen Einar, Hommelvik 27/10, 6. Kokkvoll Eilif, Brekken/Aursund 26/11, 7. Oddvar Dalen, Fåset 26/09, 8. Langli Even, Rindal 23/06, 9. Narjord Stein, Narjord 17/03.

V65: 1. Sollid Hans, Alvdal 30/27, 2. Berger Halvor, Bjørnen (Østerdal) 30/25, 3. Tøndvolshagen Helge, Lesja 30/20, 4. Brendryen Arne, Folldal 30/17, 5. Amundsgård Peder, Nesjestranda og Skaala 30/17, 6. Finstad Pål, Øvre Rendal 30/16, 7. Furuhovde Torbjørn, Folldal 30/12, 8. Dalum Odd, Lesja 28/18, 9. Nordtun Harald, Øvre Rendal 24/15, 10. Bangen Per Kr, Tynset 23/09.

V73: 1. Oren Jon, Surnadal 30/25, 2. Oldertrøen Per, Tynset 30/24, 3. Smedbakken Oddvar, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 4. Eggen Embret, Tynset 30/21, 5. Ness Jon Kr, Nora 30/20, 6. Trøan Sverre, Alvdal 30/19, 7. Berggård Arvid, Tydal 30/18, 8. Tolaas Ivar, Nesjestranda og Skaala 28/15, 9. Østerås Engebret, Vingelen 28/14, 10. Nymoen Iver, Kvikne 27/13.

HK4: 1. Esten Losgård, Fåset 23/05, 2. Heine Martin Brekken, Fåset 21/08.

P.S. Det nederste bildet viser vår trofaste deltaker Marvin Amundsgård fra Nesjestranda&Skåla. Han kjørte inn i et autovern på vegen til stevnene i Nord-Østerdal. Marvin fortalte at han deretter slet litt med at bilen dro seg litt mot høyre under kjøring. To knepp ble det antydet. - Dette er i alle fall det mest kostbare skytterstevnet jeg har vært på, var Marvins lakoniske kommentar etterpå. Men Marvin kommer tilbake til stevner i Nord-Østerdal, vær sikker på det!

 

Anita Gjære vant DC-1 Budalsfelten

Budal skytterlag arrangerte søndag 18/2 det første stevnet i årets Dovrefjellcup. Det var vanskelige forhold med snøfokk, og tidvis ganske kraftig vind. Derfor ble de mest værutsatte og lengste holda erstattet av kortere hold i område ved skytebanen.
Dette til tross ble det vist mye bra skyting, spesielt på finfelten der de eldste og yngste skyter. På grovfelten vant Anita Jære fra Rennebu med 29 treff, og fikk aksje i vandrepokal og medalje. Hun vant foran Roger Nilsen, Tynset og overraskelsesmannen Arnfinn Berdal fra Rindal.

Det møtte 55 skyttere på årets første stevne i Dovrefjellcupen, som avsluttes med Hjekinstevne og finale 1. mai.
Arrangøren Budal skytterlag hadde som vanlig bra gjennomføring av stevnet.

Vi har litt trøbbel med linkingen av filer og må inntil videre presentere resultatene slik:

DC-1 Budalsfelten 2012, Budal SKL, 18.02.2012:

Mesterskap:

30-skudd kl 2-5: 1. Anita Jære, Rennebu (5) 29/16, 2. Roger Nilsen, Tynset (5) 28/17, 3. Arnfinn Berdal, Rindal (4) 27/17

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Ole Røttum, Budal 23/9, 2. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 19/2

Klasse 2: 1. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 26/10, 2. Alf Strand, Øvre Surnadal 23/8, 3. Åge Sandnes, Glåmos 19/8, 4. Ingrid Øyan, Singsås 19/7, 5. Ann Iren Rønningsgrind, Budal 6/1

Klasse 3: 1. Nils Kåre Midtflå, Rælingen 27/8, 2. Odd Gjeldnes, Skogn 26/15, 3. Arne Helgetun, Opdal 26/14, 4. Tormod Oldertrøen, Tynset 26/10, 5. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 24/9, 6. Atle Lyngen, Flå (Uttrøndelag) 24/8, 7. Terje Buseth, Singsås 23/3, 8. Lars Ole Lillebudal, Budal 22/11, 9. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 20/7, 10. Tobias Hodøl, Kronmo 17/6, 11. Bernt Ole Moen, Øvre Surnadal 15/2

Klasse 4: 1. Arnfinn Berdal, Rindal 27/17, 2. Svein Budal, Budal 27/10, 3. Peder Bakken, Budal 26/12, 4. Stian Halland, Rennebu 25/11, 5. Terje Røstad, Trondhjems 24/13, 6. Geir Håkon Nystuen, Tynset 23/13, 7. Alf Erik Bolme, Rindal 22/3

Klasse 5: 1. Anita Jære, Rennebu 29/16, 2. Roger Nilsen, Tynset 28/17, 3. Lars Kirkholt, Rindal 27/15, 4. Mona Isene, Rennebu 27/12, 5. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 26/9, 6. Otte Hårstad, Rennebu 26/8, 7. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 26/7, 8. Esten Skårild, Heim/Hemne 25/16, 9. Terje Sorteberg, Geilo 24/12, 10. Kjell Johansen, Trondhjems 22/11

Klasse V55: 1. Jan Enlid, Budal 25/8, 2. Even Langli, Rindal 25/6, 3. Idar Mosseng, Nora 23/14, 4. Ivar Otto Husby, Trondhjems 17/5

Klasse R: 1. Anders H. Helgetun, Opdal 24/4, 2. Ruben Sandnes, Glåmos 17/4

Klasse ER: 1. Kamilla Dyrendahl, Rissa 30/23, 2. Magnus Denstad, Rissa 30/22, 3. Joar Røttum, Budal 30/20, 4. Maren Høgholt, Lomundal 30/15, 5. Martin By Dyrendahl, Rissa 29/26

Klasse J: 1. Kristin Dyrendahl, Rissa 30/20, 2. Ola M Strand, Øvre Surnadal 30/20, 3. Olga Johanne Tamnes, Brekken/Aursund 29/16, 4. Kjell Runar Otnes, Surnadal 28/22, 5. Tor Skuggevik, Surnadal 28/19

Klasse V65: 1. Halvor Berger, Bjørnen (Østerdal) 30/26, 2. Inge Skamfer, Rennebu 30/17, 3. Ottar Ysland, Orkla 30/13, 4. Steinar Løseth, Rindal 29/14, 5. Kjell Stenbro, Rindal 28/12, 6. Ivar Skjærvold, Hovin (Gauldal) 7/0

Klasse V73: 1. Jon Oren, Surnadal 30/23, 2. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/20, 3. Oddvar Frengen, Byneset 30/12, 4. John Megård, Byneset 29/23, 5. Jon Helgetun, Rindal 29/18, 6. Rolf Strand, Lensvik/Selven 29/18, 7. Edvin Presthus, Flå (Uttrøndelag) 28/16, 8. Arvid Berggård, Tydal 26/18

 

31.01.2012

Vi er nå i gang igjen etter litt datatrøbbel.

Det er all grunn til å minne om at vi midt oppe i en hektisk 15m-sesong, snart bør begynne å forberede feltsesongen. Det er nå bare to og ei halv uke før det braker løs i Budalen. Det er ingen grunn til å vente, men heller kline til fra start. Vi må i alle fall ikke la det gå ut over de driftige og dyktige budølene at de i år har åpningsstevnet i Dovrefjellcupen. Slik det ser ut i dag, kan den rekkefølga vi ser opå årets terminliste fort bli den vi kommer ut med i åra framover.

 

Minner om at terminlista i år er noe endret i starten av sesongen. DC-1 er nå Budalsfelten sø. 19.februar.

DC-2 og DC-3 er dobbeltstevnene på Tynset og Savalen. Disse stevnene går helga etter, dvs. 26.februar og er flyttet fram ei uke i forhold til tidligere. Vi gjør spesielt oppmerksom på dette og oppfordrer skytterne å stille opp slik at ar. ikke taper på at de har måttet vike helg for DC-4 Sabotørfelten.

Den første innbydelsen er på plass. DC-1 Budalsfelten er på plass. Budølene kan dette med arr. av feltstevner, heri også det å komme med innbydelsen i god tid.

Vi forutsetter at alle arr i god tid før sitt stevne sender innbydelsen til oss for publisering her.

I år kommer det ingen annonse i NST pga sen utgivelse av nr. 1/2012.

Vi ønsker arr. lykke til med sine stevner i Dovrefjellcupen i feltskyting 2012.

Terminliste for 2012.

Vi har fått inn de siste korreksjonene og lista er nå endelig. 

Det nye er at stevnene i  DC-runden på Dovre/Lesja blir arr. litt forskjellig. DC-7 Dovre/Dovreskogen/Reinskytten går bare lørdag 24. mars der Reinskytten nå kommer inn som medarr. slik det var for noen år tilbake. Oppmøte er på skytterhuset til Reinskytten på Øyan skytebane. DC-8 Lesja (Slådalsstevnet) arr.  både lørdag 24. mars og søndag 25. mars. Dette innebærer at de av skytterne i Mørekretsen og Tønderkretsen som har sine samlagsstevner søndag 25. mars, nå kan skyte begge stevnene i runden på Dovre/Lesja på lørdag.

Vi ønsker alle arr. lykke til med stevnene

Premieoppgjøret for årets cup (2011) er klart:

Se resultatlister med premieregnskap her.

Se oppgjørslistene her.

Statistikken og årsdisposisjonene er også klare. Les mer her.

 

Vi beklager at dette bildet er litt fortegnet. Vi jobber med saken!.

Åsmund Skårild, Heim/Hemne vant finalen!

Finaleresultatene finner du her

Bilder fra finalene finner du her så fort vi får serveren til å fordøye fila.

Stillingen sammenlagt etter DC- 15 finner du her.

Geir Håkon Nystuen, Tynset vant DC-15 Hjerkinnstevnet

Resultatene finner du her

Rune Stenmo fra Stordalen vant også DC-14 Sunndalsfelten.

Han var den eneste som skjøt 30 treff. På de neste plassene fulgte to andre feltspesialister Geir Håkon Nystuen, Tynset og Åsmund Skårild, Heim/Hemne. Med sin andre stevneseier for dagen seiler Rune opp som en av favorittene i finalen i morgen.

Resultatene finner du her.

Rune Stenmo fra Stordalen vant DC-13 Trollheimsfelten

Nord-Østerdølene Hans Iver Kojedal, Røros og V55-skytteren Arne Magne Stenvold fra Brekken&Aursund fulgte på de neste plassene, alle med 30 treff, i likhet med flere andre.

I strålende vær møtte 100 skyttere opp til den årlige Trollheimsfelten. Mange gode resultater i samtlige klasser, Meget god skyting på finfelten, både blant de yngste og de eldste. Den beste av alle her var Embret Eggen i klasse V65 år med 30/28, skriver arr. til oss.

Resultatene finner du her

Gudbrand Mo fra Lom&Skjåk vant årets DC-11 Skurlagsstevnet på Alvdal!

Han vant foran Ingvar Brohaug fra arr. Alvdal og årets Østlandsmester Tore Skryten fra Raumnes. Bare de to første skjøt 36 treff. 148 skyttere på standplass var alvdølene meget fornøyd med. Skyteforholdene var meget gode.

Resultater FINFELT.

Resultater GROVFELT med lagskyting.

Presseliste Skurlagstevnet DC11.

Einar Westums serie på hold 3 på finfelten var et kapittel for seg. Her sitter det seks skudd. Det er det bare å ta av seg lua og bøye seg i ærbødighet, ikke begynne  med å skulle telle ut seks treff.

 

Men vi står ovenfor ei ny utfordring på finfelten: tolking av treff/innertreff:

Å holde innertreffringen ren for å kunne avgjøre om et skudd går inn eller ut, krever at vi skifter figurer ofte. Vi kan i alle fall så langt råd er, ikke basere oss på øyemål og antakelser. Men dette krever ett og to figurskifter under vegs. Det er nemlig svært mange som skyter veldig flotte samlinger og de sitter nødvendigvis ikke midt i slik som serien til Einar. Men sjøl denne figuren viser hvor vanskelig det er å skille treff/innertreff når vi ikke ser hele streken.  

Det er bare å utstyre seg med stiftemaskin og dobbelt sett med figurer på finfelten.

Og bare for å ha nevnt det:

På finalen under årets DC-cup vil alle finalistene skyte på helt nye figurer. Vi bytter altså for hvert lag for å være så sikre som mulig. Og utgangspunktet for bedømmelse og anvisning er at dersom vi ikke finner skudd utenfor figuren, da sitter skuddet i figuren. Tvilen skal alltid komme skytteren til gode (han eller hun er jo ikke tiltalt!)

________________________________________________________

Vellykket klassiker i Rindal!

Otte Hårstad, Rennebu best i Rindalsfelten

Han vant etter hard kamp med Kjell Johansen, Trondhjems. Tredjemann og på pallen Rune Stenmo fra Stordalen måtte tåle en bom, det samme som vinneren i kl. V55 Tore Ulset, Aspøy&Straumsnes. Arnulf Venn fra Skaun skjøt 30/28 i V65 og kopierte Gunvald Nisja. Samme resultat hadde vinneren i kl. ER Kjell Gunnar Brende, Smøla. Da gjenstår bare Jon Oren fra Surnadal. Han skjøt 30/29 i V73, vi finner ikke ord!

Resultatene finner du her

Vi kommer tilbake med bilder så fort som mulig.

Torkild Berg,Trondhjems vant DC-9 Lomundal/Rindalsskogen

Torkild viste alle ryggen i det han vant første halvdel av klassikeren i Rindal. Med seg på pallen hadde han hhv Jacob Nørbech, Aspøy&Straumsnes og Mona Isene, Rennebu, alle tre med 30 treff. Seks skyttere hadde fullt hus på grovfelten, derav formskytteren i kl. V55 Idar Moseng, Nora.

Det er også grunn til å sette to streker under navnet Gunvald Nisja fra Sunndal etter dette stevnet. 30/29 på finfelten lar seg så avgjort høre og vel så det.

Resultatene finner du her.

Odd Sverre Håkenstad vant DC-8 Slådalsstevnet på Lesja

Odd Sverre Håkenstad var som ventet og vi kan si som vanlig best under årets Slådalsstevne på lesja. 88 skyttere koste seg i vårværet. Odd Sverre tok dermed sin andre stevneseiei i årets DC-cup og er vel i realiteten klar for finalen dersom han stiller på noen av de resterende stevnene. Og en finaleseier mangler merkelig nok den samme Odd Sverre, en av distriktets aller fremste feltskyttere.

Resultatene finner du her.

 

Tore Hagestande,Lesja vant DC-7 Dovre&Dovreskogen

Årets samlagsmester i Gudbrandsdal  Tore Hagstande, Lesja vant et rekordjamnt oppgjør i Lislia med samme antall treff og innertreff som nr. 2 Odd Sverre Håkenstad og nr. 3Gudbrand Moe, Lom&Sjåk. Men det var kanskje fjerdemann på mesterskapet som tiltrakk seg mest oppmerksomhet: Ole Kristian Brønstad fra Lomundalen imponerte virkelig. 

Resultatene finner du her.

Hjemmeseier til Kristoffer Kojedal på årets

DC-6 Rørosstevnet.

Her fulgte Bernt Runde Fra Isfjorden&Åndalsnes og Idar Moseng, Nora på de neste plassene. Bernt kjørte sammen med sin trofaste skytterkompis Odd Erling Flydal 300 km en veg for å komme til disse stevnene. De to er blant de mest trofaste skytterne i Dovrefjellcupen.

Årets Fjellmaraton på Rørosvidda ble ei meget krevende affære med vind og periodevis tett snøvær. Det tjener begge arrangøene (Glåmos og Røros) til ære at de hadde modifisert og variert opplegget ut fra værprognoser. Plutselige og tett snøbyger er det ingen arr. som kan sikre seg mot. To V55-skyttere på pallen til sammen på de to stevnene, vitner om at dette var stevner som krevde erfaring og vel så det.

Resultatene finner du her.

Per Gunnar Bakken, Dalsbygda (V55) vant

DC-5 Glåmosstevnet.

Han var den eneste som skjøt fullt hus, 36 treff. På pallen ellers finner vi Per Erik Oldertrøen, Tynset og tredjemann Geir Håkon Nystuen, også han fra Tynset.

Resultatene finner du her.

En visjon 

Sekr. Hans Sollid har skrevet en visjon om anvisning på feltskyting før han fratrer som sjøloppnevnt generalsekretær.

Les mer om dette her.

Stillingen sammenlagt etter DC-4 finner du her.

Ingvar Brohaug vant DC-4 Savalstevnet

Ingvar vant den 63 utgaven av Savalstevnet. Han var den eneste som skjøt fullt hus 42 treff på dette utfordrende opplegget. På bildet ser vi Ingvar sammen med Simen Strømman Sollid, stevnets mest langveisfarende skytter fra Fosna i Kristiansund. Stevnet samlet 107 skyttere

Resultater fra grovfelten finner du her.

Resultater fra finfelten finner du her.

Presselista finner du her.

Resultater fra lagskytinga finner du her.

Hans Iver Kojedal fra Røros vant DC-3 Tynsetfelten

Dagens DC-3 stevne på Tynset ble meget vellykket med et opplegg som kan karakteriseres som compact games. Uten at dette gikk ut over det sportslige. Sett på bakgrunn av at dette gjorde at stevnet kunne arrangeres ganske kjapt sammen med et meget overkommelig opplegg for arr., synes dette å være en meget bra løsning. Når dette i tillegg gir en sektor som gjør det mulig å skyte inn helt opp til 600 m inne på baneområdet, sier det seg sjøl at her snakker vi om en "vinn-vinn"-situasjon.

Tynset har rettet opp en mangel på sine lister på grovfelten, slik at nå er dette de off. listene.

Resultatene på grovfelten finner du her.

Resultatene på finfelten finner du her.

Presselista finner du her.

Vi tar med noen bilder her.

Odd Sverre Håkenstad vant DC-2 Budalsfelten

Lesjas rutinerte og eminente feltskytter Odd Sverre Håkenstad vant DC-2 Budalsfelten. Han var den enste skytteren som klarte 30 treff og fullt hus på det litt vriene opplegget. Sølvmedalene gikk til feltspesialisten Hans Iver Kojedal fra Røros og allsidige Mona Isene fra Rennebu.

Resultatene finner du her. Har du synspunkter på stevnet, positive eller negative,

Pekka vant Sabotørfelten for andre år på rad! (20.02.2011)

Per Erik Oldertrøen var igjen i det umulige hjørnet da han for andre år på rad vant Sabotørtfelten. Nord-Østerdølene fikk en sterk start på årets Dovrefjellcup idet de tok dobbeltseier med Brekken&Aursunds rutinerte V55-skytter Arne Magne Stenvoll på andreplass. Med to seiere på rad lever vandrepokalen et farlig liv i åra framover. Resultatene finner du her.

Ledig jobb som generalsekretær i Dovrefjellcupen!

Annonsen gjelder fortsatt!!!!!

(24.11.2010)

Mangeårig og "sjøloppnevnt generalsekretær" i Dovrefjellcupen Hans Sollid fratrer etter eget ønske 1. februar 2011. Han har hatt jobben siden 1995 og var opprinnelig engasjert for et par år for å hjelpe til med å dra cupen i gang.

Det søkes nå etter hans etterfølger. Stillingen krever evne til å stå på for skyttersaken - da feltskytinga i særdeleshet - og evne til samarbeid og romslighet. Samtidig får du mulighet til å jobbe konkret med å videreutvikle feltskytinga i vår region som omfattes av nordre del av Opplandskretsen, Mørekretsen og søndre del av Trønderkretsen.

Jobben som er meget interessant, kan beskrives med følgende elementer: arbeid med og samordning av terminliste, annonsering av cupen samlet, instruks til de enkelte arr, drift av eiga hjemmeside med resultatservice og føring av statistikk, kasserer og premieoppgjør. Resultater sammenlagt opereres av ekstern aktør (Monica Hjelle - Dovre(Dovreskogen). Hun har også sagt seg villig til å føre regnskapet.

Opplæring vil bli gitt. Godtgjøringa er kr. 2000/år inkl. kontorutgifter. Interesserte kan melde seg til eller forslag på kandidater må sendes formann i Dovrefjellcupen i feltskyting, Torbjørn Furuhovde, 2584 Dalholen, 628 93051 snarest og senest 10.januar 2011. Ethvert godt forslag blir ikke betraktet som angiveri!

Ytterligere opplysninger gis av avtroppende sjøloppnevnt generalsekretær Hans Sollid, 991 65 970 eller hans.sollid@fjellnett.no

Revidert forslag til terminliste for Dovrefjellcupen 2011 pr. 18.09.2010 finner du her.
Revidert forslag til terminliste for Dovrefjellcupen 2011 finner du her. Denne sendes involverte samlag og arr. lag i 2010. Har du som er skytter ei mening, vennligst gi tilbakemelding. hans.sollid@fjellnett.no
Forslag til terminliste for Dovrefjellcupen 2011 finner du her. Denne sendes involverte samlag og arr. lag i 2010. Har du som er skytter ei mening, vennligst gi tilbakemelding. hans.sollid@fjellnett.no

Årsmelding for 2010 finner du her.

Statistikk og regnskap finner du her.

Oppsummering etter sesongen! (09.06.2010)

Vi har ikke fått noen som helst respons på utspillet der vi la opp til at skytterne skulle komme med tilbakemeldinger om noen av stevnene på slutten av sesongen. det har imidlertid kommet en del henvendelser direkte til undertegnede (Hans Sollid) gjennom samtaler jeg har hatt med skytterne. Jeg skal i det følgende prøve å oppsummere disse samt komme med en egen kommentar:

1. For vanskelige opplegg. Det fremmer ikke saken å la nybegynnere havne godt nede på 20-tallet. Kommentar og anbefaling: Jeg er ingen tilhenger av at mange skal skyte fullt hus på et stevne. Vi må tåle den utfordringen det er å skyte felt og heller konsentrere oss om å mester forholdene best mulig på alle punkter innen feltskytinga, skyting, avstandbedømmelse og bedømmelse av vind. Det er klassevis premiering, sågar også klassemedaljer, så enhver har noe å strekke seg etter. For meg er det ikke naturlig at nybegynnere skal forvente å ligge tett oppunder de beste. I tillegg skal vi også tåle å kunne gi de beste ei real utfordring. For de av v¨åre arr. som har stevnet der en kan forvente at vinden vil komme til å dominere mer enn vanlig er, er det bare å si at dere får utvise et forsiktig skjønn og ikke gjøre dette for vanskelig.

2. For mange knehold.

Kommentar og anbefaling: Her er det igjen opp til den enkelte arr. Men jeg kjøper argumentet med at det for en nybegynner kan føles vel brutalt å bli møtt med tre knehold på en 36-skudd, dvs halvparten av holdene. Min anbefaling er to knehold pr. 30 og 36-skudd. En ide er å differensiere dette med ¨å bruke bare ett knehold på kl. 2. Jeg vet ikke om dette er i strid med Skytterbokas bestemmelser.

3. Ukjente kontra kjente avstander:

Kommentar og anbefaling: Det har framkommet synspunkter på at det er urettferdig å komme ny på et stevne for der å finne opplegg med "ukjente" avstander der figurene står på samme sted år etter år, dvs at du bør ha et læreår før du kan forente å kunne hevde deg på stevnet. Jeg er noe i tvil, men tror personlig at vi burde gå vekk fra ukjente avstander all den tid det faktisk er mulig rent teknologsik å plotte seg inn på kart på mobilen som kan gi verdifulle opplysninger. Men jeg er veldig klar over at feltskytinga med dette taper en gammel og viktig dimensjon. Det blir i alle fall lettere for de mer uerfarne skytterne.

4. Bruk av divergerende figuroppsett.

Kommentar og anbefaling: Dette tror jeg at vi skal være veldig forsiktige med. All den tid Dovrefjellcupen ikke kan gripe direkte inn i de enkelte stevnene, men bare gi ros og ris, er det vanskelig å komme med et forbud. Men opplegget som ble forsøkt i Rindal ble ikke spesielt godt mottatt og arr. der bør vel vurdere sine opplegg i ly av det.

Stein Arve Staverløkk, Opdal Dovrefjellmester!

Dagens mann i finalen ble utvilsomt Stein Arve Staverløkk fra Opdal som vant finalen som den eneste som skjøt 12 treff og fullt hus. Med bare en fattig innerblink var det vel flere av oss som trodde at dette resultatet ikke skulle holde helt inn, men det gjorde det.  Det var jo opptil flere som nok hadde seierstrofeet i øyekroken, men det holdt ikke helt for hverken Jon Smedbakken, Bjørnen (11/6), Odd Sverre Håkenstad, Lesja eller Ole Erik Thoresen, Hommelvik, begge med 11/5.

Finaleresultatene finner du her. Resultatene fra dagens DC-15 Hjerkinnstevnet finner du her.

Lagvise oppgjørslister finner du her

Bilder ser du her

Stillingen sammenlagt etter DC-15 finner du her

 

Stein Arve Staverløkk fra Opdal dagens mann

med seier i begge stevnene!

  

Er det noen som kan skaffe oss et bedre bilde av denne eminente feltskytteren Stein Arve, ville vi være meget takknemlige!

Resultater fra DC- 14 Sunndalsfelten finner du her.

Bildene fra DC-14 Sunndal finner du her.

DC-13 Trollheimsfelten

Under strålende forhold ble Trollheimsfelten arrangert med 74 skyttere. Opdals egen feltspesialist Stein Arve Staverløkk vant årets stevne med 30/56, rangert foran Odd Sverre Håkenstad fra Lesja. Med dette vant Stein Arve vandrepokalen til odel og eie, den har gått siden 1987! Vi gratulerer! Stevnet hadde to artige vrier i et åpningshold med en C30 figur der bare innertreffet telte. Avstanden var ca. 130 m. Det siste holdet ble skutt mot en løsblink for 200 m-skiva på 370 m. Her presterte Hans Iver Kojedal fra Røros det mesterstykket å skyte 60 og som ikke det var nok; med fire indre!!!!! Dermed vant han det oppsatte gavekortet på 500 kr. På finfelten skjøt Jon Oren 30/29 og stakk der av med kr 500.

Diskusjonsforum for DC-13 Trollheimsfelten og DC-14 Sunndalsfelten.

Si dine meninger om stevnene ved å sende en mail til hans.sollid@fjellnett.no Vi viser til tidligere info om denne ordninga.

Resultater fra DC-Trollheimsfelten finner du her.

Viktig presisering av reglementet:

  1. For å få skyte finale må du ha skutt min. det antall stevner som teller for kvalifisering til finalen. For 2010 er dette 5 - fem -  stevner.
  2. Det samme kravet settes også for å kunne få standardpremie i krystall. Dette betyr at dersom du er blant de fem beste i ei klasse, men har bare deltatt på fire stevner, får du hverken delta i finalen eller standardpremie.
  3. I tillegg til standardpremier i krystall til de fem beste, deles det i enkelte klasser ut pengepremier til hele premiepotten er delt ut.
  4. Klasse 1 deltar i finalen med inntil fem finalister på lik linje med de øvrige klassene

Rangering ved poenglikhet

Vi presiserer også hvordan vi rangerer skyttere med poenglikhet:

Ved likhet med antall treff rangeres det etter flest antall 26 poeng, 24 poeng osv. blant de fem tellende stevnene. Ved fortsatt likhet rangeres poeng fra beste 6.stevne osv.

"Den norske fjellmaraton i feltskyting"

ble som vanlig ei vindfull affære.

Rune Stenmo fra Stordalen vant DC-12 Rørosstevnet til tross for at han skjøt under meget krevende forhold lørdag.

Som alle sikkert skjønner er dette et arkivfoto tatt under Sunndalsfelten i fjor. Denne helga var det så avgjort ikke slike forhold på Glåmos!

Resultatene finner du www.rorosskytterlag.no/

Bildene finner du her. Bli med på å diskutere stevnet her.

V55-skytteren Hans Sollid overrasket alle, spesielt seg sjøl, med å vinne DC-11 Glåmosstevnet

Her stevnevinneren sammen med Mr. Glåmos skytterlag Dag Inge Tørresvoll.

Resultatene for DC-11 Glåmosstevnet finner du www.rorosskytterlag.no/

Kanonhelga fullført!

Peder Bakken fra Budal vant DC-10 Rindalsfelten

Peder slo Stein Arve Staverløkk, Opdal på målstreken, begge hadde 30/14, men tredjemann som skjøt fullt hus  var Kjell Johansen fra Trondhjems. 127 skyttere vitner om at det ikke var mer enn et par skyttere som ikke skjøt begge stevnene.

Hvis det er noen som kan skaffe oss et mer "live-bilde" fra feltskytinga av denne meget lovende skytteren fra Budal, ville vi være meget takknemlig.

Resultatene fra DC-10 Rindal finner du her.

Leif Gravem, Sunndal vant DC-9 Rindalsskogen&Lomundal

Leif var en av to (Bjørn Snekvik fra Bæverdalen) som skjøt 30 treff i et stevne som samlet 129 skyttere.

Hvis det er noen som kan skaffe oss et mer "live-bilde" fra feltskytinga av denne eminente skytteren, ville vi være meget takknemlige.

Resultatene fra DC-9 Lomundal&Rindalsskogen finner du her.

Det utsatte stevnet DC-3 Dovre&Dovreskogen ble vunnet av

Gudbrand Moe fra Lom&Skjåk

Resultater fra DC- 3 Dovre&Dovreskog finner du her

Mens Odd Sverre Håkenstad fra Lesja vant DC-4 på hjemmebane.

Resultatene fra DC-4 Slådalsstevnet finner du her.

Se bildet av to superveteraner her

I morgen følger den andre av årets tre klassikere: Lomundal/Rindalsskogen og Rindals opplegg med 2x30 skudd.

 70-80 skyttere er ikke all verdens deltakelse, men mye hadde vært annerledes hvis alle hadde gjort som Vågå og Lesja skytterlag:

Her på bildet finner vi to seniorskyttere og hele fem rekrutteringsskyttere fra Vågå.. I tillegg hadde Vågå med Berit Jeanne Brun og Olav Aasgaard.. Arr. sjøl på Lesja hadde hele 20 skyttere i sving. Dette var meget gledelig, og vi gir Vågå og Lesja skytterlag honnør for at de viste oss at det er faktisk mulig å få med rekrutteringsskyttere på feltskyting også. Et eksempel til etterfølgelse for oss alle.

Vi kommer tilbake med navnene på skytterne på bildet samt flere bilder fra stevnene, men vi gjenkjenner bak fra v. Atle Bakken og Ivar Hidemstredet. Foran fra v. Emil Hjelvik, Idun Marie Hidemstredet, Rolf Magnus Hidemstredet, Tommy Hjelvik og Vegard Fjøsne.

John Smedbakken, Bjørnen vant overraskende DC-8 Grensestevnet i Brekken 2.påskedag. (05.05.2010)

John Smebakken t.v. skjøt 11 treff på omgangen, mens dagens tredjemann og vinner av kl. V55 Arne Magne Stenvold skjøt 12 treff, men han lå helt nede på 26 treff før omgangen.

To klassevinnerne på finfelt blant rekrutteringsskytterne. Fra v. Ole Anders Thingstad, Tolgen - kl.- rekr., Kathrine Brevig Berg,Sørskogbygda og Torgeir Graneng, Fåset som ble nr. 2 i juniorklassa. I junior vant Ole Vinsnesbakk, Innset suverent med sine 42/9.

 Resultatene finner du her.

Jørn Daltorp, Høland&Bjørkelangen vant DC-7 Vingelsstevnet  (27.03.2010)

På bildet ser vi Jørn Daltorp t.v. sammen med andremann Bjørn Trudvang, Raumnes

Resultatene finner du her. Presselista finner du her.

 2.påskedag fortsetter Dovrefjellcupen i Brekken med DC- 8 Grensestevnet. Vedr. detaljer ved stevnene, se innbydelser.

Her gjelder det å henge med, for her kommer den første sammenlagtstillingen.

God påske og lykke til ønskes alle!

Geir Inge Steien, Alvdal kopierte fjorårsseiere på DC-5 Tynset felten

Hans Iver Kojedal, Røros vant DC-6 Savalstevnet

(07.03.2010)

Dette var sterke prestasjoner all den tid det lenger nede på resultatlista kom halsende et kobbel av mer eller mindre ”blodtørstige” konkurrenter som ikke har som vane å gi noe som helst ved dørene. For stevnene i Dovrefjellcupen samler gledelig nok de fleste toppskytterne over et stort omland der Eidsvaåg og Eidsøra, Isfjorden&Åndalsnes og Trondhjems med all tydelighet  viser at skytterne prioriterer denne cupen. Deltakerantallet lå denne gangen på rundt 120 skyttere og det er bra.

På Tynset kopierte Geir Inge Steien fra Alvdal fjorårsseieren og han var faktisk den eneste som skjøt 36 treff og fullt hus. I motsetning til i fjor, var forholdene i år perfekte. På Savalen lå det lenge an til seier for Per Erik Oldertrøen fra Tynset, men helt på slutten kom Røros’ Hans Iver Kojedal og slo Pekka på målstreken med ett innertreff. Dermed var rollene snudd om i forhold til Sabotørfelten tidligere i vinter der Pekka vant med to innertreff.

Krevende. På Savalen var opplegget krevende etter hvert som vinden økte på litt, og omgangsholdene var nok et lite mysterium for enkelte. Men slik skal det være i et stevne med status som Dovrefjellcupstevne.

Dobbeltstevne. Å arrangere disse to stevnene som dobbeltstevner gikk fint, og dette er nok en modell som båre arrangører og skyttere må vende seg til i følge ledelsen i Dovrefjellcupen. Fordelen er at de langveisfarne får med seg to kvalifiserende stevner på turen til Nord-Østerdal. Ulempen kommer først til syne dersom det er 20 grader ”spek” om morgenen stevnedagen. Da frister vel turen ikke like mye.

Resultater fra DC-5 Tynsetfelten finner du her. Finfelt. Grovfelt. Lagskytinga finner dere nederst på grovfeltresultatene.

Resultater fra Dc-6 Savalstevnet finner du her. Presseliste. Finfelt. Grovfelt. Lagskytinga.

Bildene finner du her.

DC-3 Dovre&Dovreskogen og DC-4 Slådalsstevnet er utsatt til lørdag 10. april pga kulda.

(25.02.2010)

Tidligere innbydelse gjelder, men altså for denne nye datoen. Vi ber om at alle varsler alle!

Ev avlysninger pga kulda:

Vi ber om at alle arr. som må avlyse/utsette stevnet sitt pga kulda, melder fra om dette pr. mail hans.sollid@fejllnett.no og samtidig pr. tlf. 991 65 970 så fort avgjørelsen er tatt. Dette for at vi kan varsle via denne nettsida. Vennligst diskuter ny dato med oss før dere bestemmer dere.

Send oppgjørslister til lagene!

(22.02.2010)

Vi henstiller til alle arr. av stevner i Dovrefjellcupen om å sende egne lagvise oppgjørslister til hvert av de deltakende lagene. Skytterboka hjemler riktig nok bare bruk av internett, men det er ikke riktig at lagene sjøl skal nærmest drive et detektivarbeid for å finne tak i alle de stevnene som eget lags skyttere deltar i. Funksjonen om direkte sendte lagvise oppgjørslister ligger inne på de store resultatprogrammene. Oppgjørslistene fra Budalsfelten finner en foreløpig bare på deres hjemmeside. Nå var det ikke flere lag i Budal enn at det går an å følge med, men dette er en praksis vi ikke ønsker.

DC-2 Budalsfelten:

Geir Håkon Nystuen vant i kulda og vinden

Fjorårets finalevinner i Dovrefjellcupen, Geir Håkon Nystuen fra Tynset var best i et noe amputert kuldestevne i Budalen. Vinnerresultatet på 26/8 forteller sitt. 16-17 kuldegrader og en temmelig hard vind gjorde forholdene meget utfordrende. Bare 50 skyttere derav fem i rekrutteringsklassene forteller også det meste om de meget vinterlige forholdene. Budølene hadde laget et fint opplegg i en kombinasjon av bilfelt og hold på skytebanen, en modell som flere bør tenke på.

Presselista finner de her. Premieliste finner du her.

DC-1 Sabotørfelten:

Pekka tok det første stikket!

Foto: Viktor Storsveen - NST

Per Erik Oldertrøen eller Pekka som han bare kalles i skytterkretser, tok det første stikket i årets DC-cup da han vant Sabotørfelten knepent foran Rune Stenmo, Stordalen og Hans Iver Kojedal, Røros. Dermed er Pekka på "krigsstien" igjen i kjent stil. Pekka satset på at ammunisjonen fra i fjor holdt mål også i år og med 10 innskytingsskudd etter samlagsstevnet 15 m på lørdag var han klar for Sabotørfelten. Da hadde han holdt igjen sju skudd i reserve i tilfelle omskyting på et hold. Dette fikk han bruk for, og det var bare ett skudd igjen i patroneska da årets seier på Sabotøtfelten var sikret.

Pr. kl. 22.30 har vi ennå ikke fått resultatene på mail på presselisteformat  slik reglementet tilsier. og det var ikke så bra.

Resultatene finner du her.

Info før sesongstart:(12.01.2010)

Vi ønsker vel møtt til årets Dovrefjellcup i feltskyting.

Terminlista inneholder ingen nye arr, men fordi det er flere "faste" arr. enn stevner, må et eller flere stevner gå ut fra år til år. I år har vi valgt å ta ut Skurlagsstevnet på Alvdal. Til neste år må noen andre regne med å "lide" samme skjebne. Terminlista finner dere her.

Innbydelsen finner dere her. Innbydelsen til hvert enkelt stevne err. de enkelte arr. ansvar.

Instruks. Det er sendt instruks til hvert av arr.lagene. Denne instruksen kan du lese her. Så kan du etterpå reflektere om arr. av stevnet i forhold til instruksen.

Tallenes tale for 2009 er klare:

Premielister, oppgjørsliste finner du her.

Årsmeldinga for 2009 finner du her

Vi takker for deltakelsen på årets Dovrefjellcup i feltskyting og ønsker vel møtt til neste år.

Geir Håkon Nystuen utklasset de andre i finalen! Han skjøt rett og slett framragende med sine 6/4 på kne mot S25 horisontal på ca. 370-380 m og 5/3 mot C25 på ca. 310 m. i en litt lumsk vind.

Finaleresultatene -presseliste - finner du her. Finaleresultatene med treffene på de to holdene finner du her. Resultatene sammenlagt for DC-15 finner du her. Bildene finner du her.

Resultatene fra DC-15 Hjerkinnstevnet finner du under resultater.